Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551721 razy)

0 użytkowników i 37 Gości przegląda ten wątek.

Offline plast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5580 dnia: Pt, 13 Styczeń 2023, 22:03:10 »
Wygląda na to, że Catamount już całkowicie wyprzedany w Gildii. Na ponad 2 tygodnie przed premierą, w ciągu 4 dni przedsprzedaży - chyba rekord
https://www.gildia.pl/komiksy/548897-catamount-wydanie-zbiorcze

Pogratulować :)

Ale jednocześnie ciekawe ilu skalperów kupiło, jakby nie było znajdą się tacy co odkupią po 300.

Offline Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5581 dnia: Pt, 13 Styczeń 2023, 22:28:30 »
E tam skalperzy. Fani limitowanych okładek :) Muszą każdą obejrzeć na żywo i te co nie podejdą odsprzedadzą ;)

Offline wojtast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5582 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 00:58:56 »
Dla mnie na pewno wpadnie regularna, bo jest w miarę zbliżona do tej, o którą prosiłem :) (chociaż chyba minimalnie gorsza)

To ja poproszę jakąś 'z cycem' jeśli można wyrazić swoje propozycje :)
np:



Btw, Ten napis Sha może da radę trochę mniejszy zrobić? ;)
Ale niebieska tez mi się podoba...Czuję kolejny dubel ;D

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5583 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 08:38:05 »
Pogratulować :)

Ale jednocześnie ciekawe ilu skalperów kupiło, jakby nie było znajdą się tacy co odkupią po 300.

Przygladalem sie temu przy batonie to jest zjawisko maryginalne - serio
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5584 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 08:39:48 »
Dla mnie na pewno wpadnie regularna, bo jest w miarę zbliżona do tej, o którą prosiłem :) (chociaż chyba minimalnie gorsza)
 

Btw, Ten napis Sha może da radę trochę mniejszy zrobić? ;)
Ale niebieska tez mi się podoba...Czuję kolejny dubel ;D

Nie zawsze mozemy ingerowac w kompozycje planszy wszystko trzeba ustalac z autorami a to potrafi trwac wieki
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5585 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 09:15:12 »
Wygląda na to, że Catamount już całkowicie wyprzedany w Gildii. Na ponad 2 tygodnie przed premierą, w ciągu 4 dni przedsprzedaży - chyba rekord
https://www.gildia.pl/komiksy/548897-catamount-wydanie-zbiorcze

Powiem tak jak trend sie utrzyma to wydam wam nemesiss od razu w trzech tomach w slipcasie i nakladzie 600 sztuk - bedzie nas na taki wywalony w kosmos i drogi produkt stac. Przy dzisiejszych cenach cena okladkowa jakies 400 zl za tysiac stron.  Fajny pomysl? Bo inaczej tego nie widze.
« Ostatnia zmiana: So, 14 Styczeń 2023, 09:19:34 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online Ty_draniu

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5586 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 09:22:36 »

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5587 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 09:31:02 »
I bardzo dobrze. Ja bym już chciał kupować tylko grubasy typu 7 żywotów Krogulca, Moonshadow, integral Gideon Falls, integral Binio Billa, grube Donżony, zbiorcze Catamount i Button Man... I tak prawie zawsze czekam z czytaniem aż będzie całość lub przynajmniej znaczna ilość danej serii, a kupuję na bieżąco. Chude komiksy są absurdalnie drogie. Lepiej kupić 2 grube w każdym miesiącu i mieć całość tych dwóch serii za kilkaset złotych niż w każdym miesiącu kupować 1 zeszyt z tej serii, 1 z tamtej itd. po czasie mając dokładnie taką samą ilość tych serii wydając absurdalne kwoty na zeszyciki. Najlepsze, że widać po sprzedaży jak dobrze się to przyjęło. Donżony drugi i trzeci dodruk, grubasy z Lain szybka sprzedaż, Lost in Time też jedzie na pełnej, czyli dobrze schodzą, Szymon miał obawy co do ceny Binio Billa, a ten poszedł szybciej od własnego cienia. Ludzi nie stać na tanie komiksy.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5588 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 09:34:08 »
Powiem tak jak trend sie utrzyma to wydam wam nemesiss od razu w trzech tomach w slipcasie i nakladzie 600 sztuk - bedzie nas na taki wywalony w kosmos i drogi produkt stac. Przy dzisiejszych cenach cena okladkowa jakies 400 zl za tysiac stron.  Fajny pomysl? Bo inaczej tego nie widze.
Zarabisty. A ile ten trend jeszcze musi sie utrzymac? :p
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5589 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 09:35:41 »
I bardzo dobrze. Ja bym już chciał kupować tylko grubasy typu 7 żywotów Krogulca, Moonshadow, integral Gideon Falls, integral Binio Billa, grube Donżony, zbiorcze Catamount i Button Man... I tak prawie zawsze czekam z czytaniem aż będzie całość lub przynajmniej znaczna ilość danej serii, a kupuję na bieżąco. Chude komiksy są absurdalnie drogie. Lepiej kupić 2 grube w każdym miesiącu i mieć całość tych dwóch serii za kilkaset złotych niż w każdym miesiącu kupować 1 zeszyt z tej serii, 1 z tamtej itd. po czasie mając dokładnie taką samą ilość tych serii wydając absurdalne kwoty na zeszyciki. Najlepsze, że widać po sprzedaży jak dobrze się to przyjęło. Donżony drugi i trzeci dodruk, grubasy z Lain szybka sprzedaż, Lost in Time też jedzie na pełnej, czyli dobrze schodzą, Szymon miał obawy co do ceny Binio Billa, a ten poszedł szybciej od własnego cienia. Ludzi nie stać na tanie komiksy.

Wiesz dedzie to tez sposob na unikniecie prawa serii. Czyli puerwszy tom schodzi a nastepne nie bo nie ma tomu 1

Dlatego zastanawiam sie czy podobnie nie zrobic z CE i sprzedawac komplet od razu wtedy zamiaat 2 tomow moze 3 zeby sie wygodniej czytalo. No kmnire to bo nue chce by ktos kupil np 1 a nie dostal 2 i odwrotnie
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5590 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 09:38:11 »
Dokładnie tak. To ma same plusy.
Oczywiście jest parę osób, które twierdzą, że lubią kupić pierwsze tomy i zobaczyć czy dana seria im się spodoba, ale potem kończą na wysypisku Taurusa, który znowu im wyda kilka "jedynek".

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5591 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 09:38:21 »
Zarabisty. A ile ten trend jeszcze musi sie utrzymac? :p

Powiem ci tak zobaczymy co z CE bedzie to nasz najwiekszy projekt, jak sie obroni to mysle ze zdecyduje sie na nemesiss kocham ten komiks chce go wydac w Polsce
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5592 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 10:01:01 »
Wiadomo, też wolę integrale, im grubsze tym taniej wychodzą. Problem w tym, że nowy czytelnik prędzej sięgnie po coś taniego i cienkiego niż po grubasa za parę stów. Ale póki są i takie i takie, jest ok. Gorzej jakby zostały tylko grubasy, bo to idealny sposób na betonowanie rynku. Nemesis oczywiście biorę, bez wątpliwości.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5593 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 10:09:07 »
Ten mityczny nowy czytelnik i tak nie kupi w księgarni Ter, Aristophani czy innego On Mars za 65 zł. Zawsze jest ta sama gadka o nowych czytelniach. Gdzie oni są? :)
Jeśli widzę na forum lub na grupie facebookowej kogoś kto faktycznie napisał, że cześć, jestem nowy, zbieram komiksy od 3 miesięcy, wróciłem po 20 latach, to pokazuje półkę, a tam 70 albumów kupionych w te 3 miesiące w tym amerykańskie grubasy z Egmontu, Donżony i inne cegłówki. Nie wierzę w nowego czytelnika, który kupuje 48-60 stronicowy europejski zeszycik za 6 dych, a nie 7-tomowego krogulca za 200, bo pierwszy kosztuje niby mniej. Jeśli ktoś teraz wchodzi w komiksy i to jeszcze europejskie, a nie superhero, bo lubi filmy Marvela, to ma pieniądze.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5594 dnia: So, 14 Styczeń 2023, 10:12:21 »
Ten mityczny nowy czytelnik i tak nie kupi w księgarni Ter, Aristophani czy innego On Mars za 65 zł. Zawsze jest ta sama gadka o nowych czytelniach. Gdzie oni są? :)

No tego nie, bo to jest absurdalnie drogie. Ale Asteriksa, Thorgala czy nawet Wydział 7 może kupi, nie wiem. Jak zwykle zresztą, nie mamy żadnych danych, tylko możemy sobie gadać o tym, co nam się wydaje. Mimo wszystko wydaje mi się, że nowi czytelnicy cały czas napływają z jakiegoś powodu.