Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552283 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5190 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 15:00:29 »
Nie wydasz jakiegoś tytułu - źle
Wydasz - źle
Wydrukujesz za duży nakład - źle
Za mały - też źle

Zazdroszczę wydawcom odbioru ich wysiłków ;)

Offline LukCook

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5191 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 15:09:39 »
Nie rozumiem płaczu forumowiczów, którzy nie kupili BM. Od początku Arek był w 100% transparentny i informował na forum i fb, o premierze, popularności i kończącym się nakładzie. Komiks nie zniknął w przedsprzedaży i był powszechnie dostępny. Nie jest to pierwszy raz kiedy komiks od SL szybko znika. Kto nie kupił niech tylko ma pretensje do siebie.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5192 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 15:14:38 »
A ilu znasz takich, którzy mają pretensje do siebie? ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Rodrigues

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5193 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 15:23:34 »
Hint*

Pamiętajcie, że część kupujących Button Mana reklamowała swoje egzemplarze ze względu na ubicia narożników i porysowane okładki. Te egzemplarze zapewne ponownie pojawią się, ale z obniżoną ceną na stanowisku Gildii na najbliższych targach. Pytanie tylko kiedy i gdzie Gildia będzie się wystawiać.

* Jeżeli jesteś spekulantem ta informacja nie jest kierowana do Ciebie. Jak najszybciej o niej zapomnij.

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5194 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 16:47:02 »
A jak wnuczek się zapyta dziadku, a dlaczego ten Buttonman ma ubity róg? Będziesz mógł odpowiedzieć: A widzisz wnusiu to cała przygoda była, najpierw wydawca nie wydał ile powinien, później spekulanci i prywaciarze doszli do głosu, ale ja się nie poddałem pojechałem na targi książki namierzyłem stoisko SL i udało mi się ten ostatni egzemplarz zakupić. W lepszym stanie nie było także ciesz się z tego co jest i nie zadawaj głupich pytań.

Edit: Tyle spamowania na dziś, jako że to chyba najpopularniejszy wątek obecnie na forum - Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
« Ostatnia zmiana: So, 31 Grudzień 2022, 16:50:49 wysłana przez Dracos »

Offline plast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5195 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 17:40:56 »
Ja nie zdążyłem kupić, bo nawet nie wiedziałem, że to już wyszło (jakimś cudem miałem dodane w Gildii do schowka, ale bez powiadamiania o tym, że się pojawiło), a przed świętami człowiek zajęty innymi tematami niż śledzenie nowości, zresztą w życiu bym nie pomyślał, że wyprzeda się w 2 tygodnie z powodu zainteresowania lub małego nakładu lub obu tych rzeczy.

Pozostaje przypolować tam gdzie jeszcze jest szansa, że się pojawi i tyle, kupować za 300 od skalpera nie mam zamiaru, chętnie dam zarobić wydawcy, ale spekulantów nie trawię - prędzej poczekam 5 czy 10 lat aż kto inny wyda to ponownie skoro SL się nie kalkuluje, nie jest to towar z kategorii "przegrałeś życia jak tego nie masz".

Niemniej teksty "trzeba było śledzić" "każdy fan komiksu wiedział" "było dostępne całe dwa tygodnie" "wydawca lojalnie uprzedzał o małym nakładzie" itd. można sobie umieścić dokładnie w tym samym ciemnym smutnym miejscu co teksty "zmuszające" wydawcę do dodruku - mają tyle samo "sensu".

Również wszystkim najlepszego życzę i dorwania BM w normalnej cenie :)


Offline Lipa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5196 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 02:15:34 »
Czy dyskusja toczy się o tym, że komiks od momentu zapowiedzi, pre orderów był dostępny TYLKO miesiąc czasu?

Rozumiem kupno czegokolwiek innego, gdzie musisz nastawić budzik żeby to dostać, liczą się sekundy

Tutaj ktoś zwleka/czeka z zakupem, a później narzeka, użala się, że miał mało czasu, święta i ch.. wie co jeszcze

Jeszcze komu jak komu ale SL zarzucać cokolwiek, gdzie każda informacja jest podana z wyprzedzeniem to już szczyt żenady

Offline Randal63

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5197 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 03:40:56 »

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5198 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 12:36:52 »
Na allegro, z dnia na dzień, coraz więcej tego Button Mana.

https://allegro.pl/kategoria/komiksy-79413?string=button%20man&order=p

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5199 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 13:38:14 »
Witajcie w Nowym Roku na który zaplanowaliśmy do wydania aż kilkanaście komiksów.

W 2023 wchodzimy z bardzo wysoko ocenianym przez francuskich czytelników i krytykę westernem pt. Catamount. Benjamin Blasco-Martinez stworzył niezwykle przekonujący i w efekcie brutalny obraz Dzikiego Zachodu. Konflikty rasowe, terytorialne, bandytyzm, gwałty i śmierć są tu na porządku dziennym. To prawdziwy Dziki Zachód. Jednocześnie autor fantastycznie maluje także inny wymiar Ameryki z tamtych czasów. Piękne pejzaże, dzika przyroda, olbrzymie przestrzenie. Na tym tle brutalność człowieka jeszcze mocniej jawi się niczym koszmar na jawie.

Premiera koniec stycznia. Ponad 260 stron lektury! Historia zamknięta. Nakład 750 sztuk.
Nie przegapcie jednego z najwyżej ocenianych komiksowych westernów ostatnich lat. Tytułu wymienianego jednym tchem obok serii Bouncer i Undertaker. Poznajcie historię człowieka ocalonego przez kota.

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5200 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 13:49:49 »
Nakład 750 sztuk.
Nie przegapcie jednego z najwyżej ocenianych komiksowych westernów ostatnich lat.


Wydzieliłem co najważniejsze 8) Jeszcze podajcie kiedy przedsprzedaż na Gildii ruszy.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5201 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 13:50:37 »
Też pójdzie szybko pewnie, bo ludzie nauczeni Buttonmanem będą brać od razu :D

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5202 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 13:53:20 »
Myślę, że przedsprzedaż ruszy tak w czwartek, piątek. Kończę przygotowywać opisy itp. Cena powinno być w granicach 130 zł. Jak wiecie robię co mogę w tej kwestii. Nigdy wcześniej się nie targowałem, teraz muszę się tego uczyć. Mam nadzieję, że uda nam się utrzymać cenę.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5203 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 13:55:21 »
Też pójdzie szybko pewnie, bo ludzie nauczeni Buttonmanem będą brać od razu :D

znaczy znowu robimy zakład? ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5204 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 13:59:14 »
znaczy znowu robimy zakład? ;)

Haha, strzelam znowu 1,5 miesiąca od dnia premiery, jeśli chcesz z tym dealować to proszę bardzo :P