Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573239 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Batman
« Odpowiedź #3585 dnia: So, 18 Listopad 2023, 11:49:45 »
Cześć. Przyda się mała pomoc od speców Batmana. Ostatnio nadrobiłem knightfalle i inne dziedzictwa, mega mi się podobają, miło było wrócić do czasów TM semica. Chciałbym teraz wskoczyć w aktualne serie - przygotowałem sobie listę, ale nie wiem czy czegoś nie przeoczyłem. Wstarczą te serię to pełnego zrozumienia i odnalezienia się w seriach, czy muszę dokupić eventy, dodatkowe tomy (Joker?) Żeby mieć pełny kontekst historii?

Batman - 1 - Ich mroczne plany
Batman - 2 - Wojna Jokera
Batman - 3 - Opowieści o duchach
Batman - 4 - Zabobonna zgraja
Batman - 5 - Stan strachu
Batman Detective Comics - 1 - Nowe sąsiedztwo
Batman Detective Comics - 2 - Stan strachu
Batman Detective Comics - 3 - Wieża
Dobrze przeczytać solowy album Tyniona IV Joker. Polowanie na klauna" Jakoś po story arcu z ucieczką z Arkham, z warto też ze względu, że to świetny album gdzie cudownie jest napisany Gordon i to on gra tam pierwsze skrzypce tak naprawdę.

Offline Jeez

Odp: Batman
« Odpowiedź #3586 dnia: So, 18 Listopad 2023, 12:05:17 »
Dopisuję szósty tom Batmana - otchłań i Jokera. Będzie komplet?

Offline saruman

Odp: Batman
« Odpowiedź #3587 dnia: So, 18 Listopad 2023, 21:01:14 »
Dopisuję szósty tom Batmana - otchłań i Jokera. Będzie komplet?

Ja niedawno kupiłem dokładnie taki zestaw komiksów jaki wymieniłeś, z tego samego powodu.

Trochę szperałem w internecie przed zakupami i to wydaje się dobry dobór bieżących tytułów na start z nowym batmanem. Można się cofać dalej w detective comics Tomasiego, batmana od Kinga, jakieś metale, death metale jak ktoś chce. 

Offline Jeez

Odp: Batman
« Odpowiedź #3588 dnia: So, 18 Listopad 2023, 21:12:08 »
Ja niedawno kupiłem dokładnie taki zestaw komiksów jaki wymieniłeś, z tego samego powodu.

Trochę szperałem w internecie przed zakupami i to wydaje się dobry dobór bieżących tytułów na start z nowym batmanem. Można się cofać dalej w detective comics Tomasiego, batmana od Kinga, jakieś metale, death metale jak ktoś chce.
Jak się czytało? Można się odnaleźć?

Offline saruman

Odp: Batman
« Odpowiedź #3589 dnia: So, 18 Listopad 2023, 21:17:00 »
Niestety na to nie odpowiem, bo jeszcze nie zacząłem czytać :)

Offline szulig

Odp: Batman
« Odpowiedź #3590 dnia: So, 18 Listopad 2023, 21:26:56 »
Jak się czytało? Można się odnaleźć?
Ja sie odbiłem od batman metal, nie mialem pojecia o czym czytam, dlatego zrobilem sobie przerwe od batka. Ostatnio, ktos wrzucil rozpiske batmanów (chyba Bibliotekarz) i kupiłem te 6 tytułów o ktorych piszesz. Juz kończe piąty tom. Wchodzi bardzo łatwo. Joker jeszcze przede mną

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3591 dnia: Nd, 19 Listopad 2023, 00:20:05 »
Napisze to kolejny raz na tym forum.

Dark Nights: Metal (wydane u nas jako Batman Metal) oraz Dark Nights: Death Metal (wydane u nas jako Batman Death Metal) to nie są serie Batmanowe tylko to są eventy/kryzys DC. Kiedy jeszcze pierwszy Metal skupia się na postaci Batman (ale bez większego wpływu na serię i nawet nie zawiera zeszytów jego serii, tylko innych postaci), tak Death Metal skupiony jest na postaci Wonder Woman, a sam Batman jest tam wręcz postacią 3 planową. Egmont to wydał z takim tytułem, bo tak to zostało wydane przez Urban Comics, na wydaniach którego bazował. I tak jak w przypadku pierwszej części tytuł ma jeszcze sens tak w przypadku drugiej jest mylący o czym naprawdę jest ta seria (no chyba że tytułowego Batmana taktować tego Który się Śmieje). Więc traktowanie tych dwóch serii jako część serii Batman i Detective Comics jest błędem.

