Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564043 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1830 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 16:38:48 »
No właśnie pytanie tak nie do końca jasne, ale jak przemyślałem, to stwierdziłem, że chodzi o oba wydania Śmierci rodziny z N52, z okładką z obwolutą z twarzą Jokera, i drugim wydaniem z czarną okładką bez obwoluty.

Offline Gary

Odp: Batman
« Odpowiedź #1831 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 16:45:05 »
Przepraszam, jeżeli nie określiłem się zbyt jasno :D Oczywiście chodzi mi o new 52 i tą z twarzą jokera, co chyba była do niej dorzucana również maska.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1832 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 16:48:41 »
No, tylko oba te wydania były w ramach N52 :)

Oczywiście chodzi mi o new 52 i tą z twarzą jokera, co chyba była do niej dorzucana również maska.

U nas maski nie było.

Online donT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1833 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 16:50:40 »
Przeciez to jest to samo.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1834 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 17:05:59 »
chyba była do niej dorzucana również maska.
Tak istniej takie wydanie specjalne, ale sam komiks nie różni się niczym do wydania II, czyli bez obwoluty. Można było kupić tylko wydanie oryginalne, Egmont go nie wydał.


Dodam także, że istniej wydanie specjalne Trybunału sów z maską trybunału.


A jak już jesteśmy przy tych wydaniach to HQ też miała podobne:

a także Deathstroke
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Październik 2020, 17:10:35 wysłana przez michał81 »

Offline Deg

Odp: Batman
« Odpowiedź #1835 dnia: Śr, 21 Październik 2020, 19:19:48 »
Jak znalazł w dzisiejszych czasach, zeszłyby na pniu :)
This is my truth, tell me yours.

Offline Mruk

Odp: Batman
« Odpowiedź #1836 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 09:09:19 »
Nie jestem fanem superbohaterów, ale czasem sięgam także po takie komiksy. Wybieram raczej klasyczne historie i raczej osobne albumy lub antologie, niż wielotomowe tasiemce. Mam na przykład:

Powrót Mrocznego Rycerza
Azyl Arkham
Zabójczy żart
Rok pierwszy
Długie Halloween
Black & White
Zagłada Gotham
Joker

Unikam za to różnych elsewordów, 2099 itp. Szukam kwintesencji Batmana, a nie jego alternatywnych wersji.

W tej chwili albumów z Batmanem jest tak dużo, że już zupełnie się nie orientuję które są najciekawsze i których nie wolno przegapić. Czy mogę prosić o jedną czy dwie sugestie, które albumy (poza wyżej wymienionymi) są dla was must-have?

Jeśli takie pytanie i odpowiedź już padła, to bardzo przepraszam i proszę o linka.

Nie muszą to być tytuły dostępne, jak coś jest fajne, to znajdę na Allegro albo w bibliotece.
« Ostatnia zmiana: Pt, 23 Październik 2020, 09:14:09 wysłana przez Mruk »

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1837 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 09:32:11 »
Może Batman: Rok setny Paula Popa? Jest to historia alternatywna, dzieje się w przyszłości więc już na wstępie możesz ją skreślić, ale to zupełnie jak Powrót Mrocznego Rycerza :) Komiks nie oferuje złożonej fabuły, jest przeładowany akcją, ale w pozytywnym znaczeniu, jak ostatni Mad Max, czy Hard Boiled Millera i Darrowa. Naprawdę warto mu się przyjrzeć.

Poza tym kontynuacja Długiego Halloween - Mroczne zwycięstwo! I od razu Nawiedzony Rycerz tego samego duetu twórców.

W dalszej kolejności warte uwagi są też Mroczne odbicie, Gotyk i Świt Mrocznego księżyca, choć dwa ostatnie, na pewno nie są z najwyższej półki.

Online bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1838 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 11:48:25 »
W tej chwili albumów z Batmanem jest tak dużo, że już zupełnie się nie orientuję które są najciekawsze i których nie wolno przegapić. Czy mogę prosić o jedną czy dwie sugestie, które albumy (poza wyżej wymienionymi) są dla was must-have?
Co jakiś czas przeglądam zestawienia "best of" i niektóre są nic nie warte, ale tymi dwoma można się wg mnie sugerować:
https://www.gamesradar.com/best-batman-stories/
https://www.ign.com/articles/the-25-greatest-batman-graphic-novels

Ze swojej strony zauważę, że absolutnie koniecznie musisz sięgnąć po "Człowiek, który się śmieje". Do klasycznych historii na pewno zalicza się "Jad". Z kolei "Narodziny demona" to 3 opowieści różnych autorów, z czego coś powinno ci się spodobać. Jeśli nie - to i tak historie klasyczne, ważne dla rozwoju postaci. "Świt mrocznego księżyca" również polecam, Wagner opowiada dwie proste historie czerpiąc inspiracje z bardzo starych Batmanów (udanie je uwspółcześniając). Poza tym dobrze byłoby znać "Hush", "Batman vs Predator" i "Pod kapturem".

Teraz z rzeczy nie całkiem core Batman. "Gotham Central" to znakomity kryminał z mocnymi wątkami obyczajowymi i realiami życia policjantów w mieście Mrocznego Rycerza. Natomiast "Batgirl: Rok pierwszy" to bardzo udane wprowadzenie tej bohaterki, które lekko się czyta.

A teraz rzeczy mniej oczywiste. Jestem fanem TM-Semic i wyszło tam mnóstwo fajnych historii z Batmanem, które niesłusznie są dziś zapominane w pogoni za nowościami. Gdybyś ty lub ktoś inny miał się zdecydować to pisane w sposób klasyczny (w miarę) i ciekawie są takie historie jak "Mroczny Rycerz Mrocznego Miasta" (8/91), "Szczurołap" (10/91), "Banda" (9/94), "Wizerunki" (1/95), "Sanctum" (12/94), "A Gotham tale" (3/94). Warte poznania są również efekty współpracy duetu Moench/Jones, np. historia o Killer Crocku i Swamp Thing (3/98).
Batman returns
his books to the library

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1839 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 13:01:43 »
Powrót Króla od grudnia:



To będzie w Black Label.

A jak jesteśmy przy Black Label to zrobiło się "uniwersum" z White Knight:



I niedługo już będzie tyle tytułów z Black Label że Egmont nie będzie mógł wydawać wszystkiego.
« Ostatnia zmiana: Pt, 23 Październik 2020, 13:18:45 wysłana przez JanT »

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1840 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 13:10:47 »
A jak jesteśmy przy Black Label to zrobiło się "uniwersum" z White Knight:


To już jest wiadomo od dawna i nazywa się to 'Murphyverse'
https://screenrant.com/batman-white-knight-universe-expanding/

w planach są też Nightwing i Batgirl.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1841 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 13:15:09 »
To trzeba tu wrzucać takie ciekawostki :)

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1842 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 13:24:51 »
Mruku, z tego, co zostało Ci polecone, ja polecam tylko Mroczne odbicie, Mroczne zwycięstwo i Jad (Venom), plus okołobatmanowe Gotham Central. Resztę możesz śmiało przegapić, zwłaszcza odradzam Świt mrocznego księżyca (słabe), Hush (akcyjniak); mógłbym też uzasadnić, czemu szkoda czasu na inne rzeczy, ale szkoda na to czasu. Inną rzeczą są TM-Semiki, gdzie jest dużo perełek, ale nie wiem, czy chciałbyś się w nie bawić.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #1843 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 21:58:57 »
Nawet jeżeli ktoś nie chce się bawić w TM-Semic to nr 8/91 nabyć warto.
Najlepszy Riddler jakiego kiedykolwiek czytałem i świetna historia.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline nekro

Odp: Batman
« Odpowiedź #1844 dnia: So, 24 Październik 2020, 12:13:18 »
Batman Noir na gildia.pl ma 35% rabatu, całkiem nieźle. Zostały im "powrót", "halloween" i "hush".