Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551985 razy)

0 użytkowników i 26 Gości przegląda ten wątek.

Offline eyesore

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9810 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 13:43:25 »
tak nie bylem pewny tej czarnobialej
ale widze ze wam sie podoba :)
ja lubie rozowego slaina ;) barbie femi style ;)
No właśnie mam ostatnio taki fetysz żeby brać pozycje SL czarnobiałe ale tutaj chyba się zastanowię bo te w kolorze są ekstra.

Offline Pablos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9811 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 16:31:08 »
Masakra! Wszystkie 3 to małe dzieła sztuki! Chyba nie dam rady wybrać jednej. A może nawet dwóch...

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9812 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 16:45:08 »
Ciężko wybrać. Ta czarno biała kusi.ale te kolorowe bardziej mi na łeb siadają i zapowiadają srogi rozpiermandol

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9813 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 17:32:18 »
No świetne okładki. U mnie walczy dwójka z trójką. Ciężki wybór....

Wszystkie będą w środku? Bo to pomaga w wyborze  ;D

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9814 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 18:09:52 »
Beda
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Pablos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9815 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 20:24:23 »
Hej, kilka słów o Zauroczonych.

Zacznę od tego, że komiks spełnił moje oczekiwania. Zakładałem, że będę się przy nim dobrze bawił, ale pewnie dupy nie urwie i w zasadzie trafiłem w 10.
Jeśli chodzi o fabułę to nie jest przesadnie skomplikowana, ale sprawnie poprowadzona. Główne wątki dotyczą miłości, zdrady i przemiany bohaterów. Wszystko przeplatane bitwami i potyczkami oraz doprawione magią - czyli jak w dobrym fantasy. Historia na tyle zgrabnie złożona, że komiks się czyta naprawdę szybko i przyjemnie (przynajmniej ja tak miałem). Trup ściele się gęsto, ale z uwagi na kreskę oraz często występujący humor, nie odczuwa się szczególnie mroku. To, z czym miałem problem, to postać Maldorora. Od początku nie wydawał mi się zły, jak na diabła. W zasadzie w porównaniu do brata Blanche, albo Solanki to przez cały komiks był miłym, spoko gościem.
Spoiler: PokażUkryj

Dlatego też jego przemiana na końcu komiksu nie wydała mi się szczególnie zaskakująca. Nawet nie za bardzo widziałem tam przemianę.
Druga sprawa, to moment, w którym został raniony zatrutym sztyletem na początku historii. Trochę mi się to nie spinało, bo serio? Diabeł prawie umiera od zatrutego sztyletu, i to jak jest w zasadzie w pełni sił (nie przebywał w Śródlądku zbyt długo wtedy). No i temat trędowatego: wyglądał na potężną osobę i odegrał ważną rolę na początku. A jego wątek nie został wyjaśniony - skąd się wziął i dlaczego nie odegrał żadnej roli w dalszej części historii? (komiks czytałem już kilka tyg temu, ale nie przypominam go sobie później)

Odnośnie rysunków - bardzo ładnie namalowany komiks. Co prawda chyba wolę kreskę Oscara Martina, ale to bardzo subiektywne. Co ciekawe, rysunki bardzo kojarzyły mi się z Asteriksem (humor zresztą trochę też), nie wiem, czy Munuera wzorował się na Uderzo, czy tylko tak wyszło, ale szczególnie Okropniaczek przypominał mi postać żywcem wyjętą z Asterixa. Kilka razy mignęła mi również Dobromina:)  W każdym razie nie przeszkadzało mi to.
Podsumowując: fajny komiks, przyjemnie mi się czytało. Nie jest to top (z podobnych "kreskówkowych" komiksów SL bardziej podoba mi się Solo, a w szczególności Opowieści z Czasów Kobry, których jestem wielkim fanem), niemniej nie jestem zawiedziony i komiks zostanie na mojej półce.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9816 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 21:14:19 »
Bardzo mnie cieszy ten Slaine, wreszcie jakiś komiks SL którego nie kupię. Po pierwsze dlatego, że dość nisko oceniam walory fabularne Slaine'a (nie tak nisko jak Solo, Slaine'a da się czytać), a po drugie, bo mam to w pdfie z jakiejś paczki z Humble Bundle.

W sumie cieszyłoby mnie gdyby CE wyszedł w styczniu, a w grudniu Solo, byłyby oszczędności na koniec roku.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9817 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 22:14:54 »
Hej, kilka słów o Zauroczonych.

