Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573290 razy)

LukCook i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pan F.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2295 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 20:15:45 »
Matko bosko takie głupie zagrywki rozwadniają gatunek trykociarski aż zęby bolą.

W runie Kinga, to Catwoman była szybsza od Flasha i go pokonała, a Batman powalił Supermana gwizdnięciem.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2296 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 20:29:12 »
Dobra, dobra jesteś po prostu "domorosłymi znawcami toczącymi pianę z pyska"  ;D

Czyli wychodzi jednak, że ta plota, że Geoff Johns przepisał te zeszyty Batmana w "The Button" to jednak prawda, bo w tym crossie to raczej był ten sam Batman z Flashpointa.

porównanie disco polo z jazzem bez sensu. prędzej porównujcie różne płyty jednego zespołu. przecież batmana czyta w miarę stała grupa ludzi.

ja odpadłem po runie snydera i chyba dobrze zrobiłem.
A porównanie Batmana z Disco polo lepsze  :)

No i można powiedzieć, że nie przeczytałeś najlepszych Batmanów bo i King i Tynion dostali po Eisnerze kiedy pisali swoje Batmany ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Batman
« Odpowiedź #2297 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 21:58:28 »
  U mnie King ma dożywotnie zaufanie za Visiona, którego uważam za najlepszy współczesny komiks Marvela, podobał mi się też powszechnie potępiany Kryzys Bohaterów chociaż wady jego nietrudno wskazać. Mister Miracle i Omega Men czekają w kolejce do czytania, Szeryf Babilonu do kupienia. Ale szczerze za wuja bym nie powiedział, że ten jego Batman jest dobry. Owszem są jeden czy dwa zeszyty ocierające się o coś z napisem genialne, kilka pojedynczych scen, kilka dialogów które pokazują, że gdzieś w innym wszechświecie, gdyby dostał 10 zeszytów nie 100, gdyby nikt mu nie zaglądał przez ramię, gdyby to był elseworld to może King by stworzył coś wielkiego co wylądowałoby w żelaznym kanonie. Nie wiem, wolę już zostać domorosłym znawcą niż twierdzić, że ta seria nie jest w dużej mierze nieczytelna a King sufluje te swoje bzdety bo nie wie o czym ma pisać. Nie doczytałem jeszcze do końca, ale szczerze mówiąc nie wierzę że całość była zaplanowana wcześniej. Historia wyraźnie załamuje się po ślubie (przed też żadnego szału nie ma Jestem Samobójcą i Wojna Żartów z Zagadkami to istnie koszmarki) w dwóch następnych tomach mam wrażenie, że King nie wiedział o czym ma pisać, nie wiem do czego tam doszło, czy się nie dogadali czy zmieniono decyzje tuż przed wypuszczeniem? W każdym razie dobrze, że pozbyli się tego Tyniona.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2298 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 22:35:27 »
W tym Batmanie był taki jeden trade Cold days to się chyba nazywało, który poza jedną sceną jak mu się przypomniało, że kobieta zostawiła i rozbił lustro w kiblu był bardzo dobry.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Batman
« Odpowiedź #2299 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 22:39:18 »
 Nieeeee, to ten po ślubie odrazu najpierw 12 Gniewnych Ludzi dla ubogich w których Bruce jest jednym z ławników i oskarża sam siebie ze łzami w oczach wykrzykując jakieś pierdoły a później przypomina sobie, że przecież jest twardzielem i lata po świecie i bije ludzi. To nie było bardzo dobre.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2300 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 22:48:45 »
No to jak to nie było dobre to nie wiem co tam było.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan F.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2301 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 23:06:50 »
W Cold Days pamiętam, że był bardzo fajnie narysowany kadr z Batmanem, który spogląda w górę, a na następnej stronie jest Catwoman na dachu.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Odp: Batman
« Odpowiedź #2302 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 23:22:58 »
  Mi osobiście podszedł pierwszy tom, chociaż za pierwszym razem oceniłem go surowo. Później jak czytałem całość (do 3/4 czyli nie całość) to zdecydowanie bardziej mi się podobał zwłaszcza porównując z resztą. Jasne pomysł, że możesz w supermarkecie kupić moce które pozwolą oprawić Ligę Sprawiedliwości łącznie z Supermanem to bzdura, ale taki czar Kinga że on nie kuma czaczy w tych sprawach. Natomiast przedstawienie Batmana jako kozaka który linkami kieruje samolotem pasażerskim aby później przeskoczyć do faceta który pod kapturem skrywa chłopca co dalej rozpacza po mamie jest naprawdę fajny tak jak i to, że Batman przygarnie każdą sierotkę bo sam nią jest. Ogólnie to rodzeństwo Gotham a zwłaszcza siostra byli fajnie wyprowadzeni (z wyjątkiem tych mocy) szkoda, że dziewczyna dalej praktycznie nie została wykorzystana (jakkolwiek by to nie brzmiało). Pomysł na to, że bycie Batmanem to próba samobójstwa na raty też jest dosyć oryginalny i wcale nie nierealny, aczkolwiek tomy dwa i trzy nie nadają się za bardzo do czytania. Znajomość z Catwoman też momentami wychodzi świetnie, ale to momentami bo całość strasznie się w kółko kręci, postać Kite Mana to też francja-elegancja. Ślub to rewelacyjny tom i to zarówno tie-iny Seeley'a jak i segment Kinga no z wyjątkiem oczywiście finału (aczkolwiek ma on sens). Reszta to raczej śmietnik.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2303 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 08:20:49 »
Jaki poziom obecnie prezentuje seria Detective Comics pod skrzydłami Tamaki? Jest lepiej od Tomasiego? Są tam jakieś dłuższe historie, czy raczej podobnie jak u Tomasiego? Przynajmniej wizualnie jest już lepiej, bardzo nie lubię kreski Brada Walkera
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2304 dnia: Śr, 25 Sierpień 2021, 19:01:39 »
Przeczytałem w końcu Miasto Bane'a. Cieszę się, że mam ten run w końcu za sobą. Jedyna rzecz, która mi się podobała w tym tomie to wakacje Bruce'a i Seliny (czyli to co większośc uznała za mocny zapychacz - ale akurat te zapychacze Kingowi wyszły w całym tym runie) + wątek śmierci Alfreda (odważna decyzja scenarzysty - gdyby nie spoilery z sieci nie spodziewałbym się takiego obrotu spraw).
Reasumując, zostawiam sobie cały run Kinga ze względu na love story. Kotki u nas jak na lekarstwo. Gdyby zamiast Seliny była tam inna bohaterka to seria poszłaby pod młotek.
Trzeba również pochwalić rysowników. Mnie najbardziej podobał się Janin, Mann i Daniel. Lubię wyraziste kreski z podkreślonymi szczegółami anatomii bohaterów.
Teraz pozostaje mi czekać aż King i Mann ukończą Batmana / Catwoman. Wizualnie zapewne będzie extra, fabularnie pewnie gorzej. Choć może w końcu temat zniszczonej psychy Bruce'a odejdzie do lamusa.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #2305 dnia: Cz, 26 Sierpień 2021, 08:50:21 »
Chyba o tym nie było - znamy scenarzystę serii Batman, który zastąpi Tyniona po zakończeniu Future State. To J. Williamson. Batman opuszcza Gotham i staje się bardziej międzynarodowy, idąc w ślady Batman Inc. Morrisona.
Batman returns
his books to the library

