Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552240 razy)

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

Online parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8205 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:15:22 »
Nie temat raka, tylko sprawdzania tematu do taniego sentymentalizmu. I nie przyprawiaj do tego rogów zamykania oczu na temat. Spędziłem kilka dni na dziecięcej onkologii, widziałem te dzieci, w klasie mojego dziecka choruje dwie do trzech osób, i właśnie dlatego opis tego komiksu budzi we mnie podejrzliwość.
To podobne do bajek o auszwicach. Borowskiego mogę czytać, ale takie różne pasiaste piżamy budzą raczej zniesmaczenie.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8206 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:17:37 »
Scenarzysta tego komiksu jest lekarzem.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8207 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:18:59 »
No i co z tego?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8208 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:23:25 »
widzial cierpienia wiecej od ciebie
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8209 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:25:45 »
Zlituj się ale to tak tani argument, że aż niegodny ciebie...

Offline martinus100

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8210 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:27:59 »
To ja może napiszę że Gildia zaczęła wysyłkę Aberzen. Pewnie jutro dostanę przesyłkę. Nie mogę się już doczekać.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8211 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:28:44 »
przeczytaj wyzej co piszesz - ty sie na to licytujesz
ty widziales, ty wiesz
po za tym powiedz mi jaki ma sens rozmowa o komiksie
ktorego nie czytales i nie znasz?

dla mnie od strony komiskowego medium - to swietna historia
autor zrobil komiks przygodowy i w efkecie pozwala odbyc ta podroz
po swiecie chorego dziecka w uniklany sposob
poprzez kraine fantazji

to nie jest tez komiks ciezki
tam nie ma jechania po skrajnych emocjach
to porostu swietna opowiesc o narodzinach nadziei
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:32:58 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Enceladus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8212 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:29:07 »
W życiu staram się unikać tematów związanych z chorobami. Może dlatego, że jestem coraz starszy tak jak ludzie wokół mnie i te tematy niestety są już realne.
Człowiek zaczyna się obawiać tego czego nie widać, dzisiaj jest ok a jutro może być już d.pa...  Działa pewien mechanizm obronny (iluzoryczny) - jak się o tym nie mówi, nie myśli to się nie stanie... Niestety tak to nie działa. Warto o tym mówić, może to spowoduje że np. wykona się w porę badania.

Tak jak napisałem wcześniej - komiks zamówiłem i z chęcią przeczytam. Czasami trzeba wychodzić ze strefy komfortu... chodź nie wiem czy ta lektura będzie zaliczać się do tych łagodniejszych czy też nie.

Online parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8213 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:30:47 »
przeczytaj wyzej co piszesz - ty sie na to licytujesz
ty widziales, ty wiesz
po za tym powiedz mi jaki ma sens rozmowa o komiksie
ktorego nie czytales i nie znasz?



Wybacz, ale najzwyczajniej świecie pier..sz.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8214 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:33:38 »
serio? no ja tak to odebralem

cytuje
 Spędziłem kilka dni na dziecięcej onkologii, widziałem te dzieci, w klasie mojego dziecka choruje dwie do trzech osób, i właśnie dlatego opis tego komiksu budzi we mnie podejrzliwość.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8215 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:34:36 »
Nie temat raka, tylko sprawdzania tematu do taniego sentymentalizmu. I nie przyprawiaj do tego rogów zamykania oczu na temat. Spędziłem kilka dni na dziecięcej onkologii, widziałem te dzieci, w klasie mojego dziecka choruje dwie do trzech osób, i właśnie dlatego opis tego komiksu budzi we mnie podejrzliwość.
To podobne do bajek o auszwicach. Borowskiego mogę czytać, ale takie różne pasiaste piżamy budzą raczej zniesmaczenie.

a skąd wiesz że tutaj jest tani sentymentalizm ? moja mama chorowała na raka, na szczęście z sukcesem  bo wyszła z tego ale nie obyło się bez operacji. ale to nie znaczy że mam przez to uważać że komiks o trudnym temacie to tani sentymentalizm i żerowaniu na naiwności. Czemu bajki o Auchwitz są złe ? Jeśli nie przekłamują historii, może nie opisując wszystkiego w zależności do jakiego targetu jest przeznaczone to czemu nie można wydawać? Nie róbmy ze wszystkiego patosu, życie z dystansem jest łatwiejsze i na pewno zdrowsze :)

Online parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8216 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:37:10 »
serio? no ja tak to odebralem

cytuje
 Spędziłem kilka dni na dziecięcej onkologii, widziałem te dzieci, w klasie mojego dziecka choruje dwie do trzech osób, i właśnie dlatego opis tego komiksu budzi we mnie podejrzliwość.

No i gdzie tu masz licytowanie? Przeczytaj na co to była odpowiedź.
I co ma do moich doświadczeń (skąd wiesz jakie są i czy to wszystkie?) facet, który, cytuję:
"Doktor Gallié, lekarz pierwszego kontaktu zaprasza dzieci i dorosłych na wszystkie rodzaje ogólnej opieki medycznej (konsultacje, badania roczne, szczepienia, badania kontrolne)"
O tym czym mogę dyskutować czy nie nie będę się nawet wypowiadał, pogadajcie sobie dalej jak schodzi która okładeczka.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8217 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:40:35 »
ale nikt ci nie odmowil prawa dyskusji
ja tylko zapytalem jaki jest sens dyskutowac o projekcjach?
nikt tez nie ocenia twoich doswiadczen
ale sam je wyciagnales jako kryterium oceny
i poniewaz ty cos przezyles to scenarzysta to i tamto
to jest licytacja moj drogi
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8218 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:44:25 »
a skąd wiesz że tutaj jest tani sentymentalizm ? moja mama chorowała na raka, na szczęście z sukcesem  bo wyszła z tego ale nie obyło się bez operacji. ale to nie znaczy że mam przez to uważać że komiks o trudnym temacie to tani sentymentalizm i żerowaniu na naiwności. Czemu bajki o Auchwitz są złe ? Jeśli nie przekłamują historii, może nie opisując wszystkiego w zależności do jakiego targetu jest przeznaczone to czemu nie można wydawać? Nie róbmy ze wszystkiego patosu, życie z dystansem jest łatwiejsze i na pewno zdrowsze :)

Pozwól że swoje doświadczenie rodzinne zostawię w spokoju, bo dopiero mi się dostanie za licytowanie się (Tobie sumie też powinno).

Gdzie ja piszę, że "komiks o trudnym temacie to tani sentymentalizm i żerowaniu na naiwności"? Można pisać o trudny tematach, można je poddawać obróbce na różne strony. Ale jest granica, za którą piosenka o miłości stacza się w tandetę czy kolejna historia o miłości w obozie w kłamstwo i zwykły merkantylizm, itd.


Online parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #8219 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 15:45:43 »
ale nikt ci nie odmowil prawa dyskusji
ja tylko zapytalem jaki jest sens dyskutowac o projekcjach?

Jak mam chwilę na zdecydowanie, czy kupić komiks czy nie, to na czym mam się opierać. Na tym, że się zachwycasz i facet jest lekarzem? Szukam opinii i wyciągam wnioski.