Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552089 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6225 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 14:11:42 »
A myślałeś może o rozsyłaniu egzemplarzy recenzenckich do autorów popularnych krajowych kanałów jutubowych? Wszyscy przewalają na tych swoich filmach niemal wyłącznie komiksy Marvela i DC (najczęściej oczywiście z Egmontu), a o 2000AD czy innych europejskich tytułach (z SL) można najwyżej na zagranicznych kanałach czegoś się dowiedzieć. Myślę, że to pozwoliłoby zwiększyć zasięgi i świadomość (zwłaszcza wśród młodych).

kilkanascie recenzji naszych komiksow na tubie jest
od poczatku ze wzgledu na male naklady nie wysylamy recenzenckich
po prostu jak odmawiac to wszystkim ;)
dwa... stary jak ja mam paczki robic przy swietle 110 v w piwnicy to mnie strzela ;)
wiec robie co muszem ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Luty 2023, 14:26:45 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6226 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 14:22:47 »
Kasia mnie przekonuje, ze zyski przeznaczyc na konczenie historii :)
Trafia to do mnie - zobaczymy :)

Widzę, że Kasia to bardzo mądra osoba. A takiej zawsze warto posłuchać i pokończyć zaczęte serie.... 8)

Offline Gazza

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6227 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 14:23:54 »
(...)
wiec robie co muszem ;)
Rozumiem, po prostu chcę pomóc bo robisz dobrą robotę i Twoje komiksy powinny cieszyć się większym uznaniem rynku niż nierzadko mierne pozycje od większych graczy.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6228 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 14:26:28 »
Rozumiem, po prostu chcę pomóc bo robisz dobrą robotę i Twoje komiksy powinny cieszyć się większym uznaniem rynku niż nierzadko mierne pozycje od większych graczy.

powiem ci ze jak recenzenci by wpadali do ilawy to ja bym im te komiksy dal ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6229 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 15:51:06 »
Kochanie pisalem przeciez - 120 :)
No to kochany, jak zeszlo 10 sztuk w 2 dni bo zaczelo sie o tym gadac na forum, to chyba jednak sie rzucili?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Voitas

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6230 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 15:54:44 »
Nie chcę robić wydawcy pod górkę, bo sam ochoczo wspieram, ale ... jakby ktoś chciał używkę limitki Brygady to zapraszam na priv :)

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6231 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 19:37:29 »
no trojka zmienia perspektywe na historie - mialem plan by wydac razem z artbookiem w srodku, zeby wielkosc byla taka sama

dodam tylko ze fernandez tak napisal 1 i 2 ze stanowia calosc a trojka na nowo definiuje opowiesc
zaluje  ze nie poczekalismy na trzeci tom, ale jakby sie ktos wahal da sie brygade czytac majac tom 1 i2 no i dobrze sie bawic kminac co i jak :)
Jeśli wydacie trójkę z artbookiem, to czego tu żałować, że będziemy mieli artbook? Teraz to już musisz to wydać, bo się napaliłem. :D

no brygady mam wiecej znacznie wiecej niz bezprawia ;)
szkoda mi... ale poki co daleki temat, ale zerowy chyba nie
Kasia mnie przekonuje, ze zyski przeznaczyc na konczenie historii :)
Trafia to do mnie - zobaczymy :)
Widzę, że Kasia jest czymś w rodzaju geniusza, IQ 537.
Poza tym jeśli zapowiecie kolejne tomy Bezprawia i Brygady, to wymiecie zalegające.

Ps. A Kasia by nie chciała zadzwonić do Taurusa i sprzedać dobrego pomysłu? ;)

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6232 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 19:42:50 »
Dokanczanie serii to swietny pomysl, tylko pamietajcie o odpowiednio niskich nakladach by wam nie zalegalo potem. Lepiej dac wieksza cene niz sie przejechac i spalic temat dokanczania serii na kolejne lata.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online Martin Eden

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6233 dnia: Śr, 01 Luty 2023, 21:45:09 »

Ps. A Kasia by nie chciała zadzwonić do Taurusa i sprzedać dobrego pomysłu? ;)

Taurus i przedstawicielka innego wydawnictwa to ryzykowny biznes. Zaraz by dostała odznakę "wrednej baby ze Studia Lain".

Offline Archie

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6234 dnia: Cz, 02 Luty 2023, 00:04:15 »
no tak, bez dodruku 1 trudno bedzie to kontynuowac
ale musimy poczekac na ciut lepsze czasy - bo ceny skacza gora dol jak poje...ne
Jest szansa na 3 tom Mrocznych Sędziów w drugim/trzecim kwartale 2023?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Horyzont Snu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6235 dnia: Cz, 02 Luty 2023, 01:39:25 »
Na fali hype'u kupiłem Metronom, zanim zniknął. Męczę go i męczę, zmęczyć nie mogę. Catamount już do mnie jedzie, dzisiaj pewnie wyciągnę z paczkomatu. O Metronomie napiszę kilka słów, teraz jednak przypomnę trochę już zapomnianego, a wciąż dostępnego Sticklebacka. Taką notatkę zostawiłem na LC, chwilę po lekturze, wczesną jesienią 21r.



Stickleback - z ang. ciernik, ryba, przed płetwą grzbietową ma serię wystających kolców.

Taki też jest tytułowy bohater. Pokraczny, zdeformowany staruch. Władca londyńskiego półświatka. Złośliwy, zgorzkniały i cyniczny. Trochę Joker, trochę Pingwin epoki wiktoriańskiej.

Jedyny do tej pory wydany przez Studio Lain album pt. "Chwała Anglii" zawiera dwie przedstawione w groteskowej stylistyce historie. "Matka Londyn" i "Chwała Anglii". Poznajemy zatem detektywa Valentine'a Bey'a i asystującego mu, niezłomnego sierżanta Leonarda Chippsa. Po przeciwnej stronie barykady czyha Stickleback. Rechocząc złowieszczo, snuje zbrodnicze plany. Trudno też przeoczyć jego gang, wściekłą bandę degeneratów - dysponującego umiejętnością podpalania Gorącego Jacka, obdarzonego olbrzymią siłą Czarnego Boba i sadystycznego szamana Tongę. W drugiej linii, kroku kompanom dotrzymują Pan Tickle, Panna Scarlet i Gej John.

Blurb okładkowy wielkimi literami głosi: "Steampunk wymieszany z Lovecraftem". Jest w tym trochę prawdy, ale tylko trochę. To steampunk w bardzo uproszczonym wydaniu, a Lovecraft zdecydowanie mocniej manifestuje wpływy w "Chwale Anglii". Pojawia się w niej bowiem tajemniczy emisariusz - wysłannik przedwiecznego boga. Śniącego, snem objawiającego swą wolę, wszystkim zdolnym dosłyszeć dobiegający z nieskończonej pustki głos.

Poza głównym wątkiem, z Lovecraftiańskim pozdrowieniem oko do czytelnika puszczają Abdul Alhazred i Shoggoth. Uważny obserwator w antykwariacie Desa Kinviga, dostrzeże także słój zawierający coś wyglądającego zupełnie jak facehugger z serii Obcy/ Aliens.

Stickleback trochę zawodzi fabularnie. Dwie proste opowiastki nie zapadają w pamięć. Przeszłość tytułowego bohatera nie została ujawniona, a szkoda ponieważ pochodzenie Ciernika ma potencjał i zadatki na dobrą opowieść. Dowiedziałbym się też chętnie czegoś więcej o Gorącym Jacku, Czarnym Bobie i Tondze, którzy jak na razie stanowią tylko tło. Bey i Chipps natomiast nie wzbudzają żadnych emocji, bez względu na zwroty akcji, pozostawali mi zupełnie obojętni. Czarne charaktery grają pierwsze skrzypce, a ze wstępu Iana Edgintona wynika że tak właśnie miało być.

Graficznie jest lepiej niż fabularnie. Styl bardzo charakterystyczny - groteskowy, karykaturalny i przerysowany, jak sam Stickleback. Nie jestem wielkim fanem takiej konwencji. Nie sądzę też abym miał do tego tomu kiedykolwiek powrócić. Zarówno ze względu na braki narracyjne, jak i średnio przekonujące mnie ilustracje. Kontynuację jeżeli tylko zostanie wydana, zapewne zakupię, jednak bez zbytniego entuzjazmu.

Na Sticklebacka zwrócić uwagę mogą wielbiciele Hellboya, Ligi Niezwykłych Dżentelmenów czy Absaloma, chociaż wg. mnie nasz bohater plasuje się za wymienioną trójką. Trzeba jednak przyznać że nie miał do tej pory okazji, by szerzej rozwinąć skrzydła przed polskim czytelnikiem. Rywalizacja jest więc nierówna.

Podsumowując - solidne stany średnie.   

W skali szkolnej 4/6.

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6236 dnia: Cz, 02 Luty 2023, 07:36:21 »
@Horyzont Snu
Zgadzam się, że Stickelback to dobra pozycja. Jest tam duży potencjał i z największą przyjemnością przeczytam kolejne części, aby dowiedzieć się co dalej.
No i graficznie bardzo ciekawe. Artysta znany mi, a jednak zaskoczył mnie tutaj techniką wykonania. Świetny!
Kupujcie, bo warto. Kolejne części czekają na wydanie ;D

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6237 dnia: Cz, 02 Luty 2023, 10:09:46 »
Stickelback i Absalom nie są oczywiście tak dobre jak Liga Niezwykłych Dżentelmenów i Hellboy (no bo co jest tak dobre jak one?), ale to dobre komiksy z fajnym brytyjskim mrocznym klimatem. Wolałbym sto razy przeczytać ich kontynuacje niż te wszystkie serie sci-fi typu Sha, Zaya i Metronom. To kiedyś wyróżniało Studio Lain, że mieli te brytyjskie klimaty w swojej ofercie. Komiksy młodego Alana Moore'a i klimatyczne mroczne dzieła o Londynie podobne do Ligi i Hellboya. Do tego celtycki Slaine i historie z uniwersum Dredda ciekawsze niż to co wydał Ongrys w Aktach. Kiedyś to było. :D

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6238 dnia: Cz, 02 Luty 2023, 10:34:32 »
Spokojnie, to wszystko dzieje sie tylko po to, by ukazał się Nemesis. :p
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6239 dnia: Cz, 02 Luty 2023, 10:53:13 »
Stickelback i Absalom nie są oczywiście tak dobre jak Liga Niezwykłych Dżentelmenów i Hellboy (no bo co jest tak dobre jak one?), ale to dobre komiksy z fajnym brytyjskim mrocznym klimatem. Wolałbym sto razy przeczytać ich kontynuacje niż te wszystkie serie sci-fi typu Sha, Zaya i Metronom. To kiedyś wyróżniało Studio Lain, że mieli te brytyjskie klimaty w swojej ofercie. Komiksy młodego Alana Moore'a i klimatyczne mroczne dzieła o Londynie podobne do Ligi i Hellboya. Do tego celtycki Slaine i historie z uniwersum Dredda ciekawsze niż to co wydał Ongrys w Aktach. Kiedyś to było. :D

i studio lain klepalo wtedy bide ;)
zartuje :)
caly czas beda w ofercie 2000ad - pokazalem liste do wydania ;)
w tym roku slaine i sinister i dexter - co pan narzekasz ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień