Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552286 razy)

0 użytkowników i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8295 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 00:56:16 »
Świetnie się te plansze prezentują.

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8296 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 10:38:27 »
Ta wersja z barką i końmi oraz czarno-biala najciekawsze. 1 i 2 takie sobie. Na dwójce dałbym większy napis, jak na cz-b. I wogóle jakoś nad nią popracował jeszcze. Jej wersja niemiecka wygląda lepiej.

Offline daviddaniel

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8297 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 10:56:25 »
Tylko wersja z barką, reszta totalnie odpada.

Online Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8298 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 14:49:42 »


To ta "porzucona" lepsza niż 1 i 2 wybrane razem wzięte.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8299 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 19:15:40 »
Aberzen powyżej średniej ;) Nie żeby arcydzieło, ale na pewno na plus. Najbardziej robotę robi sam pomysł na motyw przewodni. Oryginalny*, interesujący, wzbudzający ciekawość jak się historia zakończy. Można go też bardzo szeroko interpretować, ale można też przyjąć, że żadnych metafor tam nie ma. Ja wolę trzymać się tej pierwszej opcji, bo poszczególne wątki poboczne w świecie przedstawionym (podobnie jak postacie) nie były dla mnie specjalnie interesujące. Dlatego dorabiając sobie do nich drugie dno, staje się to dla mnie ciekawsze. O warstwie graficznej mam podobne zdanie - całościowo na plus, ale nie bez wad. Widać dużą wyobraźnię autora i pracę, którą włożył. Jednocześnie brakuje mi tam przestrzeni. Prawie każda strona to dużo małych kadrów, jedynie z rzadka trafi się podział na trochę mniejszą ich liczbę. A całostronicowych, albo dwustronicowych, nie ma w ogóle, co przy takiej konsekwencji i jednak rozmachu w wymyśleniu świata jest błędem niewybaczalnym. To, plus fakt, że jest sporo scen nocnych, sprawiało również, że niekiedy było mocno nieczytelnie. Czyli podsumowując - dla mnie komiks z górnej półki, ale do najwyższej nie ma podjazdu. Choć na pewno go zapamiętam, nie zginie w mojej pamięci pośród innych klepanych od kalki tytułów, co samo w sobie jest sporym osiągnięciem i dużą wartością. SHA nadal bezkonkurencyjna w tym roku od SL.

* Oryginalność podtrzymuję, ale widzę spore podobieństwa z jedną z historii z Doctora Who Capaldiego. Nie chcę spoilerować, ale ciekawi mnie czy ktoś jeszcze miał takie skojarzenia.

Offline Horyzont Snu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8300 dnia: So, 08 Lipiec 2023, 20:54:36 »

Offline Damballa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8301 dnia: Nd, 09 Lipiec 2023, 00:04:42 »
Horyzont moze dla ciebie cos w stylu Kossaka? ;)



w wersji prekursorskiej ;) poziomej ;)


Dla mnie ta, w obojętnie której wersji. Tak się kończy żartowanie z okładek 😉

Offline Rodrigues

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8302 dnia: Nd, 09 Lipiec 2023, 11:42:34 »


Jeżeli to przejdzie w takiej formie to trzeba chociaż numer wozu odbić tak jak był w oryginale.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8303 dnia: Nd, 09 Lipiec 2023, 12:54:32 »

Offline radioblackmetal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8304 dnia: Nd, 09 Lipiec 2023, 14:47:55 »
1 i 2 przez tą pozującą jak do Playboya laskę słabe (choć dwójka ma fajne kolory i tło). Więc tym razem, pierwszy raz od dawna zdecyduję się na limitkę (bo obstawiam, że nią będzie ta cz-b).

Mam dokładnie te same odczucia. Nie żeby mi jakoś specjalnie przeszkadzały erotyczne pozycje na okładkach ale tutaj coś nie zagrało i wolę tę aseksualną.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8305 dnia: Wt, 11 Lipiec 2023, 11:01:47 »
Jak idzie sprzedaż Kraba?

powolutku, powolutku do przody - cos kolo pincset ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8306 dnia: Śr, 12 Lipiec 2023, 11:03:44 »
w temacie marioli



Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline ryba

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8307 dnia: Śr, 12 Lipiec 2023, 11:10:53 »
Ta z wrakiem statku jest najlepsza ze wszystkich pokazanych do tej pory.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8308 dnia: Śr, 12 Lipiec 2023, 14:49:08 »
Ta z wrakiem statku jest najlepsza ze wszystkich pokazanych do tej pory.

Zdecydowanie, ale byłaby jeszcze lepsza gdyby wywalić te żółte przerywane pasy drogowe i gdyby autorzy i tytuł miały trochę ciemniejszy odcień. Ewentualnie inny kolor.

Bo teraz to się strasznie gryzie.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8309 dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 18:27:25 »
Aberzen powyżej średniej ;) Nie żeby arcydzieło, ale na pewno na plus. Najbardziej robotę robi sam pomysł na motyw przewodni. Oryginalny*, interesujący, wzbudzający ciekawość jak się historia zakończy. Można go też bardzo szeroko interpretować, ale można też przyjąć, że żadnych metafor tam nie ma. Ja wolę trzymać się tej pierwszej opcji, bo poszczególne wątki poboczne w świecie przedstawionym (podobnie jak postacie) nie były dla mnie specjalnie interesujące. Dlatego dorabiając sobie do nich drugie dno, staje się to dla mnie ciekawsze. O warstwie graficznej mam podobne zdanie - całościowo na plus, ale nie bez wad. Widać dużą wyobraźnię autora i pracę, którą włożył. Jednocześnie brakuje mi tam przestrzeni. Prawie każda strona to dużo małych kadrów, jedynie z rzadka trafi się podział na trochę mniejszą ich liczbę. A całostronicowych, albo dwustronicowych, nie ma w ogóle, co przy takiej konsekwencji i jednak rozmachu w wymyśleniu świata jest błędem niewybaczalnym. To, plus fakt, że jest sporo scen nocnych, sprawiało również, że niekiedy było mocno nieczytelnie. Czyli podsumowując - dla mnie komiks z górnej półki, ale do najwyższej nie ma podjazdu. Choć na pewno go zapamiętam, nie zginie w mojej pamięci pośród innych klepanych od kalki tytułów, co samo w sobie jest sporym osiągnięciem i dużą wartością. SHA nadal bezkonkurencyjna w tym roku od SL.

* Oryginalność podtrzymuję, ale widzę spore podobieństwa z jedną z historii z Doctora Who Capaldiego. Nie chcę spoilerować, ale ciekawi mnie czy ktoś jeszcze miał takie skojarzenia.

ale tez tak miales jak ja, ze cie wciagnal? i chciales wiedziec o co kaman? :)

co do ciemnych scen w kopani bo o te zapewne chodzi
to mi sie strasznie podobalo co wymyslil autor
musisz faktycznie przymruzyc oczy i wytezyc wzrok by zobaczyc co sie dzieje
jakbys byl faktycznie w ciemnosciach
ciesze sie ze drukarnia tu nie dala ciala, i ten efekt dziala w polski wydaniu bdb :)

WHO ogladalem tylko przypadkowe odcinki wiec sie nie odniose :)

zalapales wszystko za pierwszym razem? :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień