Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Komiksy polskie / Odp: Kajko i Kokosz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Koalar dnia Dzisiaj o 00:49:04 »
Najnowsze Nowe Przygody mi nie podeszły. Wydały mi się rwane (dużo wątków), a dowcipów jak dla mnie za mało (tych śmiesznych). Na plus postaci drugoplanowe z albumów Christy. Rysunki i kolory pełna profeska.
2
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kot Tip-Top dnia Pn, 02 Sierpień 2021, 23:36:11 »
3
Dział ogólny / Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leyek dnia Pn, 02 Sierpień 2021, 23:28:53 »
Spóźniłem się chwilę z Clowesem, teraz się udało odegrać :) Punkcik na pocieszenie po deszczowym wakacyjnym dniu. Kinderland spoko komiks (oceniając po tym co przeczytałem), ale rozgrzebałem go z 2 lata temu i do dziś nie skończyłem, teraz to pewnie bym musiał mocniej poszukać, żeby znaleźć gdzie leży :)

Ode mnie coś takiego:

4
Dział ogólny / Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sum41 dnia Pn, 02 Sierpień 2021, 23:00:35 »
Narzekamy na egmont a tu Marvel zrobil taka lipe. Dzis dostalem 9 variantowych okladek tworzacych jedna duza grafike ale ktos chyba cos spieprzyl z dwoma ostatnimi ramkami Cap ma kawalek ramki na gorze a Blur niema jej prawie wcale.... ;/

Dla porownania tez same arty ale na kartach kolekcjonerskich z poprawnymi ramkami.

5
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ukaszm84 dnia Pn, 02 Sierpień 2021, 22:57:56 »
Z FB:

=AZXVU3em_MYVcbG5beAMEPat-9Vml7rdbMEqZIe_l9tEqHQMzOkC7OaqfN_g1hS4xpKgdUzfzf5-A1oX_L4SP2_vi-RVA-gu-Njr0HX3ypGd498VDRcTcw8K8miLN_aVk8cvFkbrrLWwqbtM6ZOSZXzsZLV_gwS0EzwPimGzztxKXw&__tn__=%2CO%2CP-R]https://www.facebook.com/mandiocapl/posts/1219349061812472?__cft__[0]=AZXVU3em_MYVcbG5beAMEPat-9Vml7rdbMEqZIe_l9tEqHQMzOkC7OaqfN_g1hS4xpKgdUzfzf5-A1oX_L4SP2_vi-RVA-gu-Njr0HX3ypGd498VDRcTcw8K8miLN_aVk8cvFkbrrLWwqbtM6ZOSZXzsZLV_gwS0EzwPimGzztxKXw&__tn__=%2CO%2CP-R

Jeden z największych klasyków komiksu awanturniczego pojawi się w Polsce w 2022 roku!
ALVAR MAYOR Carlosa Trillo i Enrique Brecci zostanie wydany w trzech tomach zbiorczych.
Komiks od 2019 roku jest ponownie digitalizowany i odtwarzany z oryginalnych plansz (proces jeszcze trwa).
Ukazywał się pierwotnie (lata 1977-82) w formie kilkustronicowych opowiadań w magazynie Skorpio.
Jego popularność w Argentynie szybko rozniosła się po świecie. Francja, Włochy, Hiszpania pokochały Alvara Mayora najbardziej, do dzisiaj komiks miał po trzy wydania w każdym z tych krajów.
Wszystkich, w których się ukazał nawet nie mam zamiaru zliczać, bo sporo.
Razem w trzech tomach zebrało się ponad 700 stron opowieści o sprytnym Metysie ogrywającym konkwistadorów.
Klasyk chyba najbardziej pasujący do Mandioki.
Komiks południowoamerykański o tym jak Metys dymał Europejczyków, będący przez lata wydawniczym hitem po obu stronach oceanu;)
Carlos Trillo w Polsce nie ma szczęścia do tłumaczeń, bo najczęściej jego komiksy lecą z drugiego lub trzeciego języka. W przypadku ALVARA MAYORA obejdzie się bez profanacji.
Z hiszpańskiego tłumaczy señor Jakub Jankowski.
Enrique Breccia w życiowej formie! TO co tam się wyprawia w bieli i czerni to szaleństwo.
6
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misiokles dnia Pn, 02 Sierpień 2021, 22:27:59 »
Yann jest dobrym researcherem, ale akurat nie tam gdzie powinien :) Przerabia mnóstwo książek mitologicznych i szpanuje nazwami, zwyczajami, imionami itd. Brakuje mu czasu na czytanie (wcześniejszych) komiksów!
7
Komiksy amerykańskie / Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Pn, 02 Sierpień 2021, 22:24:04 »
Jakie ładne grzbiety teraz Marvel robi  :)

8
Filmy i seriale / Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Pn, 02 Sierpień 2021, 22:18:48 »
Obejrzałem chyba wszystkie zwiastuny i na tej podstawie jak na razie "śmierdzi" mi to "GotG" tylko z inną kategorią wiekową.
Czyli możliwe podpięcie się pod klimat "Deadpool".

9
Komiksy amerykańskie / Odp: Uniwersum DC
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Pn, 02 Sierpień 2021, 22:14:12 »
Ligii? Co to jest "Ligia"?

Nie "co" tylko "kto".
Główna bohaterka "Quo Vadis".
Ważna postać dla fabuły.  ;D
10
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Pn, 02 Sierpień 2021, 22:11:21 »
co racja, to racja, Yann nie pamięta wielu rzeczy i nie sprawdza szczegółów, ostatnio w "Młodzieńczych latach" Thorgal znowu mówił, że jest z gwiazd, chociaż tego nie powinien pamiętać.

Czyli dobrze, że sobie odpuściłem. Jeżeli gość nie potrafi zrobić researchu w sytuacji gdy wypuszczają jeden tom rocznie to dla mnie ktoś taki powinien pożegnać się z serią.
Strony: [1] 2 3 ... 10