Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552197 razy)

0 użytkowników i 25 Gości przegląda ten wątek.

Online gloriadeus

  • Wiadomości: 108
  • Polubień: 122
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8340 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 11:56:34 »
Tzn dziwię się pytającym. Bo  ja wybieram okładkę, kupuję i zapominam o wersjach. Cieszę się że mam.  ;D
Gdzie ty a gdzie polska racja stanu.
Kto ratuje jednego palestyńczyka, ratuje cały świat.

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8341 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 11:59:44 »
zanim rozpetacie pieklo ;)

fragment komiksu Zauroczeni

« Ostatnia zmiana: Wt, 18 Lipiec 2023, 12:16:45 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online gloriadeus

  • Wiadomości: 108
  • Polubień: 122
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8342 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 12:12:01 »
Zadałem tylko pytanie dlaczego tyle dyskusji o okładkach kiedy ważniejsza jest zawartość.
Kto ratuje jednego palestyńczyka, ratuje cały świat.

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8343 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 12:16:17 »
Zadałem tylko pytanie dlaczego tyle dyskusji o okładkach kiedy ważniejsza jest zawartość.

wiele osob jest kolekcjonerami i intersuje ich takze taki aspekt sprzedazy komiksow
o zawartosci pogadamy pewnie - mam nadzieje - po premierze
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8344 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 12:29:09 »
wiele osob jest kolekcjonerami i intersuje ich takze taki aspekt sprzedazy komiksow
o zawartosci pogadamy pewnie - mam nadzieje - po premierze
Trochę śmiechłem, bo patrząc jak szybko niektóre okładki i w jakiej cenie lądowały na rynku wtórnym jeszcze przed premierą to chyba nie chodzi o kolekcjonerstwo ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8345 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 12:42:04 »
nie przypisujmy wszystkim skalpingu
ktos kupil i jest ciekawy czy jego okladka tez innym sie bardzo podoba itp itd
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online gloriadeus

  • Wiadomości: 108
  • Polubień: 122
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8346 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 13:00:03 »
Przez to że niektórzy kupią dwie a może trzy wersje dla niektórych nie starczy. 8)
Kto ratuje jednego palestyńczyka, ratuje cały świat.

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Online gloriadeus

  • Wiadomości: 108
  • Polubień: 122
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8347 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 13:26:49 »
Plusy niemożności kupienia komiksu przez niektórych:
Escobar wykupi cały nakład z więzienia to wyjdą kolejne części które też wykupi. :'(
Kto ratuje jednego palestyńczyka, ratuje cały świat.

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Online donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8348 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 13:33:00 »
Mnie ta szybka sprzedaz bardzo do wydawnictwa i ich komiksow zrazila. Nie lubie pospiechu i zwyczajnie - przestalem je kupowac. Troche mi szkoda, bo od samego poczatku bardzo SL kibicowalem, ale obecny model sprzedazowy, choc skuteczny, mi nie pasuje.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8349 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 14:16:57 »
przygotowalem wam jak zwykle troche opinii z francuskiego forum
tym razem o Bractwie Kraba



Rysunki są niezwykłe, nawet jak na Andreae. Są trochę w duchu Sorela i są absolutnie piękne.
Gusseuh

Andreae wprowadza nas w klimaty idealnie pasujące do historii opowiadanej przez Gallié.
Pomiędzy rzeczywistością i fantazją, dajemy się uwieść i akceptujemy wszystkie możliwości tej historii.
Nie mogę powiedzieć więcej. Opowiedzenie tej historii pozbawiłoby cię części radości płynącej z jej czytania.
redef

Rysunek i kolory są wspaniałe, z bardzo "gotycką" atmosferą. Przypominało mi to trochę twórczość Boiscommuna.
Jeśli chodzi o historię, nawet jeśli na początku byłem trochę zakłopotany, naprawdę się w nią wciągnąłem.
elrickh

jest fantastycznie, na początku wierzysz w alegorię, a potem historia przenosi cię gdzie indziej, i są balony
i naprawdę nie wiesz, dokąd cię to prowadzi, a grafika jest fascynująca, naprawdę zepsułoby wam to przyjemność, gdybyśmy ujawnili coś więcej
blougu

Świetna robota! To Andreae! Jego styl ewoluuje. Kolorystyka jest jeszcze bardziej niezwykła niż w Mechanicznej Ziemi.
Patryk Gely

Znakomity rysunek, ale scenariusz także mnie zachwycił.
MHL
 
Uważam ten komiks za optymistyczny. Widzimy dzieci walczące, ale zawsze zachowujące nadzieję, z pozytywnym nastawieniem. Uważam, że jest to świadectwo siły mężczyzny, siły przekonania o chęci życia i to nawet wtedy, gdy mowa o mężczyznach, które są dziećmi.
Świetnie się bawiłem przy tym tryptyku. Zakończenie spełniło moje oczekiwania, a zupełnie się go nie spodziewałam. Ten komiks naprawdę mnie poruszył.
Brawo dla autorów! To naprawdę komiks, który polecam.
Poupouille

Bardzo spodobało mi się to opowiadanie, niedawno skończyłam tom 3 i jest to naprawdę piękne opowiadanie, okraszone rysunkami idealnie dopasowanymi do klimatu. Gorąco polecam
mathatt

Dziękuję autorom za stworzenie tej książki. Składam OGROMNE gratulacje za dojście do takiego finału!!! Myślę, że ta seria to pozycja obowiązkowa dla fanów komiksu. Idźcie, dajcie się ponieść tej przygodzie, chodź nie wyjdziecie z niej bez szwanku...
michael07

Wysublimowane rysunki i kolory, historia która kończy się apoteozą, cudowną i poruszającą, w której przyjaźń jest najsilniejsza i która ukształtuje życie i przeznaczenie… Nie ma nic piękniejszego niż nadzieja……
sl3vin

To, co najbardziej uderza mnie pod koniec tej serii, to umiejętność autorów, aby w każdym tomie wprowadzać nowe i odmienne elementy, a ponadto zaskakiwać nas przy użyciu cytatów lub znanych postaci. Każdy tom to inne doświadczenie. Dodajmy do tego reżyserię inscenizacji i niezaprzeczalny talent rysownika, któremu udaje się stworzyć szczególną atmosferę, w szczególności poprzez zastosowanie bardzo trafnego i wyrazistego zestawu kolorystycznego.
Zakończenie jest naładowane emocjonalnie i jest zaskaujące, biorąc pod uwagę kierunek pierwszych dwóch tomów.
To rzadkość, bo byłem zdumiony jakością pracy scenarzysty, dokładnością dialogów, doborem każdego słowa, aby nadać tożsamość każdemu z bohaterów, jego wyczuciem inscenizacji, a także scenografi, wiedział, jak stworzyć atmosferę i umiał obudzić we mnie bardzo znaczące emocje.
Świetne zakończenie świetnej serii.
Madus

Atmosfera stworzona przez rysunek Andreae jest niesamowita, a scenariusz Gallié niezwykły. Uniwersalna opowieść w baśniowej formie, znakomicie zrealizowana. I chylę czoła przed dwoma autorami za finał, bardzo piękny i przykuwający wielką uwagę.
GolgoMan

« Ostatnia zmiana: Wt, 18 Lipiec 2023, 14:21:56 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline roble

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8350 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 17:20:25 »
drogie SL, nie kroczcie drogą Mandioci i nie wydawajcie nam samych arcydzieł..  ;)

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8351 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 18:48:52 »
Zauroczeni bardzo fajnie wg mnie wygląda. Ja zawsze jestem ciekaw która okładka się sprzedała nie z powodu odsprzedaży a raczej jak mój wybór wpasowuje się w trend.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8352 dnia: Wt, 18 Lipiec 2023, 20:05:06 »
drogie SL, nie kroczcie drogą Mandioci i nie wydawajcie nam samych arcydzieł..  ;)

Alez wodzu co.wodz...
Kilka osob pisalo, ze trudno im kupowac w ciemno, ze licza na opinie, recenzje itp
Od tamtej pory staram sie cos przygotowac
Zwlaszcza przy komiksach nie blockbusterowych
Zeby to nie byla tylko opinia wydawcy
Ktory chce tylko wyciagnac kaske z portfela czytelnika ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8353 dnia: Śr, 19 Lipiec 2023, 13:31:22 »
Zauroczeni bardzo fajnie wg mnie wygląda. Ja zawsze jestem ciekaw która okładka się sprzedała nie z powodu odsprzedaży a raczej jak mój wybór wpasowuje się w trend.

fajna komedia :) a graficznie to tez jest niezly miks - sa przepiekne kadry ktorych nie powstydzilalby sie komiksowa produkcja realistyczna, sa super fajne pokrecone diabelki, jest fascynacja animacja disneya, sa czasami super kontrasty styli w jednym kadrze, jednoczesnie brutalnie krwawo :) zaraz postaram sie pokazac o czym pisze :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8354 dnia: Śr, 19 Lipiec 2023, 14:57:35 »
Dobra mam wreszcie chwilę - to lecimy

klimacik dark fantasy









bitwy rozmach







kontrasty



diabelki







Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień