Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552189 razy)

Zielcok i 31 Gości przegląda ten wątek.

Online Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9045 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 18:08:53 »
Ja też jednak kupię, bo chcę żeby wyszło Nemesiss.

Biedni komikspecowicze kupowali komiksy których nie chcieli mamieni wizją Nemesis w slipie... :'( :'(
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9046 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 18:33:38 »
@Szekak co ty tak z tym sleepem? Według mnie, ważniejszy jest papier, przykładowo Czarna Dziura II wyd. ma cienki kredowy, Bezprawie jest trochę lepiej, gruby kredowy. Ja bym chciał Nemesis na offsecie, a sleep to jest wisienka na torcie. Poczekajmy na CE, jeśli się bardzo dobrze sprzeda, to będzie podstawa, żeby Arkowi wiercić dziurę o sleepa. Jeśli CE się nie sprzeda, to będziemy mieli szczęście, jeśli Nemesis w ogóle wyjdzie.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9047 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 18:43:34 »
@Szekak co ty tak z tym sleepem? Według mnie, ważniejszy jest papier, przykładowo Czarna Dziura II wyd. ma cienki kredowy, Bezprawie jest trochę lepiej, gruby kredowy. Ja bym chciał Nemesis na offsecie, a sleep to jest wisienka na torcie. Poczekajmy na CE, jeśli się bardzo dobrze sprzeda, to będzie podstawa, żeby Arkowi wiercić dziurę o sleepa. Jeśli CE się nie sprzeda, to będziemy mieli szczęście, jeśli Nemesis w ogóle wyjdzie.

co to jest sleep?

Offline roble

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9048 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 18:48:52 »
@Szekak co ty tak z tym sleepem?

No stare dzieje, przecież to Mr. Slipcase..  ;)
Nie widziałeś kolekcji Szekaka..?  :)

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9049 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 19:32:28 »
co to jest sleep?
Kołderka, w której komiks może smacznie spać.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9050 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 19:34:06 »
No stare dzieje, przecież to Mr. Slipcase..  ;)
Nie widziałeś kolekcji Szekaka..?  :)

Nie, nic nie wiem. :) Właśnie dlatego pytam, bo widzę, że mnie coś ominęło.

Online Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9051 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 21:06:13 »
Chyba chodzi o to... :P



Arek wie, że lubię się z nim podrażnić i powypominać różne przewiny, dzisiaj to tak bardziej dla śmiechu rzuciłem, myślałem, że zostanę zjechany na forum, a tu spokój.

No, w każdym razie wydanie Nemesis w 3 tomach na raz to naprawdę idealna okazja by dorobić do tego slipa. Jak Arek jej nie wykorzysta to do końca swoich dni mu tego nie zapomnę. :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9052 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 22:24:33 »
Chyba chodzi o to... :P



Arek wie, że lubię się z nim podrażnić i powypominać różne przewiny, dzisiaj to tak bardziej dla śmiechu rzuciłem, myślałem, że zostanę zjechany na forum, a tu spokój.

No, w każdym razie wydanie Nemesis w 3 tomach na raz to naprawdę idealna okazja by dorobić do tego slipa. Jak Arek jej nie wykorzysta to do końca swoich dni mu tego nie zapomnę. :D

Mi bardziej chodziło o to, dlaczego "sleep" a nie "slip", myślałem że jest z tym związana jakaś historia.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9053 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 22:30:32 »
Mi bardziej chodziło o to, dlaczego "sleep" a nie "slip", myślałem że jest z tym związana jakaś historia.

Ależ oczywiście, że jest!
Cytuj
Kiedyś, w odległej wiosce, mieszkał starszy mężczyzna o imieniu Stanisław. Stanisław był wielkim miłośnikiem komiksów i zawsze dbał o swoją kolekcję. Miał wiele komiksów, każdy starannie zapakowany w slipcase, aby chronić je przed kurzem i uszkodzeniami.

Pewnego dnia, podczas spaceru po wiosce, Stanisław spotkał małego chłopca imieniem Piotrek. Piotrek był bardzo ciekawy i zaciekawiony światem komiksów, dlatego postanowił zapytać Stanisława o to, dlaczego tak ważne jest trzymanie komiksów w slipcase.

Stanisław uśmiechnął się i opowiedział Piotrkowi historię. Powiedział mu, że slipcase to jak sen dla komiksu. Kiedy komiks jest w slipcase, jest w stanie odpocząć i zrelaksować się, nie martwiąc się o zniszczenia czy kurz. To jak sen, który odświeża i chroni przed wszelkimi problemami.

Piotrek zrozumiał teraz, dlaczego slipcase było ważne dla Stanisława i dlaczego mówi się, że to jest sen dla komiksu. Od tego czasu, gdy widział slipcase, Piotrek również uśmiechał się i myślał o komiksach, które odpoczywają w swoim "śnie".

Tym razem same tego nie pisałem, zrobiło to za mnie AI ;)

Offline tomek0810

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9054 dnia: Wt, 05 Wrzesień 2023, 00:24:20 »
Nie znam hiszpańskiego, więc taki trochę automatyczny tłumacz, ale zapowiedź nowego Solo.



A tak w ogóle to sporo tego jest. Jak to u nas będzie zebrane?
 

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9055 dnia: Wt, 05 Wrzesień 2023, 07:27:01 »
A tak w ogóle to sporo tego jest. Jak to u nas będzie zebrane?
 


Los supervivientles del caos jest u nas wydane w jednym tomie jak Ocaleni z chaosu, jako drugi tom. Chronologicznie jest to początek historii.

Mundo Canibal to Świat kanibali. Wydane jako u nas jako tom pierwszy. Studio zapowiadało na ten rok dodruk tego albumu, ale jak na razie chyba przepadł w wydawniczym Limbo.

Legatus to Legatus, czyli 3 tom w serii.

Pisar sin Levantar Polvo bezpośrednia kontynuacja (tom 4) Legatusa, zapowiedziana na ten rok, ale chyba też przepadła w wydawniczym Limbo.

En final de un Circulo Infinito kontynuacja przygód Legatusa (u nas byłby to tom 5). Brak na razie polskiego wydania.

Caminos escritos I i II seria poboczna ze świata Solo. Brak polskiego wydania.

Solo Alphas one shot osadzony w świecie Solo. Brak polskiego wydania.

A ostatnie to artbook/szkicownik.

I z tego co pamiętam to Studio nigdy nie zapowiadało dodatkowych serii, tylko tomy z serii głównej.
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Wrzesień 2023, 07:51:15 wysłana przez michał81 »

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9056 dnia: Wt, 05 Wrzesień 2023, 09:39:35 »
Los supervivientles del caos jest u nas wydane w jednym tomie jak Ocaleni z chaosu, jako drugi tom. Chronologicznie jest to początek historii.

Mundo Canibal to Świat kanibali. Wydane jako u nas jako tom pierwszy. Studio zapowiadało na ten rok dodruk tego albumu, ale jak na razie chyba przepadł w wydawniczym Limbo.

Legatus to Legatus, czyli 3 tom w serii.

Pisar sin Levantar Polvo bezpośrednia kontynuacja (tom 4) Legatusa, zapowiedziana na ten rok, ale chyba też przepadła w wydawniczym Limbo.

En final de un Circulo Infinito kontynuacja przygód Legatusa (u nas byłby to tom 5). Brak na razie polskiego wydania.

Caminos escritos I i II seria poboczna ze świata Solo. Brak polskiego wydania.

Solo Alphas one shot osadzony w świecie Solo. Brak polskiego wydania.

A ostatnie to artbook/szkicownik.

I z tego co pamiętam to Studio nigdy nie zapowiadało dodatkowych serii, tylko tomy z serii głównej.

A SL nie zapowiadało dla SOLO artbooka w załączeniu? Czy to były dla Brygady bo już mi się pierdzieli..  :P
Szkoda że tyle tego jest bo SL już pisał że nie będzie bawił się w tasiemce.. A ja już podbieram synowi ze skarbonki kasę na te komisy  ;D
a co wy na to jakby opóźnić o np pół roku i wydać tom 4 i tom 5 razem ? :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Wrzesień 2023, 09:41:52 wysłana przez dinogal »

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9057 dnia: Wt, 05 Wrzesień 2023, 10:54:18 »
A Mroczni Sędziowie tom 3 jest jakoś w planach, czy z tą seria trzeba się pożegnać podobnie jak z Dreddami?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9058 dnia: Wt, 05 Wrzesień 2023, 11:49:21 »
w planach - razem z dodrukiem tomu 1
ten sam problem co z solo - prawo serii - bla bla
:)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #9059 dnia: Wt, 05 Wrzesień 2023, 11:52:45 »
mozna juz wybrac sie na zakupy

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień