Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573265 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2940 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 10:20:49 »
Dzięki. A w kilku żołnierskich słowach dla osób, które nie oglądają 20-minutuowych materiałów video, tylko wywodzą się ze starej szkoły czytania? ;)

Też już nigdy się nie przestawię na oglądanie w filmikach czegoś, co przeczytałbym kilka(naście) razy szybciej. Szkoda mi jako dziadersowi, że w tę stronę to idzie.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2941 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 10:25:32 »
Dzięki. A w kilku żołnierskich słowach dla osób, które nie oglądają 20-minutuowych materiałów video, tylko wywodzą się ze starej szkoły czytania? ;)
Kojarzysz wydane kilka lat temu przez Egmont albumy o bohaterach Marvela? To jest to samo tylko o Batmanie. Takie podstawowe informacje z kadrami z komiksów opisujące bardzo pobieżnie ważne wydarzenia, bohaterów, złoczyńców, gadżety itd.

Offline gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2942 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 13:24:12 »
Tak naprawdę to wszystkie te reklamy filmów w serwisie YouTube, które udają posty, powinny trafiać do tematu: "Nowości komiksowe na blogach".
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Październik 2022, 13:25:59 wysłana przez gashu »

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2943 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 13:36:41 »
Dzięki. A w kilku żołnierskich słowach dla osób, które nie oglądają 20-minutuowych materiałów video, tylko wywodzą się ze starej szkoły czytania? ;)
W takim przypadku odwołuję do tekstu na FP lub WWW :D Podsumowałbym natomiast tak: Doświadczony czytelnik powinien potraktować to jako podręczne streszczenie (he, no dobra, niekoniecznie podręczne przy takim rozmiarze), natomiast świeżak jako próg wejścia, gdzie w jednym miejscu mamy dosłownie wszystko zebrane o Batmanie. Ładnie wydane, szeroki wachlarz informacji (od genezy powstania, po elementy składowe świata, po opisy komiksowe od złotej ery komiksu do chwili współczesnej) z tym, że nie są to potężnie rozbudowane opisy zalewające faktami, a po kilka zdań na zasadzie "krótko i na temat" - coś, czego można było oczekwiać po przewodniku nie będącego encyklopedią.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Październik 2022, 13:39:13 wysłana przez Kyms »

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2944 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 13:46:32 »
skrótowo: ta książka jest dla noobów komiksowych
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Październik 2022, 14:50:28 wysłana przez michał81 »

Offline Piterrini

Odp: Batman
« Odpowiedź #2945 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 13:55:31 »
offtop - nie znalazłem "luźnego" tematu gdzie by te poniższe przemyślenia pasowały.

Dzięki. A w kilku żołnierskich słowach dla osób, które nie oglądają 20-minutuowych materiałów video, tylko wywodzą się ze starej szkoły czytania? ;)
Też już nigdy się nie przestawię na oglądanie w filmikach czegoś, co przeczytałbym kilka(naście) razy szybciej. Szkoda mi jako dziadersowi, że w tę stronę to idzie.
Specjalnie się zalogowałem żeby docenić wyartykułowanie tak niepopularnej opinii :)

Niby stary nie jestem, ale w latach tzw. formatywnych z dobrodziejstw internetu korzystałem w sposób ograniczony (modemy 56kbps itp.). Sposób korzystania z internetu był więc typowo zadaniowy, potrzeby ani chęci oglądania byle czego na YT czy innych "śmiesznych stronkach" nie widziałem (i nie widzę). Aha, wstawionych wcześniej filmików nie oceniam bo nie oglądałem, po prostu większość materiałów amatorskich niestety do mnie nie trafia.
Nasz zakątek internetu nieustannie goni za trendami "zachodnimi", więc jeszcze X lat temu (powiedzmy 5, 10, 15?) kiedy szukałem jakichś poradników czy to obsługi albo naprawy programu czy jakiegoś sprzętu, to faktycznie taki poradnik znajdywałem w formie opisanej i zilustrowanej zdjęciami - możliwe było szybkie znalezienie problematycznego miejsca i osiągnięcie rezultatu opisanego na danej stronie. Teraz kiedy do "zachodu" się zbliżyliśmy to szukając podobnych rzeczy znalazłbym stronę z nagłówkiem i zdaniem "aby wszystkiego się dowiedzieć obejrzyj poniższy poradnik", a niżej oczywiście filmik na YT...

Nie sądzę że jakiś jeden główny czynnik zaważył o kierunku w jakim skierował się "mainstreamowy" internet, gdyby te 15 lat temu zamiast rzeczowych opisów czy artykułów wszyscy nagrywali filmiki, to może nie przekonaliby do tej formy osób zainteresowanych i na tym by nie zarabiali, czyli może teraz wyglądałoby to inaczej, ale że stopniowo i naturalnie rosło zainteresowanie zarobkiem, oglądalność filmików się zwiększała a malało zainteresowanie tekstowymi formami (może z "lenistwa") to jesteśmy w miejscu, gdzie informacje są przekazywane filmikami, bo dla tzw. większości jest to forma "lepsza".
Nie sposób nie odnieść wrażenia, że przejście osób "nietechnicznych" do życia nie z komputerem osobistym a z tabletem, smartphonem czy innym smart tv w ramach życia codziennego musiało mieć wpływ na ww. trend - design stron nieprzystosowany dawniej do urządzeń mobilnych i czynnik w postaci niewielkich (w porównaniu z monitorami) ekranów zdecydowanie nie sprzyjały i nie sprzyjają czerpaniu informacji w sposób "archaiczny" na urządzeniach "nowoczesnych". Kolejna rzecz, raczej skutek powyższego, to znaczne obniżenie zainteresowania rzeczowymi portalami - mniejsza dochodowość to i mniej tekstów i tak się to staczało...

Wniosków nie mam (oprócz tego, co zawarłem "między słowami"), chciałem tylko dojść do tego, jakim pożeraczem czasu jest obecna przewodząca forma przekazu informacji, przykładem telewizja, która w różnoraki sposób ma na celu zatrzymanie widza przed ekranem, dlatego osoby w wieku produkcyjnym starają się (albo powinny się starać) telewizji oglądać jak najmniej, tymczasem chociażby taki YT z sukcesem realizuje cele jakie wcześniej kojarzone były właśnie z telewizją zatrzymując przed ekranem jak najdłużej. To jest myślę oczywista obserwacja i identyczne spostrzeżenia miałem 5 czy 10 lat temu, tyle że jak długo to trwa, tak długo nie spotykam powszechnie negatywnej opinii na ten temat, dawniej jeszcze sporadycznie się zdarzało, a że teraz forma "filmikowa" jest standardem, to i krytyka przypomina walkę z wiatrakami...

Także wbrew popularnym opiniom formy "filmikowe" do mnie nie trafiają i dopóki jakiś procent ludzi ma mniej lub bardziej zbliżone do mojego podejście to i jakiś procent informacji wciąż będzie przekazywany w sposób "archaiczny" (tekstem pisanym). Chociaż trochę szkoda, że tylko w takich miejscach jak forum o komiksach czy np. na blu-ray.com o filmach na nośnikach fizycznych ta "archaiczna" forma jest chwalona, wiem że uogólniam bo są też np. niektóre zawody mające swoje miejsce w internecie, gdzie forma "filmikowa" się nie przebiła, tyle że to bardzo hermetyczne środowiska, a powszechnie przeważa podejście odmienne.

/offtop

Offline sad_drone

Odp: Batman
« Odpowiedź #2946 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 14:12:20 »
@gashu Pełna zgoda, dla mnie to jest de facto spam który przeczy idei forum i służy tylko i wyłącznie nabijania sobie zasięgów (o czym kyms wie i robi to z premedytacją). Ideą forum jest dyskutowanie o komiksach, wrzucanie linku do 20minutowego video nie zachęca do jakiejkolwiek wymiany opinii i stawia na potencjalnym dyskutancie wymóg obejrzenia całego materiału. Gdyby to jeszcze było spersonalizowane video pod speca, albo recenzja tekstowa wrzucona bezpośrednio na forum to mógłbym przeżyć, ale tak ciężko mi to inaczej intepretować niż cyniczne zbieranie wyświetleń. Moja opinia może sie wydawać nadmiarowa, ale widziałem już parę fajnych grupek na fb skutecznie zabitych przez spam co drugi post z linkami do amatorskich recenzji, w rezultacie aktywność na tych grupach spada do zera i nikomu nie chce się tam już prowadzić dyskusji.

@Kyms Masz wątek komiksowe nowości na blogach, tam jest miejsce na twoje videa.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #2947 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 14:15:34 »
Kontynuując, lub nie, offtop, to uważam umieszczanie w różnych tematach swoich filmików jako czystą reklamą. To powinno być w osobnym topiku. Sorki Kyms, ale dla mnie to tylko i wyłącznie spam. A jeśli w temacie jakiejś konkretne dyskusji, to rozumiem wstawienie, ale z konkretnych powodów, a nie "macie linka i oglądajcie, dzięki czemu będę miał więcej punktów na yt".

Edit.
@sad_drone - dokładnie się zgadzamy.

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #2948 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 16:44:39 »
To jest nas więcej. Na dzisiaj mam w ignorowanych jedynie jednego gada, ale bardzo mocno mnie korci żeby dodać nowego spamera. Żywcem nie rozumiem dlaczego moderacja nie wydzieli działu na tego typu (i piszę to z pełną odpowiedzialnością) śmieci.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #2949 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 17:30:53 »
Jest na to odpowiedni topik, czyli Nowosci komiksowe na blogach. Kyms o tym wie i wkleja swoje filmiki conajmniej dwa razy:

Nowy ulubiony komiks o Batmanie!

Poza tym na WWW:
Recenzja tomu 3 Tom Strong - https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/10/09/tom-strong-tom-3/
Recenzja Stan Przyszłości Batman - https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/10/09/stan-przyszlosci-batman/
Omówienie odcinków 1-4 3 sezonu Stargirl - https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/10/08/omowienie-1-4-odcinkow-3-sezonu-stargirl/
Omówienie 5 odcinek 3 sezonu Stargirl - https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/10/08/omowienie-1-4-odcinkow-3-sezonu-stargirl/

"Grób Batmana". Wrześniowa premiera od Egmont. Dawno tak dobrze nie czytało mi się współczesnych historii o Batmanie jak ta. Ellis dał radę.

Czyli według mnie spam jak nic.

A co na to @Admin??

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2950 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 18:18:08 »
O matko, co za dyskusja się wykręciłą. W życiu nie pomyślałbym, że za spam będzie uchodziło wywiązywanie dyskusji podlinkowując wideo, gdzie prezentuje się coś lub udziela swojej opinii. Widocznie inaczej postrzegam spam przez zawodową stronę. Jasne, podlinkowywałem w odpowiednich działach do tego, ponieważ niejedna osoba to robi - jeśli ktoś tak robi to znak, że jest to dopuszczalne. Przepraszam, jeżeli kogoś to uraziło. Obiecuję poprawę i nie będę poza sekcję do "Nowości komiksowe na blogach" :) Uwagi zrozumiałem, teraz proponuję powrócić do dyskusji dotyczącej przewodnika o Batmanie lub innych komiksów :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Październik 2022, 18:20:11 wysłana przez Kyms »

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #2951 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 19:52:06 »
No to dziwne, że byś nie pomyślał, bo już wielokrotnie było o tym pisane. Jak chcesz wywiązywać dyskusję to ją zacznij, a nie wrzucaj pierdyliarda linków do www, fb i filmików na yt.

Online OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2952 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 20:00:34 »
1) To jest temat o komiksach, nie poradnikach .
2) Czyta się "najtfal", nie "knajtfal".
3) Forum służy do dyskusji, a z 20 minutowym filmem się nie da dyskutować.
4) Zamiast spamować w każdym temacie offtopy, to lepiej popracować nad jakością (np. wymową) i tym starać się zyskać nowych widzów niż wrzucaniem autoreklamy, która tylko ludzi zniechęci.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2953 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 20:08:50 »
2) Czyta się "najtfal", nie "knajtfal".

Czyta się "najtfol" ;)

Online OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2954 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 20:13:19 »
No mój błąd, ale to nie ja nagrywam filmiki. ;)