Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552125 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10665 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 16:16:24 »
The Maxx.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10666 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 16:40:01 »
prawa ma DC zapomnij ;)
Co to dla Ciebie??? ;)

Online Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10667 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 16:50:34 »
The Maxx.

Najlepszy wybór. Kilkukrotnie pisałem o tej serii na forum. Poziom Sandmana, albo lepiej. Poważny, ciężki, mroczny. Seria skończona. Kilka lat temu Kieth wydał ją ponownie pod szyldem IDW z nowymi kolorami.

Można też Savage Dragon Erika Larsena. Możesz wydać pierwsze 60-70 numerów. Stanowią całość i nie trzeba kontynuować. Mocna satyra sh.

Cerebus. Jedna z najważniejszych serii. Opus magnum Davea Sima. Sama postac pojawia się w Spawnie i był to jedyny numer, który nigdy nie był wznowiony. Dopiero ostatnio wrócił w obieg. A sam Cerebus to dzieło wybitne.

Komiksy Straczyńskiego dla jego własnego imprintu Joe's Comics. Kilka fajnych serii.

Większość z Top Cow. Takie Witchblade fajnie się czyta nawet dziś.

To tak na szybko. Jak coś sobie przypomnę, to napisze. Ale te powyżej to sprawdź, czy są w zasięgu. Polecam.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10668 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 17:10:13 »
znam Maxxa i widze, ze IDW zrobilo omnibusa






spora cegła

----

Cerberus za duży projekt, za długi
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Luty 2024, 17:15:35 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Castiglione

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10669 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 17:46:54 »
spora cegła
To zdaje się custom. Ale również chętnie bym przeczytał.

Online Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10670 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 18:43:04 »
The Maxx oglądałem na MTV, dziwne, klimatyczne, posiada vibe zwariowanych lat 90.
Nie wiem jaki jest komiks, ale jeśli jest podobny do serialu, to myślę, że mogłoby się sprzedać.
Czasami ten tytuł przewija się w rozmowach.


Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10671 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 19:27:50 »
WildCATS, Youngblood, Magnus RobotFighter,...

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10672 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 19:46:22 »
WildCATS, Youngblood, Magnus RobotFighter,...
WildCATS to tylko Egmont może w obecnej chwili wydać.

Online bababatman

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10673 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 19:57:27 »
Na STARMAN Jamesa Robinsona pewnie też nie ma szans?  :(

Offline Necr09

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10674 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 20:23:49 »
Na STARMAN Jamesa Robinsona pewnie też nie ma szans?  :(

Mając Egmont za jedynego wydawcę DC Comics może być mały problem z tym :D
FGO: 758,469,198

Online bababatman

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10675 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 20:26:33 »
Mając Egmont za jedynego wydawcę DC Comics może być mały problem z tym :D

Fakt, masz rację! Nie skojarzyłem, że to też DC.

Online celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10676 dnia: Śr, 28 Luty 2024, 23:22:40 »
Youngblood ??? Nie żartujcie.

DARKNESS!!!, Ascension - Fincha, Creech - Capullo (podobno ma puścić kontynuację), Kiss the psycho circus od McFarlane'a, teraz to IDW, Tenth, też może być.

No i The Crow od Maleewa, jest u nas duża grupa fanów jego twórczości, a Kruk w jego wykonaniu jest o niebo lepszy niż Daredevil.
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Luty 2024, 23:43:31 wysłana przez celtic »
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Online Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10677 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 00:34:44 »
Według mnie, pójście w komiksy Top Cow to ślepa uliczka, Studio Lain pójdzie z torbami.

Online celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10678 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 08:00:19 »
Nie żartuj, przy nakładach nie sięgających tysiąca?
Wszystko wyprzeda się na pniu.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Online Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10679 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 08:59:50 »
Moje kolejne propozycje. Założyłem, że nie może to być za długie maks długość The Maxx. I nazwiska twórców mają być w Polsce znane w komiksowie.

