Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552182 razy)

Zielcok i 31 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10830 dnia: So, 09 Marzec 2024, 21:07:51 »
Tak sobie przeglądam katalogi amerykańskich wydawców i patrze jak umykają mi niezwykłe komiksy :)

Z tych katalogów wynika, jaki jest poziom scenariusza? Bo z tego co tutaj zamieściłeś, to tylko widać ładne obrazki, ale czy komiks jest niezwykły, to na podstawie obrazków nie da się określić.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10831 dnia: So, 09 Marzec 2024, 21:15:36 »
jak wiesz jestem wzrokowcem i komiks kupuje mnie wizja świata
ale na tyle co przejrzałem śmiało mogę ci polecić Pizz Boy, Navigator jak lubisz space-opery i Clear który jest interesująca wariacja na temat cyberpunka - reszty jeszcze nie przeczytałem ale Lot 13 na pewno jest godny uwagi ze względu na prace Glenna Fabry, no i większość tych komiksów ma znanych lubianych i uznanych scenarzystów.

teraz czytam Decorum - to absolutnie niezwykły komiks
i dziwie się, że w Polsce jeszcze nikt go nie wydał  - nagle comics czy non stop comics

« Ostatnia zmiana: So, 09 Marzec 2024, 21:38:32 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10832 dnia: So, 09 Marzec 2024, 21:36:08 »
jak wiesz jestem wzrokowcem i komiks kupuje mnie wizja świata
ale na tyle co przejrzałem śmiało mogę ci polecić Pizz Boy, Navigator jak lubisz space-opery i Clear który jest interesująca wariacja na temat cyberpunka - reszty jeszcze nie przeczytałem ale Lot 13 na pewno jest godny uwagi ze względu na prace Glenna Fabry, no i większość tych komiksów ma znanych lubianych i uznanych scenarzystów.

teraz czytam Delcorum - to absolutnie niezwykły komiks
i dziwie się, że w Polsce jeszcze nikt go nie wydał  - nagle comics czy non stop comics

Dla mnie gatunki nie mają większego znaczenia, podobnie jak obrazki. Interesuje mnie gdy komiks wali po głowie i/lub rozwala emocjonalnie.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10833 dnia: So, 09 Marzec 2024, 21:43:04 »
wiesz komiks może to zrobić i tekstem ale i samym obrazem
zależy na jakie bodźce jesteśmy wrażliwi, jak działa nasza maszyna w głowie :)

u mnie pewnie to wynika z tego, że bariera językowa nie pozwalała mi czytać komiksów zagranicznych
więc je tylko oglądałem i mój umysł układał z tego własne historie :)

oczywiście, też lubię jak obraz i treść grają do jednej bramki - wciąż moim ulubionym komiksem są Niebieskie pigułki - oszczędne przecież w formie :)

ale ze względu na tą wrażliwość na obraz jestem pewnie w stanie więcej wybaczyć komiksowi jeśli zachwyci mnie wizualną kreacją a gdzieś tam niedomaga na poziomie scenariusza :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10834 dnia: So, 09 Marzec 2024, 22:09:07 »
wiesz komiks może to zrobić i tekstem ale i samym obrazem
zależy na jakie bodźce jesteśmy wrażliwi, jak działa nasza maszyna w głowie :)

u mnie pewnie to wynika z tego, że bariera językowa nie pozwalała mi czytać komiksów zagranicznych
więc je tylko oglądałem i mój umysł układał z tego własne historie :)

oczywiście, też lubię jak obraz i treść grają do jednej bramki - wciąż moim ulubionym komiksem są Niebieskie pigułki - oszczędne przecież w formie :)

ale ze względu na tą wrażliwość na obraz jestem pewnie w stanie więcej wybaczyć komiksowi jeśli zachwyci mnie wizualną kreacją a gdzieś tam niedomaga na poziomie scenariusza :)

U mnie jest na odwrót. Obrazki są ładne i fajne, ale prawda jest taka, że nie znalazłem w komiksach wizualnie ani jednego przypadku, gdy jego warstwa wizualna dała mi więcej, niż pojedyncze ilustracje tworzone przez artystów. Np. ilustracje Broma (te związane z Dark Sunem). Albo taki facet https://www.seanandrewmurray.com/ i https://www.cityofgateway.com/
I jeszcze wiele innych przypadków, które mam pozapisywane na dysku. Te rzeczy stymulują moją wyobraźnię w sposób, w jaki nigdy żaden komiks nie zrobił.

Dajmy na to komiks, który jest w mojej ścisłej czołówce. Kurczak ze śliwkami. Nie powiem, że jest to brzydko, czy wręcz źle narysowany komiks, pewnie jest na odwrót, zresztą nie znam się na tym. Ale to nie jest warstwa wizualna, która w jakikolwiek sposób na mnie działa, wręcz mogłaby odpychać. A komiks mnie rozwala pod względem emocji, jakie w nim są zawarte.

Offline donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10835 dnia: So, 09 Marzec 2024, 23:12:47 »
jteraz czytam Decorum - to absolutnie niezwykły komiks
i dziwie się, że w Polsce jeszcze nikt go nie wydał  - nagle comics czy non stop comics

Bede tym co psuje dobra zabawe, wiec z gory przepraszam. To bez watpienia komiks absolutnie niezwykle narysowany. Od strony graficznej prezentuje sie faktycznie nieziemsko, a miks uzytych styli i technik wprawia w oslupienie. Niestety sama historia zostaje mocno z tylu. Hickman usilnie stara sie budowanie swiata zaplanowane na minimum 20 zeszytow upchnac w 8. Co chwile bombarduje czytelnika mnostwem faktow i roznych infografik, ktore maja bardzo male znaczenie jesli chodzi o opowiadana opowiesc. Dodatkowo jest to malo przystepny tytul i przez ponad polowe strasznie ciezko jest polapac sie o co wlasciwie chodzi. Tak, na koncu wszystko sie klaruje, ale jest to nic wiecej jak maly deszcz z duzej chmury. Decorum to tytul ciekawy, warty poznania, ale jak dla mnie to strasznie zmarnowany potencjal. Gdyby scenarzysta przylozyl sie do swej pracy rownie jak artysta, wyszedlby murowany hit, a tak - jest ok, ale nic wiecej.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10836 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 00:33:38 »
Wracając do komiksów wydanych przez SL.

Przeczytałem właśnie Bezprawie, oba wydane tomy (czyli oryginalne 1-3).

Cóż mogę powiedzieć, świetnie się to czytało. Komiks czysto rozrywkowy, ale taką dobrą rozrywkę chciałbym czytać zawsze. Chyba najlepsza rzecz z Uniwersum Dredda. I jeden z lepszych komiksów SL w ogóle. Jak ktoś nie ma, to niech kupuje, jak wyjdzie dodruk tomu 1.

Naprawdę się zastanawiam, czy nie kupić ebooków części 4 i 5 i nie przeczytać po angielsku.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10837 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 19:28:42 »
Tłumacz kończy robotę nad TALES OF TELGUUTH
czas wiec co nie co pokazać

































« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2024, 19:31:35 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10838 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 19:38:26 »
Wygląda fajnie, czy dobrze rozumiem że to zbiór szortów? Jak tak to szkoda jakoś mnie szorty odstręczają zresztą podobnie jak opowiadania.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10839 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 20:13:35 »
To zbiór historii z uniwersum stworzonego przez nieżyjącego juz Steve Moora - ikony brytyjskiego komiksu. W przygotowanie zbioru zaangażowany był sam Alan Moore, który napisał tez przedmowę. Historie zlustrowali topowi artyści z 2000ad. Dwie z nich ukazały się dawno temu w Swiecie Komiksu - W albumie będzie ich 25.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10840 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 20:22:38 »
Ooooooo...bierę.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10841 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 20:59:30 »
Arek, patrze na Twoją stopkę i czytam zapowiedzi, coś tam kolejność się nie zgadza.
Nie żeby to było jakoś strasznie ważne, ale trzeba trochę ponarzekać ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10842 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 21:03:03 »
to ze koncza sie prace nad tlumaczeniem  nie znaczy ze zaraz to wydamy ;)

jutro rusza sprzedaz Acriborei - bedzie w ostatnim tygodniu marca :)

Potem Kroniki albo wreszcie CE - zobaczmy, Kasia skończyła redaktorska robotę - Piotr składa to teraz do kupy - będą to dwa tomy po 400 str.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2024, 21:05:33 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10843 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 21:28:45 »
Jest szansa na artbooki Davida Fincha?  Ostatnio ładną kasę zebrał na Kickstarterze na to wydanie. To samo pytanie odnośnie
Kennetha Rocaforta, jego Groken#1,2,3, z chęcią u nas bym zobaczył. I jeszcze może wielką cegłę DELUXE GIMENEZ FOURTH POWER & STARR CONSPIRACY HC z Humanoids?
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2024, 21:31:07 wysłana przez celtic »
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10844 dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 21:52:33 »
artbooki - nie, nie moja bajka

 Groken - nie znam, ale to znalazlem w google wyglada fajnie

Gimenez - jak nikt tego nie wyda, to w koncu to zrobie ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień