Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552220 razy)

donKiszot i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4950 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 14:27:06 »
Arek. Ja to chyba w styczniu nie bede mial czas przyjechac po zamowiony dla mjoe egzemplarz... no sorry...

spoko poczeka :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4951 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 14:28:56 »
Arek, moglbys uchylic rabka tajemnicy i napisac cos wiecej? Francuzi, Niemcy, Wlosi, Hiszpanie wydali i wydaja sporo rzeczy Corbena w tym takie bomby jak Den, Mutant World, Creepy Presents i inne. We Francji jakis miesiac temu wyszlo wznowienie Bloodstar i to w dwoch roznych wydaniach - limitowanym na mega wypasie i zwykle. Co stanelo na przeszkodzie aby wydawac Corbena w Polsce?

jak wiesz Dark Horse odswieza Dana i Mutantów - sam autor zablokowal wydawanie starszej wersji kilka lat temu
i teraz tak - DH nie ma praw na Europe, agencje maja, ale nie maja do pracy artysty ktory pliki odnawia i zrobilo sie pod gore :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4952 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 15:07:04 »
To faktycznie niezly kociol. Dzieki za odpowiedz.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline FDH

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4953 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 15:15:15 »
Kurde odswiezylem sobie ostatnio Marshall LAw i Last American
kurde musimy to wydac... no musimy :)
tylko czy ludzie przelkna ta surrealistyczna grafe :)
Nie znałem tego więc też pooglądałem i 🤩wow , żałuję że nie znam angielskiego,biorę oba.
Ale Kevin O'Neill miał petardę w łapie.Właśnie niedawno ,po informacji że zmarł ,zastanawiałem się co jeszcze narysował .Skoda że jest poza zasięgiem.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4954 dnia: Pt, 23 Grudzień 2022, 09:42:44 »
Pierwsza recenzja Button Mana. Od Maria Konopnicka czyta komiksy - ten swietny blog znajdziecie na feacebooku

Na szybko, bo przed świętami robota w rękach się pali i czasu na pisanie nie mam. Na czytanie też nie, ale wyrywając cenne minuty z paru godzin snu, w ostatnich dniach pochłonąłem ponad 300-stronicowego „Cyngla” (Button Man) wydanego przez Studio Lain

Jest to komiks wspaniały, choć specyficzny i zapewne nie dla każdego. Były żołnierz Harry Exton bierze udział w grze stworzonej przez bogatych i zepsutych gości, którzy bawią się w starożytnych Rzymian organizując współczesne igrzyska gladiatorów. Tyle, że walki nie rozgrywają się na arenie, lecz w przestrzeni publicznej, bywa, że  w miastach lub na ulicach, gdzie często giną przypadkowi ludzie. Możni tego świata obstawiają, przyjmują zakłady i zarabiają na swoich cynglach niemałe pieniądze.

Harry Exton jest takim Messim swojego fachu i jego wartość szybko rośnie. Co się wydarzy gdy zechce opuścić „grę”? Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, by się domyślić, że odzyskanie wolności będzie jeszcze trudniejsze niż rozwód ludzi połączonych macierzyństwem i kredytem mieszkaniowym.

Harry Exton jest jednak skuteczny i równie niebezpieczny jak Messi na polu karnym. Po drugiej stronie nie ma Wojciecha Szczęsnego i nikt nie jest w stanie go zatrzymać. Nie oznacza to jednak, że nie będzie musiał ponieść ofiar, a rozgrywka, która go czeka okaże się łatwa do rozstrzygnięcia.

W „Cynglu” nie ma wielkiej ekwilibrystyki fabularnej, sekwencja zdarzeń jest prosta jak przeładownie broni, a bohater to postać raczej jednowymiarowa, nie posiadająca większych rozterek. Owszem zabici powracają w snach, ale nasz Messi nie myśli o zmienie dyscypliny sportowej, a w drodze do emerytury jest konsekwentny i nie ogląda się na obietnice ZUS-u.

Komiks przekonuje przede wszystkim mrocznym klimatem i absolutnym mistrzostwem Arthura Ransona, który potrafi opowiadać obrazem jak mało kto. Nie śpiesząc się przy tym, nigdy nie idąc na skróty – piękne rozrysowując wszystkie starcia i nie pozostawiając niedopowiedzeń.

„Button Man” to dawka znakomitej rozrywki – porywające komiksowe „kino akcji”, obmalowujące mroczny świat, w którym życie ludzkie nie ma większej wartości, a litość i przebaczenie znaczą mniej niż pozbawiona smaku guma do żucia wypluta w miejskim szalecie.

Komiks ukazał się w trzech wersjach okładkowych. Najładniejsza jest ta regularna, więc kupiłem limitkę uznając, że wersję podstawową zdążę kupić nieco później. Okazuje się jednak, że już jej nie ma. Komiks rozchodzi się szybciej niż tyfus po slumsach. Łapcie więc ostatnie sztuki, bez względu na okładkowe wersje, póki jeszcze jest okazja, bo z dodrukami ze Studia Lain może być problem.

https://buycoffee.to/mariakonopnicka/
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4955 dnia: Pt, 23 Grudzień 2022, 11:47:40 »
ida swieta - bede dzis wiec mikolajem

chcecie cos wiedziec? dopytac?

moze cos zobaczyc z tytulow ktore planujemy? Np z Catamounta?
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Rodrigues

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4956 dnia: Pt, 23 Grudzień 2022, 11:53:01 »
Kiedy Sha?

Kiedy będziecie na jakiś targach?

 ;D

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4957 dnia: Pt, 23 Grudzień 2022, 11:55:44 »
Kiedy Sha?

Kiedy będziecie na jakiś targach?

 ;D

Sha planujemy na koniec lutego

Na targi od nas wybiera sie Kasia - bede dawal znac jak bedzie miec stoisko z naszymi gratami :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Klima

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4958 dnia: Pt, 23 Grudzień 2022, 11:56:32 »
Jest w końcu szansa na Xenozoic Tales? I kiedy jakiś Caza ? :D

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4959 dnia: Pt, 23 Grudzień 2022, 11:57:58 »
Znowu się pogubiłem. Zapodajcie proszę pełną aktualną listę komiksów, które powinny się ukazać ze Studia Lain.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4960 dnia: Pt, 23 Grudzień 2022, 11:58:40 »
Niestety mimo naszych starań w temacie dinozaurów panuje cisza...
Nie otrzymaliśmy mimo kilku prób odpowiedzi od wydawcy amerykańskiego

Caza - wydaje się tematem zamkniętym - licencje są kupione przez innych wydawców
na pewno na Kroniki - bo o nie się też staraliśmy
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4961 dnia: Pt, 23 Grudzień 2022, 12:02:48 »
Znowu się pogubiłem. Zapodajcie proszę pełną aktualną listę komiksów, które powinny się ukazać ze Studia Lain.

dedzie dla ciebie wszystko ;)

Catamount - styczeń
Sha - Luty
Bractwo Opali (roboczy tytuł) marzec

w kolejce (kolejność przypadkowa)
Monsieur Mardi-Gras Descendres (Wtorek Popielcowy)
CE - dwa tomy
Aberzen
Sortilèges
La confrérie du crabe
SOLO tom 4
Sinister I Dexter
Slaine: Lord of Misrule
Septentryon

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline komiksowe_warianty

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4962 dnia: Pt, 23 Grudzień 2022, 12:03:11 »
Gildia popsuła mnie święta i przysłała Button Man w wersji standardowej zamiast limitowanej :/ No to muszę czekać i liczyć na to, że ostał się egzemplarz na wymianę.

Offline Jaxx

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4963 dnia: Pt, 23 Grudzień 2022, 12:07:52 »
dedzie dla ciebie wszystko ;)

Catamount - styczeń
Sha - Luty
Bractwo Opali (roboczy tytuł) marzec

w kolejce (kolejność przypadkowa)
Monsieur Mardi-Gras Descendres (Wtorek Popielcowy)
CE - dwa tomy
Aberzen
Sortilèges
La confrérie du crabe
SOLO tom 4
Sinister I Dexter
Slaine: Lord of Misrule
Septentryon

To ja na Mikołaja poproszę szczerze i uczciwie o Bezprawiu 2 - będzie, czy przez złą sprzedaż tomu 1 porzucasz ten komiks?

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4964 dnia: Pt, 23 Grudzień 2022, 12:19:49 »
Bezprawie, czyli komiks powszechnie chwalony ze słabą sprzedażą?