Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 794815 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline GoNzO

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #405 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 10:40:44 »
Ech, so true... Jako osoba siedząca w komiksach od lat 80-tych, ja również nie mam pojęcia o tej serii. No i miał nie będę, bo jak zaczynają od 2 tomu, a skończą pewnie na 4, to raczej nie ma sensu w to wchodzić.

Też nie cierpię takich niedokończonych serii :(, wielka szkoda bo komiks świetny, format screamowy, aż chciałoby się mieć komplet na półce. Może za kilka lat tego doczekamy.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #406 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 10:44:50 »
Wchodzą od drugiego, bo pierwszy miał w Polsce tak duży nakład, że do dziś można go kupić za grosze:
https://allegro.pl/listing?string=mury%20samaris&bmatch=product-buynow-new-price-eyesa-boo-1-1-0619
Swoją drogą jak wczoraj kupowałem, to tych aukcji z Murami Samaris było tam ze 3 razy tyle. Gość o podobnym stylu i zamiłowaniu do architektury jak Andreas w powiększonym formacie? Biorę. Jeśli w to nie wejdziecie, to na pewno nie wyjdą kolejne tomy. Właśnie na tym polega cały myk, żeby kupić, bo wydawca będzie miał hajs na kolejne tomy. Ktoś nie kupi, potem nie wyjdą kolejne tomy i powie: Widzicie, miałem rację. I koło się toczy.

Itachi

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #407 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 10:47:02 »
Nie żebym się czepiał, ale trochę się czepiam... ;)

Od lat były zapytania o ten tytuł. Jak się pojawia to pojawiają się głosy że ble bo to nie będzie tak i tak...

Ze Scream Comics jest chyba tak, że jak tytuł bądź dana seria schodzi z półek sklepowych to wydają z większą częstotliwością, przykłady komiksy mistrza Manary, serie o lotnictwie czy te powiązane z Obcymi/Predatorami. Alejandro Jodorowsky też jest przecież promowany niemiłosiernie. Konsekwencję więc Scream Comics posiada.

Są przypadki jak Dekalog, gdzie sprzedaż nie jest wystarczająca i okresy pomiędzy kolejnymi tomami są dłuższe, no ale to raczej normalność niż coś nadzwyczajnego. Ich inwestycje, więc muszą w pewien sposób stopniować ofertę.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #408 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 10:47:40 »
Fajny ten komentarz na FB:

"Że niby Scream ma wydać serię składającą się z 12 tomów? Idealna inwestycja dla tych co lubią mieć na półce kolejną niedokończoną serię"

Ech, so true... Jako osoba siedząca w komiksach od lat 80-tych, ja również nie mam pojęcia o tej serii. No i miał nie będę, bo jak zaczynają od 2 tomu, a skończą pewnie na 4, to raczej nie ma sensu w to wchodzić.

Jeszcze raz: rozumiecie, ze to są odrębne historie, right? I fakt czy macie 1 czy 5 nic nie zmienia? Może oprócz tego, że jest więcej dobrego do czytania i pooglądania.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #409 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 10:53:55 »
Wchodzą od drugiego, bo pierwszy miał w Polsce tak duży nakład, że do dziś można go kupić za grosze:
https://allegro.pl/listing?string=mury%20samaris&bmatch=product-buynow-new-price-eyesa-boo-1-1-0619
Swoją drogą jak wczoraj kupowałem, to tych aukcji z Murami Samaris było tam ze 3 razy tyle. Gość o podobnym stylu i zamiłowaniu do architektury jak Andreas w powiększonym formacie? Biorę.

Nie lubię książek i komiksów używanych, obecnie już w ogóle nie kupuję z drugiej ręki. Da radę to znaleźć jeszcze jako nówkę, a najlepiej w folii?

Cytuj
Jeśli w to nie wejdziecie, to na pewno nie wyjdą kolejne tomy. Właśnie na tym polega cały myk, żeby kupić, bo wydawca będzie miał hajs na kolejne tomy. Ktoś nie kupi, potem nie wyjdą kolejne tomy i powie: Widzicie, miałem rację. I koło się toczy.

W przypadku Scream najwyraźniej ta zasada nie obowiązuje. Chyba że opisany przez ciebie scenariusz dotyczy tych ich wszystkich zaczętych i niedokończonych serii. No ale gdzieś granicę postawić trzeba.

Jeszcze raz: rozumiecie, ze to są odrębne historie, right? I fakt czy macie 1 czy 5 nic nie zmienia? Może oprócz tego, że jest więcej dobrego do czytania i pooglądania.

Tak i co z tego? Kupię teraz od Scream w takim formacie, potem oni oleją serię, za 10 lat ktoś wznowi w innym formacie lub w integralu. I będę musiał kupić jeszcze raz, bo jak to będzie wyglądało na półce. Wolę poczekać na jakieś kompleksowe rozwiązanie.

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #410 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 11:00:14 »
Jeszcze raz: rozumiecie, ze to są odrębne historie, right? I fakt czy macie 1 czy 5 nic nie zmienia? Może oprócz tego, że jest więcej dobrego do czytania i pooglądania.

Dokladnie.
Czytalem Mury Samaris, The Leaning Girl oraz The Theory of the Grain of Sand - to sa zupelnie niezalezne historie. Mozna je czytac jako oneshoty, w dowolnej kolejnosci. To nie jest klasyczna seria. To cykl niepowiazanych ze soba historii, a numeracja jest tu bardzo umowna.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Arion Flux

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #411 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 11:01:18 »
Tak i co z tego? Kupię teraz od Scream w takim formacie, potem oni oleją serię, za 10 lat ktoś wznowi w innym formacie lub w integralu. I będę musiał kupić jeszcze raz, bo jak to będzie wyglądało na półce. Wolę poczekać na jakieś kompleksowe rozwiązanie.
Nic z tego. Na szczescie kupię ja, kupi Bender oraz wszyscy Ci, którym zależy przed wszystkim na super rysunkach i fajnej fabule i nie chce im się czekać w niepewności kolejne 10 lat, bo moze ktos wznowi calosc w integralach, a kwestia formatu jest dla nich byc moze sprawa wazna, ale drugorzędną.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #412 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 11:03:16 »
W przypadku Scream najwyraźniej ta zasada nie obowiązuje. Chyba że opisany przez ciebie scenariusz dotyczy tych ich wszystkich zaczętych i niedokończonych serii. No ale gdzieś granicę postawić trzeba.
Obowiązuje. Co widać:
Ze Scream Comics jest chyba tak, że jak tytuł bądź dana seria schodzi z półek sklepowych to wydają z większą częstotliwością, przykłady komiksy mistrza Manary, serie o lotnictwie czy te powiązane z Obcymi/Predatorami. Alejandro Jodorowsky też jest przecież promowany niemiłosiernie.
Ja nie widzę nic dziwnego w postępowaniu Screamu. Sprzedaje się, to rzucają na rynek więcej. Nie sprzedaje się, to zamykają serię lub kolejne tomy wychodzą z bardzo małą częstotliwością. Oczywiście słaba sprzedaż pewnie nieraz jest wynikiem ich wrzucania niemal wszystkiego do tego screamowego powiększonego formatu, każdej nawet średniej serii i drukowaniu na okładce kosmicznej ceny. Człowiek by sobie kupił czasem jakiegoś średniaczka dla rysunków, ale jak widzi 90 zł na okładce za podwójnego frankofona, to wybiera inny album.

Aha, ja wiem, że Mroczne Miasta to zbiór różnych historii. Tym chętniej przeczytam Mury Samaris jak przyjdą i ten drugi jak już wyjdzie.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #413 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 11:22:58 »
Tak i co z tego?

Z takim nastawieniem na wszelki wypadek nie kupuj niczego. Całkowicie wyeliminujesz wszelkie zagrożenia estetyczne dla Twoich półek.

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #414 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 12:33:13 »
Cieszę się, że Mury zostaną u nas wydane. Nie podoba mi się jednak forma wydania. Castermann wydaje teraz fantastyczne integrale, które zawierają ogromną ilość dodatków. Z drugiej strony gdyby zabrał się za to Scream, to miałbym duże obawy i jakość edytorską dodatków. Takie wydanie to byłoby zadanie dla Ongrysa.

Szkoda, że nie wydają od początku, ale zakładam, że komiks się dobrze sprzeda i dość szybko ujrzymy całość.

Edi. Link do wydania o którym piszę: https://www.altaplana.be/en/albums/les-cites-obscures-integrals
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 12:56:45 wysłana przez pokia »

Offline GoNzO

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #415 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 13:20:10 »
Edi. Link do wydania o którym piszę: https://www.altaplana.be/en/albums/les-cites-obscures-integrals

To by było coś! Piękne wydanie w fajnym slipcase.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #416 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 13:26:17 »
Kirde, ale super. Czemu Scream w to nie wszedl. :\
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #417 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 13:30:22 »
A niech tam, w tym przypadku zdzierżyłbym nawet tego slipkejsa...

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #418 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 20:06:05 »
Fajnie jakby przy okazji wydali The Beauty. Nie w cyklu Obscure Cities ale bardzo w klimacie. Castreman wydał po angielsku


Offline Mruk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #419 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 22:12:25 »
Castermann wydaje teraz fantastyczne integrale, które zawierają ogromną ilość dodatków.

Edi. Link do wydania o którym piszę: https://www.altaplana.be/en/albums/les-cites-obscures-integrals

Powiedzcie mi jak to możliwe, że mając taki wzorzec w postaci tych integrali, polski wydawca decyduje się na pojedyncze albumy? No jak?!?

To są takie sytuacje, że czytając zapowiedzi jest mi bardzo smutno, że wydawca wyda album. Bo wiem, że gdyby go nie wydał, ktoś inny mógłby zrobić to znacznie lepiej. Taki moment był jak Egmont, zaczął wznawiać "Ptaka czasu" albo Lucky Luke'a w kieszonkowym formacie, jak WK wydało "Wieże Bois-Maury" czy "Comanche", jak Kurc wydał "Lot Kruka" albo "Largo Winch", teraz dochodzą "Mroczne Miasta"...

No trudno, może dożyję porządnego wydania.