Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552206 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10110 dnia: Wt, 12 Grudzień 2023, 15:53:30 »
czarna dziura i boże działo to są rarytasy ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10111 dnia: Wt, 12 Grudzień 2023, 16:08:52 »
Ja bym chętnie wziął Metronom, mogę się nawet na coś wymienić, tak tylko rzucam w eter ;)

Offline Eyeless

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10112 dnia: Wt, 12 Grudzień 2023, 16:15:07 »
Metronom mogę puścić , odezwę się wieczorem na priv

Offline Flagranta

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10113 dnia: Wt, 12 Grudzień 2023, 16:53:14 »
 A ja bym chętnie wziął Sarie i balladę o halo Jones w czerni i bieli

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10114 dnia: Wt, 12 Grudzień 2023, 20:52:37 »
Zacząłem czytać SLaina (dopiero 2 tomy) i strasznie nie równe, ten motyw z Zabójcy czasu to jakaś masakra nie mogłem się odnaleźć, za to lepsza kreska niż Świcie. Jak to dalej wygląda, raczej fantastyka celtycka czy jakiś wkrętki jak z Zabójcy Czasu?

Będzie lepiej. Przez te pierwsze tomy też ciężko mi było przebrnąć. Warto je przeczytać bo później są do nich nawiązania ale potem jest bardziej celtycko i conanowo.

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10115 dnia: Śr, 13 Grudzień 2023, 18:42:47 »
No i odebrałem Absalom 3. Wersja z 2000AD. Na szybko porównując, to wersja SL o niebo lepsza.

Okładka matowa, ale co kto lubi. Papier cieńszy, widać różnicę, ale na szczęście nie tak cienki jak w omni Marvela. I format mniejszy o 1 szer i 2 cm wys, mniej więcej. Same plansze także mniejsze o tyle samo w porównaniu z wersją polską. Też są marginesy. Po prostu mniejsza wersja.

No nic. Muszę skończyć 2 tom Luca Orienta (polecam) i chyba wezmę się za całość Absaloma. Szkoda, że SL nie dokończyło, ale przynajmniej wydawca zagrał w otwarte karty, co sobie bardzo cenie. Mam tylko nadzieję, że Stickelback, ABC I inne zaczęte zostaną skończone.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10116 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 12:23:49 »
wszystko zależy jak będzie szedł biznes
jak trochę poszedł :) to się i slaine i bezprawie 2 wydaje ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline kv

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10117 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 12:54:57 »
tak, będzie nawet wcześniej, już w przyszłym tygodniu
Slaine trafi do księgarń jeszcze w tym tygodniu?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10118 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 13:09:48 »
Slaine trafi do księgarń jeszcze w tym tygodniu?

powinni wysłać dziś
(aktualizacja)
ale wyślą w poniedziałek
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Grudzień 2023, 13:12:06 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline dreamer36

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10119 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 14:44:09 »
Mam tylko nadzieję, że Stickelback, ABC I inne zaczęte zostaną skończone.

Kupiłem ABC Warriors jakiś czas temu, bo chyba Michał jakoś strasznie (jak na niego) jojczał o wydanie :) więc uznałem to za jako taką rekomendację. Dla mnie to jest kwintesencja komiksu rozrywkowego - fajna, wciągająca, dynamiczna fabuła z petarda (modne ostatnio słowo EPICKIMI) rysunkami. Naprawdę kupuję co mogę od SL, żeby biznes się kręcił licząc na wydanie dalszych części (co najmniej chociaż dokończyć wojnę).

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10120 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 14:51:12 »
wiesz dziś ABC ukazało by się w wydaniu zbiorczym
człowiek uczy się na błędach
ale będą fajne pozycje z 2000ad - Meltdown man, Nemesiss, Sinister i Dexter, Zenith

z tych wiszących po bezprawiu i slaine - na kolejny tom czeka Brygada

a obecnie zamknęliśmy robotę nad Bezprawie 2 - pewnie będzie wcześniej - pod koniec stycznia
i kończymy pracę nad Ziarnem Szaleństwa.
trudno nie zachwycić się pracami Civiello

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline dreamer36

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10121 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 15:09:14 »
wiesz dziś ABC ukazało by się w wydaniu zbiorczym

Jak dla mnie możesz wydać zbiorcze z ćwierć-dubelm - kupię i tak - i pewnie nie ja jeden :) Weź pod uwagę, że świadomość komiksowa jest trochę inna niż jak wychodził pierwszy tom. Często szukamy czegoś bardziej rozrywkowego, co nie jest superhero - i takie ABC jest idealne wg mnie idealne.

ale będą fajne pozycje z 2000ad - Meltdown man, Nemesiss, Sinister i Dexter, Zenith

I na 100% biorę Nemesiss i Zenith, na 90% Meltadown Man, Sinister i Dexter jeszcze nie wiem. No i oczywiście Bezprawie 2 jak tylko wjedzie preorder.

Ale ABC i tak bym przytulił - tak jak pisałem nawet w zbiorczym i przeżyję tego dubla byle by była całość :)

i kończymy pracę nad Ziarnem Szaleństwa.
trudno nie zachwycić się pracami Civiello

Rysunki mega, opis taki średni - nie mniej wzbudza moje zainteresowanie. Narazie puki co czekam na Slaine'a :)

Offline jedrol

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10122 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 15:30:18 »
Ja uważam ze większość osób by sie nie przejęło dublem :D Zwlaszcza ze bylo by duzo nowego materialu

Offline adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10123 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 16:57:10 »
Wydaj z dublem  :)

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10124 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 18:15:00 »
Wolałbym bez dubla, jak Bezprawie 2, ale nie będę narzekał, jeśli wogóle wyjdzie. I reszta zaczętych. Wydawaj!!!

Widać, że mocno przystopowałeś z 2000AD, pewnie po rozczarowaniu po tych seriach, ale liczę, że teraz jak będę wychodzić zbiorcze, to pójdzie o wiele lepiej sprzedażowo.

Jak napisał Dreamer36, czysta rozrywka też jest nam potrzebna. Nie każdy komiks musi być arcydziełem. Jeśli będzie dobrą rozrywką, to nawet lepiej będzie się sprzedawał. I ten aspekt często wydawcy zapominają podkreślić w promocji swoich tytułów. Każdy mówi, jakie to arcydzieło, ile nagród zdobyło, ile ochów i achów na całym świecie. Rozumiem. Ale reklamowanie się tym, że to dobra rozrywka, komedia, głupie żarty itp. wbrew pozorom może pomóc w sprzedaży. Czytelnik chce jak najlepsze produkty, ale to nie znaczy, że nie kupi czegoś, co nie jest uznane za arcydzieło.

A jeśli tak bardzo zależy na tym arcydziele, to może arcydzieło rozrywki? Wbrew pozorom to nie jest takie proste stworzyć takie arcydzieło. A napewno jeszcze ich trochę jest nie wydanych w Polsce. Może gdzieś tam czekają komiksy pokroju Szklanej pułapki, Gliniarza z Beverly Hills, Szybkich i wściekłych czy też innych lubianych form zwykłej rozrywki?

Ja napewno między Morrisonem, Moorem, Jodorowskym czy innym lubię przeczytać coś prostego, zabawnego, nawet odmóżdżającego.