Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573351 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2640 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 07:40:31 »
Gdybym już nie miał tych komiksów na półkach, to brałbym.

Offline Kamiloss

Odp: Batman
« Odpowiedź #2641 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 08:18:57 »
W atomcomics.pl taniej i też darmowa wysyłka. Dobrze pakują.

Wiesz, jak wrzucałem linka to było po 192 złote. Teraz już podrożało, nie wiem czemu aż o 60 złotych, a to przecież nie jest aukcja. Dziwne to dla mnie.

Offline Damballa

Odp: Batman
« Odpowiedź #2642 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 13:35:29 »

Offline Kamiloss

Odp: Batman
« Odpowiedź #2643 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 22:16:49 »

Offline martinus100

Odp: Batman
« Odpowiedź #2644 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 09:33:28 »
Ja bym wolał w języku polskim. Obecnie może nie być ale co jakiś czas pojawiają się nowe oferty na Allegro i Olx. Dodaj do obserwowanych i cierpliwie czekają.
Długie halloween polecam w wersji Badań Noir. Super się czyta.

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2645 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 14:25:07 »
Na zachętę lub ku przestrodze - jak kto woli ;D:

https://gothamwdeszczu.com.pl/blog/batman-knightfall-prolog/
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline PabloWu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2646 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 10:18:53 »
Skończyłem czytać pierwszy Knigthfall i trochę w szoku jestem, bo całość pękła w 3 dni i okazała się piękną nostalgiczną przygodą z kioskowych czasów wzbogaconą historiami po raz pierwszy wydajnymi na naszym rynku.
Lubię Batmana z tamtych czasów , bez tej całej licznej bat-rodzinki, z wyważoną ilością gadżetów i przyziemnymi problemami. Całość czytało mi się bardzo dobrze, historie wciągają, dobre scenariusze   no i po latach polubiłem się z  Jimem Aparo, fajne kadrowanie no i dobrze rysuje zajechanego życiem Batmana , kiedyś nie doceniałem tego artysty. Gratulacje dla Egmontu za decyzję o wydaniu tej sagi w takiej formie, błędów żadnych nie zauważyłem, kupię całość na pewno.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2647 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 11:07:54 »
Również przeczytałem. Superhero czytam bardzo mało, ale tutaj sentyment był tak duży, że musiałem. No i nie miałem poczucia zniszczenia sobie wspomnień z dzieciństwa. Nadal czyta się to bardzo dobrze w ramach tej konwencji, zwyczajnie widać frajdę twórców z robienia tego. Ciekawy jestem jak by to odebrał dzisiaj ktoś nie posiadający sentymentu do wydań TM-Semica, ale myślę, że mimo wszystko raczej na plus.

Offline Knl

Odp: Batman
« Odpowiedź #2648 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 11:27:40 »
Hej, no ja nie czytałem nigdy batmenów semica. W ogóle nie czytałem komiksów w latach 90tych. Knightfalla zestawiając z marvelowymi Epicami Spider-Mana czy nawet z poszczególnymi pozycjami batmenowymi z DC Deluxe - uważam że wypada bardzo dobrze. Jedynie kompletnie nie siadły mi rysunki Toma Grindberga, są wręcz irytująco niedbałe i nieprzyjemne.

Często spotykam się z opiniami tutaj na forum, że Knightfall jako komiks jest co najwyżej średni. Zastanawia mnie zatem, drodzy komiksowi eksperci  : co jest w waszym mniemaniu dobre?

Odp: Batman
« Odpowiedź #2649 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 12:12:13 »
  To co było przed nim było lepsze. Weź jeszcze pod uwagę, że dostałeś do rąk najlepszy tom.

Online xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2650 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 12:23:13 »
Hej, no ja nie czytałem nigdy batmenów semica. W ogóle nie czytałem komiksów w latach 90tych. Knightfalla zestawiając z marvelowymi Epicami Spider-Mana czy nawet z poszczególnymi pozycjami batmenowymi z DC Deluxe - uważam że wypada bardzo dobrze. Jedynie kompletnie nie siadły mi rysunki Toma Grindberga, są wręcz irytująco niedbałe i nieprzyjemne.

Często spotykam się z opiniami tutaj na forum, że Knightfall jako komiks jest co najwyżej średni. Zastanawia mnie zatem, drodzy komiksowi eksperci  : co jest w waszym mniemaniu dobre?
Po prostu nie ma dobrych komisów z Batmanem  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline PabloWu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2651 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 12:59:46 »
Obserwując temat o rozczarowujących komiksach to mam wrażenie, że nie ma wogóle dobrych komiksów 😉.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2652 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 13:21:34 »
ciekawe bo ja tez polubiłem się z aparo a w czasach semica nie mogłem patrzeć na jego rysunki. kupiłem sobie nawet 3 omni brave and bold i spectre dla jego rysunków właśnie.

z knightfall zapadł mi w pamięć zeszyt pojedynku bane/batman. dobra okładka jonesa i mocny środek aparo.

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2653 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 13:47:41 »

Często spotykam się z opiniami tutaj na forum, że Knightfall jako komiks jest co najwyżej średni. Zastanawia mnie zatem, drodzy komiksowi eksperci  : co jest w waszym mniemaniu dobre?

1992-1993 to jest tuz przed kryzysem na rynku komiksowym. Wypuszczano hurrtowo nowe serie CIAGLE publikajac stare z ta sama czestotliwoscia.

Takze cale superhero wtedy szlo juz mocno na ilosc a nie na jakosc. No i w 1994 byly juz powazne finansowe problemy. Takze Knightfall jest dzieckiem tamtego czasu. Ale bez obaw tomy 3,4,5 beda duzo slabsze niz nr 1 co masz :D Na dodatek ich premiery naloza sie pewnie z dalszymi podwyzkami cen komiksow w przyszlym roku.

Dla mnie superhero to lata 80te. Batman mial super rysownikow jak Breyfogle, Aparo - popatrz,ktora kreska Ci odpowiada. Byly tony wystarczajaco dobrych jesnostrzalowych historii. To nie bedzie poziom Alana Moore'a ale po prostu dobre do czytania krotkie historie.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #2654 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 14:26:32 »
  To co było przed nim było lepsze. Weź jeszcze pod uwagę, że dostałeś do rąk najlepszy tom.

Drugi tom będzie porównywalny. W trzecim też kilka świetnych historii się przewinie (głównie zeszyty Alana Granta z Shadow of the Bat). Dopiero w czwartym będzie wyraźny spadek formy a materiału z piątki nigdy nie czytałem więc się nie wypowiadam.