Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Taurus Media
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Takesh dnia Dzisiaj o 09:43:10 »
Do Moderatora!!!

Nie da się przenieść ostatnich stron do innego wątku? Bo to ni jak ma się do tematu wydawnictwa Taurus 🤷‍♂️
2
Dział ogólny / Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Torpedo dnia Dzisiaj o 09:26:49 »
Cóż, ja zbieram stare PRL-owskie komiksy. Mimo, że ich nakłady były potężne, to obecnie dość trudno znaleźć egzemplarze w dobrym stanie, bez uszkodzeń, podklejeń taśmą itp. Także za jakieś wczesne Żbiki zdarza mi się płacić po 200-300 pln sztuka. Mój rekord to Kapitan Kloss, nr 1 pierwszego wydania ,wylicytowany za prawie 600,-. Ale był w stanie menniczym, że się tak wyrażę. Nie licząc zżółknięcia papieru, żadnych śladów przeglądania czy nawet obtarć okładki od składowania. Ktoś musiał go kupić i schować na pół wieku do szuflady.

Czy przepłacam za te zeszyciki? Hmmm, licząc średnią kwotę za stronę, chyba nabywam najdroższe komiksy z wszystkich tutaj dotychczas przedstawionych, ale traktuję to jako hobby, zabawę i niezbyt mnie obchodzą przeliczniki cenowe.  :)
3
Dział ogólny / Odp: Taurus Media
« Ostatnia wiadomość wysłana przez KukiOktopus dnia Dzisiaj o 09:22:36 »
to ciekawe, co mówisz, chyba że znów wpuszczasz w maliny, a tego stwierdzić z całą pewnością nie mogę, bo jesteś na wyższym stopniu ewolucji (przynajmniej od takiego prymitywa jak ja).
No, nie. Takiego policzka w twarz z samego rana się nie spodziewałem i oczywiście zgłosiłem Twój post moderacji, jako naruszenie wszelkich zasad przyzwoitości.

Ja też jestem prymitywem!

Bo wydaje mi się, że komiksy tak naprawde są pierwotną, jedną z podstawowych form przekazu informacji i własnie za sprawą tej swojej "prymitywnej" formy ikonograficznej, której zrozumienie nie wymaga angazowania jakichs wyższych funkcji umysłowych dotyczacych myślenia abstrakcyjnego (poza czytaniem szczatkowego tekstu), tylko opiera się na zwykle prostych mechanizmach skojarzeniowych, kierowane są właśnie do tych "prymitywów" siedzących w naszych głowach.

A jak ktoś się obrusza na tego "prymitywa", to moze sobie to odczytać jako "dziecko" i że czytelnikami komiksów są siedzące w nas dzieci, które jedynie obrosły "korą dorosłości", która to prezentujemy światu jako "dojrzały i poważny ja".

Zatem tak naprawdę komiksy dla (siedzących w nas) dzieci!

I byc wlasnie to jest powodem tego, że czytelnikami komiksów mogą byc tylko ci z dorosłych, którzy czytali komiksy jako dzieci, w przypadku przeciwynym bowiem wspomniana "kora dorosłości" uniemozliwia nauczenie się odczytywania informacji przekazywanej na tak prymitywnym poziomie. 
Cytuj
a z ciekawości, jeśli można..... oprócz komiksu i filmu aktywnie przyswajasz regularnie jakiekolwiek inne sztuki wizualne? (myślę tu przede wszystkim o malarstwie lub fotografice (rozumianej bardziej jako sztuka kreatywna niż forma utrwalania rzeczywistości)
raczej nie. jak juz napisalem, prawdopodobnie jestem nieco upośledzony obrazowo. rzadko kiedy obrazy wywołują u mnie jakies emocje. moze po prostu zbyt dużo ich widzialem i sie przyzwyczailem. jesli juz, to jestem bardziej  sfokusowany na kompozycję, sktrukture, organizację, czyli jakby na oglad rzeczy z bardziej abstrakcyjnego punktu widzenia.
4
Komiksy amerykańskie / Odp: Hellboy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maxim1987 dnia Dzisiaj o 09:16:57 »
Obstawiam, że teraz Egmont zacznie wydawać Hellboy i BBPO. A decyzje co do pozostałych serii pobocznych podejmą na podstawie analizy dotychczasowej sprzedaży.
5
Na luzie / Odp: Przywitaj się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez qla dnia Dzisiaj o 08:38:38 »
No i czas na przywitanie.
Witam wszystkich.

Ja to już zaawansowany komiksiarz, wychowałem się na Myszce Miki i Kaczorze Donaldzie oraz na TM-Semicach.

Jak skończyły wychodzić Komiksy z TM-Semic, stwierdziłem, że nic oprócz Donalda już nie ma w Polsce, a na Donalda już za duży jestem i tak jakoś zniknęły komiksy z mojego życia.

 Na szczęście (moje) i nie szczęście (żony, jednej, drugiej, mieszkania, portfela) jakieś 12 lat temu znowu  odkryłem komiksy na nowo. Obecnie jestem na etapie szukania komiksów 1-3 tomowych, (oszczędność miejsca i kasy) i raczej odchodzę od superbohaterów, chociaż mam swoich ulubionych jak Punisher, Batman, czy Spiderman, ale i tak nie kupuję wszystkiego...niestety.

Mam nadzieję, że żona wytrzyma z komiksami, jak i mieszkanie się rozciągnie...:D
6
Komiksy amerykańskie / Odp: Ms Marvel
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pan M dnia Dzisiaj o 03:22:38 »
Nie łapie zachwytów nad tą serią u starszych czytelników.

Nie chcę nikomu nic brzydkiego insynuować, ale jednak  czuć, że to jest pisane tak, aby trafić wiekowo do konkretnej grupy, tych młodszych odbiorców, a nie by zyskać uniwersalną grupę docelową. To skąd te zachwyty i u starszych? Podejrzewam, że efekt bycia innym tytułem od historii gdzie Ci najbardziej znani herosi znów ratują wszechświat, albo deadpool znów się wygłupia. Chociaż, uprę się, że i tak nie rozumiem aż takiego wychwalania tej serii kiedy w marvel now wychodziły takie dobre serie jak God of thunder i Moon Knight.

W przypadku Khamali zrobiono typowy przekrój problemów nastolatków i nie, żebym takowych kiedyś nie miał ale, żeby to chwyciło mnie, starego konia koło 30 lat , to musi to być inaczej napisane.

Tematycznie albo się tam przewijają zagadnienia, których akurat nie trawię- fanfiki ::)- albo dialogi są pisane w tak trywialny sposób, jw ładnie napisał jeden użytkownik gimbazjalnym tonem, że zęby mnie bolą.Ot" Karyna powiedziała, że będzie u niej impreza, a tam będzie Kebs i ten przystojny Seba, który ci się tak podoba. Musisz wpaść wariatko!"


Komiks przypomina mi trochę Gotham Academy od DC, gdzie generalnie były podobne naciski na wstrzelenie się do młodszych odbiorców, trochę to śmierdziało young adults.

Sama postać też jakoś do ciekawych dla mnie nie należy i spoko byłbym w stanie przyjąć do wiadomości, że na obrzeżach uniwersum egzystuje sobie taka persona, ale nie pomaga fakt, że Marvel próbuje tą stosunkowo młodą, niezbyt ikoniczną postać przepychać do szerszej świadomości i też u  kompletnych laików komiksów.

Dostaje a to  serial na Disney plus a to miejsce w grze pośród takich, ikonicznych postaci Marvela jak Thor, Hulk, Captain America.

Robienie z niej pierwszej muzułmańskiej bohaterki Marvela, trąbienie o tym jakby to było jakieś odkrycie, też jest kuriozum w sytuacji gdzie już prawie 20 lat temu stworzono postać Dust, Soorayi Qadir.


