Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552060 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6495 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 09:19:03 »
Było o tym komiksie trochę pisane całkiem niedawno i to chyba nawet w tym temacie, chciałem rzucić linkiem, ale oczywiście wyszukiwarka mi nie znajduje.

W każdym razie mnie te niedawne komentarze przekonały, żeby przy którejś okazji dorzucić do zamówienia.

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6496 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 10:24:24 »
Opowieści to świetny komiks, który wstyd nie posiadać. Bierz śmiało!

Kilka stron wcześniej jest dyskusja o Opowieściach i Brygadzie, ich różnicach itp.


Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6498 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 11:35:22 »
Jakieś szacunki co do ceny i terminu? Bo muszę jakiś słoik założyć na ten cel, żeby być przygotowanym.

za wczesnie
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline hansior

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6499 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 11:59:58 »
Jakiś czas temu pisałeś, że to około 300 zł. Coś się zmieniło?

Offline roble

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6500 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 12:31:32 »
Jakiś czas temu pisałeś, że to około 300 zł. Coś się zmieniło?

A nic się nie zmienia? Koszty życia znów przyspieszają, tym razem 0.6%..



Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6501 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 12:35:52 »
Jakiś czas temu pisałeś, że to około 300 zł. Coś się zmieniło?

no bedziemy celowac w taka sume - ale kto wie co bedzie z cenami za kilka miechow
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Piterrini

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6502 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 12:45:40 »
Rogaty bog w wielkim formacie? Najwiekszym jakim sie sensownie da ,)
Tak pomyślałem jaka motywacja żeby wydać Rogatego Boga w powiększonym formacie, szybkie wnioski:
1) Uważam że sprzeda się całkiem ok, nie jak ostatnie hity, ale z odpowiednią marżą dobrze na tym wyjdziesz.
2a) Sam nie kupię, bo poprzednie wydanie idealnie zastąpiło Egmontowe, musiałaby być przepaść jakościowa materiałów, albo wręcz odwzorowanie wielkości oryginalnych prac (tyle że wtedy cena byłaby przeszkodą nie do przeskoczenia)...
2b) Większe = droższe, trend oczywiście widzę, ale ten pociąg odjeżdża beze mnie, dobrze się bawiłem przez kilka ostatnich lat mogąc uzupełnić biblioteczkę o masę tytułów, mam więc co czytać, a fascynuje mnie komiks, nie wydania. To takie wtrącenie tylko, można odebrać jak narzekanie, ale i tak na to nic nie poradzę, dobrze że dużo rzeczy jakie mnie interesują należy do tych 'popularniejszych', więc jak wydawcy będą skupiać się na rynku kolekcjonerskim/limitowanym/... to będzie 'nisza' tańszych, masowych tytułów do wypełnienia przez różne zagraniczne korpo...
3) Na miejscu @studio_lain chyba trzymałbym takiego Rogatego Boga na okres jak/jeśli ta obecna 'passa' minie, wiem że patrzysz Arku inaczej niż duże korpo, ale też widzisz, że warto mieć jakiegoś 'pewniaka' w zanadrzu na tzw. gorsze czasy. Teraz jak sprzedaż jest w porządku to skupiałbym się na nowych, nieobecnych na naszym rynku tytułach, co oczywiście robisz, ale jednak z jakiegoś powodu temat Rogatego Boga podejmujesz...

...I wyklarowało mi się, że może chcesz wydać zanim kto inny 'podbierze' ten tytuł - pod tym kątem na Twoim miejscu Rogatego Boga bym nie wypuszczał z rąk. Także jeśli wymagałoby to nowego druku w niedługim czasie, to pomysł aby zrobić coś 'więcej' jest naprawdę fajny. Chociaż pewnie słodko-gorzki dla osób, które nie posiadają poprzedniego wydania, plusem że na pewno niejedna osoba zmieni na większe, tym samym na rynku wtórnym poprzednie wydanie będzie dostępne w przystępniejszych cenach.

Za to taki format byłby mile widziany:
Za mała różnica żeby 'masowo' kupowano (celem wymiany na niewiele większe wydanie).
to sie walnalem, potem pokaze na focie roznice miedzy wydaniem francuzow a polskim
Czekam, bo co innego w teorii, kiedy w praktyce patrząc różnica może być ogromna ;)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6503 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 12:49:34 »
nowa edycja Rogatego to piesn przyszlosci ;) najwczsniej polowa przyszlego roku wrocimy do tematu
tak chcialem poznac opinie na temat tego pomyslu - bo systematycznie mnie ktos pyta o ten tytul
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6504 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 13:45:01 »
Tymczasem borem lasem
co nas czeka w Bezprawiu w nowym sezonie ;)



Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6505 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 13:49:17 »
Wydawaj śmiało. Tylko pytanie czy w miarę normalne wydanie, czy powiększone, ale tak porządnie, plus dodatki. Tylko co z ceną?

Jest jeszcze model Krzykaczy, czyli co jakiś czas wydaj zmieniając coś, jak Incala.

Tylko czy Rogaty to taki evergreen? Szansę ma. Moim zdaniem można ryzykować dwa różne wydania: standard i wypasione, vide Ongrys.

Co powiesz Arku na takie rozwiązanie?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6506 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 13:58:26 »
jesli wydamy to tylko w wiekszym formacie
niestety nie ma wersji czarno bialej rogatego ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6507 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 14:00:32 »
Nie chodziło mi o czarno-biale. Źle się wyraziłem. Miałem na myśli żeby wydać jednocześnie zwykłe wydanie plus powiększone,  z dodatkami za większą kwotę. Ma sens?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6508 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 14:08:23 »
tak tak wiem wiem
z tym czarnobiale zazartowalem w temacie incala :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Frank_C

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6509 dnia: Śr, 15 Luty 2023, 14:53:27 »
Czy bezprawie 2 będzie w tym samym formacie co tom 1?