Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Teli

Strony: [1] 2 3 ... 80
1
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« dnia: Cz, 15 Luty 2024, 13:41:08 »
Wy się tak nawzajem pocieszacie a tu ewidentnie macie problem.  8)
To się nazywa zbieractwo. ;)

Oj, od razu problem. Trzeba rozróżnić kolekcjonerstwo od zbieractwa. Ja wyszedłem ze zdrowego podejścia, skoro kupuję nowe wydanie trzeba się pozbyć starego i puścić je w drugi obieg. O dziwo sprzedało się ze sporym zyskiem i po podliczeniu wyszło na to, że koszt wymiany będzie o wiele niższy niż się spodziewałem.

Z wielką chęcią puściłbym jeszcze w obieg wydania Libertago, na zasadzie jeden Thorgal w domu wystarczy. Jednak ze względu na wrysy muszę z nim żyć :)

2
Wcześniejsza data na pewno na plus. Jest szansa że będzie cieplej, a na pewno dłużej jaśniej.

W przyszłym tygodniu może będę w okolicy to przylepię listę na kolejkon żeby Alexandrus miał czego pilnować :P


3
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« dnia: Wt, 23 Styczeń 2024, 11:56:42 »
Dobrze, że Bazyl ma bana, bo już byłoby tu ze 30 stron nabitych😄.

Nie wiem czy by się odnalazł w tej sytuacji.

Dawno nie było na forum tematu gdzie zdecydowana większość twierdzi że Hachette zrobiło coś lepiej niż Egmont. Ciężko by mu było wywołać tu gównoburzę przy pomocy starej narracji.

I żeby nie było że obgadujemy.

Bazylku... Pewnie przeżywasz szok poznawczy czytając ten temat. Widzisz my też potrafimy docenić Hachette jeśli tylko zrobi coś dobrze. Wiedz że serdecznie Cię pozdrawiamy ale nie tęsknimy :)

4
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« dnia: Śr, 17 Styczeń 2024, 09:16:54 »
Miałem nie brać, ale wyszarpałem egzemplarz od znajomej z saloniku prasowego. Dosłownie spod lady i z pytaniem, że ona nie rozumie czemu „akurat ten Marvel tak dobrze schodzi?”. Zbyłem to wzruszeniem ramion, znudziły mnie krucjaty i uświadamianie ludzików.

Nie miałem w ręku testu i to była pierwsza styczność z tym wydaniem. Zostałem bardzo miło zaskoczony. Format jak najbardziej na plus, takie mini Libertago tylko z lepszym wykorzystaniem strony i nie tak dominującymi marginesami. Papier też bardzo przyjemny. Lepszy w percepcji niż ten egmontowski i przykrywający czapką tą nieszczęsną błyszczącą kredę z trzech pierwszych Libertago. Kolory nieco bardziej przygaszone od tych Egmontowych, kwestia gustu, ale mi lepiej pasują. Plansze ogląda się i czyta wybornie. Wreszcie widać szczegóły jak w Libertago, ale bez rozbłysków odbitego od papieru światła, przy czym komiks jest lekki i dobrze leży w dłoni. Tłumaczenie też ok zgodne z tym od Egmontu i nie dopatrzyłem się większych zgrzytów. Okładka też wydana ze smakiem, srebrzenia i lakier dają ładny efekt, nie przeszkadzają i nie wpadają w kicz jak w wydaniu ekskluzywnym zaś obraz Rosińskiego jest dobrze oddany. Jeśli chodzi o dodatki, są, bo są. Jeśli ktoś zjadł zęby na Thorgalu to raczej nic nowego tam nie znajdzie, ale dla nowych graczy to ciekawa opcja na poszerzenie wiedzy o komiksie.
Odniosę się jeszcze do załączonej grafiki. Libertago powinno dawać Rosińskiemu do podpisu takie druki. Dobry format, ładny fakturowany papier z czymś takim nie wstyd iść do artysty prosić o autograf. Jeśli jakość zostanie utrzymana to mamy wydanie prawie idealne.

Prawie bo zostają dwa minusy w postaci panoramy, wymuszającej określony przez wydawcę układ komiksu na półce (i samą półkę w odpowiedniej długości) i niekompletność względem wciąż trwającej serii. Choć jak zauważył Midar nowe tomy obok klasycznych Thorgali nawet nie stały i współczesne dzieła można sobie darować (sam przestałem kupować Egmont po 36 tomie). Usunięcie z kolekcji „Sagi” też uważam za plus. Póki co Egmont wydaje to ładnie i pomijając format jego wydanie tego cyklu jest równe temu od Hachette.

Reasumując jest to najlepiej wydany komiks tego wydawnictwa jaki miałem w dłoni. Z bólem serca wezmę prenumeratę (dobra Szekak możesz się ze mnie śmiać, bo pękłem 😉). Jednak uważam, że warto, bo wreszcie po latach dostajemy dobrze wydanego Thorgala. Jeśli tylko jakość nie poleci w trakcie wydawania kolekcji warto brać ze względu na stosunek jakość/cena i fakt, że ba horyzoncie i tak nie widać nic lepszego wydawniczo z Thorgala po polsku (może poza „Sagą”).

Po pierwszym tomie oceniam wydanie na solidne 9/10. Co rzadko mi się zdarza – jestem w lekkim szoku.

5
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 11:45:04 »
Chybę śnię.

Myślisz, że wydaję kasę na ściągnięcie Autora i nie przygotowuję komiksu na targi? Hm...

Nie o to mi chodziło. Nie zarzucam tu braku profesjonalizmu. Całym sercem wierzę w doświadczenie wydawcy.

Intencją postu było raczej wskazanie 100% polegania na wysyłce przed festiwalowej może okazać się zgubne. Przecież nie będziecie rozwozić paczek osobiście, a ostatnio miałem akcję że InPostem który wszystkie paczki dostarcza mi z dnia na dzień, a ostatnią wiózł ponad tydzień. W paczce były dość ważne rzeczy więc zarówno ja jaki i nadawca dostawaliśmy cholery, a InPost wrzucił tempo żółwia "i co nam zrobisz?".
Owszem można potem reklamować i dochodzić praw ale co po tym skoro już będzie musztarda po obiedzie.

Szanuję przedsprzedaże ale w takim przypadku zostanę przy zostanę przy stoliczku :)

6
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 11:03:07 »
Mimo wszystko jakaś partia na stoliku wydawnictwa powinna być. Z doświadczenia festiwalowego wiem że jeśli coś ma premierę tuż przez festiwalem to lepiej to na festiwalu kupić.
To że uda się wszystko rozesłać nie koniecznie oznacza że dotrze to na czas. Firmy spedycyjne czasem potrafią zrobić psikusa, zadziała prawo Murphy'ego i kurier zapuka już po festiwalu. Może też przywieźć zmasakrowaną paczkę i reklamacji nie da się ogarnąć w terminie.
Jeśli premiera była by dwa tygodnie przed eventem to spoko ale tu dla bezpieczeństwa wolę polować na komiks na stoisku wydawcy i iść do autografu ze świeżo zakupionym egzemplarzem.

7
Nowy rok, nowe możliwości, nowe rzeczy w kolekcji.

Może wyda się to zabawne, ale dalej zamykam MFKiG 2023. Mimo że minęły już cztery miesiące od festiwalu to zlecenia, które tam złożyłem jeszcze spływają. W sumie cieszy i rozgrzewa serduszko w ten zimny czas.
Jakoś tak się śmiesznie złożyło, że „Ściana Mocy” opanowana jest przez artystów zagranicznych. Pomijając genialny wrys Rafała Mikołajczyka w „Niezwyciężonym” nie miałem nic Gwiezdno Wojennego od rodzimych twórców. Czas to zmienić.

Monika Laprus-Wierzejewska jest zdolną artystką. Większość z was pewnie kojarzy „Exista”, a kto śledzi jej media społecznościowe wie, że jest też fanką Star Wars. No grzechem ciężkim byłoby do niej nie napisać w trakcie kompletowania kolekcji na ścianę. Kontakt świetny i całość tego zamówienia traktuję w kategoriach całkiem przyjemnej przygody z elementami obyczajowymi, komediowymi i filmu grozy (podziękowania dla InPostu i ataku zimy). Generalnie im dłużej się w to bawię tym bardziej doceniam sam etap tworzenia dzieła i kontaktu z artystą
Prace Moniki oceniam jako bardzo dobre. Na tle innych w kolekcji wyglądają świetnie. Czysta kreska, dobrze oddana dynamika, udane proporcje i perspektywy. No i ta technika ręcznego cięcia i klejenia rastrów. Różne gramatury i odcienie dodają typowo komiksowego sznytu, którego trudno szukać w technikach malarskich.

Efektem zamówienia jest swoisty dyptyk przedstawiający pojedynek Obi-Wana Kenobiego z Darthem Maulem w epoce Clone Wars. Kadry mogę określić jednym słowem: filmowe. Dynamizm, ruch, emocje widać, że Monika dobrze odnajduje się w tym klimacie, czuje te postacie w szczególności Lorda Sith. Jestem więcej niż zadowolony.

Z emefki zostało jeszcze jedno zamówienie. Mam nadzieję, że niedługo znowu zaktualizuję temat.

Niech Moc będzie z Wami.

8
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Śr, 10 Styczeń 2024, 09:25:48 »
Orły i pająk na pewniaka może sałata jeśli będę miał jeszcze wolne solty na marzec z innych wydawnictw. Co do reszty, fajnie ale rosnące ceny i malejące miejsce na półkach skutecznie mnie demotywują :(

9
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pn, 08 Styczeń 2024, 10:18:34 »
Prosimy o zapowiedzi na marzec !!!


10
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« dnia: Pt, 05 Styczeń 2024, 14:40:22 »
Z jednej strony kolekcja prezentuje się dobrze. Format, papier, oprawa niewątpliwie na plus. Na półce z pewnością będzie wyglądało ładnie. Nawet ta nieszczęsna panorama tym razem wygląda znośnie. Choć gdybym ja to projektował to wywaliłbym tego Thorgala z łukiem potrzebny on tam jak kwiatek do kożucha. Z drugiej strony mierzi mnie kupowanie jeszcze raz tego samego i pompowanie ponad 3K w wymianę tego co mam na półce. Egmont/Libertago/Hachette no, ile można inwestować w ten sam komiks?
No i najważniejsza bolączka. Po zakończeniu kolekcji jest się z ręką w nocniku z bieżącą serią. O ile tomy "Sagi" można traktować jako osobną linię i brać od Egmontu to Thorgalowy ongoing będzie po zakończeniu kolekcji urwany lub straszący białymi grzbietami. Owszem mogą wydać te dwa tomy które może do tego czasu wyjdą i dodać dwie lub trzy odsłony Sagi, ale cięcie nastąpi wcześniej czy później.
No i jeszcze jedna rzecz na minus. Estetyczna, mimo że jak wspomniałem wcześniej panorama jest znośna to lubię sobie komiksy ustawiać na półce chronologicznie względem historii. Czyli przeplatać serię główną pobocznymi. Tu dzięki wspaniałemu obrazkowi muszę ustawić to tak jak to sobie mądre głowy z Hachette umyśliły... Kolekcyjne panoramy to zamach na komiksową wolność :D
No mam z tym problem. Pewnie kupię testowo jedynkę w kiosku i zdecyduję, czy wymieniać dobre na lepsze.


11
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Random_Hero - moja kolekcja
« dnia: Cz, 04 Styczeń 2024, 09:23:08 »
Rozdzielczości podlinkowanych plików. Też na początku wrzucania zdjęć miałem ten problem.
O ile na kablu lub dobrym wifi będą się otwierać błyskawicznie to w przypadku danych komórkowych może być różnie. Na przyszłość przed wrzuceniem pliku zmniejsz rozmiar i rozdzielczość zdjęcia. Będą mniejsze więc szybciej będą się otwierać i nie wywalać przy wolniejszych łączach.

12
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal
« dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 13:54:52 »
A przy okazji jak już startuje ta kolekcja, jaki jest pierwszy dobry (fabularnie) moment, żeby się z niej wymiksować? Ewentualnie kiedy zaczyna słabować.

Pierwszy moment to wymiksowanie się: przed startem kolekcji ;)
A na serio to pierwszy sensowny moment to po tomie 16 ("Wilczyca" i potem poziom zaczyna lecieć choć nieznacznie), 23 (Klatka) w tym momencie zaczyna poważnie słabować (choć bywają lepsze tomy) 29 (Ofiara), a później to nie wiem bo ciężko przewidzieć jak w kolekcji poutykają spin offy (chronologicznie czy seriami).

13
Zakupy / Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
« dnia: Wt, 02 Styczeń 2024, 23:49:56 »
Jak co roku staram się dorzucić coś do kociołka lokalnego sztabu WOŚP. W zeszłym roku udało się spotkać z Grzegorzem Rosińskim podczas MFKiG i uprosić go o podpis na Thorgalowych printach dodanych swego czasu do pierwszego Thorgala od Libertago. Do zestawu dorzuciłem też litografię z trzeciego ekskluzywnego Thorgala.
 
