Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552287 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

Offline s-ebola

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10500 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 14:30:50 »
Ciężki wybór z tymi okładkami od Ziarna szaleństwa,ogólnie żadna mnie do końca nie przekonała. W ogólnym rozrachunku wjechała ta z Dambeldorem ;)

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10501 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 14:36:27 »
Ten film zapowiada się całkiem fajnie. Ciekawe jak będzie z dystrybucją? Czy zawita do naszych kin? Czy będzie na którymś serwisie strimingowym? Jeśli tak, to warto mieć komiks w sprzedaży przed premierą. Jones i aktorzy są zacni, a pierwsza grafika też robi wrażenie. Czekam z niecierpliwością na komiks i film w naszym kraju!

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10502 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 14:54:31 »


no klimacik jest, unreal engine 5 tez nie wróży źle
reżyser sensowny gość :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10503 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 15:16:50 »
Ja jeszcze Szaleństwa nie zamówiłem bo właśnie mam problem z okładką, czy wiedźma czy ptak  i myśle myślę ..... :)

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10504 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 22:01:33 »
Wszystkie wersje "Ziarna szaleństwa" mają taki sam grzbiet i tył? Też się zastanawiam czy ptak, czy wiedźma, ale chyba jednak wiedźma. To będzie mój pierwszy tytuł od Studia Lain i myślę czy jeszcze czegoś nie dobrać. Co polecacie? Bardziej chodzi mi o fabułę niż o rysunki. O Dreddów się odbiłem niestety, bo nie przepadam za krótkimi historiami, więc to raczej odpada.
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10505 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 23:42:12 »
O Dreddów się odbiłem niestety, bo nie przepadam za krótkimi historiami, więc to raczej odpada.
Mówisz o Kompletnych Aktach czy tymi które wydał SL? W sumie to tylko Heavy Metal Dredd jest takim zbiorem z tych co wydało SL, pozostałe to jednak dłuższe, a historie z Uniwersum Dredda są nawet rozpisane na kilka tomów (Bezprawie, Mroczni Sędziowie i obie polecam).

To będzie mój pierwszy tytuł od Studia Lain i myślę czy jeszcze czegoś nie dobrać. Co polecacie?
Korriganów od tego samego twórcy.
Zauroczonych
serię Solo
Brygadę oraz Opowieści z czasów Kobr
Zayę
Thorintha
Sha
Duam
itd.
ale trzeba się liczyć że spora część komiksów SL jest już niedostępna

Online Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10506 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 01:14:14 »
materiały poszły do tłumacza
więc przy okazji pomyślałem o was



Tylko Ty jesteś w stanie mnie przekonać, że plastik-fantastik, którego normalnie nie znoszę to jest to co muszę kupić :P

Offline Sikor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10507 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 07:44:47 »
Z dostępnych zdecydowanie Bractwo Kraba, Zauroczeni, Wtorek popielcowy

Wszystkie wersje "Ziarna szaleństwa" mają taki sam grzbiet i tył? Też się zastanawiam czy ptak, czy wiedźma, ale chyba jednak wiedźma. To będzie mój pierwszy tytuł od Studia Lain i myślę czy jeszcze czegoś nie dobrać. Co polecacie? Bardziej chodzi mi o fabułę niż o rysunki. O Dreddów się odbiłem niestety, bo nie przepadam za krótkimi historiami, więc to raczej odpada.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10508 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 10:12:53 »
Wszystkie wersje "Ziarna szaleństwa" mają taki sam grzbiet i tył? Też się zastanawiam czy ptak, czy wiedźma, ale chyba jednak wiedźma. To będzie mój pierwszy tytuł od Studia Lain i myślę czy jeszcze czegoś nie dobrać. Co polecacie? Bardziej chodzi mi o fabułę niż o rysunki. O Dreddów się odbiłem niestety, bo nie przepadam za krótkimi historiami, więc to raczej odpada.

Tak. Reszta jest taka sama.

Dlugie historie z Dreddem to Mandroid czy Tytan
Z tego uniwersum - nie musisz znac Dredda - Bezprawie i Mroczni Sedziowie.

Nie wiem jakie historie lubisz ale Pan Wtorek ma nagrody za scenariusz, bardzo chwalono Brygade i Opowiesci z czasow Kobry czy Bractwo Kraba i Zauroczonych no i Thorinth. Zakrecona wymgajaca historie ma Aberzen. No i nie zapomnijmy o Wieku Ewy.

Najlepiej napisz jakie komiksy ci sie ostatnio najbardziej podobaly. Latwiej bedzie cos polecic.
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Luty 2024, 10:19:46 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10509 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 10:24:53 »
Mówisz o Kompletnych Aktach czy tymi które wydał SL? W sumie to tylko Heavy Metal Dredd jest takim zbiorem z tych co wydało SL, pozostałe to jednak dłuższe, a historie z Uniwersum Dredda są nawet rozpisane na kilka tomów (Bezprawie, Mroczni Sędziowie i obie polecam).

Kompletne Akta czytałem pierwszy i drugi tom. Nie jest to złe, potrafiło zaciekawić, rysunki sztos, ale te historie zazwyczaj zanim się rozkręciły, to już się kończyły i to mnie najbardziej odrzuciło. Ze SL dzięki Twojemu postowi przypomniałem sobie o tym Heavy Metal Dredd i o Mrocznych Sędziach, kiedyś miałem te komiksy u siebie. Nie pamiętam tylko czy kupione czy pożyczone. HMD z tego co pamiętam miało swoje momenty, ale no właśnie - zbiór krótkich historii. "Mroczni Sędziowie" znowu pamiętam, że graficznie byli obłędni, a historia fajnie się zapowiadała, ale zakończenie mnie mocno zawiodło. I chyba właśnie wtedy porzuciłem uniwersum Dredda i komiksy SL. Zresztą, był to okres w którym przesiadłem się głównie na mangi. No i te pierwsze komiksy chyba miały feler produkcyjny w postaci wybrzuszających się okładek i falujących stron jak pamiętam.

Z dostępnością wiem, że kiepsko, chociaż widzę, że sporo tytułów wróciło znowu do sprzedaży, chociażby "Mazeworld". Ja do zamówienia dodałem jeszcze "Zayę" i chcę wziąć też "Zauroczonych", ale na Gildii nie mają standardowej okładki, która najbardziej mi się podoba. Najwyżej na dwa sklepy sobie zamówienie rozdzielę. Resztę pojadę chyba według rozpiski sprzed kilku tygodni i będę brał to czego jest najmniej, a potem reszta.

EDIT: Najbardziej w chwili obecnej mam chęć na dobre fantasy, horror i jakiegoś cyberpunka, bo te dwa gatunki najbardziej mnie interesują.
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Luty 2024, 10:28:06 wysłana przez Czytamy Komiksy »
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline zerodwatrzy

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10510 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 11:29:23 »
Ostatnio czytałem swój pierwszy tytuł od Studia Lain - padło na Pana Wtorka Popielcowego. O graficznej uczcie dla oczu nie będę się rozpisywał, gość naprawdę kocha rysować szkielety. Scenariuszowo czułem się prowadzony za rękę w pozytywnym sensie. Autor płynnie przechodził w coraz bardziej filozoficzne rejony, ale nie miałem uczucia, że wyskakuje z tym nagle, bez podbudowy. Z komiksem spędziłem też mnóstwo czasu - prawie 4 godziny - składa się na to gęsty od tekstu 3 i 4 tom oraz rysunki, na których się często zatrzymywałem na dłużej - więc przeliczanie złotówek na strony nie ma tu większego sensu, zdarzało mi się szybciej czytać chudsze omnibusy Marvelowe. Ode mnie solidne 8/10, komiks zostaje na półce. Przymierzam się teraz do Bractwa Kraba i liczę na więcej nieoczywistych perełek od Lain.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10511 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 12:34:45 »
Kompletne Akta czytałem pierwszy i drugi tom. Nie jest to złe, potrafiło zaciekawić, rysunki sztos, ale te historie zazwyczaj zanim się rozkręciły, to już się kończyły i to mnie najbardziej odrzuciło. Ze SL dzięki Twojemu postowi przypomniałem sobie o tym Heavy Metal Dredd i o Mrocznych Sędziach, kiedyś miałem te komiksy u siebie. Nie pamiętam tylko czy kupione czy pożyczone. HMD z tego co pamiętam miało swoje momenty, ale no właśnie - zbiór krótkich historii. "Mroczni Sędziowie" znowu pamiętam, że graficznie byli obłędni, a historia fajnie się zapowiadała, ale zakończenie mnie mocno zawiodło. I chyba właśnie wtedy porzuciłem uniwersum Dredda i komiksy SL. Zresztą, był to okres w którym przesiadłem się głównie na mangi. No i te pierwsze komiksy chyba miały feler produkcyjny w postaci wybrzuszających się okładek i falujących stron jak pamiętam.

