Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 15
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Sideca
Dlatego jestem zdania iż takie potworki jak Sideca należy kasować z rynku, bo robią więcej złego niż dobrego.


Sideca wydała Koziorożca (21 albumów - ile jest wydawnictw, które wydało dłuższą serię w całości?), Rorka, inne albumy Andreasa, Martwego, Konkwistadora, a ty mówisz, że należy ich skasować bo robią więcej złego?

Za to co wydali do tej pory szacun i duży plus.

Za akcję z przedpłatami i teraz te dziwaczne usprawiedliwienia - duży minus.

Sideca dostała ode mnie sporo kasy za swoje albumy, ale w żadnej przedpłacie nie zapłaciłem im ani złotówki. Będzie album w sklepie, to kupię.

Cz, 23 Maj 2019, 23:50:42
6
Odp: Star Wars
Prawdopodobnie material do zagranicznej wersji tej kolekcji gromadzony byl gdy te tomy jeszcze w Stanach nie wyszly.

Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy "nie dokończymy Wam serii Dark Times bo jak parę lat temu robiliśmy wersję brazylijską, to ich nie było, a teraz już są, ale nam się nie chce ich włączyć do kolekcji, bo nie i co nam Pan zrobi?" jest przykładem totalnego olania przez Deagostini polskich klientów ich kolekcji...

Przecież mają licencję od Marvela/Disneya, jej rozszerzenie o te parę tomów nie może być trudne, a polskie wersje i tak robią dla wszystkich tomów...

To tak jakby za 10 lat Hachette wydało kolekcję Thorgala np. w RPA i w ramach tej kolekcji urwali dokładnie w tym miejscu, co było urwane w Polsce, bo wtedy jeszcze nie było dalszych tomów. Nonsens.

Wt, 04 Czerwiec 2019, 15:04:36
1
Odp: Studio Lain
Lewa jest tak popularna i powszechna, aż boli. Nad prawą trzeba trochę się pochylić, moim zdaniem naprawdę unikalna i ciekawsza.

No i właśnie tak chyba powinno być, nie?

Regularna wersja bardziej oczywista, popularna. Limitowana wersja nieoczywista, zaskakująca, wyłamująca się ze schematu.

I tak właśnie zazwyczaj jest, tylko Dredd: Tytan miał zupełnie odwrotnie.

Pn, 08 Lipiec 2019, 10:21:22
3
Odp: Obchody częściowo wolnych wyborów 4 czerwca a sytuacja komiksu dzisiaj Twierdzenie, że nakłady są sfałszowane, wydaje mi się zupełnie niedorzeczne. Po co mieliby to robić? Komiks był na cenzurowanym, gdyby fałszowali w drugą stronę (podobnie jak to było pokazane w filmie z książką Wisłockiej - wydrukowali więcej, w książce napisali mniej, żeby społeczeństwo nie pomyślało, że to jest popularne) to bym zrozumiał, ale w tą?

Na co mieli by wyłudzać papier, fałszując nakład komiksów? Na Trybunę Ludu? Wydaje mi się, że komiksy (no, może pomijając Żbiki itp) były na samym końcu kolejki po papier, nie przychodzi mi do głowy nic, co mogłoby być jeszcze dalej i na co papier byłby potrzebny pod pretekstem komiksów.

Jedne z pierwszych publikacji zeszytowych, czyli I księga Tytusa, miała nakład 30 tys. Wyprzedał się tak szybko, że jeszcze w tym samym roku był dodruk (kolejne 30 tys). Następne księgi miały coraz większy nakład i tylko rekordziści dochodzili do poziomu 300 tys. Czy to wygląda realnie? Tak, według mnie tak. Biorąc pod uwagę, że wtedy chyba wszyscy czytali komiksy (przynajmniej chłopcy - ja nie znałem żadnego, który nie czytał) a pewnie także wiele dziewczyn. Gdyby ktokolwiek chciał sfałszować podawane w stopkach nakłady to doprawdy byłby to bardzo sprytny plan, realizowany latami! od 1966 do powiedzmy 1989, 23 lata! Ktoś musiałby włożyć ogromny wysiłek, żeby przez te 23 lata konsekwentnie, w każdym albumie, fałszować podane nakłady tak, żeby ciągle rosły, żeby wyglądały wiarygodnie. Tylko po co?

W latach 80-tych w Polsce żyło ponad 37 mln. Przyjmijmy, że ok. 5% to osoby w wieku 10-14 lat (1 850 tys). Połowa z tego to chłopcy (925 tys). Czy sprzedaż nakładu 300 tys. jest realna? Oczywiście!

So, 13 Lipiec 2019, 03:52:09
1
Odp: Jedno pytanie do twórcy
Z żyjących zapytałbym Tadeusza Baranowskiego kto był (jeśli były inspiracje) pierwowzorem postaci Entomologii i Nerwosolka.

W którymś wywiadzie Baranowski mówił, że on sam był inspiracją do swoich postaci. W Nerwosolku zawarł swoje zamiłowanie do fizyki, kosmosu i odkryć.