Teraz pragnę się tym wszystkim podzielić z szerszą publiką i oddać w zamian za wsparcie szlachetnego celu.
Licytujcie, udostępniajcie i bawcie się dobrze. Warto. Są już oprawione i na ścianie prezentują się nadzwyczaj dobrze (testowałem 😉 )

Aukcje wystartowały dzisiaj od 1 zł. Wrzucam linki do licytacji:

https://allegro.pl/oferta/thorgal-kolorowa-litografia-autorstwa-grzegorza-rosinskiego-14982624340

https://allegro.pl/oferta/thorgal-print-formatu-a4-grafiki-autorstwa-grzegorza-rosinskiego-14982951888

https://allegro.pl/oferta/thorgal-print-formatu-a4-grafiki-autorstwa-grzegorza-rosinskiego-14982909997

14
Ok. Czas podsumować rok 2023.

Zacznę od tego, że to był w mojej ocenie dobry rok, jeśli chodzi o ewolucję hobby. Redukcja zakupów makulatury udała się całkiem nieźle. Pewnie pomogła szalejąca inflacja, ale liczą się efekty. Jeśli nic nie wpadnie pod choinkę grudzień zamyka się ilością ośmiu pozycji. Takie pół na pół, bo cztery kupione cztery jako prezent urodzinowy. Czyli zamykam rok ilością siedemdziesięciu siedmiu nowych komiksów w kolekcji. Poniżej setki. Cel udało się więc zrealizować, chyba powinienem być z siebie zadowolony 😊Muszę też przyznać, że jestem dumny z progresu oryginalnych prac na „Ścianie Mocy”: Marini, Laszlo, Toulhoat. Niby trzy nazwiska, cztery prace, ale to i tak wiele jak na jeden rok.Do tego zakończyłem definitywnie swoją przygodę z Grzegorzem Rosińskim i „siłowym” polowaniem na wrysy czy autografy. Mam tego tyle że spokojnie wystarczy na osobną ściankę. Jeśli natrafi się jeszcze okazja „przypadkowego” zdobycia jakiegoś autografu pewnie skorzystam, ale koniec z wystawaniem nocami w kolejkach (przynajmniej w tej sprawie). Jak dobrze pójdzie galerię Rosińskiego skończę wieszać w pierwszym kwartale, bo ramy na grafiki to mimo wszystko kosztowna i czasochłonna sprawa, jeśli człowiek chce czegoś więcej niż jakości Ikei.Panie Grzegorzu dziękuję, ale już mi wystarczy niech inni też skorzystają.Plany na przyszły rok są skonkretyzowane.

Po pierwsze: dalszy rozwój kolekcji oryginalnych grafik Star Wars. Nie jest to rzecz zaplonowana na „nieskończony rozwój” ale nie wiem czy w przyszłym roku uda mi się zamknąć „Ścianę Mocy”, przewiduję, że cała operacja może zająć jeszcze maksimum trzy lata.

Po drugie: Utrzymanie obecnego, ograniczonego, trendu zakupu komiksów i dalszej ostrej selekcji w kierunku komiksu jakościowego. Chcę też ograniczyć SH. Pulpa mi się przejada i chętnie ograniczę sprawę do tych max 5 serii, które mam rozgrzebane i które wygrywają sentymentem. Może do pojedynczych albumów raz za czas.
Zdecydowanie za dużo dobra wchodzi na rynek, żeby ładować kasę w coś co zaraz po przeczytaniu wylatuje z łepetyny, a potem kurzy się na półce.

Po trzecie: Spróbować w przyszłym roku ogarnąć większą ilość konwentów. Mam nadzieję, że tym razem się uda zaliczyć minimum trzy. W swoim zabieganym życiu trochę ciężko mi wygenerować czas na tego typu przyjemności, ale liczę, że Kraków, Warszawa i obowiązkowo Łódź zaliczę. O ile zdrowie dopisze stawię się na co najmniej jedną noc kolejkonu. Wiem, że mówiłem co innego pod Areną, ale już odchorowałem i w sumie za bardzo lubię te nocne nasiadówy, żeby ot tak z nich rezygnować. No i ktoś tą listę musi wyczytywać :D 


Dziękuję z tego miejsca wszystkim użytkownikom forum za wspólnie spędzony rok.

Towarzystwu kolejkowo-konwentowemu za te wszystkie pamiętne spotkania na żywo.

Zaglądającym tu wydawcą za dostarczanie nam co miesiąc nowych wrażeń w postaci kolorowej makulatury.

Życzę wam wszystkim, żeby rok 2024 był dla nas łaskawy, bogaty w ciekawe lektury, pozytywne zaskoczenia i żebyśmy spotkali się w dobrym zdrowiu w nadchodzącym 2024 roku.


Z gorącymi pozdrowieniami - Teli

15
Zakupy / Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
« dnia: So, 16 Grudzień 2023, 07:17:04 »
Jako że nie mogę już edytować postu, chciałbym poinformować że Batmany poszły i sprawa jest już zamknięta :)

Miłego weekendu.

Strony: [1] 2 3 ... 80