Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551800 razy)

0 użytkowników i 27 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5415 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 09:52:51 »
Trudno powiedzieć, raczej nie. Mam takich, co dostają je za darmo i w ten sposób jakąś tam kolekcję sobie uzbierali, ale to raczej wyjątek od reguły :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5416 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 10:14:01 »
Widzę, że limitki już niedostępne na Gildii :P

Offline licinus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5417 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 10:22:18 »
Zdecydowanie wyprzedały się szybciej niż u Buttona ;D

Offline hansior

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5418 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 10:24:56 »
No i właśnie dlatego, że był hype, a nie było co kupić, Hachette i Egmont wyszli z ofertą do spragnionych po obejrzeniu filmów.
I tak, ja to pamiętam, byłem z grupką znajomych nahajpowany po filmach na komiksy, ale nie było właśnie co czytać.

Ja pamiętam dużo ludzi, jak Ty nakręconych na kolekcjonowanie - nie na samo czytanie - po kolekcji Marvela pojawiających się nagle na forum Gildii.

To wytłumacz czemu przykład Sandmana jest dobry? Bo sam TK mówił o bardzo dużym popycie na komiks, poprzez serial, a tom 6 który wyszedł 27 lipca od jakiegoś czasu jest wyprzedany, wcześniejsze również.

Sandman to dobry przykład na to, jak rynek się obudził po wyjściu kolekcji. Dodruk pojawił się rok po jej pojawieniu się. Cały czas mówię o drugim wydaniu.
Ty podając przykład Sandmana próbujesz dowieść, że komiksy i seriale mają wpływ na zainteresowanie komiksem. Ale mówisz o czasach obecnych. A tu już zszedłeś na offtop offtopa. My nie dyskutujemy o tym, czy seriale i filmy mają wpływ na kupowanie komiksów. Rozmawiamy o tym, co pobudziło rynek z marazmu, w jakim się znajdował.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5419 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 10:50:55 »
totem sie wyprzedal

pociagu zostalo okolo 30

regularna poszlo kolo 100
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5420 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 10:51:59 »
Czyli łącznie pierwszego dnia przedsprzedaży poszło 470/750? Dobrze liczę?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5421 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 10:53:48 »
no cos kolo tego
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5422 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 11:05:57 »
Ale jakby zwiększyć nakład, to paniki by nie było i sprzedaż by siadła? Bo to może być efekt batona.

Bądź tu mądry i wydawaj komiksy...

Offline Rodrigues

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5423 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 11:09:06 »
Mam nadzieję, że to określenie przyjmie się w publicystyce  ;D

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5424 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 11:10:04 »
button-fly effect

Offline FDH

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5425 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 11:11:51 »
Wow,ale tempo. Rzutem na taśmę kupiłem z  totemem😜.Miałem odpuścić,bo czytałem na tablecie dwie części i historia taka sobie, rysunki przyznaję że fajne,ale przeczytałem  tutaj w jakim tempie się sprzedaje i złamałem się😭To wszystko wasza wina😜

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5426 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 11:31:09 »
Ja pamiętam dużo ludzi, jak Ty nakręconych na kolekcjonowanie - nie na samo czytanie - po kolekcji Marvela pojawiających się nagle na forum Gildii.
I robiłeś wśród nich ankiete co sprawiło, że zdecydowali się na kolekcję i czy oglądali filmy Marvela? No właśnie, więc to co mówisz w żaden sposób nie podważa mojej tezy.

Sandman to dobry przykład na to, jak rynek się obudził po wyjściu kolekcji. Dodruk pojawił się rok po jej pojawieniu się. Cały czas mówię o drugim wydaniu.
To o której ty teraz kolekcji mówisz, bo chyba o czymś innym rozmawiamy.
Ty podając przykład Sandmana próbujesz dowieść, że komiksy i seriale mają wpływ na zainteresowanie komiksem. Ale mówisz o czasach obecnych. A tu już zszedłeś na offtop offtopa. My nie dyskutujemy o tym, czy seriale i filmy mają wpływ na kupowanie komiksów. Rozmawiamy o tym, co pobudziło rynek z marazmu, w jakim się znajdował.
Ale to powiązane, ponieważ filmy wpływają na zainteresowanie komiksem, bo boom jaki wywołał film Avengers ruszył kulę śniegową.
filmy superhero > komiksy superhero (w tym kolekcje) > inne komiksy
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline eyesore

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5427 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 11:40:09 »
no cos kolo tego
Czyli w sumie juz wydanie się zwróciło, może pomyśl jednak nad zwiększeniem nakładu "podstawki" z kolejnymi pozycjami?
Chciał bym kupić ale teraz jest lekko spłukany i myślę że dopiero w lutym mi sie uda ale czuję że będzie po ptakach...  >:(

Offline hansior

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5428 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 11:43:52 »
@Szekak, miałem skończyć offtopa i pokusiłem się jeszcze o jednego posta, ale to na dłuższą metę nie ma sensu. Mi się wydaje, że nikt poza nami nie jest zainteresowany naszą dyskusją. Ja już sobie odpuszczam.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5429 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 11:51:14 »
Spoko, milego dnia.
Piękno jest w oczach patrzącego.