Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Komiksy amerykańskie / Odp: Doom Patrol
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ramirez82 dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 21:33:46 »
No to fajnie. Już po komiksie nabrałem ochoty na serial, więc pewnie wezmę się za niego prędzej, niż później.
22
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AntekSocjalny dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 21:25:37 »
Właśnie skończyłem czytać pierwszy tom Ery Apocalypse'a i cóż mogę powiedzieć...jestem zachwycony. Za czasów Tm-Semic ten komiks był moim marzeniem i po ponad 20 latach przeczytałem go po polsku czekam z niecierpliwością na kolejne tomy. Wielkie podziękowania dla Muchy
23
Komiksy amerykańskie / Odp: Doom Patrol
« Ostatnia wiadomość wysłana przez perek82 dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 21:24:17 »
podejrzewam, że i tak jest on trochę wygładzoną, bardziej uporządkowaną i przystępna dla szerszego odbiorcy adaptacją.

Myślę, że byłbyś trochę zaskoczony:) Poziom "dziwności" i absurdu jest zbliżony do komiksu Morrisona.
Generalnie polecam.

No i mnie uprzedzono:)
24
Komiksy amerykańskie / Odp: Doom Patrol
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michał81 dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 21:20:34 »
@ramirez82 powiem ci, że komiks z serialem się różnią i są zarazem takie same  8) Serial bardzo opiera się na częściach pisanych przez Morrisona (czyli to co wydał obecnie Egmont) a zarazem bardzo też od niego odbiega. Ale to nie przeszkadza bardzo w odbiorze, bo zachowano ten sam szalony charakter oryginału. Myślę nawet, że jeśli byłaby to bezpośrednia adaptacja to dla osoby znającej komiks byłaby nudna, a tak oglądając mówię sobie: "acha, więc tak to zrobili". Ja polecam jedno i drugie. Ze wszystkich seriali DC Univers ten jest najlepszy. I obecny drugi sezon nie zwalania tempa i chyba nawet jest większy budżet, co widać po efektach specjalnych.
25
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marvelek dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 21:17:58 »
Czy warto brać któryś z tie in, które wyjdą u nas w ramach "Tajnego imperium"?
26
Na luzie / Odp: FUNKO POP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Red Fury dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 21:12:57 »

Jak kupuję tylko i wyłącznie ulubione postacie, nie całe serie o ile projekt figurki mnie zachwyci. Np tego Baby Yodę uważam za mega ugly POP, ale rozumiem, że jestem w mniejszości, a większości się jednak podoba  ;)
27
Dział ogólny / Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez muaddib dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 21:10:05 »
Władcy chmielu - wydanie zbiorcze tom 1?

To nie ta kreska, ale nie raz się już zaskoczyłem ;)
28
Komiksy amerykańskie / Odp: Żywe trupy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ramirez82 dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 21:06:52 »
Tylko w tym przypadku musieliby postarać się z klejeniem ;)

29
Zakupy / Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Capsee dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 21:00:37 »
Według KRS, Matfel sp. z o. o. została zarejestrowana w maju.
30
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marvelek dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 21:00:13 »
Długo biłem się z myślami, czy zakupić pierwszy tom "Ery Apocalypse'a". Z jednej strony ta historia była dla mnie - jednego z pokolenia TM-Semic - pewnym mitem, o którego genialności słyszałem, a który w Polsce nie doczekał się publikacji. To również komiks lat 90., a ja generalnie lubię ten czas w komiksie, choć często drażni mnie komputerowe kolorowanie wypalające wzrok (vide: Deadpool Classic). Z drugiej strony nigdy nie byłem wielkim fanem mutantów. W czasach TM-Semic zdołałem kupić jeden numer - "Weselne dzwony", czyli ostatni. Dopiero niedawno jeden z moich kolegów miał zamiar wyrzucić swoje stare Semici (o zgrozo!), więc postanowiłem je przygarnąć. Mimo to ciężko było mi się zmobilizować do ich przeczytania. W końcu zapowiedź wydania "Ery Apocalypse'a" przekonała mnie do zapoznania się z semicowym uniwersum X-Men. Czytało mi się to różnie. Było kilka historii, które zapadły mi w pamięć np. jak ta z jednego z pierwszych numerów, kiedy Storm pozbawiona mocy zmaga się z depresją, ale w większości komiksy te nie robiły na mnie wrażenia. Z pewnością nie stałem się po ich lekturze miłośnikiem mutantów. Moja ocena "Ery Apocalypse'a" jest więc oceną czytelnika komiksów, który nie jest wielbicielem X-Men.
Sam pomysł na historię może nie był/nie jest oryginalny, ale za to zmiany, które wprowadzono w uniwersum, zwłaszcza jeśli idzie o biografie głównych postaci jest moim zdaniem najciekawsza i bardzo udana. Najciekawszą postacią jest dla mnie na tym etapie Gambit i relacje z Rouge - nie ukrywam, że ciekawi mnie jak dalej potoczy się ta telenowela. To co najbardziej mnie drażniła, zwłaszcza w pierwszych zeszytach tego tomu to pewna teatralność wyrażana przede wszystkim przez dialogi pełne patosu. Podczas lektury cieszyłem się, że wcześniej przerobiłem semicowych X-Men, ponieważ obawiam się, że nie znając tych wcześniejszych historii, kilka wątków byłoby dla mnie niezrozumiałych, więc nie jest to pewnie komiks dla tych, którzy nie mają choć trochę wiedzy o tym co działo się u mutantów przed Apocalypsem.
Generalnie bawiłem się przy tym tomie całkiem nieźle, ale czy będę kontynuował przygodę z tym crossoverem? Szczerze mówiąc - nie wiem. Poza wątkiem Gambita komiks nie zaintrygował mnie jakoś szczególnie, choć może to wina tego, że los mutantów zawsze był mi obojętny. Trochę zabrakło mi również jakiegoś większego wprowadzenia to znaczy jak doszło do tego, że świat jest pod panowaniem Apocalypse'a, no chyba że wątek ten jest wyjaśniany w kolejnych tomach.
Świeżo po przeczytaniu tego tomu zastanawiałem się również nad jeszcze jednym, a mianowicie czy gdyby Semic zaczął wydawać ten crossover, teraz cieszyłby się on taką estymą.
Ogólnie, gdybym miał wystawić ocenę temu pierwszemu tomowi to byłoby to mocne 6 (na 10), ewentualnie 6+ na zachętę.
Tak, czy inaczej, dobrze, że Mucha odważyła się wejść w tę serię. Z tego co widzę na forum, to ze swoim stosunkiem do mutantów jestem odosobniony i większość jara się jakimkolwiek zmutowanym komiksem, więc fajnie. Zwłaszcza, że wydawcy podchodzą do klasyki jak do tłuczonego szkła na drodze. 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10