Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551945 razy)

jabbol, Zielcok i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10275 dnia: Cz, 11 Styczeń 2024, 16:00:31 »
Bedzie
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10276 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 13:17:04 »
Uzupełnione zapasy dzięki Inwentaryzacji Gildii :)


Online Sikor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10277 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 13:41:59 »
I juz Korriganie z tych zapasów wystawione na olx za 200 zł
A mógł kupić ktoś kto chciałby przeczytać w normalnej cenie a nie kolejny spekulant

Uzupełnione zapasy dzięki Inwentaryzacji Gildii :)



Offline Enceladus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10278 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 13:46:20 »
dinogal nie polubię Twojego postu za upolowanie komiksu "Korriganie" :P


A tak na poważnie to gratki i miłego czytania   ;)

ps. Zobaczyłem, co Sikor napisał i faktycznie coś na rzeczy jest...
tekst z profilu na forum - "Szukam komiksu SARIA - mogę wymienić na Korriganów"
tekst z olx - "Komiks KORRIGANIE Studio Lain Folia - wymiana na SARIA"

Niby kto pierwszy ten lepszy... ale niesmak pozostał...
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Styczeń 2024, 13:53:56 wysłana przez Enceladus »

Online Sikor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10279 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 13:54:50 »
Jakiego czytania, nowy w folii na OLX wystawiony 😄

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10280 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 14:13:55 »
Nie bardzo rozumiem - mieli czekać, aż kupi ktoś inny? Czy może Gildia powinna weryfikować trzy pokolenia wstecz, czy ten co kupuje jest odpowiednio oddanym czytelnikiem?

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10281 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 14:26:18 »
Taki sam biznes, jak każdy inny. Kupić taniej, sprzedać drożej, a jak brakuje na rynku, to jeszcze drożej. Niektóre komentarze przypominają mi Kronikę Filmową z PRL i polowania na biznesmenów spekulantów.

Offline Enceladus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10282 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 15:14:24 »
Nie bardzo rozumiem - mieli czekać, aż kupi ktoś inny? Czy może Gildia powinna weryfikować trzy pokolenia wstecz, czy ten co kupuje jest odpowiednio oddanym czytelnikiem?
No właśnie widać, że nie bardzo rozumiesz... wymyślając jakieś tezy.
Gdzie napisane jest: że Gildia powinna weryfikować trzy pokolenia wstecz, czy ten co kupuje jest odpowiednio oddanym czytelnikiem?

Taki sam biznes, jak każdy inny. Kupić taniej, sprzedać drożej, a jak brakuje na rynku, to jeszcze drożej. Niektóre komentarze przypominają mi Kronikę Filmową z PRL i polowania na biznesmenów spekulantów.
Problemem może jest to, że coraz więcej tu biznesmenów, niż prawdziwych hobbistów...

Np wcześniej jak nie śledziłem FB czy nie znalazłem tego forum to mnie ominął Człowiek Przycisk :P widziałem zapowiedź ale nie wiedziałem że zaraz będzie sprzedaż i mnie ominął a kupować na wtórnym za o wiele większą kasę nie będę :)

I dla przykładu (odnosi się do tej sytuacji):

Tymczasem na Gildii:

SHA dostępna w 2 okładkach.
Mazeword dostępny w 3 okładkach.
Zaklinacze Opali w 1 okładce.
Aberzen w 2 okładkach.

Chyba Gildia zrobiła porządki poświąteczne ;)

Bóg zapłać Dobry człowieku, okazało się że i Korriganie się znaleźli i szybko zamówiłem :)

Tak jak napisałem wcześniej  :) dinogal gratuluję zakupu, niby kto pierwszy ten lepszy... ale niesmak pozostał...





Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10283 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 15:30:49 »
dinogal nie polubię Twojego postu za upolowanie komiksu "Korriganie" :P


A tak na poważnie to gratki i miłego czytania   ;)

ps. Zobaczyłem, co Sikor napisał i faktycznie coś na rzeczy jest...
tekst z profilu na forum - "Szukam komiksu SARIA - mogę wymienić na Korriganów"
tekst z olx - "Komiks KORRIGANIE Studio Lain Folia - wymiana na SARIA"

Niby kto pierwszy ten lepszy... ale niesmak pozostał...
NIe musisz polubić. chcesz, zamienię się z miłą chęcią używkę na nówkę, ogłaszałem na FB i tutaj że szukam Sarii od roku (do 150zł) i nic. Znasz skuteczniejszą metodę żeby coś znaleźć, podziel się, z miłą skorzystam

Offline Alexandrus888

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10284 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 15:39:23 »
Skalperstwa mogę nie lubić, ale jednocześnie go nie potępiam. Jednakże! Dinogal podług mojej oceny nie ma z tym nic wspólnego. Ot fan(atyk) komiksu, który wszystkimi możliwymi sposobami próbuje zdobyć brakującą perłę. Sam po wielokroć polowałem na unikaty i mogę tylko powiedzieć: Dinogal, gambate!

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10285 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 15:44:16 »
Niesmak to ja czuję, jak czytam takie wywody. Wszyscy na wszystko obrażeni i nadęci. Sarkazm jest im pojęciem obcym, bo wszystko jest zamachem na ich ego. Normalnie świat przeciwko nim. A największym afrontem jest to, że kupił kto inny.

Offline Enceladus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10286 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 16:16:10 »
NIe musisz polubić. chcesz, zamienię się z miłą chęcią używkę na nówkę, ogłaszałem na FB i tutaj że szukam Sarii od roku (do 150zł) i nic. Znasz skuteczniejszą metodę żeby coś znaleźć, podziel się, z miłą skorzystam

Przeczytaj dalej co napisałem... "A tak na poważnie to gratki i miłego czytania ;) " (cieszyłem się, że ktoś zakupił ten tytuł, bo sam go niestety nie kupiłem, tym bardziej, że to byłeś Ty, wiedząc, że oboje lubimy komiksy od Studia Lain - miłego czytania skreśliłem jak Sikor pokazał, że zakupiłeś ten komiks, aby z zyskiem odsprzedać. Tym bardziej groteskowo brzmiały Twoje słowa: Bóg zapłać Dobry człowieku).

Skalperstwa mogę nie lubić, ale jednocześnie go nie potępiam. Jednakże! Dinogal podług mojej oceny nie ma z tym nic wspólnego. Ot fan(atyk) komiksu, który wszystkimi możliwymi sposobami próbuje zdobyć brakującą perłę. Sam po wielokroć polowałem na unikaty i mogę tylko powiedzieć: Dinogal, gambate!

Za dużo "wybielacza".
Czyli robisz "coś" niezbyt moralnego (czego nie lubisz ale nie potępiasz) i masz ku temu dobre powody, to jest ok, bo liczy się ten upragniony cel na końcu? ehh

Niesmak to ja czuję, jak czytam takie wywody. Wszyscy na wszystko obrażeni i nadęci. Sarkazm jest im pojęciem obcym, bo wszystko jest zamachem na ich ego. Normalnie świat przeciwko nim. A największym afrontem jest to, że kupił kto inny.

Niby coś piszesz, ale w rzeczywistości to nic nie piszesz...


Offline Alexandrus888

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10287 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 16:46:14 »
A dlaczego od razu moralizmu? Mogę nie lubić jak ktoś ubiera się na czarno, o! Mogę nie lubić subkultury goth lolitek, ale nie znaczy to, że ona jest zła. Po prostu mi nie pasuje. Mogę chodzić po internetowych i obsmarowywać im tyłki jakie to emo świry (potępiać), albo zaakceptować ich odmienność - nie polubić, po prostu przyjąć, że tak jest i mieć to gdzieś.

Dwa, kto tu chce "zarobić"? To uczciwa wymiana: ja daję coś cennego, nowego, nawet nietkniętego, a chcę w zamian coś równie cennego w stanie nie-nówka-nieśmigana. To nie jest odsprzedaż z zyskiem.


Offline Gustavus_tG

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10288 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 16:49:05 »
Skalperstwa mogę nie lubić, ale jednocześnie go nie potępiam. Jednakże! Dinogal podług mojej oceny nie ma z tym nic wspólnego. Ot fan(atyk) komiksu, który wszystkimi możliwymi sposobami próbuje zdobyć brakującą perłę.

A jakie jest prawdopodobieństwo, że jakiś randomowy posiadacz brakującej perły zechce się wymienić akurat na ten jeden tytuł? Wyszukiwanie niedostępnych tytułów celem odsprzedaży z zyskiem sposobem na zdobywanie unikatów? W zaciszu domowych pieleszy czemu nie (biznes jest biznes), ale chwalenie się tym na forum jakby jednak nie było fanów komiksu, a nie bazarowych januszy biznesu...

Offline deFranco

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10289 dnia: Pt, 12 Styczeń 2024, 17:05:29 »
Też mi problem  ;D
Mnie się Korriganie niespecjalnie się podobają. Jak dostanę satysfakcjonującą mnie ofertę,
to mogę upchnąć.

https://forum.komikspec.pl/zakupy/gielda-sprzedam-kupie-zamienie/3900/