Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552050 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

Online Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5850 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 21:41:09 »
Jedyne co to potwierdza, to że nie masz racji - inwestowanie w komiksy nadal może być dobrą inwestycją.
To zamiast pisać rady, niech Pan inwestor z 25 letnim doświadczeniem, pochwali się w jakie komiksy zainwestował i z jakim zyskiem. Jeśli w żadne, to rzeczywiście na tym możemy poprzestać.

Online Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5851 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 23:34:20 »
@studio_lain

W Sha też będą wszystkie warianty okładkowe jako dodatki w środku? (wydaje mi się, że pytałem o to przy Catamount, a tutaj jeszcze nie ;) Tyle ostatnio wydajesz, że idzie się pogubić ;) ).

Offline vision2001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5852 dnia: Nd, 22 Styczeń 2023, 23:52:47 »
@studio_lain

W Sha też będą wszystkie warianty okładkowe jako dodatki w środku? (wydaje mi się, że pytałem o to przy Catamount, a tutaj jeszcze nie ;) Tyle ostatnio wydajesz, że idzie się pogubić ;) ).

na obecna chwile zadnej w srodku nie ma

ale nie wiem jak bedzie ostatecznie

Ale w miedzyczasie moglo sie cos zmienic.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5853 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 00:08:26 »
Nie, nie jest. Podobnie jak np. zakup srebrnej czy złotej monety to nie jest hazard. Element losowości tutaj jest minimalny - zawsze istnieje szansa, że przylecą kosmici i złoto stanie się bezwartościowe. Ale to już bardziej prawdopodobne jest, że przyjdzie wojna ze wschodu i banknoty morawieckiego staną się bezwartościowe.

Jeżeli porównujesz "inwestycję" w komiks ze złotem, które jest w obrocie od tysięcy lat albo nawet z walutami, które jednak funkcjonują jakieś sto lat (w obecnej formie) i o których upadek trzeba się jednak trochę postarać na poziomie państwowym to naprawdę masz dziwne podejście do inwestowania.
Proste pytanie: wpakowałbyś majątek (ale majątek, a nie jakieś durne 10k PLN) w komiksy? Które mogą się nie sprzedać wydawcy, które mogą dostać dodruk albo które mogą okazać się słabsze niż piszą recenzenci?
Sorry, ale dla mnie w polskich warunkach to są inwestycyjne odmienne stany świadomości.

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5854 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 10:32:24 »
Masz jakiś przykład takiej oferty zakończonej sprzedażą?

Tylko własne rozeznanie i doświadczenie, ale za jakiś czas odpakuję mojego Button Mana i przeczytam. Jak nie będzie efektu wow, to wyląduje na Allegro i z pewnością dostanę za niego 200 albo i 250.

Przykładowo, Sarię w okładce limitowanej kupiłem za 90 zł, sprzedałem za ponad 150 zł (a i tak miałem dużo niższą cenę od innych ofert, które były powyżej 200-250) odejmując prowizję zarobiłem na czysto 50 zł. Przekładając to na Button Mana, bez problemu za 220 pójdzie.


i jeszcze odnośnie dyskusji "inwestycyjnej".

plast ma rację. Przy czym konieczna jest znajomość rynku i tego co się wyprzedaje i jak szybko jest dodrukowane. Np. NSC czy Mucha Comics w ogóle nie ma sensu. Tylko trzeba wybierać w co się wkłada pieniądze, wiedząc co się wyprzeda, a nie kupować po uważaniu albo np. według własnych upodobań.
Powyższy przykład Sarii jest najlepszym dowodem. Dlatego pytanie, czy wpakowałbyś majątek w komiksy (pomijając fakt, że to bezsens, bo trzeba zakładać każdy scenariusz, więc inwestowanie całego majątku w cokolwiek, także w złoto, jest bezsensu. Inwestować można, ale tylko pewną część majątku.) nie wiedząc o dodruku, nie wiedząc czy się sprzeda, jest bezprzedmiotowe. Inwestujesz wtedy, gdy wiesz, że się sprzeda, albo że dodruku nie będzie przez dłuższy czas. Natomiast podstawowym problemem (dla którego ja tego nie robię) jest brak miejsca na składowanie komiksów. Przy chęci inwestycji na większą skalę, nie da się tego robić w mieszkaniu ani nawet małym domu.


Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5855 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 11:23:20 »
zeby nikt potem nie mowil, ze nie zostal ostrzezony ;)

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Nowicjusz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5856 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 11:36:03 »
U mnie pełna gotowość, odliczam😉
Obstawiam że limitka z kapłanem zejdzie w 2 dni😃

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5857 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 11:40:26 »
no dobra to co - kto sie zaklada i o co? ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Nowicjusz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5858 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 11:43:13 »
no dobra to co - kto sie zaklada i o co? ;)
Ja 😃ze limitka z kapłanem góra w dwa dni wyprzeda się
O co? O kolejny komiks Studia Lain😉

Offline eyesore

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5859 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 11:49:41 »
Tez obstawiam okładkę A że pójdzie jako pierwsza, do czwartku max (może nawet środa).

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5860 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 12:04:33 »
Zamówiona regularna.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5861 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 12:05:04 »
Ja 😃ze limitka z kapłanem góra w dwa dni wyprzeda się
O co? O kolejny komiks Studia Lain😉

okej stoi - czyli ze limitki a nie bedzie do czwartku

ja natomiast obstawiam, ze pierwsza zejdzie w gildii regularna
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline plast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5862 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 12:08:28 »
Wariant "A" zakupiony, i co najmniej 2 osoby, które znam (a których nie ma na tym forum), też chcą "A", więc powyższy zakład może być interesujący %)


Offline volker

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5863 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 12:10:16 »
Ja zamówiłem regularną. Dla mnie najładniejsza z proponowanych,  a to się liczy najbardziej.

Offline laf

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5864 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 12:12:24 »
ja natomiast obstawiam, ze pierwsza zejdzie w gildii regularna
Nie ma takiej opcji  :P. Jeszcze żadna regularna okładka Waszego komiksu nie wyprzedała się szybciej niż okładki limitowane. Chociaż w przypadku Sha najfajniejsza jest właśnie regularna, ale podejrzewam, że największy hype będzie na limitkę A.
Powodzenia w sprzedaży  :)