Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552219 razy)

donKiszot i 23 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9900 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 13:11:52 »
i czemu nie kupiliście jeszcze tego pięknego komiksu? ;)
Bo to nie Button Man :P

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9901 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 13:34:15 »
na pewno zbiorcze nie dostało by prawem serii - ale wtedy tego jeszcze nie wiedziałem
wydawało mi się, ze jak ktoś kupił jedynkę to na 90 proc kupi tez 2 ;)
dlatego nikt mnie już na nowe serie nie namówi ;)
jakby mi to przyszło do głowy to proszę polać zimną wodą!

Dlatego jak coś ma 2 czy 3 tomy to lepiej wydawać jaki Integral ;) ale czekaj czekaj cos mi się kojarzy że nie tak dawno dawałeś jakąś zajawkę na tytuł który miał w huk dużo części, ciekawe czy odnajde :P

Ja Thorintha kupiłem i czekam na niego :) tak jak Ci pisałem że trochę się boje tego tytułu bo to jedyny tegoroczny tytul gdzie planszami bardzo zmieniłeś moją optykę na ten komiks i nie chce się zawieźć :P
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Listopad 2023, 13:36:45 wysłana przez dinogal »

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9902 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 13:42:44 »
Moim zdaniem jest słaba promocja komiksów SL.

Bo wydawca nie udostępnia egzemplarzy recenzentom ;) Inna sprawa, że nie musi, bo większość komiksów schodzi na pniu, więc lepiej sprzedać.

A i recenzje mogłyby być różne - mnie na przykład Zauroczeni mocno zawiedli teraz :(
Chyba nie mam jednak nosa do doboru tytułów SL, bo co kupię to mi się nie podoba ostatnio.
A Wtorka pominąłem, to pewnie bym się zajarał :P

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9903 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 14:22:04 »
powiedz jakie 3 ostatnio komiksy bardzo ci się podobały (nie od nas) to ja ci powiem co masz kupić ;) oprócz wtorka ;)

co do egzemplarzy recenzenckich - to nie tak
jak masz male nakłady to trudno żebyś oddawał 30 sztuki dla recenzentów
- po pierwsze bo chcesz traktowac wszytskich równo i dać każdemu albo wcale (tak wiem, że to średnio ma sens, bo są zasięgi itp, no ale kurde jakoś inaczej nie umiem:) )
- co ciekawe odzywają się głównie w sprawie pozycji, które promocji nie potrzebują ;)
- i nigdy nikt nie poprosił mnie o wersje dla recenzenta w formacie pdf ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Listopad 2023, 14:40:02 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9904 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 14:22:55 »
Dlatego jak coś ma 2 czy 3 tomy to lepiej wydawać jaki Integral ;) ale czekaj czekaj cos mi się kojarzy że nie tak dawno dawałeś jakąś zajawkę na tytuł który miał w huk dużo części, ciekawe czy odnajde :P

Ja Thorintha kupiłem i czekam na niego :) tak jak Ci pisałem że trochę się boje tego tytułu bo to jedyny tegoroczny tytul gdzie planszami bardzo zmieniłeś moją optykę na ten komiks i nie chce się zawieźć :P

koreańskie post-apo - ale wiesz luźna dyskusja - i pewnie wydałbym komplet ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9905 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 14:44:20 »
A i recenzje mogłyby być różne - mnie na przykład Zauroczeni mocno zawiedli teraz :(
Ale ja nie mówię o recenzjach, tylko o prezentacji, większości komiksów od SL w ogóle nie można zobaczyć poza tym forum (no i facebook), przykładowe strony to jest nic, bo kompletnie nie oddaje komiksu.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9906 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 14:46:10 »
powiedz jakie 3 ostatnio komiksy bardzo ci się podobały (nie od nas) to ja ci powiem co masz kupić ;) oprócz wtorka ;)

Tak z pamięci z ostatnich 1-2 lat:

Giant Days, Reckless, R.I.P, Colorado Train, Contrition, T’Zée: Tragedia afrykańska, Ballada dla Sophie, 47 strun, Potwory, Rio, Szumowina, Dni piasku (!)