Pn, 29 Lipiec 2019, 01:04:06
2
Odp: Scream Comics
Castermann wydaje teraz fantastyczne integrale, które zawierają ogromną ilość dodatków.

Edi. Link do wydania o którym piszę: https://www.altaplana.be/en/albums/les-cites-obscures-integrals

Powiedzcie mi jak to możliwe, że mając taki wzorzec w postaci tych integrali, polski wydawca decyduje się na pojedyncze albumy? No jak?!?

To są takie sytuacje, że czytając zapowiedzi jest mi bardzo smutno, że wydawca wyda album. Bo wiem, że gdyby go nie wydał, ktoś inny mógłby zrobić to znacznie lepiej. Taki moment był jak Egmont, zaczął wznawiać "Ptaka czasu" albo Lucky Luke'a w kieszonkowym formacie, jak WK wydało "Wieże Bois-Maury" czy "Comanche", jak Kurc wydał "Lot Kruka" albo "Largo Winch", teraz dochodzą "Mroczne Miasta"...

No trudno, może dożyję porządnego wydania.

Śr, 31 Lipiec 2019, 22:12:25
4
Odp: Conan Od wielu miesięcy przychodzą do mnie kolejne tomy kolekcji Conana, które bez otwierania odkładam na półkę. No i postanowiłem wreszcie je przeczytać. Żeby nie było za łatwo, postanowiłem czytać chronologicznie, ale nie według kolejności wydania, tylko według kolejności przedstawionych zdarzeń.

Zacząłem szukać chronologii i znalazłem na jakimś forum coś, co nazywało się "Complete Conan Marvel Saga Chronology (SirMuddy)" (http://swordsofreh.proboards.com/thread/177/conan-saga-chronologies). Dopasowałem zeszyty do tomów Hachette i zacząłem czytać. W tej chronologii są zeszyty z innych serii (których nie ma w kolekcji Hachette), są zeszyty, które jeszcze w Polsce nie wyszły, więc czytam to co już jest a resztę pomijam.

Na początku było nieźle, wprawdzie w którymś momencie kolejność wydawała się trochę zgrzytać, ale to były drobiazgi. W dodatku w każdym tomie Hachette na początku jest krótki opis i jest w nim często podany wiek Conana. Doszedłem do mniej więcej 20 lat, po zajmowaniu się kradzieżami w Zamorze Conan wstępuje na służbę króla Turanu, po dwóch epizodach nagle z niej odchodzi i równie nagle znajduje się w Koryntii. W dodatku opisy ze wstępu zaczynają się rozjeżdżać - według tych opisów Conan ma 35, potem 27, potem znów 38 lat. Coś tu zdecydowanie nie działa z tą chronologią.

Czy znacie jakąś dobrą chronologię przygód z SSC, tych wydanych przez Hachette? Innych nie czytam i raczej nie zamierzam, bo słyszałem, że właśnie te z SSC są najciekawsze. A może ta chronologia jest dobra, tylko wstępy Hachette są nieprawidłowe? Ale nie wydaje mi się, za szybko to się wszystko dzieje. Tutaj złodziej, tutaj schodzi ze statku po wielomiesięcznym rejsie (ale nie było nawet jednego epizodu z tym rejsem), tutaj król Turanu, tutaj Koryntia, tutaj przyspieszony powrót do Cymmerii na ratunek miłości z dzieciństwa - jeden wielki groch z kapustą.

Nd, 11 Sierpień 2019, 20:21:50
1
Odp: Conan W jakiś sposób są powiązane.

W Zamorze dzieje się akcja kilku opowiadań. W jednym z nich Conan przyczynia się do zniszczenia wieży z kości słoniowej w Arenjunie i w kilku innych częściach o tym wspomina. Kilka opowieści zaczyna się w Jatce w Arenjunie lub w Shadizarze. W jednej opowieści próbuje ukraść Oko Erlika, a zamiast tego jego dusza zostaje zaklęta w zwierciadle, w drugim ją odzyskuje (tego jeszcze nie ma po Polsku), a w kolejnym odzyskuje oko Erlika. Kilka opowieści dzieje się w miastach-państwach Koryntii.

Więc nawet jeśli te powiązania nie są jakieś bardzo istotne, to jednak są.

Nd, 11 Sierpień 2019, 21:10:52
2
Odp: Conan
Niejeden już to zrobił, wystarczy pogrzebać w sieci:

Kapralu, podałeś linki do chronologii opowiadań, a my od trzech stron dyskutujemy o chronologii komiksów.

Link który podałem w pierwszym poscie ( "Complete Conan Marvel Saga Chronology (SirMuddy)" - http://swordsofreh.proboards.com/thread/177/conan-saga-chronologies) to właśnie taka chronologia, zawierająca przy każdym tytule serię i nr zaszytu, w jakim się ukazał.

Jasne, można dopasowywać do podanych przez Ciebie chronologii każdy z kilkuset zeszytów, tylko po co?

Pt, 16 Sierpień 2019, 13:31:13
1
Odp: Timof Comics Ja nie byłem w stanie przez to przebrnąć.

Może dlatego, że nie jaram.

Nd, 18 Sierpień 2019, 01:08:03
1