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2306 dnia: Cz, 26 Sierpień 2021, 09:06:57 »
Chyba o tym nie było - znamy scenarzystę serii Batman, który zastąpi Tyniona po zakończeniu Future State. To J. Williamson. Batman opuszcza Gotham i staje się bardziej międzynarodowy, idąc w ślady Batman Inc. Morrisona.
Jak zwykle mam spore nadzieje wraz ze zmianą autora. Plusem na start oczywiście jest fakt, że w końcu Batman ubierze normalnie wyglądający kostium. Oby tylko Williamson podołał. Ciekawe jaki pomysł ma na swój run. Mam nadzieję, że odejdzie od tych wszystkich nowych postaci wykreowanych przez Tyniona i dostaniemy pełnokrwistego Batmana, samotnika, wspomaganego przez max 1 bohatera / bohaterkę (jak za starych czasów z Robinem), a nie całą bat-rodzinę. Alfred nadal nie żyje, szkoda że DC nie chce wrócić do pomysłu jego córki. Mnie się podobał jej wątek z czasów N52.
Rysunki też powinny być dobre, bo Molina ma całkiem przyjemną kreskę. Oceni się, gdy pierwsze plansze trafią do sprzedaży.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2307 dnia: Cz, 26 Sierpień 2021, 11:40:06 »
Julia towarzyszyła Kate w serii Batwoman w DC Odrodzeniu. Od tej pory nie kojarzę, aby pojawiła się w jakieś innej serii.

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #2308 dnia: Pt, 27 Sierpień 2021, 22:45:07 »
Strona z komiksu Batman - Świat w wykonaniu Kołodziejczak/Kowalski/Simpson:


Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2309 dnia: Pt, 27 Sierpień 2021, 22:49:24 »
skąd wzięli te syrenkę giganta? jeżeli każdy komiks to będzie podobna laurka to raczej podziękuje.