Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552229 razy)

donKiszot i 14 Gości przegląda ten wątek.

Offline Róbmy Dobrze

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6015 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:31:48 »
Mam zarezerwowane 10 egzemplarzy standardowej okładki „Sha”, tu można zamawiać.

Róbmy Dobrze to internetowy sklep z komiksami, fanpejdż na Fejsie i kanał na YouTube, na którym rozmawiam z twórcami i wydawcami komiksowymi.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6016 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:33:51 »
Zgadza się, plus z mojego doświadczenia wynika, że ludzie prędzej zapłacą sumaryczną wyższą cenę ale w ratach, niż jako jednorazowy zakup. Podawałem kiedyś przykład - nawet w tym wątku - dotyczący Gideon Falls.

Gideon moze nie obrazowac sytuacji bo pamietajmy ze wpierw ukazywal sie pojedynczo a dopiero potem calosc w jednym tomie
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6017 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:53:44 »
Skoro sprzedajecie tak z 80% nakładu w gildii to może zaproponować im żeby jeden użytkownik mógł kupić tylko jeden tom, chociaż tutaj też mogą zakładać multikonta żeby to ominąć. Numerowane egzemplarze i prawo pierwokupu to też jakaś opcja.
Serio proponujesz małemu wydawcy, który sprzedaje nędzne 750 egzemplarzy danego produktu (i to tylko dlatego, że właśnie jest tylko 750, bo się ludzie boją, że im wykupią i kupują od razu lub kupują, choć normalnie ich ten komiks nie interesuje, bo działa tutaj tak zwane poczucie straty), żeby zakazał zakupu większej ilości egzemplarzy? Przecież o to chodzi w biznesie, żeby sprzedać jak najwięcej.
Kiedyś było tak:



Chwilowo Lain ma dobry flow i niech ludzie kupują nawet dla zarobku. Będzie kasa na wydanie tych wszystkich zapowiedzianych albumów. :) Rynek i tak to wkrótce zweryfikuje, za dużo będzie tych komiksów wyprzedanych w kilka dni, ceny spadną i kupujący na sprzedaż zostaną z ręką w nocniku. Przecież Lain nagle nie zaczęło wydawać lepszych komiksów niż te, które kiedyś schodziły słabiej. Ile komiksów można kupić ze strachu, że zabraknie? :)
Komiksy nie sprzedają się w 5 sekund, bo ktoś ustawił snajpera jak na Allegro, wiadomo dużo wcześniej, że danego dnia od 12 będzie i każdy ma te kilka dni, żeby kupić, jeśli naprawdę chce. :) Na spokojnie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:55:34 wysłana przez Death »

Offline Brzon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6018 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:58:04 »
Wariant B. Inaczej stracicie bo wiele osób po przeczytaniu 1 tomu może zrezygnować z zakupu 2 tomu 8)

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6019 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:59:45 »
@Death

Pytanie było co zrobić przy dzielonej sprzedaży żeby osoba kupująca tom 1 nie została wykiwana przez ludzi którzy zakupią sobie np 10 tomów nr dwa. I to nie ja na to wpadłem tylko wydawca zastanawia się nad problemem, więc nie wiem o co Ci chodzi.

Offline Nowicjusz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6020 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 14:02:53 »
A ja optuję za dwoma tomami oddzielnie, bo nie każdy da radę na jeden raz tyle wydać na jeden komiks, a każdy przecież kupuje też od innych wydawców komiksy.
Myślę że ci co będą zainteresowani tym dziełem to i tak będą pilnować terminu wydania drugiego tomu, a  te kilka/kilkanaście sztuk co kupi jakiś Janusz celem zarobku to trudno , zawsze tak jest że ci co się spóźnia to  trzeba drożej odkupić, jak nakład znika. Sam tak miałem parę razy i pewnie inni też tak mieli jeśli mocno zależało na jakimś konkretnym tytule.

Offline volker

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6021 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 14:08:55 »
To zrobić tak ci co kupią  tom 1, dostają unikalny kod na kupno 2 tomu do zrealizowania przez powiedzmy 2 tygodnie od rozpoczęcia kolejnej przedsprzedaży. W te 2 tygodnie w przedsprzedaży mogą uczestniczyć tylko jak się ma kod.
Po dwóch tygodniach kod traci ważność.
Pozostałe 2 tygodnie przedsprzedaży mogą już kupować wszyscy.

Offline Pinto

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6022 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 14:12:05 »
Wariant B.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6023 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 14:15:11 »
Jeśli będę brać ten komiks (jeszcze nie wiem czy chcę), to też wolałbym wszystko naraz. Zamiast wydać połowę kasy w maju i drugą w czerwcu wkładasz przygotowaną połowę kasy w maju pod figurkę Batmana na półce i nie ruszasz aż w czerwcu wychodzi zbiorcze. Wtedy wyciągasz, dokładasz drugie tyle i kupujesz w czerwcu całość. :) Lain może wydać całość w czerwcu i wtedy całość powędruje do każdego kupującego. :)

Pisałem Wam kiedyś anegdotkę o Egmoncie, który wydał kilkanaście lat temu Świat Edeny i sytuacji w Empiku? Wydali ten komiks w dwóch albumach, ale razem i były połączone tylko folią. Na każdym z tomów była nadrukowana cena 170 zł bez dopisku, że to za komplet. Wchodzę do Empiku na wrocławskim rynku i widzę, że są tylko dwa drugie tomy, ale bez jedynek. A wiadomo jak to jest z folią w Empiku, tym bardziej wtedy jak jeszcze były tam kanapy. Zapytałem sprzedawcy, który akurat stał obok gdzie są pierwsze tomy, bo to przecież komplet. A on sprawdził w kompie, że sprzedali. Znalazły się 2 osoby, które wyłożyły 170 zł za połowę komiksu. W tamtych czasach 170 to była kosmiczna kwota nawet za całość, a oni kupili za tyle pół komiksu .

Offline Shinue

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6024 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 15:13:35 »
wariant b

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6025 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 15:23:14 »
Gideon moze nie obrazowac sytuacji bo pamietajmy ze wpierw ukazywal sie pojedynczo a dopiero potem calosc w jednym tomie
Ja mówię bardziej o barierze psychologicznej i odnoszę się do dyskusji na kanale Sylwka, gdzie 4 osoby rozmawiały o wydaniu Gideon Falls i 3 z nich uznały, że wadą wydania 1 tomowego jest wysoka cena, a ta cena za wydanie 6 tomowe była wyższa i w nie było to podniesione (okładkowo 319 vs 370). Nie jest to nic dziwnego, są całe badania naukowe na podobne zjawiska. Takich sztuczek jest więcej, znane wszystkim 99,99 będzie postrzegane jako wyraźnie tańsze niż 100,00. No i tak samo działają te okładki limitowane, ludzie rzucają się na wszystko co ma w nazwie "limitowany" albo "promocja", psychologia panie ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Styczeń 2023, 15:38:59 wysłana przez Zwirek »

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6026 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 15:28:12 »
Ja zdecydowanie wolę wariant B.

Offline wojtast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6027 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 15:33:59 »
To zrobić tak ci co kupią  tom 1, dostają unikalny kod na kupno 2 tomu do zrealizowania przez powiedzmy 2 tygodnie od rozpoczęcia kolejnej przedsprzedaży. W te 2 tygodnie w przedsprzedaży mogą uczestniczyć tylko jak się ma kod.
Po dwóch tygodniach kod traci ważność.
Pozostałe 2 tygodnie przedsprzedaży mogą już kupować wszyscy.

Ja mam wrażenie, że to trochę zawracanie dupy i jakaś tam dodatkowa logistyka/organizacja po stronie wydawcy/sklepu/kupującego.
Każdy się boi, że zabraknie tomu nr 2. Nie wiem, ja bym się bał osobiście, że to wbrew pozorom pierwszego tomu zabraknie, a drugi by zalegał jak to zwykle bywa w takich przypadkach.

Online stab

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6028 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 15:39:18 »
@Studio Lain

A nie dałoby rady w kooperacji z gildią zrobić jakiegoś preordera na powiedzmy 4 miesiące naprzód?
Wy wiecie jakie będzie realne zapotrzebowanie na produkt (jaki nakład), macie kasę na drukowanie (z opłaconych preorderów), klienci są zabezpieczeni bo zamawiali i płacili w gildii.

W w ogóle to opcja b :)

Offline Rodrigues

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #6029 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:05:38 »
Wolałbym opcję B, chociaż dla Was Lainy to będzie niesamowity eksperyment. Tutaj już nie pójdzie tak szybko jak z Batonem.