Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 103129 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline radioblackmetal

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #570 dnia: Cz, 02 Listopad 2023, 20:22:29 »
Skąd pewność, że będziesz wiedział, że książka jest w większości autorstwa AI?

Czy AI nie będzie mogła tego sprawdzić?
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Listopad 2023, 20:24:01 wysłana przez radioblackmetal »
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Simon

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #571 dnia: Cz, 02 Listopad 2023, 22:05:58 »
Oczywiste, że pisanie całej książki przy użyciu AI jest cwaniackie i należy to potępiać, ale używanie AI w niewielkim stopniu np. przy redakcji gotowego tekstu, żeby wykryć możliwe nieścisłości fabularne, chociaż to mało kreatywne, to nie jest już takie złe. W przyszłości AI będzie pełniła coraz większą rolę w procesie twórczym i raczej nie mamy na to zbyt dużego wpływu.
Dzisiaj mamy np. nową piosenkę The Beatles (podoba mi się, taka nostalgiczna :')) i przy jej tworzeniu AI się przydała.
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline Zwirek

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #572 dnia: Cz, 02 Listopad 2023, 22:56:24 »
Czy AI nie będzie mogła tego sprawdzić?
Niby jak? Mówimy tutaj o komercyjnym zastosowaniu, a nie darmowym. Jeśli wykupisz komercyjny dostęp, to jesteś właścicielem praw autorskich (już chyba są precedensy). To co wygenerujesz będzie tylko u Ciebie, nie będzie kopiowane i przetrzymywane na serwerach korporacji. Jeśli nie wprowadzą prawnego obowiązku informowania o wykorzystywaniu AI do dzieł, to tylko od autora będzie zależało, czy zechce się taką informacją podzielić. Z resztą od dawna mamy z tym do czynienia, tylko że zamiast AI są Ghostwriter korzystają z nich politycy, celebryci, artyści, którzy "piszą" biografie i książki z historiami opisującymi własne życie, w rzeczywistości pisze je ktoś inny, a teraz będzie mogła to robić również AI.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Listopad 2023, 22:58:51 wysłana przez Zwirek »

Online michał81

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #573 dnia: Wt, 28 Listopad 2023, 12:33:18 »
W tym miesiącu Urban Comics wydał zbiorczy Wild C.A.T.s Alana Moore'a oraz Terra Obscura Nie będę zaskoczony jak Egmont wyda to w przyszłości.
« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Listopad 2023, 12:51:46 wysłana przez michał81 »

Offline Brzon

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #574 dnia: Wt, 28 Listopad 2023, 22:13:21 »
Egmont mógł i może to wydać w każdej chwili. Nie musiał czekać na UrbanComics.

Offline zombie001

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #575 dnia: Wt, 28 Listopad 2023, 22:20:35 »
Egmont może wydać wiele rzeczy, ale i tak czekają na gotówce, żeby tylko to przetłumaczyć i rzucić na półki.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Online michał81

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #576 dnia: Śr, 29 Listopad 2023, 07:49:54 »
Egmont mógł i może to wydać w każdej chwili. Nie musiał czekać na UrbanComics.
Tak, ale jak napisał zombie001 woli poczekać aż ktoś inny to zrobi, bo jednak jakby miał to zrobić to musiałby włożyć więcej pracy, a mógłby powstać taki efekt jak w przypadku drugiego tomu X-Statix od Muchy, a tak ktoś inny bierze na siebie całą robotę.

Offline laf

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #577 dnia: Śr, 29 Listopad 2023, 13:57:10 »
Nie sądzę żeby Egmont był zainteresowany Wild C.A.T.S. Nawet ja, będąc fanem Moore'a, nie jestem w ogóle zainteresowany tym tytułem.
Natomiast wydanie Terra Obscura, która stanowi uzupełnienie świata wykreowanego w wydawnictwie ABC (Top 10, Promethea, Tom Strong, Opowieści jutra), powinno być naturalną konsekwencją praktyki przyjętej przez Egmont. Czekam na to z niecierpliwością  :D

Offline Castiglione

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #578 dnia: Śr, 29 Listopad 2023, 14:01:42 »
Okropny plastik na tej okładce "WildC.A.T.S.".

Offline Xmen

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #579 dnia: Śr, 29 Listopad 2023, 16:19:03 »
Miejmy nadzieję że wild c.a.t.s. też wydadzą. Wydają gorsze szmiry, więc jedna w tą czy w tamtą...
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline jotkwadrat

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #580 dnia: Śr, 29 Listopad 2023, 17:13:52 »
Ale jak już, to od początku a nie od 21 zeszytu.

Offline Castiglione

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #581 dnia: Śr, 29 Listopad 2023, 17:46:20 »
Moore'a to i może wydadzą, ale w resztę nie uwierzę.

Offline Leyek

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #582 dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 02:27:09 »
Nie sądzę żeby Egmont był zainteresowany Wild C.A.T.S. Nawet ja, będąc fanem Moore'a, nie jestem w ogóle zainteresowany tym tytułem.

Marudzisz :) Ja byłbym bardzo zainteresowany. Dla AM postacie to tylko "pionki", element do prowadzenia opowieści. Więc jest mi obojętne czy to będą WC, GI Joe czy nawet kucyki z My Little Pony. Dobra twórca z każdego materiału wyjściowego coś ciekawego wykrzesa.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Listopad 2023, 02:32:14 wysłana przez Leyek »

Offline amsterdream

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #583 dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 11:42:06 »
Te Wild C.A.T.S. brałbym z pocałowaniem ręki. Uwielbiam Travisa Charesta.

Offline roble

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #584 dnia: Cz, 30 Listopad 2023, 11:49:53 »
Te Wild C.A.T.S. brałbym z pocałowaniem ręki. Uwielbiam Travisa Charesta.

Hej kolego.. :) Już Ci ten Twój tzw. '' kryzys komiksiarza '' minął??  ;)