Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573216 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3270 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 17:58:32 »
Pytanie dotyczące trzeciego tomu Knightfall:

Spoiler: PokażUkryj

Strona 532 - jeden bandyta mówi "Nagle rozbolały mnie nogi... może to żylaki?". Na następnym kadrze kolejny mówi "Taaa. Też to czuję, jakby mnie pchły pogryzły. Tuż nad linią skarpet...". Potem już ten temat nie wraca. Pewnie jestem głupi i czegoś nie rozumiem, ale ni cholery nie wiem o co chodzi w tych dialogach i co ich tam boli w tych nogach. Ktoś pomoże?

Offline Zwirek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3271 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 20:34:56 »
Pytania dotyczące zapowiedzi Egmontu Batman: Epidemia, Batman: Dziedzictwo.
1. Czy to jest dobre? Lepsze, gorsze od Knightfall? Czy może to są zapychacze pomiędzy Knightfall, a No Man's Land?
2. Czy można pominąć powyższe 2 tomy i przejść z Knightfall od razu do Ziemi Niczyjej?

Pytanie dotyczące Batman: Kataklizm
3. O co chodzi z tym tomem? Widzę, że jest częścią Ziemi Niczyjej, ale tutaj widnieje jako tom 0, czy to jest jakieś wprowadzenie?

Online Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3272 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 20:44:03 »
No bo najpierw nastąpiło trzęsienie ziemi, Gotham doznało poważnych zniszczeń, zaczęły się grabieże, gangi zaczęły przejmować dzielnice, władze przestały sobie radzić. I dopiero wtedy PREZYDENT LUTHOR :) zamkną ten obszar i wyłączył go z jurysdykcji Stanów Zjednoczonych. Dopiero od tego momentu stało się Ziemią Niczyją. Kataklizm to jak prolog w Knightfallu 1.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3273 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 20:55:23 »
Pytania dotyczące zapowiedzi Egmontu Batman: Epidemia, Batman: Dziedzictwo.
1. Czy to jest dobre? Lepsze, gorsze od Knightfall? Czy może to są zapychacze pomiędzy Knightfall, a No Man's Land?
2. Czy można pominąć powyższe 2 tomy i przejść z Knightfall od razu do Ziemi Niczyjej?
Tak i nie. To jest prolog do Kataklizmu. Tak naprawdę to Epidemia oraz Kataklizm są podbudową do wydarzeń z Ziemi Niczyjej. Dziedzictwo w pewnym stopniu kontynuuje wątki Bane po Knightfallu, ale też ustawia wydarzenia pod Ziemie Niczyją. Nie musisz tego znać, ale polecam.


Pytanie dotyczące Batman: Kataklizm
3. O co chodzi z tym tomem? Widzę, że jest częścią Ziemi Niczyjej, ale tutaj widnieje jako tom 0, czy to jest jakieś wprowadzenie?
To jest Prolog do Ziemi Niczyjej. Ale nie sugeruj się zawartością tego co jest pokazane w necie. U nas chyba będzie to wydane inaczej, tak jak w przypadku Knightfall. Ale co dokładnie będą zawierały tomy to musiałby się wypowiedzieć @kelen, bo przypuszczam, że ma taką wiedzę. Zresztą jestem przekonany, że tak jak w przypadku Knightfall tak i tutaj pojawi się na Batcave rozpiska dotycząca tomów.
« Ostatnia zmiana: So, 29 Kwiecień 2023, 20:57:43 wysłana przez michał81 »

Online OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #3274 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 05:47:05 »
Contagion jest trochę oldscholowe i warstwa graficzna nie zawsze stoi na równym poziomie, ale warto się z tym komiksem zapoznać, bo walka Gotham z zarazą wciąga. Z kolei w Legacy masz rysunki Nolana czy Balenta i już z tego powodu warto zakupić ten tytuł.
« Ostatnia zmiana: Nd, 30 Kwiecień 2023, 05:50:39 wysłana przez OokamiG »

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3275 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 12:03:50 »
Cytuj
i warstwa graficzna nie zawsze stoi na równym poziomie,

W Knightfallu też nie stała.

Offline Zwirek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3276 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 12:16:29 »
Zresztą jestem przekonany, że tak jak w przypadku Knightfall tak i tutaj pojawi się na Batcave rozpiska dotycząca tomów.
Znalazłem taki opis BatCave, opublikowane 7 miesięcy temu :)

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #3277 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 12:22:19 »
Na dobre otwarcie majówki - dla wszystkich fanów Batmana i kotów ;):



To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline psychoszoku

Odp: Batman
« Odpowiedź #3278 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 18:48:48 »
Czy Mroczne Odbicie oraz Budowniczowie Gotham to jedyne komiksy dostępne w Polsce, z okresu gdy Dick Grayson był Batmanem?

Offline AntekSocjalny

Odp: Batman
« Odpowiedź #3279 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 19:43:52 »
Wrzucę w spoiler

Spoiler: PokażUkryj
W piątym, ostatnim tomie Knightfall, Dick zostaje Batmanem. Na ile zeszytów? Nie wiem, dopiero zacząłem czytać.

Online kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3280 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 19:47:30 »
Jeśli pytasz o okres post Final Crisis i pre Flashpoint, to tak.

Masz jeszcze sytuację z postu wyżej (dotyczy tylko tego jednego albumu) i krótką chwilę w 8 tomie Batmana z Odrodzenia.

Offline psychoszoku

Odp: Batman
« Odpowiedź #3281 dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 20:20:16 »
Ok, czyli wszystko posiadam.

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3282 dnia: Cz, 04 Maj 2023, 14:33:25 »
Knightfall #5 - lepszy od 3, słabszy od 2 i 4, zdecydowanie za mało Wayne'a (i nawet nie do końca wiadomo dlaczego), ale czytało się na tyle dobrze, że łyknąłem całośc na jeden raz mimo braku sentymentów bo nie znałem tego wcześniej. Jak ktoś był zainteresowany tylko Knightfallem to w sumie może sobie odpuścić bo #4 to w zasadzie finał, a to bardziej epilog, ale kazdy kto zamierza sięgać po kolejne tomy 90s Batmana, powinien znać i ten. Ogólnie przyzwoicie ale bez szału.

I wygląda mi że wtopili z rysowaniem Mrocznego jeźdźca - najpierw w wersji Kelleya jest łysy, potem u Kitsona nagle cała głowa włosów.

Pełna recenzja lada dzień.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3283 dnia: Cz, 04 Maj 2023, 17:13:44 »
Jak wrażenia po #900 numerze Batman Chipa Zdarskiego? Jak dla mnie to ten zeszyt to mega fan serwis postaci Batmana. Ale nadal mam mieszane uczucia co do jego runu w świecie Nietoperza. Chyba jednak wolę to co robi Ram V w serii Detective Comics. Nie wiem dlaczego, ale te historie Zdarskiego to taka mieszanka Batmana Snydera z Batmanem Morrisona (przynajmniej tak to oceniam po tych dwóch story arcach), ale uboższe w porównaniu do nich. Fajnie, że czerpią z szerokiej mitologi Batmana, ale nic tak naprawdę wg mnie nie dodają. Nie mają one jak na razie czegoś co by ten run wyróżniało. Może to tylko moje odczucia.
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Maj 2023, 17:15:28 wysłana przez michał81 »

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3284 dnia: Cz, 04 Maj 2023, 19:11:10 »
Nie podobał mi się komiks "Batman #900". Batman Zdarsky'ego wpadł w okropny fanservice pokazujący, że scenarzysta nie rozumie esencji postaci. Zamiast skupić się na przyziemniejszych aspektach, brniemy w coraz większe absurdy aż doszliśmy do multiwersowej przygody na pełnej... O ile pierwsza połowa komiksu broni się, są to wyważone zmagania Batmana z Red Mask, tak druga połowa wpadła w fanservice znany z aktorskich produkcji DC czy Marvela - nawal cameo ile się da, ludzie łykną to będąc spragnieni nostalgicznych wrażeń.

Motyw wyjściowy nie był zły, ponieważ za aspektem multiwersum stała idea. Ryzykownym posunięciem było obwinianie Red Mask za tworzenie Jokerów, ale miało jakiś sens z podbudową. Tylko jest to nierozwinięty sens, a multiwersowe szaleństwo nie ukazywało skali działań Red Mask. Typek skakał po różnych ziemiach, robił masę rzeczy nieznanych nam. Zamiast tego Zdarsky skupił się na mniej istotnym fakcie jakim były spotkania TEGO Batmana z popularnymi wersjami (m.in. Burtonowy, TAS, Millerowy, nawet cykl gier) działające w formie zapychaczowego easter egga. Większość spotkań nie posuwało historii do przodu, nie wprowadzało nowych elementów, nie dopowiadało za wiele w kontekście wydarzeń na tych planetach. Zbyt dużo elementów/spotkań upchano jak na jeden zeszyt, zbyt mało wnosiło to czegokolwiek do historii, żebym mógł się na tym dobrze bawić. Ilość przytłoczyła mnie, a jakość dobiła.

Kolejny raz stwierdzam, że DC Ram V uderza w moje gusta i autor rozumie czym jest świat Batmana, potrafi przedstawić go w ciekawy i klimatyczny sposób bez zbędnych przegięć. Natomiast Zdarsky próbuje nie wiadomo co zrobić z tym Batmanem i tylko przechodzimy od jednego absurdu (Failsafe, który był taką bronią na Batmana, że luźno radził sobie z pełnym składem JL) po multiwersowe szaleństwo (dawno nie było, nowość).
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Maj 2023, 19:13:16 wysłana przez Kyms »