Niestety ale jak czytam, że taka pozycja to   świeże, świetne super-hero to tracę momentami już zapał do tego gatunku i mimo, że w głębi lubię te głupotki to takie pozycje mnie tylko sabotują.
7
Dział ogólny / Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Dzisiaj o 00:08:11 »
1) najdroższy komiks
2) krotność przepłacenia za komiks względem ceny okładkowej
3) najdroższy komiks z autografem, wrysem itp.
4) najdroższe jednorazowe zamówienie komików

Aż zacząłem się zastanawiać a później szperać. Ale żadnych sensacji chyba jednak nie będzie.

Ad 1: "Gotham City Sirens" - z tego co pamiętam to jakieś 2 stówki.

Ad 2: Brak takowych przypadków. Raz przepłaciłem - za "Musze" wydanie "Astonishing X-Men. Rozdarci", ale to było jakieś 40-50%. Żadnych wielokrotności.
Inna sprawa, że nie biorę pod uwagę kupionych w drugim obiegu "Hugo", ale jednak przeliczanie inflacji po blisko 30-stu latach wydaje się być bez sensu.

Ad 3: Nie zbieram, nie posiadam.

Ad 4: No i tu zacząłem grzebać. Niestety zamówienia z Bonito z tego co widzę po pewnym czasie znikają toteż największy udokumentowany zakup (wyłącznie komiksy) to "rozczarowujące" ( ;D) niespełna 400 PLN.

Z tego wychodzi, że ze mnie cienki Bolek. Inna sprawa, że może kiedyś jakoś bardziej mi odbije i się poprawię. :)

8
Zakupy / Odp: Wyprzedaże i promocje w sklepach internetowych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eyeless dnia Śr, 12 Sierpień 2020, 23:56:45 »


Dodatkowo jak ktoś ma kartę Visa i konto w ING, to w sklepie Tania Książka jest 10% dodatkowego rabatu na zakupy. Trzeba zapłacić Visą z ING i maksymalna kwota zwrotu to 30 zł, więc za 300 zł można zrobić zakupy. Minimalny zakup 100 zł. Można sprawdzić w aplikacji lub po zalogowaniu w dziale Visa Oferty

Ten cashback na visaoferty bardzo ładnie działa, zwrocik po 4-5 dniach na podaną kartę.
Aczkolwiek z mojego doświadczenia wynika, że można tam podpiąć dowolna kartę VISA, niekoniecznie ING, aby tylko system ją zaakceptował (działały karty Millennium, BPS, PKOBP)
9
Komiksy amerykańskie / Odp: Hellboy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michał81 dnia Śr, 12 Sierpień 2020, 23:41:12 »
ramirez82 natchnął mnie, aby dziś poszukać, co tam jeszcze zostało do wydania z Mignolaverse bazując na tej grafice

która nie jest kompletna bo zbiera tylko rzeczy do 2019, zatem brak publikacji 2019-2020, można kilka rzeczy przewidzieć, jeśli Egmont będzie kontynuował wydawanie komiksów z tego uniwersum.

BBPO - czekaja nas przynajmniej jeszcze dwa tomy BBPO po zakończeniu serii B.B.P.O. - Piekło na Ziemi, czyli BBPO: The Devil You Know oraz pewnie jakiś zbiorczy zbierający BBPO: Being Human i BBPO:B.P.R.D.: Vampire (ale tu podobno Mignola dał wolną rękę Gabrielowi Bá i Fábio Moonowi na kontynuację, która chyba stanęła w miejscu, pierwsza historia 2013, dodatkowa dopiero w 2018). Tak czy inaczej obstawiam, że dostaniemy coś w tym stylu.

Pytanie jest następujące: czy powyższe dwa tomy nie zepchną trzech tomów Abe Sapiena (bo zakładam, że będą bazowały na omnibusach) w kolejce wydawniczej. Cały czas wspomina się o tej serii, ale jakoś nie może ona do nas zawitać.

Kolejna seria, która zdecydowanie ma szansę na publikację to Hellboy i BBPO. I tu obstawiam dwa tomy jeśli zachowanie zostanie zbieranie 3 tpb w jeden tom. Będzie zatem zbiorczy  Hellboy i BBPO: 1952+1953+1954 oraz Hellboy i BBPO: 1955+1956+Beast of Vargu+pozostałe nie zebrane one-shoty.

I zostaje jeszcze jeden tom Hellboy Opowieści II (roboczo niech będzie na razie w ten sposób nazwany). Ale co by ten zbiór miałby zawierać? Do wydania są następujące hisotrię:
historię z Hellboy Winter Special 2016-2019 (nie wszystkie, tylko te które do tej pory nie znalazły się w zbiorczych)
Fearless Dawn Meets Hellboy
Baba Yaga's Feast*
How Koshchei Became Deathless*
Koshchei the Deathless**
The Visitor: How & Why He Stayed**
i pewnie coś co przeoczyłem i nie dodałem

*te dwie historię są zebrane oryginalnie w zbiorczym omnibusie "Hellboy Opowieści Niesamowite", ale że Egmont wydając ten zbiór lata temu bazował na dwóch tpb nie zwierających ich u nas ich nie ma, wątpię też aby Egmont dla tych kilku stron (naprawdę to jest zaledwie około 10 storn) wydawał nowy zbiorczy (ludzie by go chyba zjedli).
** te historie skupiają się na bohaterach pobocznych z Hellboya, a on sam pojawia się w tle, raz częściej raz mniej, polecam szczególnie sprawdzić The Visitor jest świetny

I to by było tyle jeśli chodzi o główne serie. Pytanie Czy Egmont zdecydowałby się na publikację mniej znanych skoro taki Abe Sapiena nie może się przebić, takich jak

Frankenstein - na obecną chwilę możliwy jeden zbiorczy z seriami Frankenstein Underground + Frankenstein Undone

Witchfinder - dwa tomy bazujące na omnibusach pierwszy: In the Service of Angels, Lost and Gone Forever, The Mysteries of Unland i drugi (jeszcze nie wydany):City of the Dead, The Gates of Heaven, The Reign of Darkness

Sledgehammer - gdybym miał obstawiać co by się znalazło w zbiorczym to zdecydowanie Sledgehammer '44 + Rise of the Black Flame (dwie serię powiązane ze sobą)

Lobster Johnson - najlepiej jak w przypadku Witchfinder, czyli po 3 zbiorcze na tom, ale na obecną chwilę poza zwykłymi tpb nie innych wydań, w takim wypadku wychodzą dwa tomy: pierwszy Iron Prometheus, Burning Hand, Satan Smells A Rat i drugi: Get The Lobster, Pirate's Ghost and Metal Monsters of Midtown, A Chain Forged in Life

Na koniec zostają jeszcze dwie serię Rasputin: The Voice of the Dragon oraz Crimson Lotus. Może jako jeden zbiorczy? Wtedy cały ten tom mógłby działać na podobnej zasadzie jak BBPO 1946-1947-1948, będąc prequlem (ze względu na umiejscowienie w czasie) i rozwinięciem świata, bo opowiadałby o jednych z głównych wrogów Hellboya oraz Lobster Johnsona.

Szybko kalkulując Egmont ma jeszcze ~15 tomów ze świata Mignolaverse do publikacji. Dużo? Mało? Pytanie, czy będzie chciał kontynuować po zakończeniu BBPO.

(To jest tylko kalkulacja, nie należy brać za pewnik, że będzie możliwość publikacji w przedstawiony powyżej sposób).
10
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: freshmaker - wesoła kolekcja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez freshmaker dnia Śr, 12 Sierpień 2020, 23:38:25 »
z cyklu slaine i ukko - k.budziejewski (2020):

Strony: [1] 2 3 ... 10