Za to ważniejszym Kryzysem DC jest Ostatni Kryzys, który rzeczywiście przemodelował serię batmanowe i wypada po niego sięgnąć czytają run Morriosna w Batmanie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 19 Listopad 2023, 00:22:36 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3592 dnia: Nd, 19 Listopad 2023, 01:01:01 »
Wydał tak żeby się więcej sprzedało  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3593 dnia: Nd, 19 Listopad 2023, 08:40:50 »
Wydał tak żeby się więcej sprzedało  :)
Nie wiem. Może licencja tak wymagała bo jak wspomniałem to wydanie jest oparte na Urban Comics a nie amerykańskich. Ten tytuł to trochę jak z tłumaczeniem u nas serii Die Hard. Kiedy pierwsza część Szklana Pułapka ma jeszcze sens, tak już kolejne nie za bardzo. Inna sprawa że aby ogarnąć Death Metal jest potrzebna znajomość Ligi Sprawiedliwości (przynajmniej Wojny Totalnej) oraz dwóch tomów Batmana który się Śmieje.
Ten tytuł wprowadza więcej zamieszania, bo to nie pierwszy raz kiedy osoby nie znające DC uznają to za serie Batmanową, a potem narzekają że to w ogóle nie jest o Batmanie.

Offline szulig

Odp: Batman
« Odpowiedź #3594 dnia: Nd, 19 Listopad 2023, 09:34:00 »
Napisze to kolejny raz na tym forum.

Dark Nights: Metal (wydane u nas jako Batman Metal) oraz Dark Nights: Death Metal (wydane u nas jako Batman Death Metal) to nie są serie Batmanowe tylko to są eventy/kryzys DC.

@michal81, to w jakiej kolejnosci i jakie tytuły powinno się ogarnąć żeby to miało sesn?

Offline Mario

Odp: Batman
« Odpowiedź #3595 dnia: Nd, 19 Listopad 2023, 10:32:16 »
@michal81, to w jakiej kolejnosci i jakie tytuły powinno się ogarnąć żeby to miało sesn?

https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-batmana-cz-3/

Tutaj masz wyjaśnione.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3596 dnia: Nd, 19 Listopad 2023, 11:14:47 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Batman
« Odpowiedź #3597 dnia: Nd, 19 Listopad 2023, 13:40:58 »
Cześć. Przyda się mała pomoc od speców Batmana. Ostatnio nadrobiłem knightfalle i inne dziedzictwa, mega mi się podobają, miło było wrócić do czasów TM semica. Chciałbym teraz wskoczyć w aktualne serie - przygotowałem sobie listę, ale nie wiem czy czegoś nie przeoczyłem. Wstarczą te serię to pełnego zrozumienia i odnalezienia się w seriach, czy muszę dokupić eventy, dodatkowe tomy (Joker?) Żeby mieć pełny kontekst historii?

Batman - 1 - Ich mroczne plany
Batman - 2 - Wojna Jokera
Batman - 3 - Opowieści o duchach
Batman - 4 - Zabobonna zgraja
Batman - 5 - Stan strachu
Batman Detective Comics - 1 - Nowe sąsiedztwo
Batman Detective Comics - 2 - Stan strachu
Batman Detective Comics - 3 - Wieża

  Spróbuj może jednak zacząć od Kinga. Może i autor spieprzył go na wiele różnych sposobów, ale jest tam kilka mocnych momentów. Nawet, jeżeli nie jest to tak dobre jak oczekiwano to przynajmniej jest "jakieś", coś tam King chciał o tym Batmanie powiedzieć. Tynion nie umie pisać komiksów superbohaterskich, w jego wykonaniu to taka typowa literatura "do kibla", jest to tak uśrednione, że po godzinie nie pamiętasz co czytałeś, podobno za to jest dobry w pisaniu autorskich serii.

Offline saruman

Odp: Batman
« Odpowiedź #3598 dnia: Nd, 19 Listopad 2023, 14:44:39 »
Jeśli chodzi o run Kinga to niestety brakuje tomu 4 w sprzedaży. A po jego skończeniu, to chcąc czy nie chcąc kolejny jest run Tyniona IV - chyba, że ktoś chce czytać wybiórczo.

Odp: Batman
« Odpowiedź #3599 dnia: Nd, 19 Listopad 2023, 15:03:30 »
  Może dodrukują. To jest wogóle kolejny powód żeby kupować, o ile oczywiście ktoś ma miejsce, żeby składować. Batman i Spider-Man to komiksy, na których finansowo nie popłyniesz, jeżeli masz cierpliwość czekać. Batmana Snydera pozbyłem się pierwszych sześciu tomów za grosze swego czasu. Później mi się odwidziało, bo stwierdziłem że jednak chcę mieć wszystko z podstawowej serii co będzie wydane w Polsce i bardzo długo mi zeszło skompletowanie całości, nawet nie mówię w sensownej cenie, tylko w akceptowalnej. Długo obserwowałem ceny bo szukałem pojedynczych tomów, komplet za 900 schodzi praktycznie od ręki na allegro, powyżej 1000 też były sprzedawane. Mnie to wyniosło ponad jakoś delikatnie ponad 800 złotych łącznie. Jeżeli wystawisz Superiora w cenie x2 za ile ją kupowałeś jak był wydawany to nie zdążysz nawet zdjęcia wstawić do aukcji.