Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551956 razy)

donKiszot, jabbol i 29 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8310 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 18:32:42 »
przy okazji

musze wam napisac,ze skonczylem prace nad Thorinth - szykujemy dla was kolejna wielka przygode tym razem w najwiekszym szpitalu psychiatrycznym we wszechswiecie - zabierzemy was do wiezy - labiryntu, gdzie funkcjonuja cale krolestwa, imperia, miasta, wioski - wszystko swtorzone przez zagubione umysly - takiej space opery jeszcze nie czytaliscie ;)

« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Lipiec 2023, 18:50:35 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8311 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 18:41:11 »
ale tez tak miales jak ja, ze cie wciagnal? i chciales wiedziec o co kaman? :)

Tak, zdecydowanie. Właśnie ze względu na ten główny wątek byłem cały czas ciekawy jak to się rozwiąże. Te wydarzenia pomiędzy były już trochę mniej zajmujące, w zasadzie gdyby ten komiks był krótszy to według mnie byłby lepszy. Ale ciekawość zakończenia cały czas była z tyłu głowy.

zalapales wszystko za pierwszym razem? :)

Wydaje mi się, że tak. Pod koniec miałem wrażenie, że poukładałem sobie to wszystko w głowie. Czytałem (jak zawsze zresztą) bardzo dokładnie i w sumie znalazłem tylko jedną rzecz, która mi nie grała. Więc albo jest to błąd w scenariusz, albo jednak nic nie zrozumiałem ;)

Spoiler: PokażUkryj

Na stronie 33 Aberzen mówi "Nauczył je tego mistrz Bohor!". Bohor natomiast był postacią ze świata Hotisa (ówczesnego Hotisa :P ) - przykład na stronie 9 w kopalni. Potem, o ile się nie mylę, ta postać nie jest wspominana. Wypowiedź się tyczyła Ono i Any, że je Bohor czegoś nauczył. I tu kropek nie jestem w stanie połączyć, jak oni mogli się spotkać.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8312 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 18:48:17 »
przy okazji

musze wam napisac,ze skonczylem prace nad Thornith
Chyba Thorinth  ;)
https://www.bedetheque.com/albums-1578-BD-Thorinth.html

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8313 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 18:51:13 »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8314 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 18:56:06 »
Tak, zdecydowanie. Właśnie ze względu na ten główny wątek byłem cały czas ciekawy jak to się rozwiąże. Te wydarzenia pomiędzy były już trochę mniej zajmujące, w zasadzie gdyby ten komiks był krótszy to według mnie byłby lepszy. Ale ciekawość zakończenia cały czas była z tyłu głowy.

Wydaje mi się, że tak. Pod koniec miałem wrażenie, że poukładałem sobie to wszystko w głowie. Czytałem (jak zawsze zresztą) bardzo dokładnie i w sumie znalazłem tylko jedną rzecz, która mi nie grała. Więc albo jest to błąd w scenariusz, albo jednak nic nie zrozumiałem ;)

Spoiler: PokażUkryj

Na stronie 33 Aberzen mówi "Nauczył je tego mistrz Bohor!". Bohor natomiast był postacią ze świata Hotisa (ówczesnego Hotisa :P ) - przykład na stronie 9 w kopalni. Potem, o ile się nie mylę, ta postać nie jest wspominana. Wypowiedź się tyczyła Ono i Any, że je Bohor czegoś nauczył. I tu kropek nie jestem w stanie połączyć, jak oni mogli się spotkać.


wiec ja to ulozylem sobie tak

Spoiler: PokażUkryj
tam jest taka rozmowa, ze to nie pierwsza proba ratowania swiata przez wybrancow, a potem ze ta petla koncetruje sie wokol aberzena od tysiecy lat - nie znamy historii tych dwoch "owadow" i wczesniejszych zdarzen, a sam aberzen ma przeswity, niewykluczone ze w innej wersji wydarzen te istoty przybyly razem z hottisem za pierwszym razem - mysle ze to miala byc tez taka wskazowka ze aberzen to hotis, taki pierwszy znak.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline szulig

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8315 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 19:07:11 »
komispec zawsze czujny ;)

chyba komikspec ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8316 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 19:12:58 »
wiec ja to ulozylem sobie tak

Spoiler: PokażUkryj

Tak, też o tym myślałem. Tylko wtedy wydaje mi się, że takich wskazówek i, powiedzmy, przenikania światów byłoby więcej na przestrzeni całej historii. Albo może i jest więcej, tylko nie zauważyłem.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8317 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 19:23:57 »
Spoiler: PokażUkryj

Tak, też o tym myślałem. Tylko wtedy wydaje mi się, że takich wskazówek i, powiedzmy, przenikania światów byłoby więcej na przestrzeni całej historii. Albo może i jest więcej, tylko nie zauważyłem.


jest wiecej, tam sie na pewno trzy petla nachodza, mozliwe ze bylo ich jeszcze wiecej
Spoiler: PokażUkryj
czas stara sie nie dopuscic do zadnych zmian
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8318 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 19:30:35 »
jest wiecej, tam sie na pewno trzy petla nachodza, mozliwe ze bylo ich jeszcze wiecej

Gdybyś kiedyś (przy okazji oczywiście) znalazł przykłady to daj znać np. która strona, ja tylko tamten jeden sobie przypominam.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8319 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 19:45:00 »


dla mnie to byl ten pierwszy znaczacy sygnal, ze to nie jest jednowymiarowe :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8320 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 20:25:16 »
Spoiler: PokażUkryj
Wiesz, tu akurat to raczej dopiero po przeczytaniu całości można wysnuć taki wniosek, bo w tym dymku mogła być mowa o zupełnie innych postaciach. Czytając to pierwszy raz tylko taka interpretacja mi przyszła do głowy i nie było przesłanek według mnie o innej.


Swoją drogą miło jest pogadać o samym komiksie, a nie o jego okładkach, ile ich będzie i czy będą w środku, szanuję ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8321 dnia: So, 15 Lipiec 2023, 12:18:37 »
tak, dlatego zapytalem czy zlapales po pierwszym czytaniu ;) mi sie ulozylo po drugim ;)

no ja jestem bardzo ciekaw opinii o aberzen, bo to jest jeden z moich ulubionych komiksow wsrod tych co wydalismy :)
« Ostatnia zmiana: So, 15 Lipiec 2023, 12:31:46 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Palyszkiewicz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8322 dnia: Pn, 17 Lipiec 2023, 10:12:15 »
Hej, a jak tam premiera Mazeworld? Chyba jest jakaś obsuwa? Coś ktoś?

Offline wujekmaciej

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8323 dnia: Pn, 17 Lipiec 2023, 10:29:56 »
Hej, a jak tam premiera Mazeworld? Chyba jest jakaś obsuwa? Coś ktoś?

Wg Gildii na 21.07.2023

https://www.gildia.pl/komiksy/566010-mazeworld

Offline Palyszkiewicz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8324 dnia: Pn, 17 Lipiec 2023, 10:32:26 »
A na komiksiarni 15.07 :) datę na gildii też widziałem ale liczę że się wydawca wypowie jak sytuacja na froncie.