Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573147 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3450 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 14:32:42 »
...napisał to człowiek, który przez lata pisał, że Kolekcje Kioskowe są niepotrzebne. Podwójne standardy u ciebie jak zawsze.

Zapomniałem dodać buźki, bo to był żarcik. Ogólnie jest sporo krytyki współczesnych Batmanów i dlatego ja się od nich odbijam i mało kupuję. Ale może Tanakę spróbuję w przyszłości. problemem jest przebogata jesień i ceny nadchodzących komiksów. Nie wiem czy się załapie teraz, czy dopiero po nowym roku.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3451 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 14:41:03 »
...napisał to człowiek, który przez lata pisał, że Kolekcje Kioskowe są niepotrzebne. Podwójne standardy u ciebie jak zawsze.
Różnica pomiędzy twoim pisanie o komiksach, a moim jest taka, że wypowiadam się o komiksach które przeczytałem, czyli o tych z kolekcji też. Gdzie widzisz tu podwójne standardy? Używasz zwrotów których całkowicie nie rozumiesz.
I nie ściemniaj już że moje zdanie odnośnie jakiegoś komiksu zaczęło cie obchodzić.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Wrzesień 2023, 16:10:26 wysłana przez michał81 »

Offline Popiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #3452 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 15:15:43 »
Oczywiście nie brakuje tu typowo super-bohaterskich głupotek, jak chociażby Pana biznesmena, który jest podobno jedną z najbardziej wpływowych osób w Gotham, ale jednocześnie sam lata po mieście z bazooką pod pachą. #Seriously?

Przecież to definicja Batmana. Występuje w 99% komiksów z nim. Zatem fundament założycielski jest z gruntu rzeczy głupotką :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Wrzesień 2023, 15:19:23 wysłana przez Popiel »

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #3453 dnia: Cz, 21 Wrzesień 2023, 09:39:43 »
Chyba nikt nie wspominał do tej pory niczego na temat "Detective Comics" w wydaniu Mariko Tamaki. Przyznam, że sam podchodziłem do tej pozycji (a właściwie do 2 tomów, które ukazały się do tej pory w PL) jak pies do jeża. Na szczęście bardzo pozytywnie się rozczarowałem.

Obserwowanie Batmana pozbawionego Alfreda, Gordona no i przede wszystkim swojej podstawowej super-mocy, czyli góry szmalu, jest samo w sobie interesującym doświadczeniem. Opowiadana historia jest gothamską wariacją nt. motywów znanych chociażby z filmów takich jak "The Thing". No i obserwujemy tu w końcu znowu Batmana-detektywa, chociaż klasycznego obijania facjat też nie zabraknie.

Do tego dochodzą fajne rysunki Dana Mory będące czymś pomiędzy stylówą Grega Capullo, a stereotypowym japońskim mangaką (z naciskiem na to drugie). Jest dobrze.

Oczywiście nie brakuje tu typowo super-bohaterskich głupotek, jak chociażby Pana biznesmena, który jest podobno jedną z najbardziej wpływowych osób w Gotham, ale jednocześnie sam lata po mieście z bazooką pod pachą. #Seriously? Ale jeżeli zawiesi się niewiarę odpowiednio wysoko, myślę że można się przy tych 2 tomikach całkiem nieźle bawić. IMO jest to poziom lepszych albumów z czasów Scotta Snydera.

Ja to już zapomniałem, że to przeczytałem ;)

https://moviesroom.pl/recenzje/recenzje-komiksow/batman-detective-comics-tom-1-nowe-sasiedztwo-recenzja-komiksu/

https://moviesroom.pl/recenzje/recenzje-komiksow/batman-detective-comics-tom-2-stan-strachu-recenzja-komiksu/

Moim zdaniem bardzo dobre rzeczy i dobry moment, żeby znów zacząć czytać przygody Gacka. Zgrabna kontynuacja bez rewolucji na siłę, wyciągająca to co najlepsze z przygód Mrocznego Rycerza. Opowieść trzyma się blisko ziemi, nie jest idealna, ma kilka zapchajdziur, a niektórzy bohaterowie wypadają komicznie lub kojarzą się z dawną, słusznie minioną epoką. Ale to detale, bo czyta się to świetnie - na pewno lepiej niż runy ostatnich poprzedników :)


Offline PawelC

Odp: Batman
« Odpowiedź #3454 dnia: Cz, 21 Wrzesień 2023, 19:34:13 »
Mnie też zdarzyło się coś wspomnieć https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/batman/msg143528/#msg143528

Imo najstrawniejszy gackorun z całego rebirth, dla mnie dość brutalnie przerwany przez Joker War / Fear State czy co tam się wtedy działo. Czytałem to już jakiś czas temu, ale ogólnie fajnie się rozkręcało i dla mnie to był oddech normalności po kilku latach psychozy z poprzednimi pisarzami Batka :P.

Także z jednej strony polecam, ale z drugiej jest to tylko króciutki okres który może narobić złudnych nadziei na lepszą przyszłość więc może lepiej jednak nie czytać :) :P.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #3455 dnia: Śr, 27 Wrzesień 2023, 13:59:35 »
Początkowo prowadziłem spis na własny użytek, ale w pewnym momencie rozrósł się na tyle, że uznałem, iż po pewnych poprawkach może się przydać również innym. Lista zawiera chronologicznie ułożone zeszyty z Batmanem, które ukazały się po polsku od debiutu w 1939 r. do końca 1988. Ponieważ jeden plik byłby zbyt obszerny podzieliłem go na części i będę udostępniał sukcesywnie.

Na początek Złota Era (1939-1955).

Spis składa się z trzech części. Najpierw charakterystyka historii z Batmanem w danym okresie z moim własnym podziałem na krótsze odcinki czasu. Część druga, właściwa, to kolejne zeszyty, które ukazały się po polsku wraz z informacją, gdzie można je znaleźć i co zawierają. Na koniec podsumowanie wybranych, ważniejszych zeszytów, które u nas wciąż się nie ukazały a warto je znać.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi czego zabrakło lub wychwyci błąd rzeczowy - proszę dać znać. Nie jestem grafikiem ani nic podobnego, więc jeśli ktoś chciałby to wizualnie poprawić i wykorzystać na swojej stronie - nie mam nic przeciwko.

https://easyupload.io/zs9no7
Batman returns
his books to the library

Offline wojtpil

Odp: Batman
« Odpowiedź #3456 dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 07:57:14 »
Ponieważ jeden plik byłby zbyt obszerny podzieliłem go na części i będę udostępniał sukcesywnie.

Dobra robota. Czekamy na następne :)

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #3457 dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 18:34:38 »
Część druga - Batman ze Srebrnej Ery (1956-1969).

A więc następstwa Comic Code i oskarżeń Werthama. Kilka wersji Batmana i wielki spór wśród fanów o tego "prawdziwego". A także po raz pierwszy historie, które dziś są opowiadane ponownie - śmierć Alfreda, utworzenie fundacji Alfreda, wyprowadzka Bruce'a...

https://easyupload.io/xcrdk3
Batman returns
his books to the library

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #3458 dnia: So, 30 Wrzesień 2023, 17:37:13 »
Brązowa Era podzielona na dwie części. Na początek lata 70-e - dekada Ra's al Ghula.

Batman stopniowo wyłamuje się z rygorów Comic Code - wprowadzone zostają potwory i erotyka. Dużo klimatu gotyckiej grozy. Twórcy przełamują czwartą ścianę - nadają ulicom Gotham swoje nazwiska, umieszczają w kadrach samych siebie a nawet robią ze swojego geekowego środowiska część opowieści.

Wtedy zaczynają się pierwsze dłuższe historie rozgrywające się przez wiele numerów. Pojawia się też seria skupiona na Bat-Rodzinie i... sprzedaje się lepiej niż serie z samym Batmanem.

https://easyupload.io/gkww1u
Batman returns
his books to the library

Offline Tom926

Odp: Batman
« Odpowiedź #3459 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 17:27:37 »
Czytam aktualnie Batman Odrodzenie. Mam następujące pytanie:
Czy potrzebna jest lektura Batman Metal a w dalszej części Batman Death Metal? Stracę jakieś wątki z głównej serii jeśli nie przeczytam tych komiksów?

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3460 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 19:23:30 »
Czytam aktualnie Batman Odrodzenie. Mam następujące pytanie:
Czy potrzebna jest lektura Batman Metal a w dalszej części Batman Death Metal? Stracę jakieś wątki z głównej serii jeśli nie przeczytam tych komiksów?
Run Kinga w Batmanie jest niezależny od Batman Metal. Batman Metal to raczej luźna kontynuacja pewnych wątków runu Snydera z Nowego DC.  Batman Death Metal nie dotyczy samego Batmana, a bardziej samego uniwersum DC oraz postaci Wonder Woman, ale wymaga znajomości Batman Metal, Batman Który się Śmieje oraz runu Snydera z Lidze Sprawiedliwości.

Offline Tom926

Odp: Batman
« Odpowiedź #3461 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 20:03:45 »
Run Kinga w Batmanie jest niezależny od Batman Metal. Batman Metal to raczej luźna kontynuacja pewnych wątków runu Snydera z Nowego DC.  Batman Death Metal nie dotyczy samego Batmana, a bardziej samego uniwersum DC oraz postaci Wonder Woman, ale wymaga znajomości Batman Metal, Batman Który się Śmieje oraz runu Snydera z Lidze Sprawiedliwości.

Dzięki za wyjaśnienie ;)

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3462 dnia: Pt, 13 Październik 2023, 13:51:36 »
Ktoś ogrania czy te wydania PL No Man's Land to będzie to samo co jest w tych trzech omnibusach ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kvothe

Odp: Batman
« Odpowiedź #3463 dnia: Pt, 13 Październik 2023, 13:58:49 »
Ktoś ogrania czy te wydania PL No Man's Land to będzie to samo co jest w tych trzech omnibusach ?

Z tego co widzę to jakieś zeszyty Egmont doda od siebie, tak jak w Knightfall.
W Road to No Man's Land Omnibus jest Batman #554-562 i Azrael: Agent of the Bat #40, Azrael: Agent of the Bat #47-50, a u nas Batman” #553–554 i AzraeL” #36–40. Reszta na razie podobnie.

Offline szulig

Odp: Batman
« Odpowiedź #3464 dnia: Pt, 13 Październik 2023, 14:44:04 »
Zatrzymałem się na czytaniu Batka z DC52. Po zapowiedziach grudniowych Egmontu naszła mnie ochota na wejście ponownie w opowieści o nietoperzu. Jak przejrzałem oferty dostępnych wydan.... jest tego tyle że nie wiem co z czym się wiąże. Mógłby ktoś wypisać jakie sa/były wydawane serie na naszym rynku w ciagu 3-4 ostatnich lat?