Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573297 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #3435 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 08:59:07 »
Rysunki w Epidemii są niezłe. Kelley Jones to klasa sama w sobie a jest tu jeszcze Vince Giarrano, który niestety mocno uprościł swoją kreskę, ale i tak trzyma poziom. Standardowo najsłabsze są zeszyty Robina.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3436 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 10:57:26 »
Eeeee Kelly Jones. Można bronić jego wizji Batmana jako głowy z długimi uszami, na bezkształtnej kuli ciemności i peleryny, ale mnie ona jakoś nie kupiła.

Dziwię się temu brzydactwu w Epidemii, bo mam to z czym porównywać. Przecież Śmierć Supermana i Rządy Supermanów w tamtym czasie rysował Jurgens i inni i tam to wyglądało porządnie. To samo u konkurencji w Clone Sadze - najlepszy Bagley. Punisher też wyglądał dobrze jako Johny Tower :). Młodszy Romita Jr dawał radę a bywał też John Buscema. Ale przyznam, że w X-menach w Erze Apocalypse''a też luksusu nie było.

@Odyn
Tak. Przyspiesz. :) Jeden tom Knightfalla czyta się 4-5 godzin. Epidemię zrobiłem w zeszłym tygodniu w jakieś 4 godziny. Do końca roku jeszcze 3.5 miesiąca. Dasz radę.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3437 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 11:06:05 »
Przecież Śmierć Supermana i Rządy Supermanów w tamtym czasie rysował Jurgens i inni i tam to wyglądało porządnie.
Bazyl co ty piszesz. Jurgens rysował tylko jedną serię. Superman: The Man of Steel rysował Jon Bogdanove. Sprawdź jego pracę i zobaczysz jak to wyglądało naprawdę.

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #3438 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 11:26:25 »
Co do czytania komiksów przez określoną liczbę czasu, to jest to pojęcie bardzo względne. Takiego Przybysza to czytałem prawie 2 godziny, a żadnego tam słowa nie uświadczysz...

A jeśli ktoś czyta za szybko, to może mu uciec sporo szczegółów, niuansów scenariusza, nie wspominając o dokładnym przyjrzeniu się grafice. Dlatego nie polecam wyliczanie komuś ile ma mu zająć czytanie czegokolwiek.

Lepiej sam się zastanów, czy u siebie możesz to jakoś poprawić. A patrząc na Twoje wypowiedzi, to w większości wypadków wygląda na to, że nie zrozumiałeś danego utworu. A śmiem twierdzić, że możliwym jest, że jeśli dokładniej przyjrzysz się nielubianym artystom, to o kilku możesz zmienić swoją opinię.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3439 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 11:36:11 »
Oczywiście to była żartobliwa uwaga. Każdy czyta we własnym tempie. Tylko potem niech się nie dziwi, że mu odpowiem "Temat był wałkowany 100 razy. Zamykam dyskusję". :) Ja też powinienem przyśpieszyć, bo mam swoją własną kupkę wstydu która mi koliduje z kinem i serialami. Dlatego w niektórych seriach też jestem do tyłu. Ale klasycznego Batmana i Epici czytam na bieżąco.

W czasach Semica nie lubiłem Sala Buscemy w Spider-Manie. WKKM otworzyła mi oczy, że np. Hulka kiedyś rysował bardzo przyzwoicie. Myślałem, że nowe wydanie tamtych komiksów pomoże inaczej na niego spojrzeć. Ale Mucha zawaliła skany w swoim pierwszym Spectacularze i dalej wyglądał tam słabo. Jeśli kiedyś wyjdzie nowe i kompletne polskie wydanie Clone Sagi, może wreszcie się do niego przekonam.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Wrzesień 2023, 12:19:33 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #3440 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 11:45:28 »
Nie przyspieszaj z czytaniem!!! Zwolnij. Serio.

Co do Sala, to wydanie Muchy ma tylko kilka zeszytów ze skanami słabszej jakości. Większość jest bardzo dobra. Możesz spokojnie zobaczyć cały jego geniusz. No chyba, że za szybko czytałeś.... ::)

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #3441 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 12:16:39 »
@Bazyl,
Forum jest od tego, by dzielić się swoimi spostrzeżeniami nt. tego co się AKTUALNIE przeczytało. To, że dany komiks ma premierę w tym miesiącu/dziś/ostatnio nie oznacza, że ja go już kupiłem, czy rzucam wszystko by go przeczytać. Kupuję w takiej częstotliwości, że często to co dziś przychodzi, ruszam za rok. Więc wstrzymaj się ze swoimi uwagami, że "temat był już wałkowany".

I tak, o Epidemii będę myślał wtedy, gdy już większość z Was to dawno przetrawi, bo nie mam w planie czytelniczym na najbliższe miesiące tego komiksu. Ponadto, nie lubię skakać między dekadami, układam komiksy na półkach mniej więcej wydarzeniami (na tyle, ile to możliwe - nie daję się zwariować) i tak też czytam (jeżeli oczywiście coś jest cyklem, który trwa dobre kilka lat to zachowuję ciągłość - dlatego zanim chwycę za kolejne komiksy muszę dojechać do Knightfall tom 5 by zamknąć egmontowską Sagę).

Następny w kolejności jest Superman (bo Knightfall dzieje się krótko po śmierci, więc muszę nadrobić zaległości, a że Exile też już od przeszło roku stoi na półce to zabiorę się najpierw za ten omnibus). Po drodze mam również Grella, który tworzył na przełomie lat '80 i '90, więc nadaję mu priorytet. A w lutym 2024 wychodzi trzeci omnibus JLI i na samą myśl już się jaram!

I na sam koniec dodam, iż anglojęzyczne komiksy czytam wolniej niż polskie wydania (przy czytaniu 2-3 godziny dziennie omnibus 1600 stron zajmuje mi około 3 tygodni). Jako, że oprócz czytania mam też inne hobby/obowiązki/zainteresowania, może się ten czas troszkę wydłużyć.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Wrzesień 2023, 12:19:37 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Mario

Odp: Batman
« Odpowiedź #3442 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 11:08:16 »
Halo, świętujemy coś?

Offline Warpath

Odp: Batman
« Odpowiedź #3443 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 11:15:01 »
Ktoś tam coś w temacie robi:



Niemniej polscy wydawcy i sklepy chyba olali Mrocznego Rycerza ; ) Szczerze mówiąc spodziewałem się, że Egmont wrzuci jakąś 40% promkę na komiksy z Nietoperzem na końcu filmiku, a tu zonk. Nie żebym potrzebował, ale byłoby miło ;)

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #3444 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 11:23:25 »
Egmont przekornie dzisiaj o Marvelu ;)

Offline Warpath

Odp: Batman
« Odpowiedź #3445 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 11:26:55 »
No proszę, ja tu ple ple ple na sklepy a tu 28 minut temu na Atomie:

Cytuj
Dziś obchodzony jest międzynarodowy dzień Batmana! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was specjalne upominki, które dodawać będziemy do weekendowych zakupów w naszym sklepie!

Zeszyty Batman & The Joker The Deadly Duo #1 Batman Day Special Edition lub Batman Catwoman Prelude To Gotham War #1 Batman Day Special Edition dorzucać będziemy do zamówień składanych w ten weekend. Aby otrzymać komiks wystarczy złożyć zamówienie na dowolne komiksy, a w uwagach do niego wpisać hasło BATMAN DAY SPECIAL (można też napisać, który zeszyt preferujesz otrzymać). Obowiązuje limit jednego komiksu na klienta.

Co więcej, do zamówień o wartości powyżej 250 zł dorzucać będziemy losowe mini figurki Batman Black & White! Tutaj również wystarczy złożyć w weekend zamówienie na kwotę minimum 250 zł (bez kosztów wysyłki) oraz wpisać w uwagach hasło BATMAN DAY MINI FIGURES! Obowiązuje limit jednej figurki na klienta.
Wreszcie, każda osoba która dzisiaj lub w najbliższy poniedziałek odwiedzi nasz sklep stacjonarny przy ul. Lubicz w Krakowie i zakupi dowolny komiks z Batmanem w ramach gratisu otrzyma maskę Jokera lub Catwoman!

Promocje łączą się i obowiązują do wyczerpania zapasów. Ilość gratisów jest ograniczona - będą one przyznawane zgodnie z kolejnością złożenia zamówień. W przypadku braku danego gratisu, będziemy powiadamiać o tym indywidualnie, mailowo.

Sorry panowie i panie, zwracam honor ;)

Online gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #3446 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 13:13:41 »
Chyba nikt nie wspominał do tej pory niczego na temat "Detective Comics" w wydaniu Mariko Tamaki. Przyznam, że sam podchodziłem do tej pozycji (a właściwie do 2 tomów, które ukazały się do tej pory w PL) jak pies do jeża. Na szczęście bardzo pozytywnie się rozczarowałem.

Obserwowanie Batmana pozbawionego Alfreda, Gordona no i przede wszystkim swojej podstawowej super-mocy, czyli góry szmalu, jest samo w sobie interesującym doświadczeniem. Opowiadana historia jest gothamską wariacją nt. motywów znanych chociażby z filmów takich jak "The Thing". No i obserwujemy tu w końcu znowu Batmana-detektywa, chociaż klasycznego obijania facjat też nie zabraknie.

Do tego dochodzą fajne rysunki Dana Mory będące czymś pomiędzy stylówą Grega Capullo, a stereotypowym japońskim mangaką (z naciskiem na to drugie). Jest dobrze.

Oczywiście nie brakuje tu typowo super-bohaterskich głupotek, jak chociażby Pana biznesmena, który jest podobno jedną z najbardziej wpływowych osób w Gotham, ale jednocześnie sam lata po mieście z bazooką pod pachą. #Seriously? Ale jeżeli zawiesi się niewiarę odpowiednio wysoko, myślę że można się przy tych 2 tomikach całkiem nieźle bawić. IMO jest to poziom lepszych albumów z czasów Scotta Snydera.


Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3447 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 13:22:19 »
@UP
No trudno się było wypowiadać , jak nikt nie kupił. A nikt nie kupił, bo dotychczasowe współczesne serie Batmana ssą. Miałem brać ten 1 tom Tanaki, ale michał81 napisał, że taki sobie. No to się wstrzymałem. Ty znowu namawiasz. No to może jednak za miesiąc wezmę. A jak to wygląda jeśli chodzi o złożenie ze "Stanem Strachu"? Trzeba kupić tez ten główny event?

Batman bez szmalu - eeee - trochę słabe. Ale Bruce już kilka razy tracił i odzyskiwał majątek, więc liczę, że się jeszcze odkuje.

Online gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #3448 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 13:25:03 »
A jak to wygląda jeśli chodzi o złożenie ze "Stanem Strachu"? Trzeba kupić tez ten główny event?

Nie jestem w stanie odpowiedzieć, gdyż "głównego eventu" nie czytałem. Nie czułem jednak, żeby jakieś wątki uciekały mi w czasie lektury, albo żeby ciąg przyczynowo-skutkowy był w jakiś sposób niejasny bądź niezrozumiały.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3449 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 14:16:38 »
No trudno się było wypowiadać , jak nikt nie kupił.
@bazyl pisz za siebie. Masz dziwną manierę pisania za wszystkich, kiedy sam czegoś nie czytałeś lub nie kupiłeś.