Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551682 razy)

0 użytkowników i 30 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9885 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 09:31:02 »
Może ktoś gdzieś ma schowanego tego Rogacza i się pozbędzie (zdaję sobie sprawę, że na pewno powyżej okładkowej, ale może jakoś normalnie powyżej a nie trzykrotną stawkę?)

Ja się swojego dawno pozbyłem. Ale pomęcz trochę o niższą cenę, może zejdzie do 250 zł. Poza tym teraz okładkowa to by było pewnie ze 150 zł, więc już tylko dwukrotność, jeśli chcesz sobie zracjonalizować ten zakup.

Albo ewentualnie wchodzi w grę opcja "zrzutka rodzinna na komiks pod choinkę zamiast skarpetek".
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Listopad 2023, 09:33:40 wysłana przez Sędzia »

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9886 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 09:38:19 »
Ja to jakiś dziwny jestem, bo bardzo często jak jakiś komiks mnie nie kręci, to wychodzi regularnie i szybko. A jak komiks mi się podoba, to są jakieś problemy, wychodzi rzadko lub w ogóle. Timof wydaje mnóstwo komiksów w tym bardzo przeciętne byle co, a trzeciego tomu Szponów Ayrolesa nie wydał, Egmont strzela promieniami z dupy co miesiąc za 100-200 zł, a na Pasażerów wiatru, Corto Vivesa i w Berlinie oraz drugi tom Chimer Wenus muszę czekać. Lain wydało fajne, ociekające brytyjską mgłą Stickleback i Absaloma, ale czytelnicy wolą kupić w 1 dzień kilkaset sztuk trzecioligowych science-fiction. Wydali też fajne, zakręcone fantasy o krasnoludach zapętlonych w czasie i też drugiego tomu nie ma. Zaś Slaine, który zrobił furorę już w pierwszym numerze Świata Komiksu w 1998 roku i jest gwiazdą Brytanii też wychodzi mega nieregularnie i jeszcze trzeba się o niego prosić, bo widocznie też średnio schodził. No kvvva mać.

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9887 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 09:39:13 »
@Dreamer

Rogaty ma mieć w UK nowe zremasterowane wydanie, o czym była tu mowa. Arek miał podpytać i zobaczyć, czy u nas też wyda.

Premiera wersji UK gdzieś w 2024. U nas? Męcz SL, to wydadzą. Powiększone wydanie, lepszej jakości strony. To będzie moja trzecia wersja Rogatego  8)

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9888 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 10:42:37 »
...ale Rogaty Bóg - to jest jakaś pomyłka - na alledrogo 320zł - są pewne granice... A na miękko nie chcę - jak to będzie wyglądać - no co najmniej niesymetrycznie...
Ciśnij Arka, pytał nas o zdanie czy chcemy lepszą, większą wersję, ja sam powiedziałem, że musiałby mieć coś ekstra np dodatki, bo za nowego Rogatego z Allegro dałem zaporową cenę 200 zł w maju 2022, no ale dzisiaj to jest znośna cena.

Online Goka

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9889 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 10:51:02 »
jest na Amazonie czy empiku, a i pewnie w innych miejscach znajdziesz taniej/drożej; generalnie też żałuję, że akurat ta seria nie zaskoczyła, przez dość długi okres czasu to były jedyne dwie pozycje od SL w moich zbiorach
dziękuję za linki, na pewno skorzystam, z angielskim u mnie średnio ale ten tytuł chciałbym wiedzieć jak się kończy.. O ile trzeci album to finał

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9890 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 11:12:54 »
@Wombai tylko Solo będzie mieć dodruk, a że są do tej pory tylko 3 tomy wydane to proponowałbym kupić te 2 dostępne, żebyś potem nie pisał, że znowu brakuje ci tomu, jeśli zależy ci na tej serii.

Inna sprawa, że chronologicznie dostępny jest tom 1 i 3, więc z czytaniem nie musisz czekać do tego dodruku. Zresztą 3 tom to nowe otwarcie serii z Legatusem, której kontynuacja ma wyjść właśnie z brakującym tomem 2 (a pierwszym jako u nas wydanym).
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Listopad 2023, 11:36:04 wysłana przez michał81 »

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9891 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 11:23:11 »
@Wombai tylko Solo będzie mieć dodruk, a że są do tej pory tylko 3 tomy wydane to proponowałbym kupić te 2 dostępne, żebyś potem nie pisał, że znowu brakuje ci tomu, jeśli zależy ci na tej serii.

Inna sprawa, że chronologicznie dostępny jest tom 1 i 3, więc z czytaniem nie musisz czekać do tego dodruku. Zresztą 3 tom to nowe otwarcie serii z Legatusem, które kontynuacja ma wyjść właśnie z brakującym tomem 2 (a pierwszym jako u nas wydanym).

Ale namieszane  :o

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9892 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 11:47:29 »
Stickleback i Absalom trafili niestety na zły czas. Gdyby to wyszło teraz, a zwłaszcza gdyby to wyszło teraz w zbiorczych, to byłby pewnie hit.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9893 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 12:03:02 »
Solo: Świat kanibali czytać jako pierwszy - historia powstała pierwsza jeszcze w formie zinowej, obecnie wznowiono ja w albumie,
Martin narysował jej remake po ocalonych, ale warto zacząć od tego
potem właśnie prequel Ocaleni z chaosu
a potem trylogia z Psem czyli póki co tom 1 Legatus
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9894 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 12:15:56 »
Solo: Świat kanibali czytać jako pierwszy
Ja bym się spierał, bo jednak zakończenie tego tomu jest bardziej emocjonalne po przeczytaniu najpierw Ocalonych z chaosu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9895 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 12:43:30 »
autor ma to samo zdanie ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9896 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 12:45:48 »
Stickleback i Absalom trafili niestety na zły czas. Gdyby to wyszło teraz, a zwłaszcza gdyby to wyszło teraz w zbiorczych, to byłby pewnie hit.

na pewno zbiorcze nie dostało by prawem serii - ale wtedy tego jeszcze nie wiedziałem
wydawało mi się, ze jak ktoś kupił jedynkę to na 90 proc kupi tez 2 ;)
dlatego nikt mnie już na nowe serie nie namówi ;)
jakby mi to przyszło do głowy to proszę polać zimną wodą!
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9897 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 12:55:39 »
Rewelacyjny pomysł, im więcej Slaine'a, tym lepiej (dla mojego portfela).

Dzisiaj skończę Pana Wtorka Popielcowego, napiszę później kilka słów.

no i gdzie te słowa? ;) ja się pytam ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9898 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 12:59:37 »
dlatego nikt mnie już na nowe serie nie namówi ;)
No to wydać zbiorczy Absaloma ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9899 dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 13:04:00 »
No dobra bo w przyszłym tygodniu premiera
czy są pytania na sali o Thorinth?
i czemu nie kupiliście jeszcze tego pięknego komiksu? ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień