Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552083 razy)

0 użytkowników i 27 Gości przegląda ten wątek.

Offline Martin Eden

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6375 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 07:59:53 »

Po zakończeniu lektury odczułem lekki niedosyt. Z przygód "noszącego imię bestii", można by uczynić cykl powieściowy. Z drugiej jednak strony patrząc, myślę że mogłoby się to zakończyć kolejnymi kliszami powielającymi schemat błędnego rewolwerowca, wymierzającego sprawiedliwość, tam gdzie prawo i egzekwujący je szeryfowie zawiedli. Może więc lepiej, by zostało tak jak jest.


Intuicja Cię nie myli. Catamount jest w dużej mierze adaptacją powieści Alberta Bonneau z 1947 roku p.t. "La Jeunesse de Catamount". Zresztą wersja, którą dostaliśmy, nie jest pierwszym komiksowym przekładem tego tytułu.

I tak, z perspektywy czasu powieściowy oryginał jest uznawany za dosyć sztampowy (wtedy pewnie taki nie był), czego moim zdaniem nie udało się do końca uniknąć również w komiksowej wersji, którą dostaliśmy.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6376 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 09:02:13 »
U mnie 0, bo komiksu nigdy nie przeczytam z powodu niedostępności, zaś spekulanci niechaj dalej prawią bajdy o nieopłacalności dodruku. ;)

Naprawde stary uwazasz mnie za spekulanta?
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline rzodkiew

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6377 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 09:05:39 »
Byli już spekulanci, paserzy, teraz czekam na zaplutych karłów reakcji... ;D

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6378 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 09:31:16 »
Byli już spekulanci, paserzy, teraz czekam na zaplutych karłów reakcji... ;D

Nie zapominaj o prywaciarzach.

Offline Voitas

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6379 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 10:00:20 »
I o cyklistach i masonach

Offline asx76

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6380 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 10:38:02 »
Naprawde stary uwazasz mnie za spekulanta?

Ależ skąd. Wydawca jest niczym żona Cezara, czyli poza wszelkim podejrzeniem! :) W przeciwieństwie do forumowych użyszkodników. ;) Poza tym, a może nawet przede wszystkim, post został spłodzony z przymrużeniem oka, czego dowodzi stosowna emotka na końcu wypocin --> ;)

Offline asx76

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6381 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 10:44:08 »
Z tego co wiem 25 lutego na Złotych Kurczakach będzie można nabyć Cyngla w cenie okładkowej, więc może ruszyłbyś dupę na festiwal i przestał pisać bujdy takie jak wyżej.

Primo: nieprzypadkowo na końcu zdania znajduje się przymrużenie oczka, co każe nie brać wpisu na poważnie. :P Secundo (teraz na poważnie): mieszkam na drugim krańcu Kaczystanu. Koszt podróży zabije wszelką opłacalność (ceny biletów kolejowych), nie wspominając już o tym, iż wtedy musiałbym znaleźć nocleg (dodatkowe koszty). Tak więc koncept na pozór dobry, lecz w praktyce to "mission impossible". :P
A nawet i pojawienie się na Złotych Kurakach nie gwarantuje powodzenia, wszakoż będzie tam masa ludu poszukująca tego samego - kilkadziesiąt egzemplarzy rozpłynie się niczym śnieg w promieniach ciepłego, wiosennego słońca. :P
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Luty 2023, 10:47:16 wysłana przez asx76 »

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6382 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 10:51:06 »
To może zapytaj czy ktoś kto będzie na Złotych Kurczakach nie kupi ci tego komiks i go ci nie wyśle. W ten sposób zminimalizujesz koszta o których teraz pisze. Na razie to widzę jojczenie, że nie kupiłeś komiksu i nie chcesz przepłacać, ale jak ktoś ci podaje rozwiązania to też szukasz wymówki. Zresztą Wrocław jest fajnym miastem więc można zrobić sobie dłuższy weekend i zostać, żeby go zwiedzić przy okazji festiwalu.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6383 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 10:52:30 »
Pomysł Michała jest bardzo dobry! Na pewno forumowicze pomogą!
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline asx76

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6384 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 10:59:27 »
To może zapytaj czy ktoś kto będzie na Złotych Kurczakach nie kupi ci tego komiks i go ci nie wyśle. W ten sposób zminimalizujesz koszta o których teraz pisze. (..)

Akurat o tym nie pomyślałem.
Zatem: Panowie, kto z Was będzie na Złotych Kurakach i mógłby się podjąć tej trudnej misji? :(

Online Teli

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6385 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 11:16:46 »
Będę przy sobocie. Jak mi wpadnie w oczy to mogę Ci kupić i wysłać paczkomatem. Ale do sobotniego popołudnia może być wykupiony więc nie wiem. Chyba że zrobisz ładne oczy i ktoś na stoisku schowa "pod ladę", ewentualnie może ktoś z obecnych będzie w piątek i szybciej to ogarnie.

Jakby co daj znać na PW.

Offline asx76

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6386 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 11:51:34 »
Chyba że zrobisz ładne oczy i ktoś na stoisku schowa "pod ladę", ewentualnie może ktoś z obecnych będzie w piątek i szybciej to ogarnie.


Nie znam nikogo na stoisku, więc nawet najpiękniejsze ślepia świata nie dałyby rady. ;)
Obawiam się, że do soboty będzie już "wymiecione", niemniej wciąż liczę na zwartych i gotowych piątkowych podróżników o dobrym sercu (ewentualnie sobotnich, lecz tutaj szanse dramatycznie spadają). "Nadzieja umiera ostatnia". :(

Offline Eyeless

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6387 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 12:35:05 »
Cóż , pozostaje "pojechać" forumową znajomością z wydawcą, umówić się z Arkiem na PW aby przekazał tajemniczej Kasi potrzebę odłożenia egzemplarza aż przybędzie twój zakontraktowany kurier :). Trzeba jeszcze wymyślić jakieś dobre hasło typu "żyrafy wchodzą do szafy" i akcja gotowa.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6388 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 12:37:46 »
Hasło powinno brzmieć "j.... spekulantów", a odzew "teraz i zawsze i na wieki wieków".

Offline Rodrigues

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6389 dnia: Śr, 08 Luty 2023, 13:44:54 »
Proponuję hasło klasyk: