Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552197 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4230 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 12:01:10 »
Mnie najbardziej męczy ciągle rzucanie nowymi tytułami. „Może to, a może tamto…, Co byście powiedzieli na to…, a gdybyśmy tak wydali to…”. Tymczasem ludzie czekają na kolejne Bezprawie, Dredda, Slaine i inne rozpoczęte serie.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4231 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 12:19:11 »
To prawda. Mnóstwo rzeczy zapowiedzianych i ciągle dochodzą nowe. A ile rzeczy zostało zapowiedzianych i nigdy nie wyszły? Chyba lepiej aż tak nie uzewnętrzniać swoich myśli. Wiadomo, że każdy wydawca jest mega podjarany i chce wydać 200 tytułów, ale ludzie biorą te zapowiedzi na serio. Bo chyba powinni.
Fajnie działają Mandioca i Lost in Time, zapowiadają ze 3 tytuły i one potem po kolei wychodzą, a potem znowu rzucają 3 tytuły i znowu pojawiają się na rynku. A takie rzucanie od kilku lat co chwilę tytułami na podjarce niezbyt dobrze wpływa na opinie wśród czytelników.

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4232 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 12:25:49 »
A ja dla odmiany powiem że bardziej czekam na te frankofony Aberzen , Catamount, Septenryon to są rzeczy które od razu wylądują w koszyku chociaż ofc nie tak błyskawicznie jak Caza. Żeby nie było rozumiem rozżalenie na brak kontynuacji. Pytanie jak wygląda sprzedaż w porównaniu do takich "integralowych oneshotów", może jest naprawdę słaba.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4233 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 12:41:30 »
Wiadomo. Nowe zapowiedzi też fajne. Ale ktoś będzie zawiedziony, bo coś z tych rzeczy nie wyjdzie lub za kilka lat. Ja chcę zarówno od dawna anonsowanego Slaine'a jak i ostatnio zapowiedziany western. :)

Offline Rapanui

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4234 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 12:52:59 »
(...) Tymczasem ludzie czekają na kolejne Bezprawie, Dredda, Slaine i inne rozpoczęte serie.

Na forum padła już odpowiedź co zrobić w takiej sytuacji. Ongrys ma na to lekarstwo a brzmi tak:
(...) Na szczęście ukazują się tony komiksów wydawanych przez różnych wydawców, jest w czym wybierać.

Online donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4235 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 12:58:42 »
Arek to przede wszystkim pasjonat i fan, taki jak my, a dopiero pozniej wydawca. Nie zapominajcie o tym koledzy.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

sum41

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4236 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 13:21:31 »
Wydawaca ma wyrabane na kontakt z czetelnikami - zle...

Wydawca pyta czytelnikow czy by cos takiego chcieli - zle...

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4237 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 13:29:07 »
Sluchajcie - to ze pokazuje  komiksy ktore kupujemy to tylko dlatego, ze chce sobie z wami o tym pogadac, poznac opinie itp itd - te komiksy ktore pokauzje pewnie ukaza sie najwczesniej w przyszlym roku
Wiec nie odbierajcie tego, ze ja zapominam o seriach, nie chce ich wydawac itp, po prostu sie chwale co mi sie udalo zalatwic i chce sie moimi emocjami z wami dzielic - od fanow dla fanow, stara jak swiat dewiza.

Z serii, bedziemy poki co tylko kontynowac Solo, Slaina, Bezprawie i Mrocznych. Z seriami jest ten klopot ze kolejny kazdy tom sprzedaje sie gorzej, bo wyprzedaja sie pierwsze tomy - sprawdzalismy juz kwestie dodrukow, nawet cyfrowe - i poki co lipa.

A teraz spojrzcie jak to wyglada z naszej perspektywy:

frankofony - naklad 750-800

Korriganie - prawie wyprzedane
Metronom - koncowka nakladu
Wiek Evy - zostalo 1/3 nakladu
Zaya - zostalo 1/3 nakladu
Armie Zdobywcy - wyprzedane
Brygada - zostalo pol nakladu
Opowiesci z Czasow Kobry zostalo pol nakladu

Saria - wyprzedana
Duam - zostala 1/3 nakladu
Solo 1 - wyprzedany
solo 2 - koncowka nakladu
Solo: Legatus - zostala 1/3 nakladu
Straznicy Masery 1 - wyprzedane
Straznicy Masery 2 - koncowka nakladu
Yiu 1 - koncowka nakladu
Yiu 2 - koncowka nakladu

2000ad
Slaine: Kronik Brutanii 1 i 2 - zostalo 1/3 nakladu 750
Slaine: Zabocja Demonow - - zostalo 1/3 nakladu 750
Mroczni Sedziowie 1 - wyprzedane 700
Mroczni Sedziowie 2 - zostalo 1/3 700
Sedzia Anderson 1 - wyprzedane 750
Sedzia Anderson 2 - koncowka nakladu 750
Bezprawie 1 - zostala polowa nakladu 700
Sedzie Dredd: Krew - polowa nakladu 600
Boze Dzialo - zostalo 1/3 nakladu 650
Absolom 1 - wyprzedany 500
Absolom 2 - zostala polowa nakladu 500
Sedzia Dredd: Mandroid - polowa 750
Sedzia Dredd: Tytan - polowa 750

Mistrzowie Komiksu - 1/3 750
ABC Warriors: Wojna - polowa nakladu 650
Halo Jones - 1/3 nakladu 750
ABC Warriors Czarna Dziura - koncowka nakladu - lacznie 900

jasniej juz nie potrafie

ps. jak sprzedaje sie polowa wychodzimy mniej wiecej na zero
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Lipiec 2022, 13:56:42 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4238 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 13:34:37 »
@LukCook twierdzisz że mam omamy i takich deklaracji na tym forum nie ma?

Dlaczego mam nie wyrażać niezadowolenia, że wydawca olewa kontynuowanie serii, pomimo że przytulił moje pieniądze za pierwszy tom? Taurus ciągle dostaje po uszach za niedokończenie serii i rozpoczynanie nowych, a kiedy inny wydawca robi to samo to jest cacy? Gdzie kontynuacja Stickleback, gdzie kontynuacja Absaloma?

Naprawdę wierzycie, że Arek wyda wam te Xenozoic Tales, przy obecnej sytuacji na rynku? Bo ja tu widzę raczej mamienie odbiorcy niż jakąkolwiek zapowiedź co do tego tytułu.

Mozemy dostawac po uszach - rozumiem to i nie mam pretensji

Arek wyda, bo uwielbia ten komiks, albo namowi kogos na wydanie - tylko nie wiem kiedy to sie stanie - ale jak napisalem pogadamy o tym za tydzien
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4239 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 13:35:25 »


michał81 napisałeś wyraźnie: Prawie każdy użytkownik forum. To nie jest prawdą, więc na pytanie o omamy odpowiedz sobie sam. Oczywiście zdarzają się takie deklaracje, z moich obserwacji wynika, że są raczej sporadyczne i ograniczone do wydawców. Przykład takiego wydawcy podałeś - Taurus.

Urwanie nierentownych serii zdarza się nawet największym graczom (np. Egmont). Porównanie Studia Lain do Taurusa jest nietrafione. Taurus ma otwarte kilka serii i ciągle dorzuca nowe. Jak bardzo chcesz kontynuacji to zawsze możesz kupić tytuł po angielsku albo wersję elektroniczną.

My calkwocie odchodzimy od serii - w sensie nie bedzie zadnych nowych, bedziemy wydawac integrale
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4240 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 13:41:28 »
To prawda. Mnóstwo rzeczy zapowiedzianych i ciągle dochodzą nowe. A ile rzeczy zostało zapowiedzianych i nigdy nie wyszły? Chyba lepiej aż tak nie uzewnętrzniać swoich myśli. Wiadomo, że każdy wydawca jest mega podjarany i chce wydać 200 tytułów, ale ludzie biorą te zapowiedzi na serio. Bo chyba powinni.
Fajnie działają Mandioca i Lost in Time, zapowiadają ze 3 tytuły i one potem po kolei wychodzą, a potem znowu rzucają 3 tytuły i znowu pojawiają się na rynku. A takie rzucanie od kilku lat co chwilę tytułami na podjarce niezbyt dobrze wpływa na opinie wśród czytelników.

teraz zajawiamy to co kupujemy i jak sie przyjrzysz to nawet po kilku latach w koncu wydajemy zapowiedzi
niestety jestem typowym geekiem, a nie kapitalista ;) i mam wszystkie wady geeka czyli m.in. jaranko ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4241 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 13:47:17 »
Trochę się pogubiłem, przepraszam jeśli już było to napisane, ale widząc te wszystkie świetne plany nie jestem pewny - Jaka będzie najbliższa rzecz jaką wydacie?

Buttoman i Solo
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4242 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 13:52:48 »
Dla mnie problemem nie jest to, ze olal serie, bo to jego prawo w sumie, ale problemem jest dla mnie to, ze przez 4 lata pieknej komiksowej koniunktury obiecywal i dawal gwarancje wydania kontynuacji, a teraz mowi, ze ludzie cukier wykupuja z biedry wiec nie bardzo. Zamiast wydac chocby jak Scream Brume, w malutkim nakladzie i wiekszej cenie, to bylo przekladanie w nieskknczonosc na pozniej, a teraz zdziwienie, ze zloty okres dla wydawania komiksow nie trwal wiecznie.

Obserwuje sytuacje z Bruma - i jestem sceptyczny - chyba jednym rozwiazaniem bedzie zbiorka - ale jak juz wspominalem nie mam na to pomyslu, ale jest teraz z nami Kasia i ona ma olbrzymie doswiadczenie na tym polu, wiec moze cos ugryziemy w koncu w tym temacie - widzisz Szekak nie zawsze chciec znaczy moc - ostatnie 2 lata daly popalic na polu prywatnym (zdrowie) - mamy tez niewielkie sily przerobowe i magazynowe. Dlatego teraz troche przebudowuje system roboty w Lain i moze sie uda czesciej cos wypuszczac o ile podkreslam nie zajebia nas inflacja - i to nie sa zarty chlopaki i dziewczyny - kto bedzie kupowal komiksy za 200 zl, ktore jeszcze dwa miechy temu kosztowaly 100? bo do tego pedzimy na zlamanie karku

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline eferce

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4243 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 14:22:59 »
Ja troszkie nie kumam tych pogrubionych. Tzn ze zalegaja?
Kupilem w tym roku Brygade, Mandroid i Tytan (przy okazji wielkie dzieki za nie, bo wyladowaly w moich top 10 odpowiednio Brygada w fantasy i Dreddy w Sf). Ale bralem z gildi za okladkowa cene (-8%). Jak chcialem porownac ceny to mialem 0 wynikow na ceneo. Moze jakąś szersza dystrybucja to potraktować, czytelnik zaden sie na tych tytulach nie zawiedzie wg. mnie.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4244 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 14:28:20 »
To znaczy ze wyszly na zero, nie zarobily, sa niedochdowe

Jest na polskim rynku masa swietnych komiksow, ktore sie nie sprzedaly dobrze - taka juz laska czytelnika i jego gustow - polski rynek to loteria - sa rzeczy, ktora wciaz mnie zaskakuja

ciesze sie ze ci sie podobaly :) ja tez jestem fanem tych pozycji
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień