Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michał81 dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 22:47:53 »
Czy warto brać któryś z tie in, które wyjdą u nas w ramach "Tajnego imperium"?
Obie części Kapitana Ameryki, gdzie pierwsza jest wprowadzeniem do "Tajnego imperium", a druga dzieje się tuż przed i w jego trakcie. Bez tego nie ma nawet sensu czytać "Tajnego imperium".
12
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Takesh dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 22:46:50 »
To plus dla Muchy za Legiona. Brawo!

I oby brakujące zeszyty też wyszły. Ja to czytałem chronologicznie i dużo ułatwia i wyjaśnia. No ale ktoś mądry w tych stanach to tak ułożył...
13
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michał81 dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 22:40:24 »
Trochę zabrakło mi również jakiegoś większego wprowadzenia to znaczy jak doszło do tego, że świat jest pod panowaniem Apocalypse'a, no chyba że wątek ten jest wyjaśniany w kolejnych tomach.
Jest większe wprowadzenie w świat AoA w postaci dwóch mini serii X-Men Chronicles (dwa zeszyty) oraz Tales From the Age of Apocalypse (też dwa zeszyty).
Spoiler: PokażUkryj
X-Men Chronicles #1 - przedstawia pierwszą drużynę X-men, którą stworzył Magneto i ich pierwsze starcie z pierwszymi Jeźdźcami, w wyniku którego ginie Wanda Maximoff. Tu też jest ukazane pierwsze spotkanie Rogue i Magneto.

X-Men Chronicles #2 - Logan i Jean opuszczają zespół, po wydarzeniach, kiedy to Jean wpadła w ręce Apocalypse'a. Tu też poznajemy wersje AoA Wolverine'a ;) oraz dowiadujemy się że Holocaust jest zmuszony nosić obecny pancerz w wyniku starcia z Magneto, gdyż jego ciało zostało zniszczone, przez co nienawidzi on mistrza magnetyzmu. Tutaj też zostaje rozwinięta cała sytuacja trójkąta miłosnego Magneto-Gambit-Rouge, którego rozwiązanie doprowadza do odejścia Gambita z drużyny, gdyż czuje się on zdradzony przez przyjaciela.

Tales From the Age of Apocalypse: By The Light - X-men dowiadują się o tajnej statku bazie Apocalypse'a na księżycu. Widzimy jakie stanowisko zajmuje Cyclop w czasie rządów Apocalypse'a, a także obserwujemy rozwój relacji Blink i Sabretoothem. X-men niszczą statek-bazę a do drużyny dołącza Sunfire.

Tales From the Age of Apocalypse: Sinister Bloodlines - skupia się na postaci Cyclopa oraz Havoka. Na ziemie przybywa ich ojciec, którego uważali za zmarłego, dochodzi do spotkania całej trójki. Okazuje się, że Corsair został zainfekowany przez Brood i staje się nową Królową. Cyclop ostatecznie zabija ojca, przez co konflikt pomiędzy braćmi jeszcze bardziej się zaognia.

I te 4 zeszyty wychodziły w trakcie AoA w latach 90 uzupełniając niektóre luki w historii. Wątek Gambit i Rouge zostaje opowiedziany w jednym z nich. Później każda z drużyn będzie mieć własne zadanie, by ostatecznie ponownie spotkać się w finale. To będzie mniej więcej tak wyglądało.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby wydanie tych 4 zeszytów po X-Men Alpha. Jednak Mucha bazuje na wydaniu Omnibusowym, a one są zwarte w Companion i zawartość tego omnibusa nie został zapowiedziana (Mucha mimo chodem wspomniała, jeśli będzie dobra sprzedaż to może się "zdecydują".

Kolejnym zeszytem rozbudowującym świat AoA i wydarzenia poprzedzające to co możemy przeczytać w X-Men Alpha jest one-shot X-Men: Age Of Apocalypse z 2005 roku napisany specjalnie na 10 rocznicę AoA. Mamy tam 3 historię przybliżające losy niektórych bohaterów przed wydarzeniami z AoA tego z lat 90 (są tam pewne nieścisłości) oraz 4 historię
Spoiler: PokażUkryj
opisującą jak świat AoA przetrwał po cofnięciu się Bishopa w czasie i powstrzymaniu Legiona.

14
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Motyl dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 22:37:54 »
Czyżby nasze wydanie zawierało "Legion Quest"? Zbiorcze "Wieku Apokalipsa", które widziałem nie miały tego, a tu widzę, że kilka numerów jest? Ale chyba nie cały? Ktoś coś?

Jest cały Legion Quest, to są cztery zeszyty plus dodatkowo Cable 20. Drugi tom już się robi, powinien ukazać się w zapowiedzianym terminie. 
15
Dział ogólny / Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lyricstof dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 22:30:29 »
Historie zakrapiane piwem - 2. Tożsamość. ?
16
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nawimar III dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 22:27:33 »
"Legion Quest" jest jak najbardziej nie wyłączając konkluzji w dwudziestym numerze "Cable vol.1" (z wyłączeniem prologu w "X-Factor" nr 109).
17
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Takesh dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 22:22:17 »
Czyżby nasze wydanie zawierało "Legion Quest"? Zbiorcze "Wieku Apokalipsa", które widziałem nie miały tego, a tu widzę, że kilka numerów jest? Ale chyba nie cały? Ktoś coś?
18
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Kielo - kolekcja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gazza dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 22:20:52 »
Od dziś nadaję Kielo przydomek „tylko”.
Chciałbym takie „tylko” w swoich zbiorach... 😉
19
Na luzie / Odp: FUNKO POP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gazza dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 22:17:19 »
Mam tylko dwa popy więc nie jestem reprezentatywny w tej grupie ale oba kupiłem ze względu na sympatię do pierwowzoru oraz design figurki.

Co do Baby Yoda - on po prostu wygląda jak.... Baby Yoda. 😀😉🤘
20
Dział ogólny / Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pawelek dnia Śr, 08 Lipiec 2020, 21:43:13 »
Nie, to nie "Mistrzowie jęczmienia" ;)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10