Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573289 razy)

LukCook i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2580 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 07:12:10 »
Ja nie miałem okazji czytać komiksów w latach '90, mimo że jestem rocznik 90, dlatego jaram się nieziemsko i żałuję, że nie wypuszczą wszystkiego w 1 roku (chciałoby się od razu z marszu przeczytać całość) :P
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Warpath

Odp: Batman
« Odpowiedź #2581 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 07:15:12 »
Zazdroszczę wrażeń i pierwszej jazdy z tytułem ;)

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2582 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 08:12:11 »
Zazdroszczę wrażeń i pierwszej jazdy z tytułem ;)
Dzięki :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Knl

Odp: Batman
« Odpowiedź #2583 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 11:59:42 »
No, to jestem w takiej samej sytuacji. Teraz, jako 32 letni chłop zacząłem poznawać świat komiksów Spider-Mana i Batmana, począwszy od końcówki lat 80-tych i początku 90-tych. Jako wielki miłośnik popkultury tamtej epoki, uważam że to medium ma taki urok, tak wspaniale oddaje ducha czasów i jest tak wspaniale zilustrowane, że pozostaje zapłakać nad faktem, że dociera do nas w dużej części dopiero teraz...
Dlatego też, jaram się niesamowicie na Kinghtfalla.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2584 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 22:36:40 »
Finalne zestawienie 5 tomów sagi Knightfall w wydaniu Egmontu

Online Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #2585 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 08:23:05 »
Wszystko wydane jako Knightfall? Nigdy bym na to nie wpadł. Ale jestem w stanie zrozumieć dlaczego.

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #2586 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 09:29:45 »
W tomie 5 będą jakieś przedruki po TM-Semic? Chodzi mi o zeszyty Kelley Jonesa. Ciekawi mnie też cena kolejnych tomów, pierwszy miał fajna promke.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2587 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 09:36:30 »
W tomie 5 będą jakieś przedruki po TM-Semic? Chodzi mi o zeszyty Kelley Jonesa. Ciekawi mnie też cena kolejnych tomów, pierwszy miał fajna promke.
5 tom jest całkowitą premierą.

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #2588 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 09:58:16 »
Up
Trochę szkoda liczyłem na KJ, ale i tak cieszy fakt że idalej z tematem 😁

Offline Kamiloss

Odp: Batman
« Odpowiedź #2589 dnia: Cz, 14 Kwiecień 2022, 17:28:55 »
Też mam ledwo 31 lat i też będę to czytał po raz pierwszy, a komiksy czytam od pół roku :)

Offline Pan F.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2590 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 00:59:05 »
Warto przeczytać komiks Batman Ego o którym jest tak głośno ostatnio? Był jednym z komiksów którymi inspirował się Matt Reeves.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #2591 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 11:34:26 »
Zdecydowanie warto, zaglądanij na YT gdzie Sylwek go super zaprezentował:

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2592 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 11:58:22 »
Jak dla mnie nic specjalnego (mam na myśli tytułową historię).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2593 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 12:21:58 »
  To Darwyn Cooke, same jego rysunki warto było by obejrzeć nawet jak je nabazgrał w kiblu w centrum handlowym. Wielka szkoda, że przedwcześnie zszedł.
  Ja tam o Knightfall to jakoś wyjątkowo dobrego zdania nie mam. Jako dzieciak pamiętam, że uważałem go za straszny spadek jakości w stosunku do tego co było wcześniej. O ile sam Knightfall może nie był strasznie zły to już Knightquest był po prostu kiepski (Knightsend nieco lepszy). Jadu jakoś nigdy nie polubiłem, za to Miecz Azraela mi się podobał, fajny chociaż nieco nadęty origin Bane'a, no i same początki jak intryga dopiero się zawiązywała były całkiem niezłe. No i te rysunki średniej jakości że tak powiem świetny Giarrano ale do tego skamieniały już 100 lat przed Chrystusem Aparo, Breyfogle kompletnie bez formy, przyzwoici średniacy pokroju Kitsona czy Grummeta, totalni przeciętniacy jak Manley czy Nolan  i te okropne bohomazy Blevinsa. No i matko bosko wisienka na torcie okropny pancerz Jean Paula. Tym niemniej i tak super że wydają, biorę wszystkie pięć tomów, może po latach bardziej mi podejdą (wątpię). Ale zasługujemy w końcu na kompletne serie Batmana. Tym niemniej nie ukrywam, że po cichu liczę na Batka, Alana Granta sprzed Knightfallu lub klasyczne Legends of the Dark Knight albo Shadow of the Bat.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2594 dnia: So, 16 Kwiecień 2022, 15:49:18 »
Co takiego wyjątkowego jest w Darwynie Cooke'u? Chyba ze jest sie fanem kreskowkowej kreski. Czytalem Ostatnia granicę oraz Catwoman. Nie trafia w moj gust ten animowany styl rysowania, a jednak sporo ludzi sie nim zachwyca.
Identycznie mam z Mignola.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley