Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552150 razy)

Rabies, Zielcok, Lagroht i 22 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7500 dnia: So, 20 Maj 2023, 22:51:30 »
To wszystko to pikuś. W Magic the Gathering, z którym co jakiś czas, na jakiś czas mam rozbrat  wielkimi krokami zbliża się dodatek Lord of the Ring.  Czarny Lotus to od  lat marzenie wielu zbieraczy, a tymczasem ...

To dopiero pole do spekulacji i limitowany nakład, a nasz mały komiksowy świat to jedynie zmagania z przeciwnościami losu i brakiem gotówki.

Z tego co pamiętam, Black Lotus jest zabroniony na turniejach, a te nowe karty które wyjdą, będą warte na rynku w zależności od tego w ilu sztukach się ukażą. To co winduję cenę tego Black Lotus jest edycja. W MTG jeśli mówimy o wartości rynkowej karty, bardzo istotna jest edycja z której pochodzi karta, uogólniając, im starsza tym lepiej.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7501 dnia: So, 20 Maj 2023, 22:54:10 »
Dobra, a ktoś może wyjaśnić o co chodzi z tymi zalinkowanymi kartami? Bo ja ani w Quenya ani w Black Speech nie teges...  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7502 dnia: So, 20 Maj 2023, 22:59:09 »
Wybacz, ale to jest dowcip miesiąca. :)
Anarchista rzucałby na rynek każdy tytuł w nakładzie rzędu 2k sztuk żeby każdy chętny mógł nabyć a reszta trafiła do bibliotek. Gdyby biznes zaczął przynosić straty to brałby chwilówki i nadal wydawałby 2k byleby tylko każdy chętny mógł kupić a reszta trafiała do bibliotek a w momencie gdy system znalazłby się na krawędzi upadku to wtedy uciekłby do jakiegoś berlińskiego sqautu w glorii komiksowego Robin Hooda. :)
Kapitalista natomiast na bieżąco analizuje rynek i każdorazowo wydaje 600-800 sztuk żeby na każdym tytule zarobić.
Także tego.  8)

Kapitalista w takiej sytuacji zrobiłby dodruk, anarchista ustala swoje zasady i się ich trzyma, choćby wszyscy mówili mu, że powinien zrobić to inaczej. Albo się ich nie trzyma, ale wtedy gdy sam tak zdecyduje.

A tak w ogóle, to czytam tą dyskusję i - choć sam uważam, że SL powinno zaryzykować i zrobić dodruk/dodruki, bo to (choć trochę ryzykowne) to jednak pozwala rozwijać biznes wydawniczy (większy krąg nabywców) - to jednak argumenty Motyla są słabe. A nawet powiedziałbym zadziwiające.

Choć sam kupuję głównie na gildii i jestem bardzo zadowolony, nie chciałbym żeby wydawca przerzucał wszystko do jednego sklepu. Gildia może się zepsuć i wtedy zostaniemy w czarnej d, gdy wcześniej pozdychają inni sprzedawcy. Już sam taki pomysł dyskwalifikuje tę argumentację, to tak jakby ktoś twierdził, że najlepiej by książki sprzedawać tylko w EMPIKu.

Po drugie, ten argument jest i tak bez sensu, bo ile tych komiksów trafia do pozostałych sklepów i nie sprzedaje się tam w preorderze. Kilkadziesiąt? Zrobi to jakąś rzeczywistą różnicę, jeśli pójdą do gildii?

Zarzut, że kupujący może być przyzwyczajony do kupowania na gildii też jest dziwny. Sam jestem przyzwyczajony tam kupować, ale jak nie ma, to kupuję gdzie indziej. To naprawdę nic trudnego.

Kolejny zarzut - brak kasy w momencie preorderu - to już zupełne kuriozum w dobie kart z odroczonym terminem spłaty (ja mam 57 dni), a dodatkowo gildia pozwala zapłacić chyba do 3 miesięcy po złożeniu zamówienia.

I tak jak napisałem wcześniej - już przy Catamouncie pisałem, że trzeba robić dodruk, jak się komiks sprzedaje w ten sposób. Ale dzisiejszy atak oparty jest na argumentach albo niezasadnych (brak kasy w momencie preorderu) albo wręcz szkodliwych (wspieranie największego sklepu kosztem mniejszych).

Dodam jeszcze, że dla mnie akurat model sprzedażowy SL jest super (co nie przeszkadza mi twierdzić, że SL powinno robić dodruki), tak jak to napisał Horyzont Snu. Kupuję, czytam, sprzedaję, odzyskuję swoje, kupuję kolejny komiks. Komiksy Muchy, które latami się nie wyprzedają, kupuję coraz mniej. Jak mi nie podejdzie, to mam problem, żeby sprzedać w taki sposób, żeby nie stracić (lub nie stracić dużo).

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7503 dnia: So, 20 Maj 2023, 23:00:34 »
Dobra, a ktoś może wyjaśnić o co chodzi z tymi zalinkowanymi kartami? Bo ja ani w Quenya ani w Black Speech nie teges...  ???

"Only one English-language The Lord of the Rings: Tales of Middle-earth™ Collector Booster in the entire world will contain The 1 of 1 Ring (Serialized 001 of 001) card"

Wypuszczają jedną kartę na cały świat, pewnie na miliony (albo i więcej) boosterów.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7504 dnia: So, 20 Maj 2023, 23:03:03 »
Kapitalista w takiej sytuacji zrobiłby dodruk, anarchista ustala swoje zasady i się ich trzyma, choćby wszyscy mówili mu, że powinien zrobić to inaczej. Albo się ich nie trzyma, ale wtedy gdy sam tak zdecyduje.

Studio Lain trzyma się zasad kapitalistycznych - dodruk Mu się nie opłaca (przynajmniej z tego co pamiętam, ale może źle pamiętam).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7505 dnia: So, 20 Maj 2023, 23:04:11 »
SL musi kolejny komiks wydać w nakładzie znowu o 100 szt. wyższym, ale te dodatkowe 50 szt. dać tylko do Gildii, a 50 szt. przeznaczyć na festiwale. I stworzy się poczucie większej dostępności. Tyle, że niestety każdy komiks jest inny, więc znowu zostaną jak z np. Szokami przyszłości (6 lat po premierze dostępny), więc.. Wracamy do punktu wyjścia całej dyskusji. :)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7506 dnia: So, 20 Maj 2023, 23:04:19 »
Hansior ładnie wypunktował, można by coś więcej dodać, ale nie kopie się leżącego. To właśnie uroki małych sklepów, raz zrobią ci dobrze, a drugim razem zrobią tak, że więcej ich nie odwiedzisz.

 
I to jest konkret. Oddając większą cześć nakładu Gildii zarobisz tyle samo. Ty zarobisz, klienci dostaną, co chcą.  Wszyscy wygrywają, prawda?

Mówimy o jednym sklepie przy Twoich tytułach. Jednak nie jest to odosobniony przypadek, bo przegięcia sklepów robią się popularniejsze, a my, czytelnicy, nie mamy mocy sprawczej, by coś z tym robić, szansą są głównie wydawcy. Z tym że w Twoim przypadku obrywasz rykoszetem tej działalności sklepów mocniej, bo masz małą dystrybucję i mniejsze nakłady. Taki model wybrałeś - rozumiem to, ale nie możesz wszystkiego zostawiać przypadkowi, losowi, decyzjom ludzi w sklepach. Kiedyś usłyszałem od jednego ze sklepów innego niż wspomniany, że komiks mający cenę u nich (170 zł) jest limitowany, trudno dostępny i mają niski upust od wydawcy, więc radzą sobie, jak mogą. Komiksem był Nestor Burma 2, który okładkowo kosztował 150 zł, a można go było kupić za stówę z kawałkiem. Później rzecz jasna cena się unormowała na zasadzie, że była nieco mniejsza niż okładkowa. Co do stałej ceny książki, to temat rzeka wykręcany w każdym możliwym kierunku. Aby jednak nie zapominać o sednie dyskusji. Nie powinny mieć miejsca sytuacje, że komiks dostępny w pierwszym obiegu ma ceny grubo ponad to, co wydawca ustalił w cenie okładkowej. I jedynym podmiotem, który może z tym procederem walczyć, są sami wydawcy. A co do Gildii, biorąc jeszcze pod uwagę, że sprzedajesz komiksy z minimalnym rabatem (co w pełni rozumiem), nigdy nie widziałem u nich takich przegięć cenowych. Czy to nie najważniejszy powód, aby docenić i promować właśnie takiego sprzedawcę?

Motyl
Raz doceniamy gildie tylko ona ma limitki
O co inne sklepy maja do dzis pretensje
Dwa gildia otrzymuje 600 lub 650 sztuk i wszystkie nadwyzki

Stary serio daj juz z tym spokoj
To sie nie da obronic
Powaznie
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7507 dnia: So, 20 Maj 2023, 23:05:42 »
Wypuszczają jedną kartę na cały świat, pewnie na miliony (albo i więcej) boosterów.
Teraz wyobraźmy sobie, co by się działo, gdyby SL wypuściło 1, słownie jeden egzemplarz jakiegoś dobrego komiksu, w super wydaniu ma się rozumieć ;)

Offline Kadet

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7508 dnia: So, 20 Maj 2023, 23:06:25 »
"Only one English-language The Lord of the Rings: Tales of Middle-earth™ Collector Booster in the entire world will contain The 1 of 1 Ring (Serialized 001 of 001) card"

Wypuszczają jedną kartę na cały świat, pewnie na miliony (albo i więcej) boosterów.

Nieźle. Willy Wonka może się schować ze swoimi bilecikami do fabryki czekolady.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7509 dnia: So, 20 Maj 2023, 23:07:09 »
Studio Lain trzyma się zasad kapitalistycznych - dodruk Mu się nie opłaca (przynajmniej z tego co pamiętam, ale może źle pamiętam).

Zart to jest jak ktos kto nie ma pojecia o mysli anarchistycznej probuje blysnac :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7510 dnia: So, 20 Maj 2023, 23:10:16 »
To w takim razie streść ją może w pięciu punktach w zakresie prowadzanie działalności gospodarczej.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7511 dnia: So, 20 Maj 2023, 23:18:20 »
Ja? Przeciez ty wiesz lepiej.
Na pewno wyjasnisz nam
Jak to ma sie w ujeciu stingerowskim
Albo anarcho syndykalizmu
Ba anarcho komunizmu
I o zgrozo anarcho kapitalizmu.
Czuje ze ogarniasz temat ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7512 dnia: So, 20 Maj 2023, 23:22:32 »
Studio Lain trzyma się zasad kapitalistycznych - dodruk Mu się nie opłaca (przynajmniej z tego co pamiętam, ale może źle pamiętam).

Nie, trzyma się zasad anarchistycznych - robi to po swojemu. Kapitalista zauważyłby zwiększony popyt i zrobiłby dodruk, sprawdzając reakcję rynku, bo zasadą kapitalisty jest ciągłe dążenie do zwiększenia dochodu, a nie zadowolenie się tym, co już ma i jest bezpieczne. Poza tym SL nie pisał, że się dodruk nie opłaca, tylko że jest zbyt ryzykowny.

Dwa gildia otrzymuje 600 lub 650 sztuk i wszystkie nadwyzki

To potwierdza moją uwagę, że pominięcie innych sklepów niż gildia nie ma żadnego rzeczywistego uzasadnienia, bo nic by nie zmieniło.

To w takim razie streść ją może w pięciu punktach w zakresie prowadzanie działalności gospodarczej.

a to nie wystarczy jeden punkt? Robić tak jak mi się podoba, a nie jak inni uważają, że się powinno.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7513 dnia: So, 20 Maj 2023, 23:29:22 »
Ja? Przeciez ty wiesz lepiej.
Na pewno wyjasnisz nam
Jak to ma sie w ujeciu stingerowskim
Albo anarcho syndykalizmu
Ba anarcho komunizmu
I o zgrozo anarcho kapitalizmu.
Czuje ze ogarniasz temat ;)

Chodzi Ci o eliminację roli państwa i funkcjonowanie w ramach związków zawodowych czy innych niezależnych komun?
Lubię Rothbarda, czytałem trochę jego książek, ale generalnie nie wierzę w zdolność naszego gatunku do funkcjonowania choćby w ramach leseferyzmu. O anarchokomunizmie mam taką samą opinię jak o każdej innej wersji komunizmu - potencjalnie zbrodnicza utopia.
Kiedyś fascynował mnie libertarianizm, ale na starość zostałem świnią i dzisiaj bliżej mi do ordoliberalizmu.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7514 dnia: So, 20 Maj 2023, 23:29:40 »
To w takim razie streść ją może w pięciu punktach w zakresie prowadzanie działalności gospodarczej.

A jak ci temat serio intersuje to na poczatek jest fajny
Trzyczesciowy dokument ni pana ni boga
Niestety obejmuje tylko okres do kobca II ws
To fajny wstep do tematu. Zeby nie bylo ze tylko odrobine ale jednak kpie ;) 
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień