Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 83
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Studio Lain Na Gildii pozostała jeszcze jedna "ocalona z chaosu" limitka "Solo". Jakby ktoś był zainteresowany ostatnia szansa :)
Śr, 06 Luty 2019, 14:06:09
1
Odp: X-Men Według mnie Egmont wydał swoje dwa tomy X-men w klasyce bardziej przez kosmos niż przez sentyment do mutantów. W sprawie "New X-Men" które bardzo by się przydało oraz ogólnej mutanckiej klasyki patrzyłbym w stronę Muchy która obecnie wałuje „X-force” i wznawia „Astonishing X-Men”.  Męczenie Egmontu nic nie da. No chyba że X-men wpadną nagle do MCU lub powstanie jakiś dobrze rozpoznawalny serial jak to swego czasu miało miejsce z „Dardevilem” wtedy może wzrok Egmonotwskiego molocha padnie wreszcie na X-men.


Śr, 06 Luty 2019, 14:52:18
2
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
To niestety prawda, miliony mikro blożków, recki pisane na kolanie byle tylko były bo się dostało gratisy. Ostatnio trafiłem na reckę gdzie autor przez pierwszą jej połowę jechał po wydawnictwie za błąd w druku,a dopiero w drugiej coś napomknął o samym komiksie.

Dobrze powiedziane. Jako że obracam się w świecie typowo plastyczno-artystycznym, komiks to hobby jakby przy okazji, często mam do czynienia z krytykami, recenzjami i opiniami. Niestety gro ludzi biorąca się ze takie zajęcie, zwłaszcza w Internecie, o samej sztuce nie ważne czy jest to komiks, malarstwo, muzyka czy literatura. Liczą się wyświetlenia, gratisy, laiki i ogólna świadomość bycia domorosłym guru w temacie. Sami zaś posiadają wiedzę niepopartą doświadczeniem i na przysłowiowe: "skoro krytykujesz, zrób lepiej" milkną jak zaklęci :)

 Nie jest to reguła. Mamy w kraju grono naprawdę rzetelnych recenzentów problem polega na tym, że im większe show, jazgot i mieszanie recenzowanego obiektu z błotem tym bardziej taka opinia się wybija przez co konstruktywna krytyka ginie w morzu takiego medialnego bełkotu. Recenzje powinny służyć jako wskazówka ostateczną ocenę pozostawiając jednak samemu odbiorcy, który może się potem z ową opinią zgodzić bądź ją zanegować. I tu następuje pytanie o kondycję intelektualną widza i jego zdolność do samodzielnej interpretacji dzieła. O tym można pisać eseje.

Ok. Ale mijam się z tematem. Sam zbieram 12 serii z Rebrith. Jedne są lepsze inne gorsze i posiadają typowe dla gatunku Shuperhero wzloty i upadki. Traktuje je jako przyjemną odskocznię od cięższych tematów komiksowo-literacko-zawodowych. Szczerze wolę to niż telewizyjną pralnię mózgu po ciężkim dniu. I choć nie są to serie wielce epickie fabuła większości z nich przyjemnie mnie wciągnęła i żal by było, gdyby Egmont nagle uciął te serie nożem w co osobiście nie wierzę. Skłaniam się raczej ku wersji zmiany layoutu serii po wyjściu "Metalu" z DC Rebitch na DC Universe co sensownie tłumaczy brak zapowiedzi i pociągnięcie wychodzących serii pod nowym szyldem..., ale tego dowiemy się pewnie dopiero na Pyrkonie lub Komiksowej Warszawie.

Cz, 07 Luty 2019, 10:21:27
3
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Zaraz ktoś ci napisze, że nie TM-Semici nie liczą się jako duble, zobaczysz ;)

Takie nie pocięte duble z Semiców oprawione na twardo z chęcią bym przygarnął. Także żeby proroctwo się spełniło dla mnie "TM-Semici nie liczą się jako duble" :P

Cz, 07 Luty 2019, 12:39:44
2
Odp: Studio Lain Pięknie ta grafika wygląda w całości. W sferze marzeń widzę to jako pełnowymiarowy plakat zapakowany w stylowy tubus (żeby uniknąć zgięć) dołączony jako dodatek do drugiej limitki - to mógł by być dopiero napędzacz rekordu sprzedażowego. Tak się rozmarzyłem, bo zdaję sobie sprawę z tego że podbiło by to koszty- choć ładnie oprawione prezentowało by się potem lepiej na ścianie niż nie jeden slipcase na półce ;)
Cz, 07 Luty 2019, 13:45:46
3
Odp: Star Wars Nie byłbym przekonany do tej kolekcji nowego kanonu, który ma otwarty zbyt wiele serii. Jakoś wolę zamknięte kolekcje zbierające dany materiał jak obecna Transformers, Conan czy SW Legendy. W tym przypadku przypomina mi się kolekcja Thorgala która w pewnym momencie zostawiła kolekcjonerów z otwartą historią, rączką w nocniku i zrobiła tylko motorek sprzedażowy finalnych tomów Egmontowi ;P
Cz, 07 Luty 2019, 13:58:05
1
Odp: Egmont 2019 Oj tam, oj tam.... karabin i F5 :)
Cz, 07 Luty 2019, 14:48:24
2
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
Rozumiem, że to całe Odrodzenie mało się zakończyć pierwotnie na Dommsday Clock, ale coś po drodze nie wypaliło.

Bo ten cały Doomsday Clock tak naprawdę wisi na Dworcu Centralnym i wiecznie ma opóźnienia :)

Cz, 07 Luty 2019, 14:55:36
2
Odp: Egmont 2019 UUUU...grubo. Ja wierzę, że znajomy może być przy kasie i kupować, jak leci. Bardziej mnie interesuje czy posiada też jakąś halę pofabryczną do przetrzymywania całej tej kolekcji :o . Przyznam, że taki widok pewnie wykończyłby psychicznie nie jednego komiksiarza.
So, 09 Luty 2019, 08:47:10
1
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019 Mi na razie ASM odpowiada. Może dlatego na przekroju całego Superiora i cztery tomy ASM sprzed "Tajnych Wojen" prezentuje się nieźle.  Widać drogę i ewolucje która doprowadziła do obecnego status quo Pajęczaka. Owszem Parker jako wieczny student/reporter/ciułacz/pechowiec ze swoim szczęściem godnym Kaczora Donalda jest pewną ikoną. Jednak zdążyłem przyzwyczaić się do tego że Soltt eksperymentuje z Pajęczakiem i dobrze. Owszem wchodzenie w AMS w chwili obecnej może skołować (zwłaszcza że trzeba mieć z tył czaszki świadomość przeskoku czasowego o osiem miesięcy będących konsekwencją TW) ale czytając konsekwentnie nie miałem wrażenia szoku, a raczej wesoły uśmieszek na gębie. Poza tym Pajęczak dalej śmiga na pajęczynkach, rzuca sucharami jest szybko i dynamicznie. Dla mnie ok, ot typowa amerykańska historyjka propagandowa o legendarnym amerykańskim śnie: od zera do milionera w formacie superhero.

Pn, 11 Luty 2019, 09:41:37
1