Od Was dobrze mi zrobił np. Solo, Catamount, i względnie Button Man ;)
O wiele większe oczekiwania miałem względem Bractwa kraba i Zauroczonych :)



Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9907 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 14:48:09 »
Ale ja nie mówię o recenzjach, tylko o prezentacji, większości komiksów od SL w ogóle nie można zobaczyć poza tym forum (no i facebook), przykładowe strony to jest nic, bo kompletnie nie oddaje komiksu.

okej zwirku wrócę do kręcenia filmów, tylko muszę kupić sobie sprzęta - zaraz poszukam :) zrobię kanał Lain ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9908 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 14:53:47 »
no i gdzie te słowa? ;) ja się pytam ;)

Będą, tylko nad jedną rzeczą muszę się zastanowić (to nie dotyczy samego komiksu).

No dobra bo w przyszłym tygodniu premiera
czy są pytania na sali o Thorinth?
i czemu nie kupiliście jeszcze tego pięknego komiksu? ;)

jak nie, jak tak

- i nigdy nikt nie poprosił mnie o wersje dla recenzenta w formacie pdf ;)

A po wyprzedaniu nie moglibyście wydać tych wyprzedanych komiksów jako ebooka? W dobrej cenie bym sobie parę wziął, na wypadek gdyby mnie naszło żeby wrócić.

Ewentualnie mogę wziąć cały wsteczny katalog do recenzji, jakby co ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9909 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 14:53:55 »
Tak z pamięci z ostatnich 1-2 lat:

Giant Days, Reckless, R.I.P, Colorado Train, Contrition, T’Zée: Tragedia afrykańska, Ballada dla Sophie, 47 strun, Potwory, Rio, Szumowina, Dni piasku (!)

Od Was dobrze mi zrobił np. Solo, Catamount, i względnie Button Man ;)
O wiele większe oczekiwania miałem względem Bractwa kraba i Zauroczonych :)

T'Zee - swietna rzecz :) ale jak wiesz hitem nie jest :( to jest właśnie problem z tymi niebanalnymi pozycjami.

No dobra to ja bym ci od nas polecił:
Wiek Evy, Pan Wtorek Popielcowy, Opowieści z czasów Kobry i może Aberzen i Thorinth :) I wiesz co myślę, że byłbyś zadowolony z Bezprawia zwłaszcza, że wszedł ci Catamount :).

a z tych trudno dostępnych
Dredd: Ameryka, Sędzia Anderson, Halo Jones, Metronom
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9910 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 14:55:22 »
Będą, tylko nad jedną rzeczą muszę się zastanowić (to nie dotyczy samego komiksu).

jak nie, jak tak

A po wyprzedaniu nie moglibyście wydać tych wyprzedanych komiksów jako ebooka? W dobrej cenie bym sobie parę wziął, na wypadek gdyby mnie naszło żeby wrócić.

Ewentualnie mogę wziąć cały wsteczny katalog do recenzji, jakby co ;)

raz, że to wymaga oddzielnej umowy, i powiem ci, że licencjodawcy się do tego nie garną
dwa, jakby to miało sens, to sami by wydawali e-booki w różnych wersjach językowych i kosili szmal
trzy - piractwo w chu... ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9911 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 15:08:49 »
raz, że to wymaga oddzielnej umowy, i powiem ci, że licencjodawcy się do tego nie garną
dwa, jakby to miało sens, to sami by wydawali e-booki w różnych wersjach językowych i kosili szmal
trzy - piractwo w chu... ;)

Chodzi mi o sytuację, gdy komiks się wyprzeda. Wówczas dla wyników sprzedażowych wydanie ebooka nie ma żadnego znaczenia, dla rynku jest wręcz korzystne, bo jak ktoś nie musi mieć, to nie będzie wydawał milionów monet na Allegro żeby kupić. Jak zawierasz nową umowę, to kwestię ebooków trzeba zawrzeć w niej od razu, wówczas jest to dużo tańsze niż zawieranie odrębnej umowy.

Po drugie, jako weteran Napstera i Kazaa mogę powiedzieć tyle, że bardzo spłaszczasz temat skutków piractwa dla sprzedaży. Myślę, że byłbyś bardzo zadowolony, gdyby ludzie chcieli powszechnie piracić komiksy Studia Lain, przypuszczalnie szybko musiałbyś zwiększyć nakłady.

Po trzecie - nie wiem o kim mówisz i dlaczego mieliby się do tego nie garnąć. Na Humble Bundle masz np. teraz Humanoids ze 102 komiksami za ok. 100 zł (wasze Armie zdobywcy też są). Bywają Oni Press, Dark Horse, Image czy 2000AD też są. Slaine mam całego od tomu 1 do najnowszego. Więc sami wydają i to po taniości, dlaczego mieliby mieć coś przeciwko, zwłaszcza że to w języku, którego nikt poza PL nie kupi.

Po czwarte - dla wydawnictw zachodnich chyba wydawanie w nakładzie 800 egzemplarzy też by większego sensu nie miało, więc z pewnością nie będą tego robić tylko po to, żeby ebooka po PL kupiło nie wiem, 50 czy 100 osób. Ale dla Was, skoro macie PDF do recenzji, zrobienie ebooka nie jest żadnym dodatkowym kosztem (poza kwestią praw). A jeśli sprzedacie nawet te 100 egzemplarzy po 30 zł to zawsze jest dodatkowa kasa.

Ale tak sobie tylko teoretyzuję, nie wiem ile trzeba by zapłacić za taką opcję w umowie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Listopad 2023, 15:12:43 wysłana przez Sędzia »

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9912 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 15:12:53 »
Chodzi mi o sytuację, gdy komiks się wyprzeda. Wówczas dla wyników sprzedażowych wydanie ebooka nie ma żadnego znaczenia, dla rynku jest wręcz korzystne, bo jak ktoś nie musi mieć, to nie będzie wydawał milionów monet na Allegro żeby kupić. Jak zawierasz nową umowę, to kwestię ebooków trzeba zawrzeć w niej od razu, wówczas jest to dużo tańsze niż zawieranie odrębnej umowy.

Po drugie, jako weteran Napstera i Kazaa mogę powiedzieć tyle, że bardzo spłaszczasz temat skutków piractwa dla sprzedaży. Myślę, że byłbyś bardzo zadowolony, gdyby ludzie chcieli powszechnie piracić komiksy Studia Lain, przypuszczalnie szybko musiałbyś zwiększyć nakłady.

Po trzecie - nie wiem o kim mówisz i dlaczego mieliby się do tego nie garnąć. Na Humble Bundle masz np. teraz Humanoids ze 102 komiksami za ok. 100 zł (wasze Armie zdobywcy też są). Bywają Oni Press, Dark Horse, Image czy 2000AD też są. Slaine mam całego od tomu 1 do najnowszego. Więc sami wydają i to po taniości, dlaczego mieliby mieć coś przeciwko, zwłaszcza że to w języku, którego nikt poza PL nie kupi.

dla mnie czytanie komiksów w formie e-booków to jak kiedyś oglądanie filmów w wersji RMVB, można ale żadnej uczty dla oczu z tego nie ma :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9913 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 15:18:01 »
Do Sędziego

sama informacja ze tak może być mogla by wstrzymać zakup fizyczny

piracą nasze komiksy :) swego czasu musiałem parę razy interweniować na chomiku ;) nawet magazyn Arigato piracili ;)

dyskusja o piractwie jako formie promocji jest mi znana - sam ściągałem pirackie komiksy, nie wiem jednak czy to by się przełożyło tak jak piszesz. To biedny kraj i mały rynek komiksowy. Spekuluje, nie mam wiedzy specjalistycznej.

nie napisałem, że mamy pdf do recenzji ;) tylko, że nikt mnie o to z recenzentów nie pytał

Przyjrzyj się rynkowi e-komiksów. Zlecenie tłumaczenia to przy kosztach druku mały pikuś. Owszem niektórzy wydawcy z dużych rynków idą także w tą formę, ale z tego co gdzieś tam czytałem, to daje marginalny przychód. Po drugie więcej zarabiają na sprzedaży licencji na wydania papierowe niż zarobili by na wypuszczaniu kilku wersji językowych w formacie cyfrowym.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Listopad 2023, 15:20:09 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9914 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 15:22:06 »
dla mnie czytanie komiksów w formie e-booków to jak kiedyś oglądanie filmów w wersji RMVB, można ale żadnej uczty dla oczu z tego nie ma :)

wrzucę tu tylko linka do tego jak to wygląda na tablecie 14,6 cala.

https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/tablet-do-czytania-komiksow/msg243408/#msg243408

I powiem tyle, że jeśli komiks jest genialny, to będę pierwszym, który powie żeby kupić i postawić na półce chwały. Natomiast do zwykłej lektury, zupełnie mi to nie przeszkadza. I tak po kilku miesiącach, jeśli nie tygodniach, niewiele będę pamiętał, poza wrażeniem.