Z dostępnością wiem, że kiepsko, chociaż widzę, że sporo tytułów wróciło znowu do sprzedaży, chociażby "Mazeworld". Ja do zamówienia dodałem jeszcze "Zayę" i chcę wziąć też "Zauroczonych", ale na Gildii nie mają standardowej okładki, która najbardziej mi się podoba. Najwyżej na dwa sklepy sobie zamówienie rozdzielę. Resztę pojadę chyba według rozpiski sprzed kilku tygodni i będę brał to czego jest najmniej, a potem reszta.

EDIT: Najbardziej w chwili obecnej mam chęć na dobre fantasy, horror i jakiegoś cyberpunka, bo te dwa gatunki najbardziej mnie interesują.

Fajny cyberpunkowy klimat znajdziesz W Dredd: Mandroid i to jest długa historia :) Zaya także ma mocny cyberpunkowy sznyt, ale jest specyficzna. Lubisz mangi to się odnajdziesz :)

Fantasy: Ziarno Szaleństwa, Korriganie, oczywiście Slaine :)Zauroczeni (ta okładka regularna wróci do sprzedaży na gildii) , Pan Wtorek Popielcowy, DUAM, Brygada - jest w czym wybierać :)

jeśli nie możesz czegoś znaleźc pisz tutaj - pomogę, czasem w innych sklepach niż gildia są nasze rzeczy wciąż dostępne - np Duam w komiksiarnii

ta okładka schodzi najszybciej, przy okazji możecie zobaczyć jak wygląda grzbiet i tył w każdej wersji

« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Luty 2024, 13:05:01 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10512 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 13:02:49 »
Mówisz o Kompletnych Aktach czy tymi które wydał SL? W sumie to tylko Heavy Metal Dredd jest takim zbiorem z tych co wydało SL, pozostałe to jednak dłuższe, a historie z Uniwersum Dredda są nawet rozpisane na kilka tomów (Bezprawie, Mroczni Sędziowie i obie polecam).
Korriganów od tego samego twórcy.
Zauroczonych
serię Solo
Brygadę oraz Opowieści z czasów Kobr
Zayę
Thorintha
Sha
Duam
itd.
ale trzeba się liczyć że spora część komiksów SL jest już niedostępna

O Michał polubiłeś Thorintha. Rzadko pojawiają się opinie o tym komiksie, jestem ciekaw twojej :) Brakuje mi pogaduszek o komiksach od strony tego jak ktoś coś odebrał :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10513 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 13:07:47 »
Tylko Ty jesteś w stanie mnie przekonać, że plastik-fantastik, którego normalnie nie znoszę to jest to co muszę kupić :P

przyjemność po mojej stronie, pomyśl jednak jakie wrażenie ten komiks robił w latach premiery :) Langley ogarnął komputer na level master, ale co ciekawe on wpierw wszystko rysuje ręcznie a dopiero potem nakłada ten cyfrowy blichtr - tu nie ma modeli 3D itp ułatwień, zresztą w tomach Powrót na marsa i Powrót Ro-busterów zobaczysz jak sie bawi różnymi technikami malarskimi - postaram się potem coś wrzucić jeszcze
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10514 dnia: Pt, 09 Luty 2024, 13:11:10 »
Ostatnio czytałem swój pierwszy tytuł od Studia Lain - padło na Pana Wtorka Popielcowego. O graficznej uczcie dla oczu nie będę się rozpisywał, gość naprawdę kocha rysować szkielety. Scenariuszowo czułem się prowadzony za rękę w pozytywnym sensie. Autor płynnie przechodził w coraz bardziej filozoficzne rejony, ale nie miałem uczucia, że wyskakuje z tym nagle, bez podbudowy. Z komiksem spędziłem też mnóstwo czasu - prawie 4 godziny - składa się na to gęsty od tekstu 3 i 4 tom oraz rysunki, na których się często zatrzymywałem na dłużej - więc przeliczanie złotówek na strony nie ma tu większego sensu, zdarzało mi się szybciej czytać chudsze omnibusy Marvelowe. Ode mnie solidne 8/10, komiks zostaje na półce. Przymierzam się teraz do Bractwa Kraba i liczę na więcej nieoczywistych perełek od Lain.

dzięki za krótką reckę :) sądzę, że wydamy też prequel do Pana Popielcowego Wtorka - miażdży jeszcze bradziej graficznie i fabularnie :) Autor pisze też fajne scenariusze dla innych artystów - myślę, żeby coś z tego ruszyć w przyszłości. Daj koniecznie znać jakie miałeś wrażenia z Barctwa Kraba - to dla mnie bardzo ważny komiks.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień