Autor Wątek: Alan Moore  (Przeczytany 103168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #450 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 20:52:09 »
A jakie ma to znaczenie? Skoro tyle tego napisał, to tym bardziej wie co mówi.

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #451 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:03:42 »
  Ano takie, że dzięki temu całe życie smarował faszystowski chleb nazistowskim masłem a teraz krzyczy żeby ludzie tego nie czytali. Przeszkadzają mu ludzie na konwentach poprzebierani za Kapitana Amerykę a sam lata na miotle po mieście poobwieszany króliczymi łapkami. Świr zramolały pewnie śpi z piramidką Crowleya na głowie.

Offline parsom

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #452 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:09:43 »
W czuły punkt widzę że trafił...

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #453 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:16:09 »
Żebyś wiedział. Nie trawię hipokryzji.

Offline parsom

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #454 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:19:21 »
To nie hipokryzja. Według tego co głosisz, jak człowiek raz coś zrobił, to już nigdy nie może tego skrytykować.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #455 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:23:43 »
Szczerze mówiąc gdybym się zorientował, że znam sekretną tożsamość Chameleon Boya to też bym pomyślał, że coś ze mną nie tak. Zdarza się, że Moore mówi rzeczy, z którymi się totalnie nie zgadzam (choćby ten cały okultyzm to też gruby lot), ale co do superhero ma całkowitą rację. Faktycznie wiele robił w tym gatunku, był idealistą, chciał to zmienić, nie udało mu się i zwątpił. Nie widzę w tym hipokryzji.

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #456 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:25:43 »
Całe życie się tym zajmował.

Offline HaVoK

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #457 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:26:48 »
Najsmutniejsze jest to, że człowiekowi, który jest wybitnym artystą, a w swoich komiksach przestrzegał przed faszyzmem, odmawia się prawa do głosu. Wyśmiewając go, wyzywając, obrażając.

Moore wyraził swój punkt widzenia. Nie chodzi po domach i nikogo nie próbuje nawracać. Ale przecież on już jest zramolały. Stary. A starych ludzi należy wypieprzyć na śmietnik historii.

Ciekawe, czy wszyscy Ci, którzy tak się oburzają na jego słowa, wypieprzyli jego komiksy, bo one też pewnie się zramoliły.

A nie, mają ładne grzbiety.

Offline parsom

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #458 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:29:08 »
Całe życie się tym zajmował.

I co z tego? To odbiera prawo krytykowania?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #459 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:29:49 »
Najsmutniejsze jest to, że człowiekowi, który jest wybitnym artystą, a w swoich komiksach przestrzegał przed faszyzmem, odmawia się prawa do głosu. Wyśmiewając go, wyzywając, obrażając.

Moore wyraził swój punkt widzenia. Nie chodzi po domach i nikogo nie próbuje nawracać. Ale przecież on już jest zramolały. Stary. A starych ludzi należy wypieprzyć na śmietnik historii.

Ciekawe, czy wszyscy Ci, którzy tak się oburzają na jego słowa, wypieprzyli jego komiksy, bo one też pewnie się zramoliły.

A nie, mają ładne grzbiety.

To też prawda, nawet gdybym uważał, że przy czymś gada totalne bzdury to używałbym najkulturalniejszych słów, jakie umiem wymyślić. Z szacunku dla tego, co zrobił dla kultury i dla tego, co zrobił dla mnie osobiści swoimi utworami.

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #460 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:38:43 »
I co z tego? To odbiera prawo krytykowania?

  Właśnie tak. Co innego robisz, co innego mówisz. Jestem idealistą chcę zmienić gatunek ale jak zapłacisz to machnę jakiś standardzik to jest właśnie hipokryzja. Czym to się różni od księdza-pedofila umoralniającego z ambony, premiera rozliczającego złodziei przepisującego majątek na żonę czy feminizującego dziennikarza wykorzystującego pozycję do molestowania swoich pracownic? Bo jak dla mnie niczym.

Offline parsom

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #461 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:42:46 »
To nie jest hipokryzja. Czy on w tej chwili pisze SH? Nie.

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #462 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:45:46 »
Aaaaaa nie no to całkowicie zmienia postać rzeczy.

Offline parsom

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #463 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 21:54:28 »
Czyli np. św. Paweł to też hipokryta? Odmawiasz ludziom prawa do zmiany poglądów?

Odp: Alan Moore
« Odpowiedź #464 dnia: Pt, 21 Październik 2022, 22:08:05 »
  Nie mieszajmy ze sobą rzeczy niesprawdzalnych, Paweł został ściętym mieczem chyba z nie do końca wyjaśnionych powodów, czy Alan Moore nie napisałby teraz komiksu superbohaterskiego gdyby się okazało, że w lodówce nie ma masła to można sobie tylko gdybać. Nikomu nie odmawiam niczego co mi się tu usilnie stara wciskać, po prostu słuchanie o nieodpowiedzialności i niedojrzałości czym ma się przejawiać czytanie komiksów superhero od faceta co w noc Walpurgii biega z diabłem pośród drzew i pisał je całe życie jest śmieszne.