Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Komiksy amerykańskie / Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Takesh dnia Śr, 27 Marzec 2024, 18:46:04 »
Ghost Rider i Doom to dwie najlepsze serie z oryginalnego 2099. Zupełnie inne stylistycznie, ale obie genialne. Potem reszta.
92
Komiksy amerykańskie / Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Śr, 27 Marzec 2024, 18:40:17 »
Amerykanie piszą, że Ghost Rider 2099 to podobno najlepsza seria z tych 2099.

O Dazzler ktoś tak ostatnio napisał:

Well at least the Dazzler series has some big things that are relevant (this isn't the Savage She-Hulk series that was so irrelevant to the rest of the Marvel Universe):
- Relevance and follow-ups in other series: UXM (Rogue's enmity in Dazzler #22-24 & 28 and increase in mutant hating in Dazzler the Movie), Secret Wars #6-12 (Klaw in Dazzler #9-11), Avengers #236-238 & Under Siege (Moonstone and Blackout in Dazzler #32), New Mutants #29-31 (Gladiators in Beauty and the Beast #1-4),... and she was almost the 5th X-Factor's member after Dazzler #42 (final issue).
- Good guest-appearances (after #1): Hulk, Quasar, She-Hulk, Spider-Woman, Angel, Inhumans, Power Man & Iron Fist, X-Men, Galactus, Beast,..
- Relevant villains: Klaw, Absorbing Man, Enchantress, Dr. Doom, Terrax, Rogue, Mystique,...
93
Komiksy europejskie / Odp: Hugo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Spiff dnia Śr, 27 Marzec 2024, 17:22:25 »
"Komiks" 6/1993 (zeszyt 24)
Wyniki Ankiety Klubu Komiksu

Pewnie dlatego, że był taki sobie go nie kupiłem...
...a ja, bo był raczej elitarny.  :D
94
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kv dnia Śr, 27 Marzec 2024, 17:10:56 »
mam nadzieje że gildia wyśle jeszcze przed świętami
Mi gildia dzisiaj wysłała.
95
Komiksy europejskie / Odp: Hugo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Takesh dnia Śr, 27 Marzec 2024, 17:06:35 »
A myślałem, że mam wszystkie numery z Orbity. Jaki był tytuł tego czarno-białego? Pewnie dlatego, że był taki sobie go nie kupiłem...

Przy okazji skąd ten fragment?

Edit:
Z ciekawości zerknę. Bo to Komiks Fantastyka?
96
Komiksy europejskie / Odp: Hugo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Spiff dnia Śr, 27 Marzec 2024, 17:00:04 »


 :o 
...

podkreślenie moje

Edit:
"Komiks" 6/1993  :)
97
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Śr, 27 Marzec 2024, 16:49:54 »
Na przykładzie Ligi Mistrzów - gdy outsider, daje rade i dociera do np 1/2, mam wrażenie że cały świat trzyma za niego kciuki, aby utarł nosa bogatym. Droga do tego awansu może być dla tej drużyny różna - mistrz krajowy z lig 5-10 albo jacyś fuksiarze z miejsca 4/5 w mocniejszej lidze. W głowię mam Atalantę Bergamo, Romę, Ajax. Drużyny te odpadały po naprawdę wyrównanej walce, nie było wstydu.

Wydaje mi się, że przykład z LM jest średnio trafiony z uwagi na to, że żeby się do niej dostać to jednak trzeba rozegrać cały bardzo dobry albo wręcz wybitny (w wypadku przysłowiowego kopciuszka czy nawet średniaka) sezon w swojej lidze.
W pierwszej chwili do głowy przychodzi mi Leicester, który zanim do LM wszedł to najpierw pozamiatał wszystkich miejscowych potentatów. Czyli jednak LM premiuje stałą całoroczną solidność.
A dzisiejsze eliminacje w Europie? Na ME zagra Gruzja, która weszła "z trzeciego miejsca". Zagra "zbankrutowana" Ukraina, której reprezentacja tuła się po Kontynencie. Zagra wreszcie żałosna Polska, która nie awansowała z najłatwiejszej od (chyba) dziesięcioleci grupy i która prześlizgnęła się dzięki przewadze jednego karnego. Daj Boże żeby któraś z wymienionych drugo-,trzeciorzędnych reprezentacji zaskoczyła na turnieju i dała radochę swoim kibicom. Ale jak dla mnie udział wszystkich trzech na obecnych ME to zwykła pomyłka. Przy czym - żeby być uczciwym - jeszcze kilka lat temu taką samą pomyłką wydawałby się udział Węgier. A dzisiaj Węgrzy zasługują bez dwóch zdań.
Ja rozumiem, że trafiają się historie czarnych koni na których nikt nie stawiał i którzy odpalają jak nigdy (Dania 1992). Ale UEFA powiększając turniej w pogoni za kasą zwyczajnie go zeszmaciła. Jak będę chciał oglądać drugorzędne drużyny, które wchodzą z rozdzielnika geograficznego to obejrzę MŚ. Po ME zawsze oczekiwałem poziomu stanowiącego wzorzec z Sevres dla reszty piłkarskiego świata.
98
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Takesh dnia Śr, 27 Marzec 2024, 16:01:50 »
Szklanka jest w połowie pełna  ;D
99
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Midar dnia Śr, 27 Marzec 2024, 16:00:04 »
Jestem prawie pewien, że Twoja paczka została tak samo zapakowana jak i moja. Jeżeli kurier/listonosz/pracownik sortowni nie przywali paczką o ziemię, to dojdzie ok. W tym kartonie co wysyłają to praktycznie nie ma luzu i komiksy włożone są na styk.
To jest takie samo pudełko, jak przy paczce nr 2. Tylko teraz są 3 komiksy zamiast 2 i nie zostaje nic luzu. Wystarczy lekkie puknięcie w krawędź paczki i już widać na komiksach. Rogi są raczej bezpieczne przy lekkich uderzeniach.
100
Nasze komiksowe kolekcje / donT - kolekcja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AntekSocjalny dnia Śr, 27 Marzec 2024, 15:57:10 »
Pasażera posiadałem kilka numerów, to samo Arlekin (przekształcony później na Arle’zine bo jakieś prawa autorskie, chyba wydawca Harlequinów się przyczepił). Było jeszcze coś takiego jak Gazeta Punkowa, wyszły chyba dwa numery z CD, głównie z polskimi zespołami z kręgu tzw punkopolo. To już były profesjonalne pisma, drukowane w drukarni, dostępne w Empikach. Do tej pory posiadam jeszcze kilka zinów kserowanych w czerni i bieli w kilkunastu sztukach w klimatach oi punk ska to był dopiero klimat
Strony: 1 ... 8 9 [10]