Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573317 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Necr09

Odp: Batman
« Odpowiedź #3495 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 09:17:22 »
DC wyda alternatywną wersje Batmana #428, w którym to ginie Jason Todd aka 2 Robin, tym razem uda mu się przeżyć starcie z Jokerem, premiera 12 grudnia

https://screenrant.com/robin-jason-todd-lives-alternate-ending-joker/
FGO: 758,469,198

Offline Sebo

Odp: Batman
« Odpowiedź #3496 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 13:09:53 »
Pierwotne starcie w sumie też finalnie udalo mu się przeżyć.🤔

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3497 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 13:17:22 »
Pierwotne starcie w sumie też finalnie udalo mu się przeżyć.🤔
Przeżyć, a przywrócić do życia, to dwie zupełnie różne kwestie.

Online Xmen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3498 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 13:50:14 »
Powrót do życia czyni go bardziej Jezusem niż Robinem ;)
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #3499 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 14:01:11 »
DC wyda alternatywną wersje Batmana #428, w którym to ginie Jason Todd aka 2 Robin, tym razem uda mu się przeżyć starcie z Jokerem, premiera 12 grudnia

https://screenrant.com/robin-jason-todd-lives-alternate-ending-joker/
Tą wersję w Polsce też już dawno można było przeczytać w WKKDC.
Batman returns
his books to the library

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #3500 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 19:51:19 »
Powrót do życia czyni go bardziej Jezusem niż Robinem ;)

Znaj proporcją, mocium panie...

Chciałbym zapytać batmanofilów o mniej znane opowieści. Czytałem oczywiście klasyki w rodzaju "Killing Joke" czy "Dark Victory", "Knightfall" czy wszystko Millera.

Powiedzcie proszę, po jakie komiksy warto jeszcze sięgnąć? Co jest dla mnie ważne - zerowa lub przynajmniej minimalna obecność tych wszystkich wodewilowych marionetek w stylu Jokera, Pingwina, Kapelusznika, Stracha, Catwoman, Robina... Nie cierpię ich. Po prostu.

Chodzi mi raczej o typowo detektywistyczny street level, bardziej pulpowy, bez meta narracji, bez pierdyliarda odniesień, taki Batman saute, nie osadzony w kontekście, a pozostający swoją kwintesencją

Parę tego typu opowieści było w semicach - "Video przemoc" na przykład.

Mogą być elseworldy, krótsze historie, dłuższe epizody - byle pozbawione wkurzającej niepomiernie menażerii z wesołego miasteczka. Z góry dzięki.

Pójdę trochę wspak Twoim zaleceniom, ale może jakoś Ci się to przyda.

Bardzo lubię "Człowieka, który się śmieje" Brubakera. Co prawda Joker odgrywa tu dużą rolę, ale to trochę inna sytuacja - Brubaker opowiada pierwsze spotkanie między Batkiem a Jokerem, więc nie ma tu całego bagażu ich wzajemnych relacji, odwołań itp. Bruce prowadzi śledztwo w sprawie Jokera tak, jakby prowadził je w sprawie dowolnego innego psychopaty-mordercy, który szaleje po mieście. I klimat jest właśnie taki detektywistyczny, przyziemny - Batman bada miejsca zbrodni, analizuje ślady, prowadzi wywiad. To początek jego kariery, więc nie ma też tych odjechanych w kosmos gadżetów - zamiast wirtualnych kamuflatorów i hologramów używa peruk i sztucznych bród. Polecam. W wydaniu Egmontu dołączona jest także opowieść "Z drewna zrobiony" Brubakera - tu również spory nacisk jest na robotę detektywa, a wróg to zwykły przestępca bez supermocy. Co prawda do Batmana dołącza pierwszy Green Lantern, Alan Scott, ale właśnie po to, by nauczyć się, jak prowadzić prawdziwe śledztwo.

W "Legendach Mrocznego Rycerza. Tim Sale" od Muchy jest jeszcze opowieść "Ostrza" z Cavalierem - nie wiem, czy czytałeś to we wcześniejszym wydaniu z TM-Semic, ale jeśli nie, to także bardzo dobra rzecz z początków kariery Batmana i nie ma w niej supermocy.

No i ja osobiście bardzo lubię tomy "Robin. Rok pierwszy" i "Batgirl. Rok pierwszy" z WKKDC. Tam są superzłoczyńcy, ale fabuła skupia się głównie na przeżyciach młodego chłopaka i młodej dziewczyny, którzy zaczynają swoje kariery stróżów porządku. Dobre uzupełnienie "Roku pierwszego" Millera, choć w mniej mrocznej tonacji. Duży nacisk na charaktery i przeżycia tytułowych bohaterów. Lubię szczególnie "Batgirl", Barbara w tym komiksie to dobrze przedstawiona i silna postać kobieca w świecie Batmana, a przekaz utworu pozbawiony jest nachalności.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3501 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 22:36:43 »
Zabrakło tylko "Nightwing Rok Pierwszy", bo WKKDC PL urwano. Wstyd przyznać, ale do dziś Legend Mrocznego Rycerza od Muchy nie przeczytałem, choć leży na mojej półce. Akurat ten komiks Muchy zdołałem kupić. Nie wiem też, czy Huntress Rok Pierwszy jest dobrym komiksem. A co do Robina i Batgirl - aż się zdziwiłem, że tak dobrze mi się te tomy czytało, bo nie lubię originów.

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #3502 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 22:46:26 »
Albo może, gdyby WKKDC nie wypuściła tych tomów, Egmont wydałby je w jednym zbiorczym z Nightwingiem 😉 (jest takie chyba). W sumie może kiedyś się uda, tak jak z JSA i Wieżą Babel.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Juby

Odp: Batman
« Odpowiedź #3503 dnia: Wt, 17 Październik 2023, 23:46:07 »
Pójdę trochę wspak Twoim zaleceniom, ale może jakoś Ci się to przyda.

Bardzo lubię "Człowieka, który się śmieje" Brubakera. Co prawda Joker odgrywa tu dużą rolę, ale to trochę inna sytuacja - Brubaker opowiada pierwsze spotkanie między Batkiem a Jokerem, więc nie ma tu całego bagażu ich wzajemnych relacji, odwołań itp. Bruce prowadzi śledztwo w sprawie Jokera tak, jakby prowadził je w sprawie dowolnego innego psychopaty-mordercy, który szaleje po mieście. I klimat jest właśnie taki detektywistyczny, przyziemny - Batman bada miejsca zbrodni, analizuje ślady, prowadzi wywiad. To początek jego kariery, więc nie ma też tych odjechanych w kosmos gadżetów - zamiast wirtualnych kamuflatorów i hologramów używa peruk i sztucznych bród. Polecam.

Zamiast tego tytułu polecam TM-Semic #50 (1/95) na podstawie Legends of the Dark Knight #50 z 1993. To również historia pierwszego spotkania Batmana z Jokerem opowiedziana dla współczesnego czytelnika (1993), ale moim zdaniem lepsza od słynniejszego Człowieka, który się się śmieje i lepiej klejąca się z Batman: Year One. Świetna rzecz, choć z Jokerem, którego chcesz uniknąć.

"Roki pierwsze" Robina i Batgirl to jak najbardziej warte przeczytania komiksy, ale również z galerią słynnych łotrów z Gotham.

Zabrakło tylko "Nightwing Rok Pierwszy", bo WKKDC PL urwano.

Pisałem już dzisiaj o tym, ale jak widzę z premedytacją triggerujesz użytkowników tego forum. Zgłosiłem twój post. Dopóki nie podeślesz jakiegokolwiek źródła potwierdzającego "urwanie" WKKDC będę zgłaszał każdy, w którym będziesz powtarzał tę wyssaną z palca teorię.
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Październik 2023, 00:11:02 wysłana przez Juby »

Offline Necr09

Odp: Batman
« Odpowiedź #3504 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 07:57:13 »
(...)Dopóki nie podeślesz jakiegokolwiek źródła potwierdzającego "urwanie" WKKDC będę zgłaszał każdy, w którym będziesz powtarzał tę wyssaną z palca teorię.

Syzyfowa praca xD
FGO: 758,469,198

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #3505 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 08:27:22 »
Pisałem już dzisiaj o tym, ale jak widzę z premedytacją triggerujesz użytkowników tego forum. Zgłosiłem twój post. Dopóki nie podeślesz jakiegokolwiek źródła potwierdzającego "urwanie" WKKDC będę zgłaszał każdy, w którym będziesz powtarzał tę wyssaną z palca teorię.
Jakiś ty naiwny ;D

Offline szulig

Odp: Batman
« Odpowiedź #3506 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 08:55:14 »

Pisałem już dzisiaj o tym, ale jak widzę z premedytacją triggerujesz użytkowników tego forum. Zgłosiłem twój post. Dopóki nie podeślesz jakiegokolwiek źródła potwierdzającego "urwanie" WKKDC będę zgłaszał każdy, w którym będziesz powtarzał tę wyssaną z palca teorię.

Jeżeli masz ochotę kopać sie z koniem, ok, Twój wybór, ale proszę, wiele osób ma poblokowane tego użytkownia, nie cytuj go. I odpuść sobie, na prawdę, to nic nie da

Offline Juby

Odp: Batman
« Odpowiedź #3507 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 09:10:09 »
Postaram się więcej go nie cytować i w ogóle nie wchodzić w dyskusję skoro miałaby być jałowa (same zgłoszenia postów powinny wystarczyć).

Pytanie techniczne: Czy Catwoman ma swój wątek na forum, czy jeśli chcę coś o niej wrzucić (lub na temat któregokolwiek z bohaterów Gotham) powinienem to zrobić tutaj?

Offline Kvothe

Odp: Batman
« Odpowiedź #3508 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 09:20:27 »
Pytanie techniczne: Czy Catwoman ma swój wątek na forum, czy jeśli chcę coś o niej wrzucić (lub na temat któregokolwiek z bohaterów Gotham) powinienem to zrobić tutaj?

Ma jak większość tytułów/bohaterów, jednak z kocicą nic nie wychodzi to temat jest w zasadzie martwy.

https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/catwoman/
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Październik 2023, 09:23:59 wysłana przez Kvothe »

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3509 dnia: Śr, 18 Październik 2023, 09:40:10 »
Ma jak większość tytułów/bohaterów, jednak z kocicą nic nie wychodzi to temat jest w zasadzie martwy.

https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/catwoman/
Jest okazja do odkopania wątku z racji premiery "Catwoman. Samotne miasto", która została dobrze przyjęta.