Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551963 razy)

Warpath, donKiszot i 19 Gości przegląda ten wątek.

Online Warpath

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6720 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 19:39:31 »
Fajne cycki na okładce, niezłe jaja na fejsie - zatem chyba jest po równo? ;)

Offline isteklistek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6721 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 20:55:40 »
A za chwilę jedna z narzekających tam osób będzie zbierać kasę na projekt wydania komiksu BDSM, który ponoć ma być mocny :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Marzec 2023, 21:01:03 wysłana przez isteklistek »

Offline Spiff

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6722 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 21:25:24 »
Fajna ta okładka z gołą kobietą postacią ołówkowej kobiety wzorowanej (najprawdopodobniej) na Ewie z obrazu  "Adam i Ewa" Cranacha Starszego, ok. 1510, olej i tempera na desce, 59 x 44 cm, z Muzeum Narodowe w Warszawie .


- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline marcing

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6723 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 22:21:36 »
Ale chodziło chyba jednak nie o samą okładkę, tylko o to, że wrzucanie takiej grafiki z opisem, że to z okazji Dnia Kobiet jest trochę słabe. Bo w sumie jaki sens miał ten post? "Drogim Paniom z okazji ich święta od Studia Lain - cycki" ?

Offline Komediant

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6724 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 22:40:34 »
Przeczytałem te ‚drame’ i faktycznie wydawca nie zrozumiał zarzutu Szymona i uciekał w jakieś dziwne rejony z tłumaczeniem się.

Offline sad_drone

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6725 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 23:59:18 »
Jak już lewactwo jak zwykle zostało zaorane zbiorowym wysiłkiem specowiczów (padł nawet jeden z dwóch archetypowych żartów prawicy ;) ) to dla porządku jeszcze screen posta studia i o co Szymonowi chodziło.




Sam za wiele dodawać nie będę bo rozumiem że w gruncie rzeczy autor posta nic złego na myśli nie miał i nie była tu celem żadna obiektyfikacja kobiet. Niemniej jest to jednak gigantyczny faux pas za który w każdej większej firmie osoba prowadząca profile społecznościowe dostała by z miejsca wypowiedzenie, bo wydźwięk takiego posta jest nie do obrony ;).
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Marzec 2023, 00:01:39 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline wojtast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6726 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 00:04:35 »
A moim zdaniem zrozumiał i całkiem elegancko wyszedł z jakichś pokrętnych zarzutów z nadinterpretacji.

Dopisek "Z okazji Dnia Kobiet" przy okładce po prostu wskazuje szacunek wobec kobiety i piękna kobiecego ciała aniżeli "sprowadzanie kobiety do roli seksualnego obiektu." A nawet jeśli by to miało być to drugie, to ja nie widzę nic złego w byciu seksowanym jako coś ekstra i się tu nie doszukuję jakiegoś drugiego dna.
Czcimy i świętujemy dzisiaj Panie czy Panów?
Wrzucanie "roznegliżowanego Pana" w ten dzień jak zasugerował Szymon byłoby po prostu nie na miejscu, bo to by sugerowało, że traktujemy Panie jako osoby zainteresowane pustym zaspokojeniem fantazji seksualnych.

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6727 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 00:26:12 »
Mnie najbardziej dziwi, że mężczyzna (wnioskuję po imieniu) robi dramę o obrazę kobiet, tymczasem żadna kobieta nie ma z tą okładką problemu. Wyobrażacie sobie sytuacje w drugą stronę, gdzie kobieta robi dramę, za uprzedmiotowienie mężczyzny? ::) Według mnie, jedynym obrażającym kobiety jest właśnie ten białorycerz, który za sprawą swojej nadgorliwości, decyduje za kobiety, co ich powinno obrażać, a co nie.

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6728 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 00:35:05 »
… tymczasem żadna kobieta nie ma z tą okładką problemu.
Jak to żadna?! Holcman jest kobietą!

Offline Spiff

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6729 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 00:35:43 »
 uważam, że publiczne strofowanie "kolegi po fachu" jest słabe, bardzo słabe, bardzo bardzo słabe...
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Koalar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6730 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 00:43:28 »
Cytuj
Poza tym osobiście dużo bardziej interesują mnie kobiety rysowane przez artystki niż starych dziadów typu Manara 🙂

Może i osobiste preferencje, ale jednak, nie oszukujmy się, seksizm (interesują kobiety rysowane przez artystki, z czego można wysnuć, że mężczyźni się nie nadają do rysowania kobiet). Ale już te "stare dziady" to jest ageizm pełną gębą. A to "osobiście" i "mnie" to bezsprzecznie totalny egoizm.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline plast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6731 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 01:47:35 »
Przeżywanie widoku rysunkowych cycków zobaczonych na profilu niszowego komiksowego wydawnictwa na "lewackich" social mediach w dniu jakże istotnego "komunistycznego" święta - to już nawet nie jest choroba psychiczna - to stan umysłu.

Offline Murazor

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6732 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 07:21:49 »
"bardziej interesują mnie kobiety rysowane przez artystki", a komiksy o mordercach powinni pisać mordercy, o superbohaterach superbohaterowie, a rysować facetów powinni tylko faceci, o! ::)

Offline starcek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6733 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 07:53:41 »
No dobra, czyli w Dzień Kobiet można spokojnie obrażać "starych dziadów", tak? Trochę się pogubiłem w meandrach kultury osobistej.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6734 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 07:58:45 »
@studio_lain myślałeś nad wydaniem Rogan Gosh Milligana?