Zacznę od tego, że komiks spełnił moje oczekiwania. Zakładałem, że będę się przy nim dobrze bawił, ale pewnie dupy nie urwie i w zasadzie trafiłem w 10.
Jeśli chodzi o fabułę to nie jest przesadnie skomplikowana, ale sprawnie poprowadzona. Główne wątki dotyczą miłości, zdrady i przemiany bohaterów. Wszystko przeplatane bitwami i potyczkami oraz doprawione magią - czyli jak w dobrym fantasy. Historia na tyle zgrabnie złożona, że komiks się czyta naprawdę szybko i przyjemnie (przynajmniej ja tak miałem). Trup ściele się gęsto, ale z uwagi na kreskę oraz często występujący humor, nie odczuwa się szczególnie mroku. To, z czym miałem problem, to postać Maldorora. Od początku nie wydawał mi się zły, jak na diabła. W zasadzie w porównaniu do brata Blanche, albo Solanki to przez cały komiks był miłym, spoko gościem.
Spoiler: PokażUkryj

Dlatego też jego przemiana na końcu komiksu nie wydała mi się szczególnie zaskakująca. Nawet nie za bardzo widziałem tam przemianę.
Druga sprawa, to moment, w którym został raniony zatrutym sztyletem na początku historii. Trochę mi się to nie spinało, bo serio? Diabeł prawie umiera od zatrutego sztyletu, i to jak jest w zasadzie w pełni sił (nie przebywał w Śródlądku zbyt długo wtedy). No i temat trędowatego: wyglądał na potężną osobę i odegrał ważną rolę na początku. A jego wątek nie został wyjaśniony - skąd się wziął i dlaczego nie odegrał żadnej roli w dalszej części historii? (komiks czytałem już kilka tyg temu, ale nie przypominam go sobie później)

Odnośnie rysunków - bardzo ładnie namalowany komiks. Co prawda chyba wolę kreskę Oscara Martina, ale to bardzo subiektywne. Co ciekawe, rysunki bardzo kojarzyły mi się z Asteriksem (humor zresztą trochę też), nie wiem, czy Munuera wzorował się na Uderzo, czy tylko tak wyszło, ale szczególnie Okropniaczek przypominał mi postać żywcem wyjętą z Asterixa. Kilka razy mignęła mi również Dobromina:)  W każdym razie nie przeszkadzało mi to.
Podsumowując: fajny komiks, przyjemnie mi się czytało. Nie jest to top (z podobnych "kreskówkowych" komiksów SL bardziej podoba mi się Solo, a w szczególności Opowieści z Czasów Kobry, których jestem wielkim fanem), niemniej nie jestem zawiedziony i komiks zostanie na mojej półce.

Spoiler: PokażUkryj
diabel ktorego poznajemy jest znudzony byciem zlym i jest takze pod wplywem uroku, sztylet jest napakowany moca piekiel, okropniak jest demonem z piekla a trendwaty to przeciez diabel ktorego za chwile widac jako pieknego chlopca
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Deg

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9818 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 22:56:15 »
tak nie bylem pewny tej czarnobialej
ale widze ze wam sie podoba :)
ja lubie rozowego slaina ;) barbie femi style ;)
Oby zaraz nie wybuchła wojna o to, czy można krwiożerczego wojownika przedstawiać na różowym tle ;)

Tak czy siak, wszystkie okładki za!ebiste i decyzja będzie trudna :)
This is my truth, tell me yours.

Offline Rodrigues

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9819 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 23:05:05 »
Krwiożerczy wojownik na różowym tle?! Co to ma być?!

Online Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9820 dnia: Pt, 10 Listopad 2023, 23:13:49 »
Oby zaraz nie wybuchła wojna o to, czy można krwiożerczego wojownika przedstawiać na różowym tle ;)
To nie jest różowy, tylko królewski diament  ;)


Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9821 dnia: So, 11 Listopad 2023, 14:19:54 »
Dzieki zwirkowi prawdziwi mezczyzni moga kupic ta okladke bez szramy na honorze ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9822 dnia: So, 11 Listopad 2023, 14:21:07 »
Krwiożerczy wojownik na różowym tle?! Co to ma być?!

Lewacki.spisek pata millsa, ktory.jest lewakiem na 101 proc :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9823 dnia: So, 11 Listopad 2023, 18:56:46 »
Lewacki.spisek pata millsa, ktory.jest lewakiem na 101 proc :)

i do tego serce ma po lewej stronie ;)

Online bibliotekarz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9824 dnia: So, 11 Listopad 2023, 19:52:04 »
Przecież Rogaty Bóg jest o tym jak Slaine został feministą.
Batman returns
his books to the library