Autor Wątek: Timof Comics  (Przeczytany 550496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1125 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 17:52:52 »
Ja kupuję trzy: jeden do czytania, drugi do sejfu, trzeci do spekulacji.
Na spekulacje tylko jeden?!

Nesumi

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1126 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 19:31:09 »
Gimby nie znajo, ale w latach osiemdziesiątych "Fantastyka" drukowała powieści, których nie dało się czytać bez fizycznego wyjęcia ze środka numeru, odpowiedniego poskładania i poprzecinania (tzn się dało ale było to arcyniewygodne bo wymagało ciągłego obracania pismem). Był o to ciągły żal czytelników, którzy nie chcieli dekompletować pisma i faktycznie zdarzali się puryści kupujący po dwa egzemplarze - jeden do wyjęcia powieści a drugi do kolekcji. I tu trzeba dodać, że mimo nakładu sięgającego w szczytowym momencie 200 000 egz. (!) "Fantastyka" znikała z kiosków momentalnie więc takie kolekcjonerstwo było niemile widziane przez większość fanów.
W latach osiemdziesiątych to fantastyka nie tyle znikała szybko w kiosków,  co od razu lądowała w tzw teczkach i normalnie nie sposób było jej kupić. Mało tego, nie można było jej nawet zaprenumerować, bo warunkiem prenumeraty było posiadanie prenumeraty. Klasyczny catch 22

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1127 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 22:05:27 »
Byłem dumnym posiadaczem teczki w kiosku. Jestem gotowy na hejt ;)

Nesumi

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1128 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 00:01:26 »
Ja od drugiej połowy lat osiemdziesiątych mialem prenumeratę  przez Pocztę  (moja mama złamała system, naprawdę nie wiem,  jak jej się to udało) i drugą część Yansa mogłem śledzić na bieżąco w czarno-białych odcinkach.

Offline PJP

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1129 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 08:56:01 »
Byłem dumnym posiadaczem teczki w kiosku. Jestem gotowy na hejt ;)
Ja też. W mrocznych czasach końcówki lat 80. i na początku 90. -> semiki.

Pimpek

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1130 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 12:10:24 »
Patrzę, że w temacie "Timof Comics" jakaś gorąca wymiana zdań. Myślę sobie "Ocho, ciekawe które premiery Timofa wzbudziły takie emocje forumowiczów." Wchodzę, patrzę, a tu klasyczna dyskusja fanów komiksu o foliowaniu i rysach na okładkach  :)

Bender

  • Gość
Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1131 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 15:11:56 »
oho! digression police!

Offline Kadet

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1132 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 17:39:11 »
Byłem dumnym posiadaczem teczki w kiosku. Jestem gotowy na hejt ;)

A ja ciągle mam, razem z rodziną. I nawet kupujemy papierowe gazety! :)

Ale dziś to chyba najwyżej mogę teczkowo pospekulować kolekcjami Hachette albo "Star Wars Komiksem".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1133 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 23:53:53 »
Panowie! „Mrok w Różu” to rzeczywiście niecenzuralność pełną gębą, ale pięknie namalowany. Czekam na mój pierwszy erotyczny rysunek od Sandovala.

Z oczekiwanych pozycji to szybko powinien być kolejny integral „Płaszcz i szpony”. Jutro dopytam o wyczekiwany przeze mnie „6 rewolwer”.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Wrzesień 2021, 00:01:48 wysłana przez Midar »

Offline Randal63

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1134 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 01:00:49 »
@Midar
No właśnie "6 rewolwer" też mnie interesuje. Jak coś się dowiesz to daj znać.

Offline Midar

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1135 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 15:55:40 »
Kolejny 6 rewolwer już w zaawansowanej produkcji, więc niedługo będzie. Jest nawet szansa na 9 tom w grudniu/styczniu.

Offline Death

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1136 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 16:03:51 »
Szpony 2 zakończą serię? Bo pierwszy tom to chyba tylko 1-5, seria liczy 12, więc jak podzielą pozostałe 7 tomów?
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1137 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 16:08:39 »
Szpony 2 zakończą serię? Bo pierwszy tom to chyba tylko 1-5, seria liczy 12, więc jak podzielą pozostałe 7 tomów?
Drugi integral to 6-10. Pozostałe 2 albumy to prequel, jeśli podstawowa seria się dobrze sprzeda to wydadzą go jako trzeci tom.

Kolejny 6 rewolwer już w zaawansowanej produkcji, więc niedługo będzie. Jest nawet szansa na 9 tom w grudniu/styczniu.
A pytałeś o ten ostatni spin-off Dust to Death + Valley of Death? Może zmienili decyzję i jednak go wydadzą?
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Wrzesień 2021, 16:12:21 wysłana przez Konrad »

Offline Dracos

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1138 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 17:03:14 »
A pytałeś o ten ostatni spin-off Dust to Death + Valley of Death? Może zmienili decyzję i jednak go wydadzą?

Jakoś mi to umknęło, było jakieś oficjalne info że tego pobocznego tomu Dust to Death nie wydadzą ? Może chodziło o Shadow Roads ?

Offline Konrad

Odp: Timof Comics
« Odpowiedź #1139 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 17:21:49 »
@Dracos
Komentarz pod postem z końcówki tamtego roku: https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/3394657393995801
"Na chwilę obecną nie mamy w planach: Dust to Death. Sprzedaż serii musiałaby podskoczyć i tomy z początku zacząć się wyprzedawać abyśmy wydali ten spin off, jak i 2 tomy Shadow Roads. Wszystko w rękach czytelników."

Potem komentarz z lutego tego roku: https://www.facebook.com/timoficisiwspolnicy/posts/3553757984752407
"Jakby się cieszyło popularnością to byśmy wydali i Dust i Shadowroads. Czytelnicy mają pół roku by udowodnić portfelami, że jest sens dodać ten spin off i nową serię"