Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 552160 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1095 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 18:56:17 »
Niestety, coraz więcej wydawnictw nie foliuje komiksów z powodu eko-szmergla. I się wycierają potem na paletach, w magazynach i w paczkach u kurierów przez co nówki wyglądają jak używane.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1096 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 19:24:22 »
No ja tam nie wiem, co jest większym szmerglem - ograniczanie ewidentnie zaśmiecającej świat folii, czy nadwrażliwość na otarcia okładki, o z definicji podatnej na uszkodzenia obwolucie nie wspominając.

Offline kv

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1097 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 21:36:05 »
@Parsom, a czy w specyfikacji produktu są rysy czy coś? No chyba nie...

Rozumiem, że folia to zło, ale pewne rzeczy powinny być powiązane - skoro usuwamy folię, która zabezpiecza przed rysami oraz wilgocią to klient powinien dostać jakąś bonifikatę np. w cenie. Tymczasem jest to w ten sposób przerzucane na klienta, który de facto dostaje prawie produkt jak z outletu czy ekspozycji.

Mi nie przeszkadzają czy rysy czy małe wgnioty, które są już często w nowych komiksach jakie dostaję, ale jeśli dostawca decyduje się świadomie na taki ruch to jednak powinien brać pod uwagę efekt odczuwalny dla klienta.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Wrzesień 2021, 21:43:33 wysłana przez kv »

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1098 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 21:56:08 »
Słusznie - od jutra domagam się bonifikaty na bułki, bo nie dają już reklamówek...

Offline bibliotekarz

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1099 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 21:59:09 »
Jeśli towar jest uszkodzony to podlega reklamacji bez względu na to czy był w folii czy nie.
Batman returns
his books to the library

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1100 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 21:59:44 »
Słusznie - od jutra domagam się bonifikaty na bułki, bo nie dają już reklamówek...

Znam Cię tylko z forum, poglądowo jestem na przeciwnym biegunie, ale zawsze szanowałem Twoją inteligencję. Błagam, przecież ta analogia jest całkowicie od czapy i przeczy jakiejkolwiek logice.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1101 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 22:02:52 »
I słusznie, bo miała podkreślić bezsensowność argumentu podanego przez kv.

Offline kv

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1102 dnia: Cz, 02 Wrzesień 2021, 22:12:19 »
I słusznie, bo miała podkreślić bezsensowność argumentu podanego przez kv.
Czyli nie ma sensu w tym, że komiks bez rys czy innych tego typu wad jest bardziej wartościowy od egzemplarza z rysami?

Wybacz...

Offline Dracos

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1103 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 08:34:40 »
No ja tam nie wiem, co jest większym szmerglem - ograniczanie ewidentnie zaśmiecającej świat folii, czy nadwrażliwość na otarcia okładki, o z definicji podatnej na uszkodzenia obwolucie nie wspominając.

Folia zaśmiecająca świat to folia opakowań produktów jednorazowych, spożywczych, przemysłowych, tekstylnych wszystko to co jest używane codziennie w masowej skali. Wydawca komiksu którego nakład mieści się w okolicy tysiąca tylko sam siebie oszukuje że działa proekologicznie. Jeśli ja kupuję komiks który ma okładkową cenę 169 zł i nawet po rabacie wydaje na ten jeden produkt więcej niż nie jedna rodzina na kulturę miesięcznie to chyba mam prawo oczekiwać że będzie sprzedawany w formie która nie naraża go na uszkodzenie. Nie chce w folię proszę  bardzo niech owija jeszcze w jedną płachtę papieru w taki sprosób jak się kiedyś prezenty pakowało. Ale jak się okazuje ekologia ekologią, ale żeby nie zgorszyć przyapdkowego czytelnika jednak jeden komiks foliuje, ale żeby zabezpieczyć komiks ludziom którzy wydają u nich "duże" pieniądze to już nie.

Online misiokles

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1104 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 09:18:00 »
Ktoś musi zacząć myśleć ekologicznie. Zarówno w wersji makro jak i mikro. Daleko mi od postawy 'nie będę eko, bo czekam aż przemysł najpierw będzie eko'. Wiadomo, dobrze by było żeby przemysł się ogarną ale ja nie będę czekał na niego w swoim lokalnym świecie. Dlatego jadąc do pracy wsiadam na rower, mimo iż koncerny dalej produkują diesele.

Offline parsom

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1105 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 09:27:11 »
Jest na tym forum wątek w stylu "komiksy są dla dzieci". Po burzy w wątku Muchy, jak również po innych wypowiedziach, zaczynam stwierdzać, że komiksy może nie są dla dzieci, ale wielu czytelników komiksów nie wyrosło jeszcze z egocentryzmu fazy dziecięcej.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1106 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 09:35:09 »
Jest na tym forum wątek w stylu "komiksy są dla dzieci". Po burzy w wątku Muchy, jak również po innych wypowiedziach, zaczynam stwierdzać, że komiksy może nie są dla dzieci, ale wielu czytelników komiksów nie wyrosło jeszcze z naiwności fazy dziecięcej.

Offline amsterdream

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1107 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 10:18:48 »
Jak timof chce być taki eko to niech w coś innego owija komiksy... nie wiem, może papier śniadaniowy?

Offline pokia

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1108 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 10:40:56 »
A jak chcecie mieć komiksy w stanie idealnym, to zostawcie je w folii, zamknijcie w ciemnym pomieszczeniu i pod żadnym pozorem ich nie czytajcie.
Jak wiadomo, otwieranie i czytanie komiksów źle wpływa na ich stan.

Offline perek82

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1109 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 10:43:07 »
Jak timof chce być taki eko to niech w coś innego owija komiksy... nie wiem, może papier śniadaniowy?
Wełniane obwoluty które będą amortyzować w trakcie transportu a później będzie je można przerobić na szalik lub rękawiczki
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/