Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552033 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10080 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 12:42:19 »
oczywiście, że prawo serii
sprzedała się 1/3 nakładu 750 szt - najlepiej idzie okładka różowa :)

Ten 21 grudnia podany na Gildii jako premiera realny? Bo muszę pomyśleć z czym zamówić w razie obsuwy :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10081 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 12:42:47 »
A może, jeśli nie ma innego sposobu, wydanie kolejnych tomów Absaloma i Sticklebacka w jeszcze mniejszym nakładzie i wyższej cenie? Już naprawdę wolę dać więcej i przeczytać kolejne tomy serii, które lubię niż przeznaczyć te pieniądze na coś, czego nie jestem pewien. :)
Jak to wygląda, jeszcze po jednym tomie i koniec obu serii?

Absolom tak , Stickleback nie
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10082 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 12:43:23 »
Ten 21 grudnia podany na Gildii jako premiera realny? Bo muszę pomyśleć z czym zamówić w razie obsuwy :)

tak, będzie nawet wcześniej, już w przyszłym tygodniu
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10083 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 13:04:26 »
Jeszcze jest opcja zbierania zamówień jak kiedyś Timof z From Hell, Habibi, Blankets i dodrukiem Czarów zjarów. Jak się nie uzbiera te 400-500 zamówień, to po prostu nie będzie. Timofowi zawsze się udawało.

Offline jedrol

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10084 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 13:52:52 »
Ja mam wrażenie ze stickleback i absolm cierpią na to ze wydane były dawno i na miękko :D Jestem pewien ze w obu przypadkach gdyby poszły teraz, z standadrowa dla studia lain promocja, zbiorczo i na twardo to sprzedały by się co najmniej przyzwoicie :)

« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Grudzień 2023, 14:01:25 wysłana przez jedrol »

Offline Piterrini

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10085 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 14:56:32 »
@michał81 Króla pamiętam, ale inne tomy długo leżały, wśród nich Rogaty Bóg, więc uśredniając seria nie rozchodziła się jak ciepłe bułeczki.
oczywiście, że prawo serii
sprzedała się 1/3 nakładu 750 szt - najlepiej idzie okładka różowa :)
Mam wrażenie że przez "prawo serii" (w domyśle: sprzedaż niższa niż osobnych tytułów) odnosisz się względem innych, relatywnie dobrze schodzących komiksów, a byłem ciekaw w kontekście samego Slaine'a. Skoro 1/3 nakładu zeszła już w przedsprzedaży, to chyba, jak na Slaine'a, schodzi bardzo dobrze?

Wracając na chwilę do Rogatego Boga - widziałem że jest/będzie jakieś jeszcze nowsze wydanie w UK, nowe skany itp., jak @studio_lain rzuciłeś hasłem "czy wydać ponownie" to byłem nastawiony sceptycznie (nowe rzeczy > wznowienia), ale gdyby faktycznie całość miała wyglądać nieporównywalnie lepiej... To na przyszłość do przeanalizowania ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10086 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 14:59:55 »
nie wiem jak to się ma do wcześniejszej sprzedaży Slaine
nie pamiętam już jak schodziły :)

rogaty bóg - nowe wydanie - poruszany był już ten temat
zobaczymy materiały wtedy zdecydujemy
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online LukCook

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10087 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 15:50:55 »
Jak materiały będą dobre to takie cudo poproszę:


Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10088 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 17:18:01 »
Jeszcze jest opcja zbierania zamówień jak kiedyś Timof z From Hell, Habibi, Blankets i dodrukiem Czarów zjarów. Jak się nie uzbiera te 400-500 zamówień, to po prostu nie będzie. Timofowi zawsze się udawało.
@Death weź ty zjedź na ziemię. Drugi tom Absolma miał 500 sztuk, które się nie sprzedało, a ty sugerujesz że bez pierwszego tomu zbierze się się 500 osób na trzeci tom? To gdzie jest te 500 osób na ten drugi tom.
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Grudzień 2023, 17:48:40 wysłana przez michał81 »

Offline Necr09

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10089 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 17:42:36 »
Absolom 1 - wyprzedany 500
Absolom 2 - zostala polowa nakladu 500

Osobiście nie widzę możliwości wydania komiksu w nakładzie 250 sztuk...
FGO: 758,469,198

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10090 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 17:46:01 »
Ja Absaloma 3 już kupiłem. Znaczy Empik dostarczył do salonu, ale okładka była uszkodzona, więc nie odebrałem. Teraz czekam na nowy egzemplarz. Po złożonym zażaleniu może teraz będzie ok. I wtedy biorę się za całość od nowa. Już zacieram ręce.

Offline Pablos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10091 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 21:27:41 »
Hej Arku, Scream właśnie wydaje Requiem Millsa i Ledroita. Wydałeś w SL Sha tych autorów. Co myślisz o Requiem? Podobne to do Sha? Warto?

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10092 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 21:50:20 »
Ledroit to kolorowe fajerwerki, którymi trudno się znudzić. SL a może Xoco?

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10093 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 21:59:32 »
Réquiem ma wysokie oceny na Goodreads 4,26 z 459 głosów.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10094 dnia: Pn, 11 Grudzień 2023, 12:13:24 »
no i gdzie te słowa? ;) ja się pytam ;)

Pan Wtorek Popielcowy - zdecydowanie najlepszy komiks od Studia Lain jaki czytałem (a zrobiłem to dwa razy, żeby upewnić się co do pierwszego odczucia i nie napisać na wyrost).
Oryginalny (choć mam pewne przypuszczenia co do możliwych inspiracji, ale byłyby one dość odległe) i niebanalny. Ciekawa, dobrze poprowadzona historia, wiarygodne i pełnokrwiste postaci. Bardzo fajnie narysowany. I, co najważniejsze, intrygujący i pobudzający do myślenia nad zakończoną lekturą.
Od strony edytorskiej, poza jedną zamianą dymków, nic irytującego nie zwróciło mojej uwagi. Forma wydania jest świetna.

Żeby nie były same ochy i achy, to dodam, że mimo wszystko oczekiwałem więcej absurdu. Mam też drobne zastrzeżenia co do logiki świata przedstawionego, ale nie chcę tutaj się rozpisywać bo to by zrobiło za dużo spoilerów.

Niezależnie od tego, świetna rzecz. Każdy kto oczekuje od komiksu trochę więcej niż czystej rozrywki powinien spróbować.