Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 71692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arne

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 21 Maj 2019, 15:24:28 »
Prawdopodobnie material do zagranicznej wersji tej kolekcji gromadzony byl gdy te tomy jeszcze w Stanach nie wyszly. Cos mgliscie pamietam ze w serii Dark times byla w pewnym momencie duza przerwa w wydawaniu. (Ale to tylko moje przypuszczenia).

Offline R~Q

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 07:22:25 »
Czy na tym forum jest Garf? Bo muszę przyznać, że jego zestawienie komiksów z kolekcji SW pięknie mi przypominało, co kiedy wychodzi, a tu go nie ma i minęły mnie 2 tomy, które chciałem. :P Myślicie, że można tu przekopiować jego posty z forum Gildii? Oczywiście napisałem do niego PW tam, ale nie wiadomo, czy odpowie

Offline am666

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 11:30:20 »
Mam pytanie dotyczące historii Wektor wydanej przez Egmont w dwóch tomach. Jak zabrać się za czytanie tego crossovera? Mam całość Rycerzy Starej Republiki oraz Mrocznych Czasów w wydaniu Egmontu, brakuje mi tylko 1 tomu Wektora. Czy wystarczy pierwszy tom aby zrozumieć wątki dotyczące KOTORa oraz Mrocznych czasów, czy aby uniknąć dziury w fabule muszę kupić również tom 2?

Offline Lewaczek

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 11:33:39 »
Mam pytanie dotyczące historii Wektor wydanej przez Egmont w dwóch tomach. Jak zabrać się za czytanie tego crossovera? Mam całość Rycerzy Starej Republiki oraz Mrocznych Czasów w wydaniu Egmontu, brakuje mi tylko 1 tomu Wektora. Czy wystarczy pierwszy tom aby zrozumieć wątki dotyczące KOTORa oraz Mrocznych czasów, czy aby uniknąć dziury w fabule muszę kupić również tom 2?
Jak najbardziej sam pierwszy tom wystarczy. Wektor to opowieść o pewnym... zdarzeniu, którego skutki są bardziej lub mniej odczuwalne na łamach wszystkich serii wchodzących w jego skład. Jednocześnie nie jest to crossover w stylu "wielki team-up wszystkich postaci". Drugi tom Wektora możesz dokupić tylko wtedy, jak główny wątek spodoba Ci się na tyle, by chcieć dowiedzieć się jak go rozwiązano.

Offline am666

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 11:38:25 »
Dziękuje za szybką odpowiedź.

Offline Mruk

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 15:04:36 »
Prawdopodobnie material do zagranicznej wersji tej kolekcji gromadzony byl gdy te tomy jeszcze w Stanach nie wyszly.

Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy "nie dokończymy Wam serii Dark Times bo jak parę lat temu robiliśmy wersję brazylijską, to ich nie było, a teraz już są, ale nam się nie chce ich włączyć do kolekcji, bo nie i co nam Pan zrobi?" jest przykładem totalnego olania przez Deagostini polskich klientów ich kolekcji...

Przecież mają licencję od Marvela/Disneya, jej rozszerzenie o te parę tomów nie może być trudne, a polskie wersje i tak robią dla wszystkich tomów...

To tak jakby za 10 lat Hachette wydało kolekcję Thorgala np. w RPA i w ramach tej kolekcji urwali dokładnie w tym miejscu, co było urwane w Polsce, bo wtedy jeszcze nie było dalszych tomów. Nonsens.

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #66 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 08:59:00 »
Ano nonsens, ale przynajmniej 39 tom wyszedł sensowny w PL. Boli jednak urwanie Mrocznych czasów, bolą bezsensowne duble z ostatnią serią Legend od Egmontu, tym bardziej że materiału nigdy nie publikowanego w Polsce jest dużo więcej. Ja jedynie liczę, że po zakończeniu kolekcji Egmont wróci do wydawania SWL co 2 miesiące.

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 11:19:50 »
Tak. To jest największy zarzut tej kolekcji. Totalnie, bezmyślne 1:1 z rynków, gdzie już się ukazała. Zero dopasowania do odbiorcy w PL.

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 18:47:17 »
Odebrałem dzisiaj w Empiku paczkę z Dark Empire i Dark Empire 2 i jakość ilustracji to porażka na całej linii. Sprawdziłem w internecie jak to wygląda w amerykańskim wydaniu i tam też plansze są kiepskiej jakości, ale to co jest w wydaniu kolekcyjnym wygląda gorzej niż w zeszytach od Tm-Semic. A przecież jeszcze to piksele w Wojnach Klonów, brak okładek w kilkunastu pierwszych tomach i kopiowanie strony tytułowej w kilku pierwszych. Dzięki DeAgostini, jesteście wielcy. Nie wydawajcie już więcej żadnych komiksowych kolekcji.

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 19:12:41 »
Jak przyjdzie mój egzemplarz to wrzucę porównanie z Tm-Semic. Nie mam chyba jednak wydania Egmontu, jak ktoś ma oba to mógłby wrzucić porównanie.

W wojnach klonów to w ogóle były przekłamane kolory poza pikselozą, w SWK było to dużo lepiej wydane.

JanT

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 19:17:46 »
Ta kolekcja jest dodatkowo drukowana w Edica i nawet na zdjęciach wrzucanych na forum gildii były rozjechane kolory. Ja kupiłem 6 tomów KOTOR'a (i nie było jakoś źle) i miałem jeszcze coś dokupić ale jakość drukarni spadła bardziej to zrezygnowałem  :)

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 19:22:39 »
  Egmontowego nie mam, nawet nie wiedziałem że było, tm-semicowe mam i wygląda lepiej. Przeglądając na ekranie oryginały, a w rękach mając te nasze zeszyty sprzed ponad 20 lat i to nowe wydanie te wszystkie niedociągnięcia są w tych samych miejscach, tyle że komiks od DeAgostini jest tak wyblakły, że wszystkie te buble widoczne są jeszcze bardziej. Tu czarny to już nie jest nawet symulacja czarnego.

  Marvelowskie starocie i Kotor z wyjątkiem pojedynczych wpadek wyglądały przyzwoicie i nic do nich nie mam, filmowe też ok, ale Wojny to już żenua dalej nie doczytałem jeszcze.
« Ostatnia zmiana: Wt, 25 Czerwiec 2019, 19:25:06 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Bazyliszek

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 19:47:19 »
Przeczytałem dziś Star Wars Komiks o Prochach Jedhy. I słabiutko. Ta fabułka jest naprawdę o niczym. Chyba najbardziej charyzmatyczny był komandor z Imperialnego Niszczyciela, choć i on był strasznie wtórną postacią. No i te fotorealistyczne twarze bohaterów wklejone prawie że w rysunkowe tła. Doktor Arpha z zeszłego numeru była lepsza.

Offline Bazyliszek

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #73 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 17:57:12 »
Kto czytał "Karmazynowe Imperium", które dziś się zaczyna w Kolekcji? Dobre to jest?

Offline Arne

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #74 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 20:32:40 »
Jedynka jest dobra, dwojka juz slabsza, a trojki jeszcze nie czytalem. Generalnie, historia opowiada losy jednego ze szkarlatnych gwardzistow Imperatora , ktory zostal zdradzony przez swojego przyjaciela gwardziste. W histori nie wystepuja glowne postacie ze Star Wars, a jesli juz to epizodycznie. Jedynke na pewno warto przeczytac, a reszte jedynie jesli podejdzie; ale od dwojki poziom spada.