Barry Windsor Smith. Tutaj oczywiście Archer i Armstrong ze starego Valianta Jima Shootera. Pozycje z tamtej linii są dalej wydawane, zazwyczaj mieszczą się w jednym omnibusie i liczą około 25 numerów. A sam tytuł jest rewelacyjny. BWS udowodnił tym tytułem, że nie tylko jest genialnym artystą, ale i scenarzystą. Lepsze od Potworów. W serii tej stworzył połowę numerów. Z tego wydawnictwa popełnił też Solar Man of the Atom.
Z Valianta tamtego okresu polecam jeszcze Shadowmana. Bob Hall odwalił kawał świetnej roboty. Swoje pierwsze zeszyty kupiłem w latach 90 i mnie rozwaliło. Amerykańscy twórcy wtedy stosowali albo klasyczną kreskę i kolor, albo komputerowy zawrót głowy. A tam mamy pięknie mroczne kolory kladzione ręcznie, które robiły mega robotę. I scenariusz pełen Voodoo. Bardzo smaczne.
Jak jesteśmy przy BWS to jeszcze Storyteller z Dark Horse. Fajnie byłoby wydać Ruse z Malibu, ale tego dawno nie widziałem. Zresztą wtedy Malibu, które zaczęło wydawać Image, miało kilka fajnych serii. Breyfogle tam nieźle zaszalał.

John Byrne. Genialny twórca i bardzo niezależny i niepokorny, przez co odchodził od Marvela i DC, gdy Ci mieszali w jego twórczości. Na szczęście jego autorskie dzieła są genialne i dostępne, głównie poprzez IDW.
Next Men. Porównywane z Miracle Man i Strażnikami.
https://www.cbr.com/next-men-deconstructionist-masterpiece-john-byrne/
Danger Unlimited. Kolejna genialna seria. Ta o wiele krótsza.
https://www.cbr.com/john-byrne-danger-unlimited-fantastic-four-dark-horse/
Plus kilka innych. Jest w czym wybierać. Kiedy gość tworzył X-Men, Supermana, She-Hulk i Fantastyczną Czwórkę, w zaciszu planował kolejne historie. Część była blokowana, część nie doczekała się wykorzystania przez jego odejście, a część planował dla swoich serii. W okresie, gdy był na szczycie. Dlatego o jakość nie ma czego się bać.

Grant Morrison. Chyba nie wymaga większej ilości tłumaczenia.
Happy! Serial na Netflixie.
Nameless, 18 days, Dinosaurs vs Aliens, Annihilator. Powinny sprzedać się bez większych problemów. Zerknij na grafiki, szczególnie na 18 days.

Matt Wagner. U nas znany głównie z historii batmanowych. Ale warto bliżej mu się przyjrzeć. Grendel i Mage to uznane i nagradzane serie.
Tutaj chce wspomnieć jego Green Hornet Year One. U nas wydali jedną z najgorszych historii. Year One to lata świetlne jakości. Genialny scenariusz, pulpa i Noir aż wyciekają. I grafika Francavilli. Jak już przy Szerszeniu, to jeszcze seria Kevina Smitha i kontynuacja Phila Hestera. Polecam, aczkolwiek zdaję sobie sprawę z małej atrakcyjności tej marki w Polsce.

Eerie I Creepy wydawane przez Dark Horse. Jest tam tyle możliwości, że brak czasu na pisanie. Można tworzyć albumy the Best of, autorami i inne. Mandioca wydaje nieznanych twórców i się sprzedają, a tutaj myślę, że jest bardziej nośny tytuł i dużo znanych nazwisk.

No i oczywiście Rocketeer i Cadillacs and Dinasaurs. Może coś się ruszyło z prawami.

I coś mało prawdopodobnego. Supreme Alana Moore'a. Prawa miał Rob Liefield, ale teraz nie wiem czy on, czy ktoś inny. Jest to mega seria, wariacja Alana na temat Supermana. Pomyśl Miracle Man i Whatever happened to the Man of tomorrow to była tylko rozgrzewka. Ostatni scenariusz po latach narysował Erik Larsen i dopisał resztę. Może jest szansa na to. Trzeba by sprawdzić, ale z pewnością warto.

Jak coś więcej mi wpadnie do głowy, to napiszę jeszcze.